Visa Viešųjų pirkimų komisija – ant kilimėlio Vilniuje

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-07-27
Peržiūrėta
1462
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šį penktadienį į Vilnių, į Viešųjų pirkimų tarnybą, pakviesta atvykti visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje. Sostinėje ji bus tarkuojama dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“. Palangos valdininkai ginasi, aiškindami, kad pažeidimų nebūta, o tik išsiskyrė jų ir Vilniaus požiūris į pirkimų organizavimą. Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotojui Vaidotui Jakštui toks pasiaiškinimas kelia juoką, ir jis tikina, kad padaryti nusižengimai – ženklūs, už kuriuos bus svarstoma skirti baudą. Ją paskyrus, visa Palangos Viešųjų pirkimų komisija privalės būti pakeista.

 

Neskelbiamos derybos su viena įmone pasirinktos nepagrįstai

Viešųjų pirkimų tarnyba rašte Palangos savivaldybės administracijai „Dėl viešųjų pirkimų būdų teisėtumo įvertinimo“ išdėsto krūvą, tarnybos manymu, pažeidimų, kurie buvo padaryti Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijai organizuojant darbų pirkimą Botanikos parke ir perkant paslaugas iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“.

Tarnyba Vilniuje kaltina kolegas Palangoje Botanikos parko pirmo etapo darbus pirkus ne skelbiant tarptautinį konkursą, o supaprastinto atviro konkurso būdu. Be to, vykdant pirkimus, būtini papildomi darbai nebuvo įrašyti į sutartį, be kurių, tarnybos nuomone, užbaigti sutarties vykdymo neįmanoma.

Tarnyba konstatavo, kad perkančios organizacijos – Palangos Viešųjų pirkimų komisijos – įvykdytos pirkimo procedūros yra nepagrįstos ir pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą.

Antruoju atveju, kalbama apie fizinių ir juridinių asmenų komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo Palangoje paslaugų pirkimą, kurio bendra vertė yra beveik pustrečio milijono litų.

Paslaugas perkančioji organizacija – Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija –įsigaliojus naujai atliekų surinkimo tvarkai, užuot paskelbusi atvirą konkursą paslaugai pirkti, nusprendė, kad pirkimams galima taikyti įstatymo numatytas išimtis ir nusprendė organizuoti neskelbiamas derybas tik su viena įmone – UAB „Palangos komunalinis ūkis“.

Tarnyba tokį sprendimą ginčija, tvirtindama, kad „nutarus įvesti vietinę rinkliavą, komunalinių atliekų tvarkytojas turi būti parenkamas viešųjų pirkimų būdu“.

„Yra tikimybė, kad pirkimo laimėtoju galėtų būti pripažintas kitas nei dabartinis komunalinių atliekų surinkimo tiekėjas (kalba netaisyta-aut.)“, - rašoma Vilniaus rašte.

Tarnyba pažymi, kad savivaldybės Tarybos veikla ir jos priimami sprendimai negali būti laikomi „nenumatomais atvejais, nepaisant aplinkybės, kad savivaldybės administracija nesitikėjo šios veiklos padarinių“.

Viešųjų pirkimų sargai Vilniuje taip pat pažymi, kad Palangos Viešųjų pirkimų komisija delsė imtis priemonių savivaldybės Tarybos sprendimui vykdyti, nes nurodymas organizuoti viešąjį pirkimą priimtas tik po mėnesio nuo Tarybos sprendimo priėmimo.

Tarnyba atkreipia dėmesį, kad Pirkimo sutartimi nupirktų atliekų tvarkymo paslaugų vertė yra daugiau nei 50 procentų didesnė už pradinėje sutartyje nurodytą atliekų tvarkymo paslaugų vertę.

Viešųjų pirkimų tarnyba konstatuoja, kad sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų sprendimu yra nepagrįstas ir reikalauja, kad palangiškiai informuotų tarnybą apie priimtus sprendimus.

 

Anksčiau tokio dėmesio nebuvo susilaukę

Palangos savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas „Palangos tiltui“ sakė, kad „tarnybos nurodytus dalykus galima traktuoti ir kaip pažeidimus, ir kaip ne pažeidimus“.

„Viešieji pirkimai atlikti teisėtai – tik požiūris į juos išsiskyrė. Nelabai suprantu, kodėl susilaukėme tokio Viešųjų pirkimų tarnybos vertinimo – juk vykdant pirkimus viskas buvo su jais derinama“, - sakė direktorius.

Jis sakė nė kiek neabejojąs Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos narių kompetencija ir netikįs, kad tarnyba Vilniuje paskirs jiems kokias nors nuobaudas:

„Manau, kad bus apsiribota pokalbiu, pasiaiškinimu – nematau už ką jiems derėtų skirti nuobaudą“, - sakė V. Kuznecovas.

Savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus „Palangos tiltui“ patvirtino, kad į Vilnių kviečiama visa komisija.

„Niekada anksčiau nesusilaukėme tarnybos tokio dėmesio. Sunku dabar ką nors sakyti. Manau, nuvykę viską išsiaiškinsime. Tikrai nesutinku, kad aš, kaip komisijos pirmininkas, ir komisijos nariai būtų padarę kokius nors nusižengimus. Jeigu paskirs nuobaudą, ją svarstysime –greičiausiai ją skųstume Viešųjų pirkimų komisijai, o jeigu ji sprendimo savo nepakeis, ko gero, teks kreiptis į teismą“, - teigė B. Martinkus.

 

Gresia administracinė nuobauda

„Administracinio teisių pažeidimo kodekso (ATPK) pažeidimai fiksuojami ne dėl skirtingo požiūrio į viešųjų pirkimų vykdymą“, - šyptelėjo Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Jakštas, pridurdamas, kad dėl skirtingo požiūrio į dalykus į Vilnių nieko nesikviečia.

Pasak jo, už padarytus pažeidimus Palangos viešųjų pirkimų komisijai ATPK numato baudą nuo 500 iki 2500 litų.

„Jeigu bauda bus skirta ir palangiškiai jos neapskųs, jie, kaip numato Viešųjų pirkimų įstatymas, negalės būti laikomi nepriekaištingos reputacijos, todėl komisija turės būti paleista“, - sakė V. Jakštas.

Kad iškart kviečiama visa komisija, jis aiškino „patogumu“, nes viešųjų pirkimo būdų teisėtumas buvo vertinamas dėl dviejų pirkimų Palangoje.

Direktoriaus pavaduotojas prisipažino, kad viešųjų pirkimų komisijas pasiaiškinti į Vilnių kviečiąs nedažnai.

„Palangiškius kviečiamės pirmąkart“, - teigė V. Jakštas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visi, prieštaraujantys ketinimams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ bei į privačias rankas atiduoti Palangos miesto baseiną, kviečiami į Savivaldybės palaikymo akciją RYTOJ, GRUODŽIO 16 D. 12 VAL. PRIE PALANGOS MIESTO BASEINO. 


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Rugsėjo pirmąją savaitę Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere, eksponuojama analogų pasaulyje neturinti inovacija – multifunkcinė „Suneco“ viešųjų erdvių stotelė.    


Viešieji užrašai – įmonės, įstaigos, organizacijos ir viso miesto įvaizdžio dalis. Kaip kad sutikę žmogų pirmiausia jį vertiname pagal jo išvaizdą, kalbą, taip ir apie miestą ar kaimą pirminę nuomonę dažnai susidarome išvydę ir perskaitę jų reklamines iškabas, kitus viešuosius užrašus. Taip pat prisėdę kavinukėje – juk tikimės, kad...


Palangos savivaldybės Tarybos nario Tomo Juliaus Žulkaus troškimas patvirtinti bendrapartiečio, liberalsąjūdiečio Susisiekimo viceministro Arūno Štaro žmonai Nijolei priklausančio sklypų kvartalų detalųjį planą buvo toks stiprus, kad, nuo balsavimo nusišalinus net partijos bendražygiams E. Židanavičiui ir A. Dočkui, įžvelgusiems viešųjų ir privačių konfliktų...


Ketvirtadienį  į Vilnių Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) vykusi visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje namo grįžo niūrūs – 5 iš 7 komisijos nariai buvo nubausti baudomis po 800 litų.


Šį penktadienį į Vilnių, į Viešųjų pirkimų tarnybą, pakviesta atvykti visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje. Sostinėje ji bus tarkuojama dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“. Palangos valdininkai ginasi...


Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo praėjusių metų miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir įstaigų papildomų paslaugų pirkimas. Tarnybai kilo abejonių dėl apie pustrečio milijono litų pirktos papildomos paslaugos šiukšlėms vežti iš vienintelio tiekėjo „Palangos komunalinis ūkis“. Tarnybos konstatuota, jog sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų būdu yra...


Palangos miesto savivaldybėje vykstant viešųjų pirkimų konkursams net ir mažas popierėlis gali perkamų paslaugų kainą padidinti tūkstančiais litų, kurie sumokami iš visų mokesčių mokėtojų kišenių. Taip atsitiko gegužės 7 dieną įvykusiame konkurse, kuriame mažiausią kainą už panaudotų padangų surinkimą ir išvežimą utilizuoti pasiūliusi įmonė buvo eliminuota, nes nepateikė vienos pažymos.


Viešieji pirkimai – po padidinamuoju stiklu

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 08 | Rubrika: Miestas

Nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojus Viešųjų pirkimų įstatymo pataisoms, visuomenė galės stebėti viešųjų pirkimų procesą nuo jo pradžios iki pabaigos. Tikinama, kad tokiu būdu bus užtikrinamas viešųjų pirkimų skaidrumas bei sumažintos prielaidos korupcijai atsirasti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius