Naujuosius mokslo metus mokyklos pasitiks atsinaujinusios

"Palangos tilto" informacija, 2019-08-09
Peržiūrėta
2383
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nauji mokslo metai – ne už kalnų, ir Palangos mokyklos jiems rengiasi atsakingai. Tarp didžiųjų darbų – „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje remontuojama aktų salė, mokyklos vidinis kiemas bus pritaikytas mokinių laisvalaikio reikmėms, vyksta rangovo parinkimo konkursas Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadiono kapitaliniam remontui. Šioje mokykloje ir liftą planuojama įrengti, tačiau pastarieji du darbai bus atlikti vėliau.

„Baltija“ – jaukesnė
Pasak „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus Alvydo Kniukštos, didžiausias darbas – mokyklos aktų salės remontas. Savivaldybės ir ES lėšomis čia pakeistas parketas, sudėtos naujos lubos bei apšvietimas, perdažytos sienos. Parketas pakeistas ir aktų salės scenoje. Mokykla įsigis naujas kėdes, garso aparatūrą.
Taip pat bus sutvarkytos ir kitos mokyklos erdvės – ypač daug dėmesio skiriama patiems mažiausiems – bus atnaujintos jų klasės.
Atnaujinta bus ir mokyklos biologijos mokslų laboratorija: čia bus sujungtos erdvės, įdėti dideli vitrininiai stiklai, jungiantys laboratoriją su koridoriumi, nupirkta laboratorinė įranga. Čia taip pat jau pakeista grindų danga, elektros instaliacija.
Informacinis centras taipogi bus atnaujintas, bus nupirkta naujų kompiuterių, spausdintuvas, multimedija, plačiaekranis televizorius.
Siekiant, kad mokykla taptų jaukesnė mokiniams, „Baltija“ įrenginėja mokyklos vidinį kiemą, kuris iki šiol nebuvo tinkamai įaktyvintas. Pirmojo aukšto sienose bus įrengtos durys, pro kurias mokiniai galės patekti į kiemą. Jame ketinama pastatyti suoliukus, įrengti žaidimų erdves.

Vl. Jurgučio mokyklos planuose - stadionas
Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė sakė, kad, rengiantis mokslo metams, bus suremontuotas technologijų kabinetas, koridoriai, kai kurios klasės, ypač pradinio ugdymo, bus perdažytos. Mokykla didžiuojasi, kad technologijų kabinete yra naudojamos modernios priemonės. „Bendrai kalbant, didelio remonto po neseniai įvykusios mokyklos renovacijos nevykdome – paremontuosime iki dešimties klasių“, – kalbėjo L. Benetienė.
Šiais metais bus pradedamas ir Vl. Jurgučio pagrindinės mokyklos stadiono kapitalinis remontas. Darbai vyks dviem etapais. Pirmuoju, kuris truks iki kitų metų birželio, bus demontuotos senosios bėgimo takų bei sporto aikštelių dangos ir įrengti nauji bėgimo takai, šuolio į tolį ir trišuolio sektorius, natūralios vejos futbolo aikštė, taip pat – krepšinio bei tinklinio aikštelės. Antruoju etapu bus įrengtos lauko treniruoklių aikštelės, taip pat – teniso bei badmintono aikštelės, teritorija bus apšviesta.

Gimnazijoje dėmesys – fizikos kabinetui
Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas sakė, kad vasarą buvo remontuojami keturi mokyklos pirmojo aukšto kabinetai – dažomos lubos, sienos, atnaujintos lubos, pakeistos kai kurios kriauklės. „Džiaugiamės, kad bus ženkliai pagerinta mokymosi aplinka“, – sakė direktorius.
Mokyklos darbininkai vasarą suremontavo kūno kultūros veiklos laiptinę, kūno kultūros mokytojų kambarį, jam nupirkti ir nauji baldai.
Gimnazistų lauks ir iš pagrindų modernizuotas fizikos kabinetas – buvo įrengtas laboratorinis stalas. Mokykla gerokai investavo ir į būsimus olimpiadų ir konkursų laimėtojus – jiems įrengtos individualios darbo vietos. „Tokia speciali patalpa atsiras šalia fizikos kabineto, kuris taip pat nuo šių mokslo metų bus gerokai modernesnis – jį aprūpinsime gausesne reikalinga laboratorine įranga. Būtent fizikos dalyką akcentuojame“, – pasakojo L. Šidlauskas.


Pradinėje ir Šventosios pagrindinėje mokykloje – kosmetiniai remontai

Palangos pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktorės pareigas, Nijolė Sabaliauskienė sakė, kad besirengiant naujiems mokslo metams, baigiamos remontuoti keturios klasės, atnaujintos mokyklos grindys, įrenginėjamas informacinių technologijų kabinetas – jam įsigyti kompiuteriai.
Šventosios pagrindinėje mokykloje, besirengiant mokslo metams, taip pat vyko kosmetiniai remontai, kadangi svarbiausi darbai atlikti pernai – įrengtas stadionas bei sutvarkyti sporto aikštynai.

Darbai – ir St. Vainiūno meno mokykloje
St. Vainiūno meno mokykla auklėtinius rudenį taip pat pasitiks atsinaujinusi – įgyvendinant šios ugdymo įstaigos remonto darbų antrąjį etapą, vasarą baigtas fortepijono bei dviejų styginių instrumentų klasių remontas.
Remonto metu buvo pakeistos klasių lubos bei įrengti modernūs šviestuvai, patalpų sienos uždengtos garso izoliacine medžiaga bei perdažytos, taip pat į garsą izoliuojančias duris pakeistos senosios visų kabinetų durys, kapitaliai suremontuotos grindys bei pakeista jų danga“

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) trečiadienį, spalio 4-ąją, paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Mokytis norinčių senjorų kurorte netrūksta, jų kasmet būna apie 500. Tai tik patvirtina, kad tokia veikla yra itin reikalinga ir laukiama. 


Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Palangoje mokslo metai bus baigti nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas pirmadienį vykusio miesto vadovų bei kurorto švietimo bendruomenės atstovų pasitarimo metu. Į klases negrįš visi mokiniai, tarp jų – ir abiturientai.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Nauji mokslo metai – ne už kalnų, ir Palangos mokyklos jiems rengiasi atsakingai. Tarp didžiųjų darbų – „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje remontuojama aktų salė, mokyklos vidinis kiemas bus pritaikytas mokinių laisvalaikio reikmėms, vyksta rangovo parinkimo konkursas Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadiono kapitaliniam remontui. Šioje mokykloje ir liftą...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Gegužės 17 dieną Šventosios lopšelio-darželio „Sigutė“ jaukioje salytėje vyko popietė-koncertas, skirtas mokslo metams užbaigti. Susirinko ne tik vaikai ir pedagogai, tačiau ir tėveliai. Palangos moksleivių klubo vaikų liaudiškų šokių būrelio mokinukai mažiesiems l/d „Sigutės“ auklėtiniams šoko lietuvių liaudies šokius, žaidė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius