Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas grįžta į darbą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-07-11
Peržiūrėta
2293
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo vakar Svajūnas Bradūnas ir teoriškai, ir praktiškai gali toliau dirbti Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėju.
Nuo vakar Svajūnas Bradūnas ir teoriškai, ir praktiškai gali toliau dirbti Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėju.

Vakar į savo kabinetą, iš kurio Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų buvo išvesdintas sausio 29 dieną, grįžo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas, Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas. Liepos 5 d. Klaipėdos apygardos prokuratūra panaikino nutarimą dėl skyriaus vedėjo laikino nušalinimo nuo pareigų.

Peržiūrėjo nutarimą
Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Jevgenij Michailovskij liepos 5 d. priėmė nutarimą, kuriuo panaikintas birželio 20 d. nutarimas dėl įtariamojo Svajūno Bradūno nušalinimo nuo pareigų.
Tokį sprendimą J. Michalkovskij priėmė po to, kai buvo atliktas patikrinimas gavus S. Bradūno skundą Klaipėdos apygardos prokuratūros Vyriausiojo prokuroro Giedriaus Danėliaus vardu dėl birželio 20-osios nutarimo.
Kaip „Palangos tiltui“ paaiškino Klaipėdos apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas, kurio žinioje yra S. Bradūno bylos tyrimas, skyriaus vyriausiasis prokuroras patikrino bylą, įvertino atliktus veiksmus bei priimtus sprendimus ir nutarė panaikinti sprendimą dėl S. Bradūno laikino nušalinimo nuo pareigų.


Gali grįžti į darbą

„Ir teoriškai, ir praktiškai Palangos savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas nuo tos dienos, kai priimtas nutarimas, gali grįžti į darbą“, - sakė prokuroras V. Gulenkovas.
Tiesa, bylos tyrimas tebevyksta.
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Bronius Martinkus ketvirtadienį patvirtino, jog S. Bradūnas jau grįžo į savo kabinetą.
„Gavome Klaipėdos apygardos prokuratūros nutarimą, jog ji atsiimanti savo ankstesnį nutarimą dėl laikinųjų apribojimų, ir nuo šiandien vyriausiasis architektas ne tik gali, bet ir turi grįžti į savo pareigas“, - sakė B. Martinkus.
Tiesa, jis irgi pridūrė, jog byla tebesitęsia, tyrimas tebevyksta. Savivaldybė gi turi vykdyti Prokuratūros nutarimą.

Ar dirbs – dar
neapsisprendė

„Kaip čia pasakius – grįžau į darbą ar ne. Einu į savo kabinetą, - „Palangos tiltui“ vakar telefonu sakė Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas. – Byla juk nenutraukta, nors štai jau beveik pusę metų nei man kas papildomai pareikšta, nei kas nors ką nors daro – nesu net su bylos medžiaga susipažinęs.“
S. Bradūnas mano, kad prokuratūra savo nuomonę dėl jo laikino nušalinimo nuo darbo pakeitė po gautojo aukščiau minėto skundo. Tačiau apskųstas buvo ne vien šis nutarimas, pasak vyriausiojo architekto, skunde buvusi visa puokštė skundžiamų epizodų, bet nutarta atsižvelgti tik į šį.
„Vakar gavau raštus, šiandien grįžtu į darbą, o ką darysiu toliau – dirbsiu ar pasiimsiu atostogas – dar nežinau. Turiu virš šimto dienų neišnaudotų atostogų, tad, pasitaręs su savo advokate, nuspręsiu, kaip pasielgti“, - sakė S. Bradūnas, atsisakęs ką nors daugiau komentuoti ir dėl savo tolesnių veiksmų, ir dėl pačios bylos eigos bei jos „atsiradimo“ aplinkybių.

Įtarė piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšio paėmimu
Priminsime, jog šių metų sausio 29 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos agentai po beveik valandą trukusios kratos sulaikė ir išvežė apklausti Palangos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėją, kurorto vyriausiąjį architektą Svajūną Bradūną.
Valdininkas buvo sulaikytas 48 valandoms. Jam pareikšti įtarimai bei pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos. Už tai numatyta iki 5 metų laisvės atėmimo bausmė.
Sausio 31 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė nutartį dėl Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo S. Bradūno, kuriam įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos perkvalifikuoti į įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšio paėmimo. Tada valdininkas trims mėnesiams buvo nušalintas nuo pareigų.

Jūsų komentaras:

jonas 2013-07-13 07:44 (m / IP: 212.122.93.162)
sutvarkyk/padek/ ELIJAI ir PIRMYN

prafesoriusd 2013-07-13 07:01 (n / IP: 212.122.93.162)
LAUKYKIS< SWAJAU , o gazeta turetu ATSIPRASYT< MANDAGIAI

OWL 2013-07-12 10:28 (IP: 85.206.11.176)
Lietuvoj yra uzsakimas suinteresuotu ir teisetvarka puola dirbti. Susika zmogui gyvenima ir kaltu del to nera.O prezidente dziaugiasi kokia ji reikli principinga.

Linkiu 2013-07-12 09:01 (IP: 78.61.104.50)
moralines tvirtybes, juk reikes bendrauti su suplanavusiais si reikala !!!

Taip pat skaitykite


„Palangos tilto“ šaltinis, sutikęs kalbėtis anonimiškai, abejojo, ar neatsitiks taip, kad iš tyrimo, anot jo, „didelio debesio“ bus „maža lietaus.“


Paskelbti konkursai į karjeros valstybės tarnautojų Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto ir savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus (vyresniojo patarėjo) pareigas.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


Buvęs vyriausiasis Palangos miesto architektas Leonas Laimutis Mardosas švenčia 90 – ąjį gimtadienį.


Apie 15 tūkstančių eurų iš Palangos miesto savivaldybės už priverstines pravaikštas prisiteisęs buvęs Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas vėl dirba širdžiai mielą darbą – laimėjo konkursą Neringos savivaldybės vyriausiojo architekto pareigoms užimti. „Buvau vienintelis jo dalyvis, o mano kelionė iš Palangos į Neringą užtrunka dvi...


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Vakar į savo kabinetą, iš kurio Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų buvo išvesdintas sausio 29 dieną, grįžo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas, Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas. Liepos 5 d. Klaipėdos apygardos prokuratūra panaikino nutarimą dėl skyriaus vedėjo laikino nušalinimo nuo pareigų.


Sakote, buvęs? Bet jis, kaip ir popiežius ar prezidentas, palangiškiams taip bus visada žinomas: „kurorto vyriausiasis architektas…” Kuomet pradedame kalbėti apie Palangą, unikalų, istorinį šalies kurortą, buvęs vyriausiasis miesto architektas Edmundas Benetis žodžių į vatą nevynioja ir išsako kritišką bei objektyvią nuomonę: „Man...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius