Bibliotekoje – projekto „Palangos istorija jungia kartas“ baigiamasis renginys

Palangos tiltas, 2016-05-09
Peržiūrėta
1946
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bibliotekoje – projekto „Palangos istorija jungia kartas“ baigiamasis renginys

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kartu su partneriu – Palangos kurorto muziejumi – sėkmingai įgyvendino Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos finansuotą projektą „Palangos istorija jungia kartas“. Biblioteka projektą, orientuotą į vietos bendruomenės gyvenimo kokybės gerinimą, skyrė Palangos miesto senjorams ir jaunimui, subūrė kartas bendrai miesto istorijos fiksavimo ir sklaidos išmaniaisiais įrenginiais veiklai.
Gegužės 5 dieną atnaujintoje ir skaitytojų pamėgtoje bibliotekos skaitykloje susirinko projekto dalyviai, partneriai, savanoriai ir pagalbininkai. Projekto vadovė ir sumanytoja, bibliotekos direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Aura Banevičienė sveikino susirinkusius, apžvelgė projekto veiklų kelią: nuo idėjos – sukurti šiuolaikišką ir patrauklų būdą pažinti Palangą ir suburti skirtingas kartas, paraiškos teikimo „vargų ir rūpesčių“ iki sėkmingo projekto tikslų, uždavinių įvykdymo, įnešusio tikrą sujudimą ir daug kūrybinio, pažinimo ir bendravimo džiaugsmo į kiekvieno dalyvavusio projekte gyvenimą.
Susirinkę į projekto „Palangos istorija jungia kartas“ pabaigos renginį, dalyviai peržiūrėjo daugybę šauniai, įdomiai ir naudingai praleistų Palangos miesto senjorų ir jaunimo bendravimą ir veiklas menančių nuotraukų. Rezultatais tikrai galima pasigirti. Projekto veikloms vykdyti įsigyti išmanieji įrenginiai, funkcionalūs baldai, perdažyta, pertvarkyta skaitykla. Bibliotekininkams organizuoti mokymai dirbti „ActivInspire“ programa bei interneto programa „Kahoot!“, kuria, aktyvaus jaunimo pagalba jungiant planšetes su interaktyviu ekranu, sukurta edukacinė viktorina ir kraštotyrinis-orientacinis žaidimas, nepalikęs abejingo nei vieno dalyvavusio projekte. Parengta senjorų mokymo naudotis išmaniaisiais įrenginiais programa, apmokyta net 100 aktyviausių Palangos miesto senjorų. „Senjorų mokymuose įgytos žinios buvo įtvirtintos mieste kartu su jaunimu fiksuojant Palangos istorijos objektus išmaniaisiais įrenginiais. Vėliau, specialiai tam paruoštoje erdvėje, visi kartu peržiūrėjo rezultatus, dalinosi prisiminimais ir istorinėmis žiniomis, – pasakojo projekto vadovė A. Banevičienė. – Bet ne įgytos priemonės ar įrengta jauki erdvė yra tikrasis projekto rezultatas. Didžiausia sėkmė – užsimezgęs nuoširdus ir glaudus ryšys tarp bibliotekos ir kurorto muziejaus specialistų, aktyvaus jaunimo bei senjorų, priartinęs vienus prie kitų ir įgalinęs spręsti aktualias bendruomenės problemas. „Atradę“ vieni kitus praturtėjome ir matome perspektyvas naujoms veikloms“. Buvo smagu prisiminti projekto kulminaciją – du bibliotekos projekto renginius: edukacinę viktoriną „Palangos istorija jungia kartas“ ir kraštotyrinį-orientacinį žaidimą „Palanga. Pažink išmaniai“, integruotus į „Palangos dienų“ programą.
Projekto vadovė A. Banevičienė už dalyvavimą, vertingas konsultacijas ir sėkmingą partnerystę projekte „Palangos istorija jungia kartas“ dėkojo kurorto muziejaus direktoriui Jūračiui Liachovičiui ir muziejaus specialistams, aktyviam gimnazistui Žygimantui Mitkui – už originalią idėją ir jos realizavimą, už atsakingą požiūrį ir tesėtus pažadus.
2015 m. birželį, buvo pasodinta obelaitė, kaip projekto „Palangos istorija jungia kartas“ simbolis. Projektas sėkmingai įvykdytas. Obelaitė gražiai auga.


Monika RUKŠĖNIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 1 d. vyko projekto „Žalgiris – Tavo mokykloje!”, kuriame energingai dalyvavo ir Šventosios pagrindinė mokykla, baigiamasis renginys.
Projekto „Inovatyvios technologijos bibliotekoje" veiklos jau pasiekė finišo tiesiąją. Todėl trumpame filmuke dalinamės įspūdžiais apie tai, ką pavyko išmokti ir kokių žinių pasisemti per visą projekto vykdymo laikotarpį.


Rugsėjo 24 d. Palangos viešojoje bibliotekoje prasidėjo projekto „Inovatyvios technologijos bibliotekoje“ mokymų ciklas, kuriame dalyvavo bibliotekų darbuotojai iš Skuodo ir Palangos. 


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


Viskam būna pirmas kartas – seksui, kelionei lėktuvu ir apsilankyti naujajame Palangos baseine – taip pat. Kalbant paauglių žargonu, su pastaruoju aš „žiauriai“ vėluoju – juk baseinas atvėrė duris kovą. Bet gi visi žinome šventą tiesą: geriau vėliau nei niekada.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kartu su partneriu – Palangos kurorto muziejumi – sėkmingai įgyvendino Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos finansuotą projektą „Palangos istorija jungia kartas“. Biblioteka projektą, orientuotą į vietos bendruomenės gyvenimo kokybės...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Palangos istorija jungia kartas“, finansuojamą Bilo ir Melindos Geitsų fondo (angl. Bill & Melinda Gates Foundation) ir iš dalies Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos. B. ir M. Geitsų fondą administruoja ir bibliotekų projektus koordinuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka...


Sausio 21 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai kartu su tarptautinio projekto „Role of Youth in Society“ partneriais iš Islandijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos, Palangoje įgyvendino vieną iš projekto etapų, skirtą savanoriškai veiklai. Tuo tikslu projekto dalyviai lankėsi Palangos globos namuose, Neįgaliųjų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius