Vyriausioji rinkimų komisija mero Šarūno Vaitkaus interviu „Lietuvos rytui“ pripažino politine reklama

"Palangos tilto" informacija, 2023-03-07
Peržiūrėta
1356
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausioji rinkimų komisija mero Šarūno Vaitkaus interviu „Lietuvos rytui“ pripažino politine reklama

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) posėdyje kovo 7 dieną, be kitų klausimų, svarstė ir  2022 m. spalio 6 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir portale www.lrytas.lt paskelbtą publikaciją „Meras darbe baiminasi rutinos“.

VRK pripažino publikaciją Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos miesto rinkimų apygardoje Nr. 31 kandidatų sąrašo kandidato į Palangos miesto merus Šarūno Vaitkaus politine reklama. Tačiau pripažino, kad nurodyta politinė reklama nelaikoma paslėpta politine reklama dėl nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. pasikeitusio teisinio reglamentavimo.

Trečia, VRK nustatė nurodytos dienraščio „Lietuvos rytas“ publikacijos skleidimo kainą – 1 839,20 eurų. Taip pat nustatė šio sprendimo 1 punkte nurodytos portalo lrytas.lt publikacijos skleidimo kainą – 544,50 eurų.

„Pripažinti nurodytų publikacijų skleidimo kainą (iš viso – 2 383,70 eurų) 2023 m. kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų savarankiško politinės kampanijos dalyvio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos miesto rinkimų apygardoje Nr. 31 kandidatų sąrašo išlaidomis, jas priskiriant sąrašo iškeltam atstovaujamajam politinės kampanijos dalyviui Šarūnui Vaitkui,“ – sako VRK sprendimas.

VRK taip pat pripažino kad UAB „Lietuvos rytas“ ir UAB „Lrytas“ pažeidė Rinkimų kodekso 95 straipsnio 4 dalį, aiškiai neatskyrusios šio sprendimo 1 punkte nurodytos politinės reklamos nuo kitos skleidžiamos informacijos.

„Pripažinti, kad UAB „Lietuvos rytas“ pažeidė Rinkimų kodekso 97 straipsnio 1 dalies 3 punktą, paskelbusi publikacijos „Meras darbe baiminasi rutinos“ fragmentą pirmajame dienraščio puslapyje,“ – sako VRK.

VRK pavedė Vyriausiosios rinkimų komisijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriui papildyti 2023 m. kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų savarankiško politinės kampanijos dalyvio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos miesto rinkimų apygardoje Nr. 31 kandidatų sąrašo politinės reklamos ataskaitą šio  VRK sprendimo pripažinta politine reklama ir politinės kampanijos finansavimo apskaitos žiniaraštį aukščiau nurodytomis sumomis.

Nei meras Š. Vaitkus, nei jo advokatas nesutinka su tokiu VRK sprendimu ir VRK sprendimą ketina skųsti teismui.

PT info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 „Palangos tiltas“ neigia, kad „Palangoje dauguma socialdemokratų balsuoja už Vaitkų, o ne už Tučkę“, nes tokių duomenų neturi nei redakcija, nei partija, nei Vyriausioji rinkimų komisija.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) posėdyje kovo 7 dieną, be kitų klausimų, svarstė ir  2022 m. spalio 6 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir portale www.lrytas.lt paskelbtą publikaciją „Meras darbe baiminasi rutinos“. VRK pripažino publikaciją Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos miesto rinkimų apygardoje Nr. 31 kandidatų sąrašo kandidato į Palangos miesto merus Šarūno...


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, Naujuosius, 2023-uosius, sutikime su pakilia nuotaika, naujomis viltimis ir lūkesčiais. Tegu visa, kad šiemet buvo ne taip, lieka praeityje, o Naujieji metai teatneša tik gerus pokyčius. Tesipildo Jūsų lūkesčiai ir svajonės, ateinantys metai lai būna kupini originalių idėjų, prasmingų darbų ir džiugių pasiekimų.


Buvęs kurorto meras ir buvęs Seimo narys, ilgametis TS-LKD narys Pranas Žeimys jau nebedirba Palangos mero Šarūno Vaitkaus patarėju.


Ketvirtadienį, sausio 21-ąją, pro antro aukšto langą iš statybininkų keltuvu iki jo pasikėlusio Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus su jubiliejumi pasveikinta šimtametė Adelė Čižauskienė iki šiol gyvena netikėto mero apsilankymo įspūdžiu: „Jis – toks gražus vyras. Meras labai panašus į mano anūkės vyrą, kuris yra lakūnas. Beveik kaip du...


Pasibaigus Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo išrinktų į Seimą kandidatų duomenis ir sudarė statistinių Seimo nario ir Seimo narės portretus. VRK duomenimis, Seimo nario mandatus iškovojo 103 vyrai ir 38 moterys. Todėl remiantis dar vasarą būsimų Seimo narių pateiktais duomenimis buvo sudaryti statistiniai Seimo nario ir Seimo narės portretai.


Šiandien, liepos 23 d., savo 50-metį Palangoje pasitikęs Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis viename kurorto viešbutyje sulaukė Palangos mero Šarūno Vaitkaus vizito. Š. Vaitkus S. Skverneliui jubiliejaus proga įteikė gėlių puokštę.


Seime dvi kadencijas baigęs palangiškis Pranas Žeimys jau turi darbą – jis įsidarbino Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus padėjėju.  


Spalio 30 d., atsižvelgdamas į rinkėjų išsakytą susirūpinimą dėl biokuro katilinės statybos pabaigos, Tarybos posėdžio metu su paklausimu kreipiausi į savivaldybės tarybos merą Šarūną Vaitkų, ar tikrai katilinės darbai bus baigti iki datos, kurią žiniasklaidoje įvardino tiek meras, tiek rangovai. Vietoje atsakymo miestiečiams į aktualų klausimą, buvau priblokštas keista...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius