Bandė įminti partizanų paslaptis

Palangos tiltas, 2022-12-08
Peržiūrėta
1019
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bandė įminti partizanų paslaptis

Lapkričio 29 d. Palangos senosios gimnazijos IIC ir IA klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Partizanų paslaptys“. Užsidėję virtualios realybės akinius nusikėlėme į 1944–1956 metus ir galėjome pajausti, ką reiškė būti partizanu, atliekant įvairiausias užduotis. 

Mokiniai tikrai įsijautė į partizanų vaidmenį, bendradarbiaudami tarpusavyje, mokydamiesi taikliai šaudyti, priešindamiesi Sovietų Sąjungai ir, aišku, šiek tiek išdaigaudami. Tai paliko didelį įspūdį kiekvienam iš mūsų ir supratome partizanų didžią svarbą Lietuvos nepriklausomybei. 

Netrūko ir loginių žaidimų. Sužaidėme žaidimą „Janga“, kurio metu stengėmės nesugriauti šio medinio kaladėlių bokšto. Bet turėjome ne tik atsargiai ištraukti kaladėles, bet ir atsakyti į klausimus, užrašytus ant jų. Taip pat turėjome užduotį kuo greičiau sudėlioti Lietuvos teritorijos dėlionę, kurioje buvo paslėpti reikiami atsakymai į klausimus. Ją įveikę gavome saldžių dovanų.

Izabelė Marija Kaminskaitė, II C kl. Mokinė

 Palangos senoji gimnazija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 29 d. Palangos senosios gimnazijos IIC ir IA klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Partizanų paslaptys“.


Trečiadienio, rugpjūčio 25 d., rytą Palangoje BMW X5 vairuotojas bandė papirkti Kelių policijos tarnybos pareigūnus. Malūno g. pareigūnai pastebėjo automobilį BMW X5, kurio vairuotojas nesegėjo saugos diržo.


Palangoje į naktinį klubą girtas vaikinas keliavo apsirūpinęs narkotikais. Sekmadienį, liepos 4 d., vos po vidurnakčio, apie 00.58 val. gautas pranešimas, kad Basanavičiaus g., Palangoje, apsaugos darbuotojas sulaikė asmenį, kuris į naktinį klubą bandė įsinešti plastikinį maišelį su žalsvos spalvos, augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga.


Jau daug metų Palangos kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be „Palangos orkestro“. Kokia šio pučiamųjų orkestro populiarumo paslaptis, kalbamės su jo vadovu Vygantu Rekašiumi.


Palangos miesto savivaldybės viešosos bibliotekos kolektyvas pakvietė į susitikimą su knygos „Aš esu Vanagas“ autoriumi, istoriku, Seimo nariu Arvydu Anušausku. Jis papasakojo daug atrastų detalių apie partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago neeilinį gyvenimą, vingiuotus, bet tikslingus jo numintus takus.


Spalio 28 d. mūsų mokyklos mokiniai Tadas Valiukas, Tadas Jarulis (10 kl), Mantas Gaučius (8 kl.) ir Lukas Jarulis (7 kl.) drauge su Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių komanda, vykdydami bendrą projektą „Mes iš pajūrio“, dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Kardo rinktinės partizanų takais“ maršrutu Salantai – Grūšlaukė.


Gegužės 22 d. Palangoje įvyko nepakartojamai šiltas ir turiningas renginys. Tai trečiasis ciklo „Palangiškiai – Palangai” koncertas. Palangos dukra pianistė Audronė Juozauskaitė atsivežė „namo” Liudą Mikalauską (bosas) ir sausakimšoje Kurhauzo salėje atliko programą „Karolio Voitylos paslaptis”.


Gegužės 14 dieną Klaipėdoje buvo minima partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurioje dalyvavo ir Palangos Šaulių sąjungos nariai.


2015-ųjų vasarą atsveikinau dukart: spalio 2-ąją arti „Medvalakio obuoliukų“ teritorijos, į kurią patekau per aplinkkelio „šernų vartus“, lepšiaujant, ir spalio 4-ąją, nuo Anaičių – Šaipių pusės aplinkui apeinant už jūrą aukščiau esantį Plazės ežerioką, kaip tartų aukštaičiai, o tada, smėlynų patalais palei jūrą...


Palangoje, ramioje Žemaitės gatvelėje, savo rankomis pastatytame name gyvena 97-erių sulaukęs Jurgis Kuzmickas. Jis – seniausias Lietuvos balandžių augintojas. Į klausimą, kaip sulaukus tokio garbingo amžiaus išlikti tokiu jaunu, senolis, primerkęs savo žydras akis pakelia jas į dangų ir juokdamasis sako: „Ką žinosi, gal suradome eleksyrą amžinai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius