Vietos didžiausioms metų šventėms tirpsta – lietuviai už Naujųjų metų vakarienę Palangoje negaili stulbinančių sumų

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2019-11-25
Peržiūrėta
1589
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki didžiųjų metų švenčių liko mėnuo. Tačiau dažnas jau suka galvą, kur sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus. Šalies kurortų viešbučiai jau beveik rezervuoti, o kelionės į užsienio šalis graibstomos kaip niekad aktyviai. Verslininkai sako, kad tam įtakos turėjo šiemet palankiai kalendoriuje išsidėsčiusios šventinės dienos – vos keli laisvadieniai, o atostogų – daugiau nei savaitė: pasiėmę kelis laisvadienius žmonės atostogaus 10 dienų, rašo lrytas.lt

Kaip praneša „Lietuvos ryto“ televizija, Palangoje pagrindinė J.Basanavičiaus gatvė jau papuošta didžiosioms metų šventėms. Likus mėnesiui iki Kalėdų ir Naujųjų metų, kurorto viešbučiai džiūgauja. Vietos šventėms sparčiai nyksta – kai kuriuose viešbučiuose Naujųjų nakčiai jų užimta apie 80 procentų.

„Iš pradžių į tą savaitę žiūrėjome skeptiškai, galvojome, kad negalės žmonės, Nauji metai – antradienis. Nuliūdom. Bet laikui bėgant, pasižiūrėjus į naujas rezervacijas, supratome, kad žmonės susiplanuos pasiėmę vieną ar kitą laisvadienį. Tiesiog pasidarys ilgesnes atostogas“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė. 

Norintieji sutikti Naujuosius metus Palangoje, turės gerokai praverti piniginę. Anot verslininkų, šventinė vakarienė su naujametine vakariene restorane vienam asmeniui kainuos apie 120 eurų. Dar tiek pat atsieis nakvynė viešbutyje. Pajūryje poilsiaujantys žmonės sako, kad ištrūkti iš namų planuoja ir per artėjančias šventes. „Visiškai nebesinori namuose kažką ruošti, gaminti, geriau išeiti pailsėti“, – kalbėjo Palangoje sutikta moteris. 

„Atvažiavom į Palangą. Žiūrime – gal ką surasime, užsisakysime ir atvažiuosime švęsti“, – sakė praeivis. „Mes dar galvojame apie Klaipėdą. Esam ne vieną kartą čia sutikę Naujuosius metus – labai gera euforiška nuotaika“, – kalbėjo kita praeivė.

Kurortuose sparčiai rezervuojamos vietos artėjančioms šventėms. Vietos artėjančioms šventėms sparčiai rezervuojamos ir kituose kurortuose – Birštone, Druskininkuose, Anykščiuose. Čia kainos Naujųjų išvakarėse panašios kaip ir Palangoje – apie 200 eurų žmogui.

„Mūsų kurortų viešbučiai – Druskininkai, Anykščiai, Birštonas – pildosi 60-70 procentų. Žmonės renkasi įvairias vietas. Grįžta daug emigrantų – jie pasirenka vietas, kur galėtų ilgiau pabūti. Manau, kad paskui visi desperatiškai ieškos vietų, nes lietuviai yra tie, kurie užsisako paskutinę minutę“, – komentavo Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Kurortuose sparčiai rezervuojamos vietos artėjančioms šventėms. Anot Palangos turizmo informacijos centro direktorės Rasos Kmitienės, paklausesnis tampa kalėdinis laikotarpis. Net Kūčių vakarienę daugelis svečių užsisako restoranuose, kavinėse. O štai kelionių agentūros sako, kad lietuviai šventes sutinka ne tik savo šalies kurortuose, bet ir graibsto kelionių pasiūlymus. Susiplanavusieji ilgesnes atostogas vyksta į šiltus kraštus, o Naujiesiems sutikti itin paklausios netolimos kelių dienų kelionės.

„Šiais metais išskirčiau didelę trumpų kelionių savaitgalio, šventinio periodo išvykų paklausą. Jų ir biudžetas kitoks – praktiškai už 100 eurų žmogui galima svetur sutikti Naujųjų metų naktį“, – atkreipė dėmesį kelionių agentūros generalinė direktorė Audronė Keinytė. Anot kelionių organizatorių, nors iki švenčių dar mėnuo, šventiniu laikotarpiu kelionių jau beveik nebelikę.

lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nauji metai atneša naujus iššūkius, tikslus ir svajones. Tam, kad didžiausi norai išsipildytų, nepakenks krislelis magijos – štai kelios vietos Lietuvos pajūryje, padedančios troškimus paversti realybe.


Vasara Lietuvoje jau įpusėjo, tačiau dauguma Palangos verslininkų teigia pasidžiaugti kol kas neturintys kuo.


Šeštadienį, lapkričio 20 d., prieš vidurnaktį Palangoje, griovyje rastas apsivertęs automobilis, kuriame – dviejų žmonių kūnai.


Kas artimiausiu metu tuoksis Palangoje?


Palangos miesto savivaldybė informuoja, kad šiuo metu iki gegužės 12 d. registruojami Palangos miesto 55-64 m. ir 45-54 m. amžiaus grupės gyventojai vakcinuotis nuo COVID-19 „Vaxzevria“ vakcina.


Penktadienį, lapkričio 13 d., 12 val. į pirmąjį posėdį rinksis 2020–2024 metų kadencijos Seimas. Parlamento darbas prasidės iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Iki didžiųjų metų švenčių liko mėnuo. Tačiau dažnas jau suka galvą, kur sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus. Šalies kurortų viešbučiai jau beveik rezervuoti, o kelionės į užsienio šalis graibstomos kaip niekad aktyviai. Verslininkai sako, kad tam įtakos turėjo šiemet palankiai kalendoriuje išsidėsčiusios šventinės dienos – vos keli...


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Nuo alinančio karščio iki pliaupiančio lietaus, nuo įspūdingų lenkimų iki skausmingų avarijų... Šiais metais, jau dvyliktose „Omnitel 1000 km” lenktynėse netrūko nieko. Visų lenktynių metu nuolat keičiantis pirmaujančiai komandai, pergalę sugebėjo išplėšti greičiausiai nuvažiavęs 334 ratus  „Neiluva – Martin Sport“ komandos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius