Viešas atsakymas į Palangos mero Šarūno Vaitkaus išpuolį

Palangos tiltas, 2014-11-06
Peržiūrėta
867
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Eimutis ŽIDANAVIČIUS
Eimutis ŽIDANAVIČIUS

Spalio 30 d., atsižvelgdamas į rinkėjų išsakytą susirūpinimą dėl biokuro katilinės statybos pabaigos, Tarybos posėdžio metu su paklausimu kreipiausi į savivaldybės tarybos merą Šarūną Vaitkų, ar tikrai katilinės darbai bus baigti iki datos, kurią žiniasklaidoje įvardino tiek meras, tiek rangovai. Vietoje atsakymo miestiečiams į aktualų klausimą, buvau priblokštas keista mero reakcija.
Ar tik ne baimė prarasti savo aureolės spindesį privertė jus, mere, paminant etikos normas, žeriant nepagrįstus kaltinimus man ir buvusiam UAB ,,Palangos šilumos tinklai“ direktoriui Rimantui Gliožeriui, žeminti mano garbę ir orumą. Kokį pagieža persunktą purvą kas belietų, bet faktai lieka faktais ir kaip sakė vienas herojus, ,,istorijos nesuklastosi“.
Norėčiau pateikti kelis buvusio UAB ,,Palangos šilumos tinklų“ direktoriaus R. Gliožerio, kaip išsireiškė Š. Vaitkus, ,,nusivadovavimo“ pavyzdžius: faktiškai dešimtmetį merdinčią įmonę, be reikalingos materialinės bazės, be žmogiškųjų išteklių direktorius pavertė gyventojams paslaugas teikiančia ir pelningai dirbančia bendrove, kurios balansinį nuostolį nuo 989 285 Lt sumažino iki 939 019 Lt. Vien tik veiklos pelnas už 2013 m. sudarė 50 266 Lt. Palangos miesto gyventojams 1 cnt už kv. m buvo sumažintas mokestis už šiluminių punktų priežiūrą, dėl ko miestiečiams buvo sutaupyti šimtai litų. Pagal direktoriaus numatytą ilgalaikę įmonės veiklos strategiją, šiais metais turėjo šis mokestis sumažėti dar 1 cnt, o kur dar pasirašytos sutartys su LAAIF, su centralizuoto katilo pirkimo laimėtoju – bendrove ,,AXIS“. Didele dalimi direktoriaus R. Gliožerio įdėto darbo dėka Palanga įsigijo biokuro katilą. Tai yra toks ,,nusivadovavimas“ pagal merą Š. Vaitkų!
Projektui buvo trukdoma specialiai, tam buvo ruošiamasi – reikalauta teisininkų įvertinimo, todėl jaučiu pareigą visuomenę informuoti kaip vyko antrasis katilo statybos etapas. Pirmą kartą įmonės direktorius prašymą dėl statybos darbų viešo pirkimo procedūros savivaldybei pateikė 2013 m. gegužės 14 d., antrą kartą rugsėjo 12 d. raštu vėl kreipėsi į Savivaldybės administraciją prašydamas skubos tvarka organizuoti viešojo pirkimo konkursą, o paskutinį kartą kreipėsi spalio 2 d. su klausimu kada bus pradėtas pirkimas. Atsakykite, mere, kas tuos penkis mėnesius ieškojo ,,kabliukų“, ar tada niekas netrukdė specialiai ir gal tam buvo ruošiamasi? Kartais neveiklumas būna nusikalstamas ir savo pasekmėm skaudesnis nei dirbant padarytos klaidos! Būtent tada iškilo grėsmė sulaukti rimtų sankcijų už projekto nevykdymą, kurio antram etapui lėšos buvo skirtos dar gegužę. Jeigu savivaldybė būtų penkis mėnesius antro etapo viešo pirkimo konkurso nepradelsus, tai palangiškiai pigesne šiluma jau būtų džiaugęsi praėjusį šildymo sezoną! Ar nereikėtų, mere, už tai prisiimti sau dalies kaltės? Suprasdamas asmeninę atsakomybę už projekto įgyvendinimą R. Gliožeris ne kartą mynė kelius pas Jus – kaip miesto vadovą – norėdamas pateikti išsamią informaciją ir aptarti projekto vykdymo eigą (tai patvirtintų ne vienas liudytojas), tačiau Jūs vis nerasdavote laiko, todėl spalio 3 d. direktorius mėgino sukviesti stebėtojų tarybą ir pasitarti kaip elgtis tokioje situacijoje ir sulaukti patarimo, tačiau į posėdį atėjo tik du iš penkių stebėtojų tarybos narių. Posėdį ignoravo ir į jį neatvyko ir dabartinis stebėtojų tarybos pirmininkas Albinas Stankus, kuris vėliau spaudoje pareiškė: ,,Tad lauksime, kad STT sudėliotų taškus šioje istorijoje“. Matomai, mere ir stebėtojų tarybos pirmininke, ši tarnyba ne ten ir ne tokius taškus sudėliojo, kad šiandien apie tai nieko negirdėti. Prašau pagarsinkite gautą atsakymą, kad visi tarybos nariai žinotų, kokie taškai buvo sudėlioti. Palangiškiai turėtų kantriai palaukti, gal kada nors išaiškės, kodėl beveik 14 metų UAB ,,Litesko“ nebuvo perduota 6 km šilumos trasų, kuriomis jie nemokamai naudojosi, uždirbdami sau pajamas, kurių savivaldybė ir UAB ,,Palangos šilumos tinklai“ negavo, dar iš savo lėšų jas remontavo. Koks tame buvusių ir esamų miesto vadovų vaidmuo. Žala biudžetui galėjo būti padaryta didelė, todėl čia turėtų būti sudėti ,,riebūs“ taškai. Tokia desperatiška priešų ir kaltų paieška parodo, kad viešųjų ryšių pagalba į biokuro katilo statybos vežimo ratus pripūsti oro burbulai jau sproginėja, todėl tikrai niekam nėra ir nebuvo prasmės į juos kaišioti pagalius. Kas gali patvirtinti ar paneigti, kad sėkmingas biokuro katilo projekto įgyvendinimas užgavo kai kurių politikų ambicijas ir net išvertė direktorių iš kėdės?
Apgailėtina, kad jums vadovaujant savivaldybės tarybai vis dažniau tenka girdėti žodžius ,,tarnybos“, raidžių junginius STT, FNTT. Kodėl, mere?
Sunkiai suvokiamas kaltinimas, kad ,,antras projektas darbams atlikti taip pat padarytas nekokybiškai, bendrovei vadovavo tas pats R. Gliožeris“. Kiekvienas, turintis nors minimalų supratimą, pasakytų, kad techninio projekto kokybę geriausiai galima nustatyti jį įgyvendinant, o tokius projektus daro atestuotos, patirtį tokiuose projektuose turinčios įmonės. Kita vertus, per penkis mėnesius, kai savivaldybė ,,ruošėsi“ atlikti viešąjį pirkimą, buvo pakankamai laiko savivaldybės statybos skyriaus specialistams įvertinti techninio projekto kokybę ir nustatyti padarytas klaidas, žinant, kad įgyvendinamas toks svarbus miestiečiams projektas? Kodėl, mere, to nebuvo padaryta? Kada paaiškėjo, kad padarytas techninis projektas ,,yra nekokybiškas“, kada informuoti šio projekto rengėjai ir kokių priemonių ėmėtės, kad techninio projekto rengėjai už padarytas klaidas sumokėtų baudas? O gal visa tai tik viena iš Jūsų strategijų, siekiant prieš Palangos bendruomenę sužaisti dar vieną kaip pagrindinio projekto gelbėtojo ir įgyvendintojo viešųjų ryšių partiją?
Jūs rėžėte, kad ,,E. Židanavičiaus ranka buvo gerai pastebima ir ,,Palangos šilumos tinkluose“, todėl ir aš norėčiau Jūsų paklausti to, ko manęs klausia Palangos gyventojai: kieno ranka yra pastebima UAB ,,Palangos komunalinis ūkis“ ir UAB ,,Palangos vandenys“? O gal greitu laiku paaiškės, kieno ranka ar rankos pasimatys UAB ,,Palangos komunalinis ūkis“? Palaukime.
Jei oficialiai Tarybos reglamente įvardintą paklausimo sąvoką, rodydamas neleistiną vadovui aroganciją ir siekį sumenkinti paklausėją, pavadinate rašteliu, tai viename spaudos leidinyje įvardintas mero kirtis iš peties – tai toks pats butaforinis kirtis kaip pozuojant prie grafo sarkofago su abiem rankom laikomu surūdijusiu kardu. Mere, nereikia imti kardo į rankas, nes jis menamų priešų neišgąsdins, o rūdys, kaip ir neteisingi kaltinimai, ilgam paliks nuosėdas ant Jūsų rankų!

Eimutis ŽIDANAVIČIUS
Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys
Užs. nr. 10
 

Jūsų komentaras:

nukvailėjimui ribų nėra... 2014-11-07 09:24 (. / IP: 86.100.63.40)
daugiau tokių "išpuolių"...- Ar miesto Taryba nebeturi ką veikti, kaip kapanotis po kažkieno svaičiojimus?... Akivaizdžiai matosi, kas dirba, kaip ir ką... Neimanoma nepastebėti, kaip miestas gražėja; ( nors -kai kas mato tai,- ką nori matyti?...), kaišiodami pagalius į ratus...

Taip pat skaitykite

Metai iš metų Lietuvoje kyla arši diskusija, kur pigiau atostogauti: mūsų Palangoje ar tolimoje Turkijoje. Nagrinėdamos šį detektyvą kelionių agentūros piešia vienokį vaizdą, tuo tarpu pajūrio verslininkai priešginiauja ir turi savo versiją. O kaip yra iš tikrųjų?


Ketvirtadienį, sausio 21-ąją, pro antro aukšto langą iš statybininkų keltuvu iki jo pasikėlusio Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus su jubiliejumi pasveikinta šimtametė Adelė Čižauskienė iki šiol gyvena netikėto mero apsilankymo įspūdžiu: „Jis – toks gražus vyras. Meras labai panašus į mano anūkės vyrą, kuris yra lakūnas. Beveik kaip du...Šiandien, liepos 23 d., savo 50-metį Palangoje pasitikęs Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis viename kurorto viešbutyje sulaukė Palangos mero Šarūno Vaitkaus vizito. Š. Vaitkus S. Skverneliui jubiliejaus proga įteikė gėlių puokštę.


Balandžio 5-ąją minime mums visiems svarbią datą – Palangos miesto gimtadienį.


Pradingus elektrai po praėjusio ketvirtadienio vakaro- penktadienio rytmečio audros, palangiškis Petras Cirtautas, gyvenantis Palangoje, Gintaro g. 17., tris dienas desperatiškai ieškojo pagalbos, o jos sulaukė ankstyvą pirmadienio rytą.


Nėra Palangos miesto savivaldybėje nesvarbių pareigų, bet mero Šarūno Vaitkaus sekretorės Živilės Mačenskienės darbas, ko gero, vienas labiausiai stebimų. Ne juokas būti didžiausio šalies kurorto mero sekretore. Tenka ne tik arbatą ar kavą papilstyti, merui ryte pranešti, kokia krūva „popierių“ jo tądien laukia, bet net ir pūkelį nuo mero švarko atlapo...


Seime dvi kadencijas baigęs palangiškis Pranas Žeimys jau turi darbą – jis įsidarbino Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus padėjėju.  


Besitęsiant Palangos kempingo Nemirsetoje koncesininko parinkimo procedūroms, Savivaldybės taryba apsisprendė skelbti viešą trumpalaikės kempingo nuomos konkursą. Taip siekiama, kad kurorto poilsiautojai jau šią vasarą galėtų ilsėtis moderniame ir europinius standartus atitinkančiame kempinge.


Spalio 30 d., atsižvelgdamas į rinkėjų išsakytą susirūpinimą dėl biokuro katilinės statybos pabaigos, Tarybos posėdžio metu su paklausimu kreipiausi į savivaldybės tarybos merą Šarūną Vaitkų, ar tikrai katilinės darbai bus baigti iki datos, kurią žiniasklaidoje įvardino tiek meras, tiek rangovai. Vietoje atsakymo miestiečiams į aktualų klausimą, buvau priblokštas keista...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius