„1000 km Širdies žygio“ narsuolis pasiekė Palangą

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-03
Peržiūrėta
2093
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„1000 km Širdies žygio“ narsuolis pasiekė Palangą

Žinomas žygeivis Saulius Bagdonas ėmėsi nelengvos misijos, dėl kurios širdis turėtų džiaugtis ne tik jam pačiam, bet ir visai Lietuvai. Jis pasiryžęs apkeliauti visą Lietuvą ir įveikti daugiau nei 1000 kilometrų dėl vėžiu sergančių Lietuvos vaikų. Šį žygį, pavadintą „1000 km Širdies žygiu“, organizuoja paramos fondas „Mamų unija“ ir žygeivis S. Bagdonas iš Všį „Aktyvi Tauragė“.
„1000 km Širdies žygis“ – ilgiausias Lietuvoje kada nors vykęs pėsčiųjų žygis dėl vėžiu sergančių Lietuvos vaikų. Jį žygeivis pradėjo rugsėjo 10-ąją prie Baltojo tilto. Žygiu siekiama visus Lietuvos žmones pakviesti žygiuoti ir aukoti sunkiai sergantiems vaikams. Už surinktas lėšas bus perkama gyvybiškai būtina medicininė įranga.
Iš viso bus žygiuojama per 27 Lietuvos miestus ir įveikti bus 1234 kilometrai. Kodėl ne tūkstantis, kaip skelbiama pavadinime? Saulius tik šyptelėjo, taip gražiau skamba.
Žygeivis iš Tauragės akcentavo, kad žygiuodamas nesiekia jokios asmeninės naudos, jis nepolitikuoja ir jam nereikia jokios reklamos. Tiesiog jis turi tikslą, kurio siekia.
„Aš pats puikiai žinau, kas yra vėžys, kokia būna savijauta, ką išgyveni, kai slenka pinigai. Tai nėra mūsų kaip VšĮ „Aktyvi Tauragė“ pirmas projektas, tik tiek, kad anksčiau organizuodavome renginius, kurie tęsdavosi vieną dieną, o ne daugiau kaip mėnesį, kaip kad šiuo metu vykstantis žygis. Susitikęs su „Mamų unijos“ atstovais pasiūliau idėją, kuri buvo palankiai priimta“, – pasakojo S. Bagdonas.
Jam užteko be baimės leistis į ilgą žygį, išgirdus, kad vėžiu sergantiems vaikams, kurie gydomi Kauno klinikose, trūksta funkcinių lovyčių. „Šios funkcinės lovytės yra be galo svarbios vaiko gydymuisi. Viena lovytė kainuoja 4000-5000 eurų. Prieš savaitę „Mamų unijos“ atstovai pranešė, kad suaukota 10 tūkst. eurų. Giliai širdyje tikiu, kad pinigų mes turėsime kelioms lovytėms nupirkti. Be 20 tūkst. nežadu grįžti. Galų gale įnešime tos šilumos į bendruomenes, kurios labai trūksta, ypač šiuo laiku, kai visi skubantys. Per retai pasakome vienas kitam mielesnį žodį, per retai bendraujame su artimaisiais“, – ryžtingai kalbėjo žygeivis.
Noras pagelbėti neabejotinai yra žygeivio varomoji jėga kelyje. „Kol niekas iš artimųjų nesuserga, atrodo, kad niekas neserga išvis. Tačiau taip nėra. Tenka daug bendrauti su šeimomis, kuriose artimieji susiduria su šia liga. Pažįstu šeimų, kurių vaikai skaičiuoja paskutines savo gyvenimo dienas. Man ši kelionė prilygsta mano vaikų gimimui. Visos istorijos, kurias išgirstu, kurias išgyvenu kartu su šeimomis paliečia jautriausias širdies stygas ir motyvuoja. Manęs vienas mokytojas paklausė, ar aš neišprotėsiu nuo tokio emocinio krūvio, patiriamo kiekviename mieste. Aš suradau keliaudamas daug draugų, kurie mane palaiko, rašo man laiškus. Viename mieste jaunimas pasiūlė padaryti akciją, kurios metu nusikirpome visi plaukus“, – įspūdžiais dalijosi S. Bagdonas.
Jis, įveikęs beveik 700 kilometrų kelią, pasuko link Klaipėdos, skleisdamas žinią apie galimybę padėti ir visiems tapti šios kilnios akcijos dalimi.
Prisidėti gali kiekvienas, jeigu ne leisdamasis į kelionę, tai aukodamas vėžiu sergantiems vaikams numeriu 1418 (auka – 3 eurai). Arba pervedant pinigėlius į „Mamų unijos“ sąskaitą LT 517400032266923810

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ artėja! 


Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja Vidmantė Vilkė atskleidžia, kas gali sukelti širdies permušimus bei paaiškina, ko reikėtų imtis, kai taip nutinka. 


Žinomas žygeivis Saulius Bagdonas ėmėsi nelengvos misijos, dėl kurios širdis turėtų džiaugtis ne tik jam pačiam, bet ir visai Lietuvai. Jis pasiryžęs apkeliauti visą Lietuvą ir įveikti daugiau nei 1000 kilometrų dėl vėžiu sergančių Lietuvos vaikų. Šį žygį, pavadintą „1000 km Širdies žygiu“, organizuoja paramos fondas „Mamų unija“ ir žygeivis S....


Svarbus istorinis įvykis – Palangos krašto prijungimas prie Lietuvos – šeštadienį kurorte jau trečius metus iš eilės bus minimas pėsčiųjų žygiu „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2014“. Renginio organizatoriai džiaugiasi, jog norinčiųjų išmėginti jėgas netrūksta, o ir sinoptikų prognozės džiugina – žadama, jog...


Keturioliktosios 1000 km lenktynės statistikos veidrodyje

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 18 | Rubrika: Miestas

2013 m. keturioliktosiose paeiliui surengtose 1000 km lenktynėse dalyvavo 38 komandos, kurių sudėtyje buvo 132 sportininkai iš septynių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Belgijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos.  


1000 kilometrų lenktynių finišo liniją Palangoje pirmas kirto lietuvis

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 15 | Rubrika: Miestas

Tradicines 1000 kilometrų autolenktynes savaitgalį laimėjo Nemunas Dagilis, atstovaujantis komandai „General Financing-Autopaslauga“. Jis pirmasis kirto 1000 kilometrų lenktynių finišo liniją, anksčiausiai įveikęs šią distanciją sudarančius 334 ratus.


Mini žiedas – antrąkart po 1000 km lenktynių sparnu

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013 06 17 | Rubrika: Miestas

Prieš penkerius metus startavusios mini žiedo lenktynės, kurios pernai pirmą kartą debiutavo ir 1000 km lenktynėse, šiemet ir vėl sugrįžta į Palangą. Pirmąjį birželio savaitgalį atidarę vasaros sezoną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, mini žiedininkai antrojo etapo lenktynes ten pat surengs birželio pabaigoje, o trečiojo etapo varžytuvėms jie susirinks jau į...


Šeštadienio vakarą didžiausio mūsų šalies kurorto Palangos padangę nušvietė margaspalviai fejerverkai, skirti „Omnitel 1000 km lenktynių“ čempionų iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) „Oktanas Racing“ garbei. PAR sportininkai Sunas Moodley, Manoghas Maharajus ir Andrew Culbertas su „Porsche 911 GT3“ pirmieji kirto 1000 km...


Ar esate kada sau atsakę į klausimą, kokia yra gyvenimo esmė? Kas man gyvenime teikia laimę? Ką žmogui reiškia turėti svajonių ir ar svarbu jų turėti? Žinomas brazilų rašytojas, dainų autorius Paulo Coelho savo knygoje „Alchemikas“ rašė: „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų. Nesvarbu, kas tu esi ir ką veiki, jei ko...


Kaimynų kivirčai pasiekė teismus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 12 | Rubrika: Miestas

Viename kiemų Jūros gatvėje, Šventojoje, - karinė padėtis. Piktažodžiavimai, nesusikalbėjimas, keiksmai ir iš nevilties svyrančios rankos – nei vienas nesiruošia nusileisti kovoje dėl bendro keliuko į namus. Ši kova jau pasiekė teismus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius