Dėl rinkliavos užpulta Palanga sulaukė Nidos paramos

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015-11-05
Peržiūrėta
2097
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl rinkliavos užpulta Palanga sulaukė Nidos paramos

Dėl vasarą žadamos įvesti transporto priemonės įvažiavimo rinkliavos iš visų pakampių pradėta puldinėti Palanga netikėtai sulaukė Neringos savivaldybės moralinės pagalbos.
Kol kretingiškiai visą Lietuvą bando įtikinti, kad 5 eurai už teisę visą parą į didžiausią šalies kurortą važinėti nuosavu automobiliu yra nežmoniškai brangu, Nidos meras Darius Jasaitis visuomenę sudrebino pareiškimu, kad kitą vasarą savo mašina įvažiuoti į Neringą gali kainuoti 50 eurų. Vietoj dabar sezono metu nustatytos 10 eurų rinkliavos.

Dėl neva neteisėtos ir neteisingos Palangos rinkliavos visą Lietuvą ant kojų keliantiems kretingiškiams belieka tik susigūžus pritilti. Kur 5 eurai už važinėjimąsi į Palangą visą parą ir dešimtkart didesnė rinkliava už vienkartinį įvažiavimą į Neringą?
Po tokios netikėtos naujienos žurnalistų kalbinamas kaimyninio kurorto meras nevyniodamas žodžių į vatą pareiškė, kad tokiu mokesčiu Neringos kurorte siekiama ne tik gerokai sumažinti vasarą Nidą užkemšančių transporto priemonių skaičių, bet ir atbaidyti žemesnio socialinio sluoksnio svečius, kurie poilsio be alkoholio neįsivaizduoja.
Tokios drąsos Palangos vadovai neturi. Lyg teisindamiesi lengvatų reikalaujantiems kretingiškiams mūsų kurorto savivaldybė juos ir save ramina, kad ateinančiai vasarai šios rinkliavos įvesti nebus spėta ir suskubo pranešti, kad praktiškai Kretingos rajono gyventojams žadama taikyti nemokamo 2 valandų įvažiavimo laiką.
Įsidrąsinę kretingiškiai atatupsta pradėjusią trauktis Palangą atakuoja dar aršiau – juokiasi iš siūlomų 2 valandų ir reikalauja ilgesnio nemokamo apsilankymo kurorte laiko.
Maža to, kaimyninio rajono politikai prisiminė savivaldybės įmonės „Kretingos vandenys“ direktorių Gediminą Valinevičių, kuris yra Palangos tarybos narys ir kėlė ranką už įvažiavimo rinkliavos įvedimą. Ar jis ne per ilgai vadovauja kretingiškių įmonei, kuri kirmėlėmis buvo užteršusi tiekiamą vandenį? Juokas juokais, bet dėl Palangos sprendimo apmokestinti vasarą įvažiuojančių mašinų savininkus, Kretingos politikai ketina sugrįžti ir prie grupelės šventojiškių utopinio prašymo Šventąją prijungti prie Kretingos rajono.
Ir tai dar ne viskas. Šalyje dar negirdėtas dalykas – kretingiškiai sukūrė darbo grupę, kuri nagrinės Palangos miesto tarybos sprendimo teisėtumą ir sieks, kad jis būtų panaikintas. Tai ruošiasi daryti ne koks visuomeninis sambūris, ar grupelė viename kieme gyvenančių entuziastų. Tokią darbo grupę sudarė Kretingos rajono taryba, o jai vadovauti išrinktas pats rajono meras Juozas Mažeika.
Ar Kretinga jau pritrūko savo problemų, kad rajono politikai atvirai pradeda kištis į kitos savivaldybės reikalus ir, gaišdami tarybos posėdžio laiką, rimtais veidais imasi revizuoti Palangos valdžios sprendimus?
Palangos savivaldybė nusprendė vasarą apriboti automobilių srautą į kurortą apmokestindama įvažiavimą. Įvesti tokią rinkliavą kurortas ruošėsi jau seniai, o paskutiniu metu tai įgyvendinti prieš rinkimus žadėdavo beveik visos partijos. Kas gi čia keista ir nesuprantama? Ar toks sprendimas galėjo kretingiškiams būti staigmena?
Palangiškiai viešai vadinami pakelės plėšikais, nors mūsų kurorte taikoma pati mažiausia „pagalvės“ rinkliava. Kai Palangos poilsiautojai už naktį moka 30 centų, Birštono ir Druskininkų svečiai ploja po eurą. Parą trunkantį įvažiavimą į miestą Palanga ruošiasi apmokestinti 5 eurais. Tuo metu į Neringą kiekvienas įvažiavimas automobiliu kainuoja dvigubai brangiau.
Kurortinių vietovių taikomą rinkliavą už naudojimąsi kurorto infrastruktūrą numato įstatymas ir infrastruktūros plėtrai bei jos išlaikymui iš poilsiautojų papildomų pajamų gaunanti Palanga tik pasinaudojo teisės aktų suteikta galimybe. Ar buvo būtina prieš tai atsiklausti kretingiškių, kurie, pasirodo, vos ne kasdien į Palangą važinėja išsimaudyti prie jūros, apsipirkti prekybos centruose, lankyti kapų, melstis bažnyčioje, vežioti artimųjų į sanatorijas, o vaikus – į kažkokius užsiėmimus?
Ar neatėjo laikas pasiaiškinimų ir nuolaidų iš Palangos valdžios laukiantiems kretingiškiams pasakyti nuo komentarų dažnai susilaikančios Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės tonu: „Pasakiau tai, ką norėjau pasakyti“.
Paklausius kretingiškių, 5 eurų įvažiavimo rinkliava jiems būtų nepakeliama našta. Tačiau ar į kurortą būtina atvažiuoti su savo automobiliu? Atvykite visuomeniniu transportu ir Palangoje tvarkykite savo reikalus nors iki išnaktų. Nereiks mokėti nei už įvažiavimą, nei už automobilio stovėjimą. Nuo Autobusų stoties iki centro – kilometras, o iki jūros nėra nė 2 kilometrų.
Jūrmalos centre vasarą teko stebėti keistą vaizdą. Kas pusvalandį gatve link paplūdimio pajudėdavo daugiau nei šimto žmonių pulkas. Apsikarstę pripučiamais gelbėjimo ratais ir kamuoliais jie tempė sunkius krepšius.
Paaiškėjo, kad tai prie jūros žygiuoja iš Rygos elektriniu traukiniu atvažiuojantys poilsiautojai, kurių nebaido beveik pustrečio kilometro atstumas iki paplūdimio. Galėtų jie į Jūrmalą atvažiuoti savo automobiliais. Juo labiau, kad įvažiavimas tekainuoja 2 eurus. Tačiau latviai taupo. Arba supranta, kad jei kiekvienas jaus pareigą į kurortą atvažiuoti savo mašina, jų nebus kur statyti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Dėl rinkliavos užpulta Palanga sulaukė Nidos paramos

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 11 05 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Dėl vasarą žadamos įvesti transporto priemonės įvažiavimo rinkliavos iš visų pakampių pradėta puldinėti Palanga netikėtai sulaukė Neringos savivaldybės moralinės pagalbos. Kol kretingiškiai visą Lietuvą bando įtikinti, kad 5 eurai už teisę visą parą į didžiausią šalies kurortą važinėti nuosavu automobiliu yra nežmoniškai brangu, Nidos meras Darius Jasaitis...


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Iš piršto šiukšlių rinkliavos tarifus išlaužusiems politikams akys veriasi pamažu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvos Vyriausybės pavyzdžiu Palangos valdžia paknapstomis skuba taisyti savo praėjusių metų pabaigoje pridarytų klaidų. Skirtumas tas, kad šalies valdžia tas klaidas iškepė per kelias naktis, o Palangos savivaldybė iki patvirtinimo atliekų rinkliavos tvarką gromulavo daugiau nei pusmetį.


Penktadienį posėdžiausianti miesto valdžia tvirtins UAB „Palangos klevas“ pateiktus rinkliavos tarifus už prekybą turguje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius