Viešųjų pirkimų komisijos nariams – 800 litų baudos

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-08-28
Peržiūrėta
1403
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį  į Vilnių Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) vykusi visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje namo grįžo niūrūs – 5 iš 7 komisijos nariai buvo nubausti baudomis po 800 litų.

 

Turėjo būti skelbiamas tarptautinis konkursas

Sostinėje palangiškiai buvo tarkuojami dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus. Su supaprastinto atviro konkurso laimėtoju, UAB „Adakriu“, buvo sulygta darbus atlikti už 8 milijonus litų. Viešųjų pirkimų tarnyba krato galvą: „Ne, turėjo būti skelbiamas ne supaprastintas atviras konkursas, o tarptautinis konkursas“. Be to, tarnyba tvirtina, kad neteisingai buvo įvertinta darbų suma – tarnyba nurodo, kad projektas turėjo siekti 32 milijonus litų.

Tarnyba Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijai reiškė pretenzijas ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš „Palangos komunalinio ūkio“, tačiau po paaiškinimų anksčiau, tarnyba Vilniuje savo kaltinimus dėl šio pirkimo atsiėmė.

Be kita ko, tarnyba Vilniuje kaltina palangiškius, kad būtini papildomi darbai nebuvo įrašyti į sutartį, be kurių, tarnybos nuomone, užbaigti sutarties vykdymo neįmanoma.

Tarnyba konstatavo, kad perkančios organizacijos – Palangos Viešųjų pirkimų komisijos – įvykdytos pirkimo procedūros yra nepagrįstos ir pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą.

Palangos savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas anksčiau „Palangos tiltui“ sakė, kad „tarnybos nurodytus dalykus galima traktuoti ir kaip pažeidimus, ir kaip ne pažeidimus“.

 

Gali apskųsti per dešimt dienų

„5 iš 7 Viešųjų pirkimo komisijos nariams buvo skirtos baudos po 800  litų. Man tarnyba nuobaudos neskyrė, nes viešajame pirkime dėl darbų Botanikos parke aš nedalyvavau – buvau atostogose“, - sakė Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas Bronius Martinkus. Anot jo, baudos įsigalios, kai jas, Viešųjų pirkimų tarnybos teikimu, patvirtins teismas. Nubausti komisijos nariai turi teisę per dešimt dienų tarnybos nuosprendį apskųsti teismui. Piniginėmis baudomis Viešųjų pirkimų tarnyba nubaudė šiuos komisijos narius: V. Kaklį, K. Butkutę, Ž. Žulkuvienę, K. Jakubauską ir G. Gudelevičienę. Pirmininkas B. Martinkus ir E. Mockienė negavo nuobaudų.

„Žinoma, kad komisijos nariai, kurie buvo nubausti, yra nusiminę. Man jie sakė, kad jie kreipsis į teismą privačia tvarka – ginčys Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimą. Kol vyks teismai, komisija tęs darbą. Kai bus teismo sprendimai, jam paklusime“, - teigė komisijos pirmininkas.

Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, viešųjų pirkimų komisijų nariams gavus tarnybos nuobaudą, komisija turi būti išformuota ir pakeista nauja.

B. Martinkus nesuvokia, kodėl VPT Botanikos parko darbų sąmatą projekte įvertino 32 milijonais litų.

„Buvusio Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo R. Večerskio suma – 8 milijonai – yra kur kas labiau pagrįsta“, - teigė B. Martinkus.

 

„Jaučiuosi neteisingai nubausta“

Savivaldybės buhalterijos vedėjos pavaduotoja Gražina Gudelevičienė teigė kalta nesijaučianti.

„Kreipsiuos į teismą ar ne? Savo sprendimo nekomentuosiu“, - sakė moteris.

Verslo ir turto skyriaus vyriausioji specialistė ir Viešųjų pirkimų komisijos narė Žaneta Žulkuvienė taip pat buvo nešneki:

„Be abejo, kad skųsiu sprendimą teismui, nes jaučiuosi neteisingai nubausta. Su juristais konsultuosimės, ar komisija galės vykdyti savo veiklą, kol vyks teismai. Daugiau nieko nekomentuosiu“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visi, prieštaraujantys ketinimams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ bei į privačias rankas atiduoti Palangos miesto baseiną, kviečiami į Savivaldybės palaikymo akciją RYTOJ, GRUODŽIO 16 D. 12 VAL. PRIE PALANGOS MIESTO BASEINO. 


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Rugsėjo pirmąją savaitę Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere, eksponuojama analogų pasaulyje neturinti inovacija – multifunkcinė „Suneco“ viešųjų erdvių stotelė.    


Viešieji užrašai – įmonės, įstaigos, organizacijos ir viso miesto įvaizdžio dalis. Kaip kad sutikę žmogų pirmiausia jį vertiname pagal jo išvaizdą, kalbą, taip ir apie miestą ar kaimą pirminę nuomonę dažnai susidarome išvydę ir perskaitę jų reklamines iškabas, kitus viešuosius užrašus. Taip pat prisėdę kavinukėje – juk tikimės, kad...


Palangos savivaldybės Tarybos nario Tomo Juliaus Žulkaus troškimas patvirtinti bendrapartiečio, liberalsąjūdiečio Susisiekimo viceministro Arūno Štaro žmonai Nijolei priklausančio sklypų kvartalų detalųjį planą buvo toks stiprus, kad, nuo balsavimo nusišalinus net partijos bendražygiams E. Židanavičiui ir A. Dočkui, įžvelgusiems viešųjų ir privačių konfliktų...


Ketvirtadienį  į Vilnių Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) vykusi visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje namo grįžo niūrūs – 5 iš 7 komisijos nariai buvo nubausti baudomis po 800 litų.


Šį penktadienį į Vilnių, į Viešųjų pirkimų tarnybą, pakviesta atvykti visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje. Sostinėje ji bus tarkuojama dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“. Palangos valdininkai ginasi...


Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo praėjusių metų miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir įstaigų papildomų paslaugų pirkimas. Tarnybai kilo abejonių dėl apie pustrečio milijono litų pirktos papildomos paslaugos šiukšlėms vežti iš vienintelio tiekėjo „Palangos komunalinis ūkis“. Tarnybos konstatuota, jog sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų būdu yra...


Palangos miesto savivaldybėje vykstant viešųjų pirkimų konkursams net ir mažas popierėlis gali perkamų paslaugų kainą padidinti tūkstančiais litų, kurie sumokami iš visų mokesčių mokėtojų kišenių. Taip atsitiko gegužės 7 dieną įvykusiame konkurse, kuriame mažiausią kainą už panaudotų padangų surinkimą ir išvežimą utilizuoti pasiūliusi įmonė buvo eliminuota, nes nepateikė vienos pažymos.


Viešieji pirkimai – po padidinamuoju stiklu

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 08 | Rubrika: Miestas

Nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojus Viešųjų pirkimų įstatymo pataisoms, visuomenė galės stebėti viešųjų pirkimų procesą nuo jo pradžios iki pabaigos. Tikinama, kad tokiu būdu bus užtikrinamas viešųjų pirkimų skaidrumas bei sumažintos prielaidos korupcijai atsirasti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius