Buvęs Palangos KS nuomos konkurso dalyvis: „Kai kurie renginiai – juokingi kaip anekdotas“

"Palangos tilto" informacija, 2020-02-07
Peržiūrėta
1868
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Siemens“ arenos valdytoja UAB „Universali arena“, pralaimėjusi Palangos Koncertų salės koncesijos (nuomos) konkursą, tikina, kad dabartinio Palangos koncertų salės (PKS) koncesininko, UAB „Pajūrio infrastruktūra“, kai kurie renginiai palangiškiams yra tiesiog juokingi. „Kai kurie jų – juokingi kaip anekdotai,“ – „Palangos tiltui“ sakė vienas „Universali arena“ vadovų. „Universali arena“ siekia nutraukti koncesijos sutartį.

Abejotini renginiai
„Atkreipkite dėmesį kokie renginiai Palangos koncertų salėje dominuoja. Niekaip nesuprantu kokia forma palangiškiams yra vertingi tokie renginiai kaip, pavyzdžiui, UAB „Klaipėdos baseinas“ planinis susirinkimas, UAB „Sporto infrastruktūra“ mėnesio verslo sesija arba spektaklio „Graikas Zorba“ generalinė repeticiją? Ir tokių anekdotiškų renginių, kuriuos koncesininkas įtraukė į savo privalomų renginių sąrašą, yra ir gerokai daugiau. Jei paanalizuosite giliau, suprasite, kad visos šios įmonės – kai kurias jau paminėjau – yra glaudžiai susijusios su pačiu koncesininku ir akivaizdu, kad renginiai yra pritempti, kad tik būtų kuo arčiau koncesininko įsipareigojimų vykdymo. Ir tokių renginių arba labai panašių į anksčiau minėtus arti 50,“ – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Universali arena“ atstovas, panoręs kalbėti apie tai anonimiškai.
Vakar Aida Aleksandrovienė, Palangos koncertų salės direktorė, buvo nepasiekiama pakomentuoti tokius „Universali arena“ atstovo tvirtinimus.
„Koncesiją nutraukti siekiame dėl dviejų reikalavimų nevykdymo: dėl renginių kiekio ir dėl konkurso sąlygose numatyto įsipareigojimo koncesininkui iki 2019-02-11 pritraukti ne mažiau nei 195.700 turistų. Iš viešai prieinamos informacijos, mums yra žinoma tik apie šių, pirmame punkte aukščiau nurodytų, įsipareigojimų nesilaikymą. Manome, kad pažeidus esminius konkurso sąlygų reikalavimus ir esmines koncesijos sutarties sąlygas, galimybių nenutraukti koncesijos sutarties nėra,“ – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Universali arena“ generalinis direktorius Andrius Žiauberis.
Klaipėdos apygardos teismui ieškinį pateikusi „Universali arena“ nurodo, kad „Pajūrio infrastruktūra“ pagal sutartį su savivaldybe ne sezono metu (nuo rugsėjo 16 iki gegužės 15 dienos) turi suorganizuoti bent 77 renginius, tačiau įvyko tik 33.

Neturi visos informacijos?
Tuo metu „Pajūrio infrastruktūra“ tikina, kad visus įsipareigojimus vykdo. P. Baltrėnas sako, kad 2018 metais įmonė suorganizavo daugiau renginių, nei teigia „Universali arena“.
„Mes tiesiog suprantame, kad jie neturi tos informacijos, nežinau, kodėl jie taip teigia, nes dalis renginių yra viešų, dalis yra neviešų, uždarų, pagal mūsų sutartį skaičiuojasi visi renginiai. Mes esame visiškai ramūs, suorganizuojam viską, kas priklauso“, – sakė P.Baltrėnas.
Vis dėlto P.Baltrėnas pripažino, kad sutartyje nebuvo numatyta, jog 2018 metais renginių galėtų būti mažiau nei 77.
„Sutarty nebuvo numatyta, ten nėra konkretaus dalyko. Dėl patogumo pirmus metus ir su savivaldybe susiderinom, kad skaičiuosim nuo sausio 1-os iki gruodžio 31-os, bet kadangi pirmi metai buvo trumpesni, juos proporcingai sumažinom įsipareigojimą, bet nuo antrų metų prasideda viskas nuo sausio 1-os dienos“, – sakė P.Baltrėnas.
„2018 metais suorganizavome 94 renginius. 77 renginių įsipareigojimas yra per visą ne sezono laikotarpį, kuris pagal sutartį yra 8 mėnesiai per kalendorinius metus. Norime atkreipti dėmesį, kad 2018 metais mūsų įmonė perėmė koncertų salės veiklą tik nuo balandžio 1d. ir ne sezono laikotarpio mes turėjome tik 5 mėnesius. Todėl ir įsipareigojimas pirmaisiais ne pilnais metais skaičiuojamas proporcingai mažesnis,“ – pabrėžė P. Baltrėnas.
Anot jo, „Pajūrio infrastruktūra“ 2019 metais įvykdė visus įsipareigojimus ir šiek tiek juos viršijo.
„Per visus 2019 metus salėje įvyko 125 renginiai. Dabar kaip tik rengiame išsamią metinę ataskaitą, kurią turime pateikti Savivaldybei mėnesio gale,“ – sakė P. Baltrėnas.
Jis „Palangos tiltui“ teigė, kad ir 2018 metais, ir 2019 metais Palangos koncertų salė dirbo pelningai.

Įsipareigojimai vykdomi su kaupu
Aida Aleksandrovienė, Palangos koncertų salės direktorė, „Palangos tiltui“ anskčiau sakė, kad iki 2019 metų vasario 11d. Palangos koncertų salė pritraukė 140358 lankytojus. Pirmaisiais koncesijos sutarties metais nuomos mokestis yra numatytas 15 400 Eur, antraisiais – 77 000 Eur, trečiais ir vėlesniais metais – 153 999 Eur. „Įsipareigojimas vykdomas pilna apimtimi,“ – pabrėžė A. Aleksandrovienė.
Vis tik lapkritį ji interviu „Palangos tiltui“ sakė, kad Palangos koncertų salės užpildymas ir išlaikymas kelia nemažą galvos skausmą jos koncesininkui ir investuotojui, UAB „Pajūrio infrastuktūra.“
Anot jos, išlaidų liūto dalį sudaro honoraras atlikėjams, renginio reklama ir mokesčiai, taip pat svarią dalį sudaro renginio techninis aptarnavimas, logistika.
PKS investuotojas, UAB „Pajūrio infrastruktūra", vykdo ir kitų salių, taip pat ir „Švyturio arenos" Klaipėdoje, koncesiją.

Šarūnas Vaitkus: „Koks gardus kąsnelis ta Palanga!”
Palangos meras Šarūnas Vaitkus taip sureagavo į tokią „Universali arena“ žinią dėl sieko nutraukti PKS koncesijos sutartį: „Koks gardus kąsnelis ta Palanga!.. Kodėl prieš 9 metus Palanga verslui nebuvo tokia įdomi ? Pirmiausia gyventojai ir jų interesai. Apsiginsime.“
Palangos koncertų salės statybos kainavo 9,4 mln. eurų. 4,4 mln. eurų investavo pati Savivaldybė, 2 mln. gauti iš Vyriausybės investicinės programos, o likę 2,9 mln. eurų – iš ES struktūrinių fondų. Būtent dėl pastarųjų pinigų atsirado reikalavimas, kad statinį valdytų privatus operatorius, nes koncertų salei patekus į viešojo sektoriaus rankas būtų iškraipoma konkurencija.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia  patalpų (174,64 kv. m), esančių pastate Vytauto g. 112, Palangoje, viešąjį nuomos konkursą


Palangoje balandžio 19 dieną surengtos Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos „Draugystės dienos“ rezultatai gerokai viršijo lūkesčius vykusios rezultatai gerokai viršijo lūkesčius: surinkta 16 504 eurai. „Tik dar kartą įsitikinome, jog kartu galime išties labai daug!“ savo Facebook paskyroje pirmadienį, balandžio 25 dieną, parašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Ar mažamečiai berniukai, kurie vasario pradžioje iš miesto senjorės kurorto centre, kaip teigiama nukentėjusios pareiškime policijai, išplėšė iš rankų rankinę ir nurūko, liks nesučiupti? Kaip informavo „Palangos tiltą“ Donatas Mockaitis, laikinai einantis Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas, ikiteisminis tyrimas pagal...


Palangos miesto Rinkliavų centras skelbia 1000 kv.m. (iš 5504,4 bendro ploto) automobilių stovėjimo aikštelės (unikalus Nr. 4400-1850-0915), esančios Taikos g. 2, Palangoje, viešą nuomos konkursą.


„Siemens“ arenos valdytoja UAB „Universali arena“, pralaimėjusi Palangos Koncertų salės koncesijos (nuomos) konkursą, tikina, kad dabartinio Palangos koncertų salės (PKS) koncesininko, UAB „Pajūrio infrastruktūra“, kai kurie renginiai palangiškiams yra tiesiog juokingi. „Kai kurie jų – juokingi kaip anekdotai,“ –...


Besitęsiant Palangos kempingo Nemirsetoje koncesininko parinkimo procedūroms, Savivaldybės taryba apsisprendė skelbti viešą trumpalaikės kempingo nuomos konkursą. Taip siekiama, kad kurorto poilsiautojai jau šią vasarą galėtų ilsėtis moderniame ir europinius standartus atitinkančiame kempinge.


Kai aš, Palangos „dvaro raštvedys“, smalsaudamas vasarėjimo ženklų ir akcentų pajūrio pusmiestyje, Virbališkės take galvojau, kurioje vietoje gegužės rytą girdisi muzika ir jaunų balsai, netoli „Luizos“ susitikau kuklų, santūrų, velniškai darbštų, žemaitiškai atkaklų, originalų, idėjomis verdantį menininką Vytautą Kusą...


Sakote, buvęs? Bet jis, kaip ir popiežius ar prezidentas, palangiškiams taip bus visada žinomas: „kurorto vyriausiasis architektas…” Kuomet pradedame kalbėti apie Palangą, unikalų, istorinį šalies kurortą, buvęs vyriausiasis miesto architektas Edmundas Benetis žodžių į vatą nevynioja ir išsako kritišką bei objektyvią nuomonę: „Man...


Senovėje vardams buvo teikiama kur kas daugiau reikšmės nei dabar. Įvairiose kultūrose buvo laikomasi skirtingų įsitikinimų, tradicijų ir prietarų susijusių su žmogaus vardu. Nors šiais laikais žmogus pasaulį suvokia gan materialiai, tačiau tai nereiškia, kad senasis dvasinis suvokimas nebeturi prasmės. Savo vaikui trokštame tik gero, tad gal kita dovana po gyvybės...


Balandžio mėnesio renginiai Palangoje

Balandis - margas pavasario mėnuo, 2010 03 23 | Rubrika: Kultūra

Balandžio mėnesio renginiai Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius