Viešosios prekybos ir paslaugų vietos – po dūmų uždanga

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-15
Peržiūrėta
2069
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors dar gili žiema, tačiau kurorto valdžia suskubo tvirtinti naujas viešųjų vietų prekiauti ir paslaugoms teikti schemas bei nustatyti vietinės rinkliavos už išduodamus leidimus dydžius. Šiemet atsirado naujovė – itin paklausios paplūdimiuose paslaugų teikimo vietos už fiksuotą mokestį bus suteikiamos verslininkams, vykdantiems programas. Po ilgų diskusijų ir svarstymų nutarta sprendimą atidėti, motyvuojant tuo, jog būtina dokumentą koreguoti.

 

Nauja schema

Teikimą dėl miesto savivaldybės viešųjų vietų, kuriose galima prekiauti ir teikti paslaugas, išdėstymo schemos pristačiusi Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė sakė, kad naujai teikiamose schemose siūloma nustatyti 195 vietas Palangoje ir 96 Šventojoje. Pasak vedėjos, atsižvelgaint į tai, kad kai kuriose gatvėse vyksta rekonstrukcijos darbai bei tos viešosios vietos, kurios buvo nepaklausios ir nebuvo pageidančių vykdyti veiklą, apskritai nebenumatomos schemoje. Taip pat, anot vedėjos, paisyta verslininkų, kurie konkrečiai prašė nustatyti naujas viešąsias vietas, pageidavimų. Pavyzdžiui, Vandens motociklų klubas paprašė kurorto paplūdimyje nustatyti naują vietą, kurioje būtų teikiama viešojo maitinimo paslauga, o Šventosios paplūdimyje vienas verslininkas panoro teikti paplūdimio reikmenų nuomos paslaugas, ko ankstesniais metais nebuvo.

 

Vietos vykdantiems projektus

Vedėja Z.Strikaitienė atkreipė dėmesį, kad numatoma ne konkurso būdu skirti vietas Palangos gintaro gildijos meistrams bei tautodailininkams. Kitas pasikeitimas – tai, kad ne konkurso būdu leidžiama prekiauti ledais iš standartinių šaldiklių prie nesudėtingų statinių, tarp jų ir kioskų, asmenims, vykdantiems juose prekybą už fiksuotą rinkliavos dydžio mokestį. Palangoje už vieną standartinį šaldiklį sumokant 500 litų, o Šventojoje – 200 litų.

Vedėjos teigimu, siekiant įgyvendinti neįgaliųjų asmenų integravimo į visuomenę projektus ir  įvertinus pateiktus aktyvaus poilsio, sporto organizavimo bei rekreacines programas, siūloma skirti viešąsias vietas už nustatytą fiksuoto mokesčio rinkliavą.

 

Legalizuos išnešiojamąją prekybą

Be to, Z.Strikaitienė akcentavo, kad šiemet numatyta ne konkurso būdu išduoti 200 litų kainuojančius leidimus išnešiojamai prekybai gėlėmis ir balionais J.Basanavičiaus gatvėje bei kurorto paplūdimiuose, bei leidimus, kurie kainuotų 100 litų prekiauti spaudos leidiniais Vytauto gatvėje. Šventojoje ta pačia veikla užsiimantiems mokestis būtų perpus mažesnis. Pasiūlyta legalizuoti ir išnešiojamąją prekybą Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, motyvuojant tuo, kad būtų sudaromos sąlygos asmenims legaliai užsidirbti, bei tuo pačiu norima, kad paplūdimiuose  atsirastų mobilieji prekybos taškai.

 

Neskaidrus reikalas

Svarstant pateiktą sprendimo projektą, opozicijai atstovaujantys politikai iš esmės domėjosi tomis viešosiomis vietomis, kurios, kaip nurodoma, bus skiriamos tiems verslininkams, kurie vykdys projektus. Miesto Tarybos narys Dainius Želvys teiravosi projekto pristatytojos, ar vedėja nemananti, kad skiriant tas dvylika numatytų  išskirtinių viešųjų vietų nusižengiama konkurencijai bei iškreipiama rinka, o gal net ir galima korupcija. „Mano manymu, jei teigiama, kad verslininkų prašoma vykdyti socialines programas, tai šį sprendimo projektą turėtų pristatyti Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė, o ne Verslo ir turto skyriaus vadovė Z.Strikaitienė. Sąlygos verslininkams sudarytos nevienodos. Neaišku, kaip bus vykdomi, tarkime, neįgaliųjų integracijos į visuomenę projektai ir kokie šių projektų vertinimo kriterijai bei kas juos vertins. Tai pasakytina tiek apie paplūdimiuose nustatytas viešąsias vietas, tiek apie spaudos kioskus, kuriems nurodytos vienokios ar kitokios rinkliavos sumos. Visas šis reikalas neskaidrus ir su dūmų uždanga“, - konstatavo D.Želvys.

 

Domėtasi ir reklama

Jo bendrapartietis Mindaugas Skritulskas domėjosi, kaip bus su mokesčiu už reklamą, nes įvairių renginių metu ir visose prekybos ir paslaugų teikimo vietose išorinė reklama kabo be jokių leidimų. Pasak jo, pernai surinkta rinkliavos už išorinę reklamą vos už 24 tūkst. litų, o tai juokinga suma. Posėdžiavusi miesto valdžia pripažino, kad reklama neapmokestinta ir klausimas iki šiol nesprendžiamas.

 

Išskirtinių protegavimas

Miesto Tarybos nario Šarūno Vaitkus teigimu, verslininkai, dalyvaujantys konkursuose, pasiūlo realias sumas. Anot politiko, prieš keletą metų už vietą palapinei paplūdimyje šalia tilto per sezoną pasiūlyta apie 53 tūkst. litų. Per tris vasaras į savivaldybės biudžetą rinkliavos mokesčio įplaukė apie 160 tūkst. litų. „Tačiau šiame sprendime kitiems verslininkams, prisidengusiems sporto programa ar neįgaliaisiais, siūloma leidimo kaina nuo 12-16 tūkst. litų, o per trejus metus didžiausia suma sieks 48 tūkst. litų. Kai paplūdimyje sustatytos kas šimtas metrų palapinės, kuriose vykdoma prekyba, ir tai įvardijama programine veikla, o kitiems šalia esantiems konkursuose tenka sumokėti kelias dešimtys tūkstančių litų, tai tokių išskirtinių sąlygų suteikimą niekaip kitaip negaliu įvardyti, kaip protegavimu. Manau, kad verslininkams sąlygos turi būti sudarytos vienodos“, - apie ydingą sprendimą, jei jis bus priimtas, kalbėjo politikas, priminęs, kad tokiomis išimtimis skylėto biudžeto nepavyks užlopyti.

 

Reikia remti

Tarybos narys Š.Vaitkus sakė, jog jį stebina mero Vytauto Stalmoko aiškinimas, esą opozicija yra prieš paplūdimio tinklinio aikšteles, todėl ir nepritaria. Pasak politiko, džiaugiamasi vykdomomis sportinėmis varžybomis, turnyrais, kuriems, beje, organizuoti būtinos lėšos. „Kad nebūtų nesusipratimų, vertėtų biudžete numatyti pinigų sporto renginiams organizuoti, ir tokiu būdu paremti verslininkus. Tas pats ir su invalidų integracija. Tarkime, infrastruktūrai paplūdimiuose įrengti galima skirti iš biudžeto 20 ar 30 tūkst. litų, kad invalidas, sėdintis vežimėlyje, galėtų ne tik pasiekti paplūdimį, bet ir išsimaudyti jūroje. Tačiau, kai aktyvaus poilsio organizavimas ar sporto varžybos siejami su barų veikla, kur parduodamas alus, tabako gaminiai, tai tuomet kalbėti, kad vykdoma socialinė programa, absurdas“, - apibūdino numatomą įvilkti prekybos taškų veiklą į programas Š.Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykiteValstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja, kad teisinių paslaugų informacinėje sistemoje (toliau – TEISIS) yra įdiegtas funkcionalumas pateikti prašymus dėl mediacijos paslaugų gavimo elektroniniu būdu.


Artėjant šventiniam savaitgaliui Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su kurorto policijos pareigūnais ypač didelį dėmesį skiria nelegalių apgyvendinimo paslaugų teikimo atvejams. Toks pažeidimas nustatytas ketvirtadienį, situacija apgyvendinimo paslaugų rinkoje bus stebima visą savaitgalį.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Nors dar gili žiema, tačiau kurorto valdžia suskubo tvirtinti naujas viešųjų vietų prekiauti ir paslaugoms teikti schemas bei nustatyti vietinės rinkliavos už išduodamus leidimus dydžius. Šiemet atsirado naujovė – itin paklausios paplūdimiuose paslaugų teikimo vietos už fiksuotą mokestį bus suteikiamos verslininkams, vykdantiems programas. Po ilgų diskusijų ir svarstymų nutarta sprendimą...


Nauja tvarka prekeiviams ir paslaugų teikėjams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų pabaigoje patvirtinti prekybos ar paslaugų viešosiose vietose nuostatai, kuriose konkrečiai apibrėžta kioskio sąvoka bei buvo papildyta viešųjų paslaugų vietų, kuriose  leista teikti baidarių ir kanojų nuomos paslaugas, tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius