Aklai žengiantis politikas lieptą supainiojo su tiltu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014-08-07
Peržiūrėta
531
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aklai žengiantis politikas lieptą supainiojo su tiltu

Dėl daugiabučių namų administravimo karą su Savivaldybe pradėjusiam Danui Paluckui artėja sunkūs laikai.

Visus teismus pralaiminčios jo vadovaujamos bendrovės „Palangos butų ūkis“ laukia nemaži finansiniai praradimai ir dėl to įmonės horizonte juoduoja gal net ir bankroto šmėkla.

Teismų maratonas, kuriame priverstinai dalyvauja beveik tūkstantis palangiškių, nieko gero D. Paluckui nežada ir politikos fronte. Regėdami tokią politiko saviveiklą, į teismus paduotų 35 daugiabučių namų gyventojai yra įtūžę, o nuo politiko ieškinių tiesiogiai nukentėjusius tūkstantį palangiškių realiai reiktų dauginti bent iš trijų.

Palangiškių rūstybę užsitraukusio šio politiko vadovaujamų Palangos socialdemokratų vos už pusmečio įvyksiančiuose savivaldos rinkimuose laukia ne kokios perspektyvos. D. Paluckui turėtų būti suprantama, kad socialdemokratams Palangoje patyrus krachą rinkimuose, dėl jo tinkamumo vadovauti skyriui suabejos ir Socialdemokratų partijos vadovybė.

Nepadės ir partijos vadovybėje atsakingojo sekretoriaus postą užimantis jo brolis, nes partijos vadovas ir šalies premjeras Algirdas Butkevičius į D. Palucko veiklą Palangoje šnairai žiūri jau dabar.

Aklai į teismų durų rankeną įsikibęs kurorto socialdemokratų vadas gali prarasti ir taip sunkiai gautą darbą.

Įsiteisėjus „Palangos butų ūkio“ apeliacinį skundą atmetusio Klaipėdos apygardos teismo nutarčiai dėl Medvalakio 21-ojo namo, galima nuspėti ir kitų bylų baigtį. Visų D. Palucko pasirašomų skundų motyvai ir jo keliamų bylų aplinkybės yra vienodos, todėl nėra priežasčių, kodėl teismai turėtų priimti priešingas nutartis.

Vos sulaukęs pirmosios svaresnės pergalės teisme „Palangos komunalinis ūkis“ jau yra pateikęs ieškinį dėl 10 mėnesių negaunamo Medvalakio 21-ojo namo gyventojų mokamo administravimo mokesčio. Iš pirmo žvilgsnio ieškinio suma gal ir juokinga – 4,2 tūkst. litų. Tiesa, prie jos prisidės „Palangos komunalinio ūkio“ išlaidos advokatui – dar apie 3 tūkst. litų.

Tačiau neužmirškime, kad savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymai yra apskųsti dėl 35 daugiabučių namų, kurių gyventojų mokamas administravimo mokestis komunalininkų taip pat nepasiekia. Kartu su išlaidomis advokatui „Palangos butų ūkiui“ pareikštų ieškinių suma gali perkopti ir 100 tūkst. litų. Kuo ilgiau tęsis teismų maratonas, tuo ši suma tik didės. Už visus namus, kuriuose „Palangos būtų ūkis“ nepripažįsta gyventojų pasirinkto naujojo administratoriaus, kas mėnesį tiksi maždaug po 8 tūkst. litų.

Aišku, ši besipučianti suma nuo „Palangos butų ūkio“ sąskaitos nebus nurašyta jau rytoj. Dėl privačiai bendrovei reiškiamų ieškinių D. Paluckas teismuose kaip liūtas greičiausiai kausis iki pat paskutinės instancijos. Tačiau po metų ar kitų baigtis vis vien yra aiški – žmonių pasirinktam daugiabučių namų prižiūrėtojui administravimo mokestį grąžinti teks.

Šį kartą miesto komunalininkų pradedamas teismų maratonas dėl administravimo mokesčio susigrąžinimo iš „Palangos butų ūkio“ pareikalaus papildomų išlaidų advokatams. Pralaimėjus teismus teks apmokėti ir saviems, ir „Palangos komunalinio ūkio“ samdomiems teisininkams. O kur dar advokatams sumokėti pinigai bylinėjantis dėl savivaldybės įsakymų? Juk „Palangos butų ūkio“ interesus gynę teisininkai į Palangą važinėjo net iš Kauno ar Vilniaus.

Nepamirškime ir sumenkusių „Palangos butų ūkio“ pajamų. Juk dėl D. Palucko užsispyrimo, kai jis bandė lupikauti iš dar tuomet „Palangos butų ūkio“ prižiūrimus namus renovuojančių komunalininkų, per metus iš jo vadovaujamos bendrovės pabėgo per 50 daugiabučių namų. Įsibėgėjusios upės tėkmės jau nebesustabdysi – „Palangos komunalinio ūkio“ priežiūros kas mėnesį prašosi po kelis daugiabučius namus.

Kaip privačios bendrovės savininkai įvertins tokią pasamdyto direktoriaus D. Palucko veiklą, kuri įmonę tiesiu taikymu veda į bankrotą?

Bandymas miesto valdžią, o kartu ir palangiškius uždusinti teismais, D. Paluckui gali kirsti ir per asmeninę kišenę. Dėl negrąžinamo administravimo mokesčio ir neatiduodamų namų dokumentų ieškinį teismui pateikę komunalininkai atskirąja nutartimi „Palangos butų ūkio“ vadovui prašo skirti administracinę baudą nuo 200 iki 500 litų už savavališką tariamos teisės vykdymą.

Gal tai politikui ir menki pinigai. Tačiau jei ir pralaimėjus apeliacinėje instancijoje jis Klaipėdos apygardos teismą vers nagrinėti likusius daugiau nei 30 „Palangos butų ūkio“ skundų, D. Palucką teismas gali bausti už piktnaudžiavimą procesinėmis teisėmis. Tokiu atveju Civilinio proceso kodeksas numato gerokai rimtesnę baudą – net iki 20 tūkst. litų.

Ką D. Paluckas galvoja apie susiklosčiusią situaciją, ko jis savo skundais siekia, taip ir lieka neaišku. Užuot dėl savo veiksmų viešai pasiaiškinęs suerzintiems palangiškiams, politikas visuomenei postringauja apie statybas, automobilių statymo problemas, advokatauja per naktis alkoholiu žmones girdančiai I. Staponienės „Luizai“.

Aklai į priekį žygiuojantis D. Paluckas, regis, dar nesuvokia, kad eina ne tiltu, o lieptu, kuris visuomet turi pabaigą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangą vasarą jau „tradiciškai“ „aptalžo“ žurnalistai ir visi, kas netingi – gi gyvename demokratinėje šalyje! – tačiau vienas šalies dienraštis šią savaitę žengė toliau – rado naują „auką“: abiturientus ir atestatų įteikimo šventę. Tėkšt ir straipsnis atsirado: „Šventę...


Kaip politikas geradariu virto ne savo sąskaita  1

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2017 10 13 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Smalsumo dėlei kartais įsijungiu Rusijos kanalus ir stebiu ten vykstančias politinių debatų laidas, kurios leidžia aiškiau suvokti, kaip toli Lietuva yra pažengusi savo politine ir net bendražmogiška kultūra.


Patinka jums konservatoriai ar ne, bet Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Palangos-Kretingos rinkimų apygardoje, yra vertas pagarbos dėl savo tvirtumo. Įtemptoje kovoje su rinkimų veteranu Pranu Žeimiu jis tikėjo, kad laimės, nors ne vienam jau atrodė, kad labiau patyrusiam kolegai bus patikėta...


Aklai žengiantis politikas lieptą supainiojo su tiltu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 08 07 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Dėl daugiabučių namų administravimo karą su Savivaldybe pradėjusiam Danui Paluckui artėja sunkūs laikai.


Nemokamu meduoliu viliojantis politikas apsijuokė  11

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 04 18 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Dar senovės romėnai iš savo valdžios reikalaudavo: „Panem et circenes“ (duonos ir žaidimų). Kitaip tariant, nemokamo maisto ir nemokamų pasilinksminimų. Tokį paprastų Romos gyventojų reikalavimą įvykdę valdantieji vėliau tikėdavosi ir sulaukdavo prastuomenės politinės paramos.


Tai antras palaiminimas politikams, kurį liepos 8-ąją, pagrindinę Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną Arkivyskupas L. Bonazi paminėjo sakydamas pamokslą. Tarnaujant sovietų armijoje, žvalgybos padalinyje, patikimumas buvo vienas iš svarbiausių vertinimo kriterijų ir vartotas tuo metu posakis – „su juo į žvalgybą galima eiti“ – gyvas yra ir šiandien. Su...


Palangos tiltas - kaip iki šiol ar nuo šiol - Draugystės tiltas, simbolizuojantis trijų moterų –Latvijos, Lietuvos ir Estijos parlamentų vadovių - atvykimą į 2012-ųjų metų Palangos kurorto šventės „Myliu Palangą“ atidarymą? Draugystės tilto atidarymu bei balandžių, paleistų iš Latvijos parlamento pirmininkės Solvitos Abotinos, jos kolegės Ene...


Kurorto vadovas Vytautas Stalmokas supainiojo viešus ir privačius interesus, nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Ketvirtadienį, posėdžiavusi  komisija nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės vadovas Vytautas Stalmokas nusižengė teisės aktams turėdamas AB „Snoras“ akcijų ir dalyvaudamas sprendimo dėl šios bendrovės Klaipėdos filialo prašymo skirti viešąją vietą...


Šventoji atsisveikina su Beždžionių tiltu

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 06 | Rubrika: Miestas

Daugelį metų kabantis tiltas per Šventąją buvo Šventosios miestelio simboliu. Tačiau laikas, gamtos išdaigos bei minios vasarotojų padarė jį nesaugiu, nebetinkamu naudoti. Ketinama netrukus senolį išardyti, o jo vietoje pastatyti naują, šiuolaikišką.


Politikai supainiojo interesus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 13 | Rubrika: Miestas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, įvertinusi papildomai surinktą medžiagą, konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai Sondra Kulikauskienė ir Remigijus Alvydas Kirstukas, dalyvaudami posėdyje svarstant klausimus, susijusius su VšĮ „Palangos pirminės sveikatos  priežiūros centras“, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų tarnyboje įstatymo nuostatas. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius