Bibliotekoje – aktyvūs projekto „Palangos istorija jungia kartas“ vykdymo darbai

Palangos tiltas, 2015-10-22
Peržiūrėta
2058
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Palangos istorija jungia kartas“, finansuojamą Bilo ir Melindos Geitsų fondo (angl. Bill & Melinda Gates Foundation) ir iš dalies Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos. B. ir M. Geitsų fondą administruoja ir bibliotekų projektus koordinuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vykdydama projektą „Bibliotekos pažangai 2“, kurio tikslas – sustiprinti Lietuvos bibliotekų gebėjimus tenkinti besivystančios bendruomenės poreikius ir įtvirtinti bibliotekas kaip tvarias bendruomenines institucijas, galinčias pagerinti Lietuvos žmonių gyvenimo kokybę.

Bibliotekos projektas „Palangos istorija jungia kartas“, prasidėjęs birželį, tęsis 14 mėnesių. Pradžios renginio metu bibliotekos kiemelyje buvo pasodintas projekto simbolis – obelaitė. Ši akcija buvo vykdoma visose projekto „Bibliotekos pažangai 2“ finansavimą gavusiose bibliotekose. Tai simbolizavo projekto vykdymo pradžią bei moderniųjų technologijų šaknų įleidimą, bibliotekų augimą, progresą ir sėkmę, o obelaitės veislės pavadinimas „Auksis“ tiesiog įpareigojo siekti „auksinių“ projekto rezultatų. Nors birželis ir nėra geras laikas vaismedžių sodinimui, tačiau obelėlė puikiai auga – nėra jokių abejonių, kad ir projektas sėkmingai augs.

Projekto „Palangos istorija jungia kartas“ partneris – Palangos kurorto muziejus. Turėdami sėkmingos bendradarbiavimo patirties, nusprendėme pakviesti muziejaus specialistus prisijungti prie projekto veiklų. Realybė pranoko lūkesčius ir partnerystė virto bičiulyste – nuoširdų AČIŪ tariame muziejaus direktoriui Jūračiui Liachovičiui ir vyriausiajai specialistei Virginijai Paluckienei už atsakingą įsipareigojimų vykdymą. Projekto veiklas koordinuoja ir komandai vadovauja bibliotekos direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Aura Banevičienė.

Projekto tikslas – suburti Palangos miesto senjorus ir jaunimą bendrai miesto istorijos fiksavimo ir sklaidos išmaniaisiais įrenginiais veiklai. Siekiant įgyvendinti šį tikslą – jau nemažai nuveikta: projekto veikloms vykdyti įsigyti išmanieji įrenginiai ir baldai, perdažyta ir pertvarkyta dalis skaityklos, vyko bibliotekininkų mokymai, baigiama rengti senjorų mokymo naudotis išmaniaisiais įrenginiais programa. Akivaizdi ir projekto materialinė nauda – bibliotekos lankytojai džiaugiasi iš esmės atnaujinta skaitykla, kurioje įrengta šviesi ir jauki bendravimo erdvė. Atsižvelgiant į tai, jog bibliotekoje žmonės mokosi, skaito periodinius leidinius, knygas, ieško informacijos – labai svarbu išlaikyti tokią atmosferą, kurioje vyrautų tyla, ramybė ir harmonija. Stengtasi sukurti jaukią erdvę kiekvienam skaitytojui, todėl pasirinktos šviesios spalvos, kurios sukuria ramų, santūrų interjerą.

Laukiant, kol bus pagaminti baldai, ruošėme patalpą ir teko dalį skaityklos fondo perkelti į abonementą. Tuo skaitytojai yra labai patenkinti, nes dabar šias knygas galima skolintis į namus.

Iškraustę lentynas, pastebėjome, kad sienos nebėra švarios ir tikrai nederės prie naujų baldų, tad perdažėme patalpas.

Rugsėjo viduryje gavome baldus. Naujieji minkštasuoliai labai funkcionalūs, pagal poreikį grupuojami atskiromis zonomis. Taigi, vienas projekto uždavinys įvykdytas – įkurta jauki bendravimo erdvė. Kaip veiklų plane ir buvo numatyta, rugsėjo pradžioje įsigijome interaktyvų ekraną „Promethan ActivPanel Touch 65“, kurio panaudojimo galimybės maloniai nustebino. Jaunimo aktyvistas Žygimantas Mitkus sakė: „Tiesiog įsimylėjau tą ekraną“. Kiekvieną antradienį šioje atnaujintoje erdvėje vyksta „Auksinio proto“ mūšiai, taip pat jau buvo pristatyta ne viena knyga. Autoriai bei atvykę svečiai buvo maloniai nustebinti akivaizdžiais pokyčiais. Daugelis pradėjo dažniau lankytis renginiuose, nes salė pasidarė jaukesnė, patogesnė ir, žinoma, modernesnė.

Visi renginių svečiai neslėpė džiugių emocijų ir geros nuotaikos, mat dabar, anot jų, daug patogiau sėdėti ant naujųjų baldų, salė šviesesnė, laikas neprailgsta, vis norisi sugrįžti ne tik į renginius, bet ir jaukiai pasėdėti, paskaityti mėgstamą knygą ar, atsinešus savo kompiuterį patogiai naudotis bibliotekoje įrengtu bevieliu internetu. Atnaujinta erdvė jau buvo pristatyta bendruomenei.

Erdvę, pritaikytą kūrybai, darbui ir bendravimui, jau spėjo palankiai įvertinti ne tik palangiškiai. Kolegos bibliotekininkai iš kitų miestų taip pat neslepia susižavėjimo kurorto biblioteka, kuri žengia koja kojon su moderniausiomis technologijomis ir stengiasi savo skaitytojams suteikti geriausias sąlygas laisvalaikio praleidimui bei darbui.

Projekte akcentuojamas nuolatinis žinių poreikis. Jo veiklomis siekiama sumažinti senjorų skaitmeninę atskirtį, skatinti aktyvesnį senjorų naudojimąsi išmaniaisiais įrenginiais – įsigyti penki „Lenovo“ planšetiniai kompiuteriai. Naujausios technologijos šiuolaikinėje visuomenėje vaidina itin svarbų vaidmenį, vis labiau populiarėja ir tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Labai svarbu, kad bibliotekininkai, kaip žinių saugotojai ir skleidėjai, būtų kvalifikuoti ir gebėtų teikti kokybiškas paslaugas. Biblioteka, vykdydama projekto veiklas, užtikrina bendruomenei galimybę naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Vienas iš projekto uždavinių – organizuoti bibliotekininkių mokymus, siekiant sustiprinti jų kompetencijas ir paruošti lektores-bibliotekininkes, mokysiančias senjorus naudotis išmaniaisiais įrenginiais. Mokymuose dalyvavo 10 bibliotekininkių ir projekto partnerio – Palangos kurorto muziejaus – atstovė. Šių mokymų metu įgyta žinių apie naudojimąsi išmaniaisiais įrenginiais ir interaktyvios lentos „Promethean“ įranga, „ActivInspire“ programa. Projekto veiklose bus naudojama ir interneto programa „Kahoot!“, kuria, sujungiant planšetes su interaktyvia lenta, bus kuriamos viktorinos. Mokymų metu bibliotekininkės sėkmingai įtvirtino savo žinias bei įgūdžius, kurie bus reikalingi mokant senjorus naudotis išmaniosiomis technologijomis. Ruošiantis senjorų mokymams rengiama mokymų programa, kartą per savaitę vyksta projekto komandos pasitarimai ir stengiamasi kuo nuodugniau išanalizuoti, tobulinti mokymo medžiagą, kad ji būtų suprantama ir aiški vyresniosios kartos atstovams.

Projekto partneris – Palangos kurorto muziejus – jau sudarė kraštotyrinių objektų, kurių fotografavimas/filmavimas išmaniaisiais įrenginiais įtraukiamas į mokymų programą, sąrašą. Projekto metu užfiksuotų objektų vaizdo medžiaga bus saugoma bibliotekos kraštotyros fonde ir perduota muziejui.

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka suteiks galimybę 100 aktyviausių Palangos miesto senjorų išmokti naudotis išmaniaisiais įrenginiais. Bus sudaryta 10 grupių po 10 dalyvių. Tai puiki galimybė senjorams išmokti naudotis planšetiniu kompiuteriu, išmaniuoju telefonu, o taip pat susipažinti su interaktyviosios lentos privalumais. Mokymai truks po dvi dienas. Mokymų pradžia – 10 val.

Artimiausios mokymų datos:

lapkričio 4-5 d.

lapkričio 9-10 d.

lapkričio 16-17 d.

lapkričio 23-24 d.

Vėliau bus skelbiamos kitos mokymų datos ir registracija.

Kviečiame registruotis tel. (8 460) 49445 arba el. p. [email protected]

 

Lina BUTKEVIČIŪTĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Projekto „Inovatyvios technologijos bibliotekoje" veiklos jau pasiekė finišo tiesiąją. Todėl trumpame filmuke dalinamės įspūdžiais apie tai, ką pavyko išmokti ir kokių žinių pasisemti per visą projekto vykdymo laikotarpį.


Rugsėjo 24 d. Palangos viešojoje bibliotekoje prasidėjo projekto „Inovatyvios technologijos bibliotekoje“ mokymų ciklas, kuriame dalyvavo bibliotekų darbuotojai iš Skuodo ir Palangos. 


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Inovatyvios technologijos bibliotekoje“. Nuo rugsėjo iki gruodžio mėn. bibliotekoje vyks inovatyvių mokymų ciklas.


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


Viskam būna pirmas kartas – seksui, kelionei lėktuvu ir apsilankyti naujajame Palangos baseine – taip pat. Kalbant paauglių žargonu, su pastaruoju aš „žiauriai“ vėluoju – juk baseinas atvėrė duris kovą. Bet gi visi žinome šventą tiesą: geriau vėliau nei niekada.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kartu su partneriu – Palangos kurorto muziejumi – sėkmingai įgyvendino Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos finansuotą projektą „Palangos istorija jungia kartas“. Biblioteka projektą, orientuotą į vietos bendruomenės gyvenimo kokybės...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Palangos istorija jungia kartas“, finansuojamą Bilo ir Melindos Geitsų fondo (angl. Bill & Melinda Gates Foundation) ir iš dalies Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos. B. ir M. Geitsų fondą administruoja ir bibliotekų projektus koordinuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka...


Sausio 21 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai kartu su tarptautinio projekto „Role of Youth in Society“ partneriais iš Islandijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos, Palangoje įgyvendino vieną iš projekto etapų, skirtą savanoriškai veiklai. Tuo tikslu projekto dalyviai lankėsi Palangos globos namuose, Neįgaliųjų...


Kurhauzo restauracijos techninį projektą atlikti lapkričio 9-ąją konkurso būdu buvo atrinkta Klaipėdos projektavimo įmonė „Klaipėdos projektas“. Ji atliks kurhauzo restauracijos techninį projektą už 172 tūkstančius litų. Darbus vykdo architektė Laima Šliogerienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius