Buvęs Palangos miesto vyriausiasis architektas Leonas Mardosas švenčia 90-etį

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-16
Peržiūrėta
2226
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Leonas Laimutis Mardosas savo gyvenimo 90 – ąjį gimtadienį atšventė nuoširdžiame Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo kolektyve. Visi turėjo progą pasidžiaugti jo nepaprastai turtinga gražių prisiminimų kraite. Prieš tapdamas Palangos miesto vyriausiuoju architektu L. Mardosas jau buvo praėjęs ilgą ir gana sudėtingą profesinės veiklos kelią visur palikdamas gilių ir ryškių savo kūrybinių pasiekimų pėdsaką.

1958 metais Lietuvos dailės instituto vadovybė Leonui įteikė ne eilinį architekto diplomą, o su pagyrimu. Tais pačiais metais kaip architektas pradeda savo veiklą Miestų statybos projektavimo institute, vėliau Pramoninės statybos projektavimo institute paskirtas skyriaus vyr. architektu, nuo 1972 iki 1977 metų Komunalinio ūkio projektavimo instituto skyriaus vyriausiuoju architektu, o nuo 1977 – ųjų visą 11 metų Palangos miesto vyriausiuoju architektu.
Dar prieš pradedant mokytis Lietuvos dailės institute keletą metų jam teko padirbėti mokytoju, todėl nenuostabu, kad vėliau buvo jo suprojektuotos ir pastatytos puikios vidurinės mokyklos Elektrėnuose, Kaune, Druskininkuose, Klaipėdoje, Vilniuje. 1971 metais už šiuos darbus tuometinės sąjunginės vyriausybės iniciatyva autoriui buvo paskirta premija. Pagal jo projektus 1975 m. pastatyta Turizmo bazė Švenčionių rajone, 1979 m. Kelmės kultūros namai, 1982 m. Lietuvos atstovybės patalpos su viešbučiu Maskvoje. Šį objektą projektavo bendradarbiaudamas su architektu J. Šipaliu.

Palangos kurorto įvaizdyje L. Mardosas paliko gana gilų savo veiklos pėdsaką. Pirmiausia šis žmogus suprato kurorto kraštovaizdžio svarbą, o savo laiku šią idėją buvo pradėję įgyvendinti jo pirmtakai Alfredas Paulauskas ir Albinas Čepys. Apie šių specialistų užmojus ir kasdieninius darbus L. Mardosas ir dabar kalba itin pagarbiai. Juolab tęsdamas jų sumanymus ėmėsi iniciatyvos, kad Vytauto gatvėje būtų įkurtas skulptūrų parkas, atskleidžiantis gamtos ir žmogaus kūrybinių galių vienovę. Visada didžiuojasi tuo, kad jam pavyko išsaugoti Palangos daug nuostabių pušelių ir netgi atskirus pajūrio miško ruožus. Be to, jo iniciatyva buvo plečiami ir kryptingai formuojami nauji želdynai, išsaugotos unikalių medžių grupės.

Visa tai akivaizdžiai matyti buvusių „Tulpės“ ir „Rugelio“ poilsio namų projektavime bei statyboje, o ypač naujų iniciatyvų palaikyme ir skatinime kiek tai susiję su miesto želdinių plėtote. Jam pelnytai buvo suteikta Neringos miesto vyriausiojo architekto A. Zavišos fondo nominacija „už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje“, o 2013 metais L. Mardosas apdovanotas Auksiniu architektūros riterio ordinu „Už viso gyvenimo nuopelnus“.
Palanga pasipuošė L. Mardoso projektuotu gyvenamuoju namu ir kavine „Monika“ J. Basanavičiaus gatvėje, parduotuvė su viešbučiu „Du broliai“ Vytauto gatvėje. Kartu su kitais paruoštas Palangos bendrasis planas, parengtas Palangos centro suplanavimo projektas. Kretingos rajone pagal jo projektus pastatyti vyskupo Motiejaus Valančiaus senelių globos namai ir Kūlupėnų bažnyčia.

Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo nariai ir svečiai (atvyko Vitalijus Litvaitis, Vytautas Juškus su žmona) visi savo pasisakymuose nuoširdžiai linkėjo Jubiliatui ilgų gyvenimo metų, sveikatos, optimizmo ir vis dar neblėstančios kūrybinės energijos.

Donatas Žuolys
Palangos Kraštovaizdžio bičiulių klubo narys

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Paskelbti konkursai į karjeros valstybės tarnautojų Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto ir savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus (vyresniojo patarėjo) pareigas.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


Buvęs vyriausiasis Palangos miesto architektas Leonas Laimutis Mardosas švenčia 90 – ąjį gimtadienį.


Apie 15 tūkstančių eurų iš Palangos miesto savivaldybės už priverstines pravaikštas prisiteisęs buvęs Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas vėl dirba širdžiai mielą darbą – laimėjo konkursą Neringos savivaldybės vyriausiojo architekto pareigoms užimti. „Buvau vienintelis jo dalyvis, o mano kelionė iš Palangos į Neringą užtrunka dvi...


Vakar į savo kabinetą, iš kurio Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų buvo išvesdintas sausio 29 dieną, grįžo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas, Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas. Liepos 5 d. Klaipėdos apygardos prokuratūra panaikino nutarimą dėl skyriaus vedėjo laikino nušalinimo nuo pareigų.


Sakote, buvęs? Bet jis, kaip ir popiežius ar prezidentas, palangiškiams taip bus visada žinomas: „kurorto vyriausiasis architektas…” Kuomet pradedame kalbėti apie Palangą, unikalų, istorinį šalies kurortą, buvęs vyriausiasis miesto architektas Edmundas Benetis žodžių į vatą nevynioja ir išsako kritišką bei objektyvią nuomonę: „Man...


Pagerbtas architektas Leonas L.Mardosas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 23 | Rubrika: Kultūra

Trečiadienį Gintaro muziejaus salėje jubiliejaus proga buvo pagerbtas architektas Leonas Laimutis Mardosas. Šią šventę paminėti panorę Palangos miesto valdininkai ir architektai, atvykę iš Klaipėdos, pamalonino dėmesiu ir dovanomis visų gerbiamą architektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius