Turgaus prekeiviams rinkliavos mokestis didės nedaug

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-07-07
Peržiūrėta
1994
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Penktadienį posėdžiausianti miesto valdžia tvirtins UAB „Palangos klevas“ pateiktus rinkliavos tarifus už prekybą turguje.

 

Kaip „Palangos tiltui“ sakė bendrovės direktorė Stasė Vigelienė, rinkliavos mokestį už prekybą ir paslaugų teikimą vienai dienai kurorto turguje tvirtindavo įmonės stebėtojų taryba. Savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi patikrinimą, išaiškino, jog reikia vadovautis Vietos savivaldos įstatymo nuostatomis, kuriose teigiama, kad tarifo tvirtinimas - išimtinė Savivaldybės tarybos kompetencija.

 

Prekeiviai dejuoja

Pasak bendrovės vadovės, atsižvelgiant į šiandienos realijas, teikiami tvirtinti tarifai už atlygintinas paslaugas tik pakoreguoti, priklausomai nuo to, kokios prekės siūlomos, ir nuo metų laiko. Pavyzdžiui, prekiaujantys ne maisto prekėmis, t.y. dėvėtais drabužiais, vasaros sezono metu už 18 kv. m plotą mokės 20 litų, tarpsezoniu – 12 litų. Už užimamą mažesnį plotą atitinkamai kaina bus perpus mažesnė. Anot S.Vigelienės, prekeiviai jau ir dabar dejuoja, kad per brangu, nes, jų teigimu, sunkmečiu sudėtinga ir tokius pinigus uždirbti. Dejuoja ne tik drabužių pardavėjai, skundžiasi ir gintaro gaminius siūlantys prekiautojai. Pasak įmonės „Palangos klevas“ vadovės, kituose turguose kaina už prekybą nustatoma viena ir tarifas nediferencijuojamas.

 

Stengiasi surasti vietą

Direktorė S.Vigelienė atkreipė dėmesį, jog norinčiųjų prekiauti nemažėja. Gyvenimas vasaros sezono metu verda visoje Palangoje, tad neaplenkia ir turgavietės. Direktorė pripažino, kad nors turgus ne guminis, tačiau stengiamasi surasti kiekvienam vietą. Turgavietėje atsirado taip vadinami namudininkai ir tautodailininkai, kurie siūlo medinius šaukštus, rankų darbo trintuves, vąšeliu nertus ir virbalais megztus gaminius. Taip pat viena moteriškė turguje prekiavo senienomis. Siūlėsi ir dėl vietos teiravosi vienas senienų pardavėjas iš Latvijos, tačiau jis dar nepasirodė.

 

Paisoma reikalavimų

Turgavietės vadovė „Palangos tiltui“ sakė, kad dirbama paisant nustatytų reikalavimų, kad ketvirtadalis prekiautojų būtų  ūkininkai, daržininkai bei sodininkai. Pastariesiems prekiautojams už 1 kv. m ploto nustatytas tarifas dienai vasaros metu – 5 Lt, ne sezono metu – 3 Lt. Direktorės teigimu, šiuo metu jų siūlomos prekės – braškės, o vėliau – šviežios bulvės.

 

Mobilusis turgus

Pasak įmonės vadovės, kurorte neorganizuoja prekybos mobilieji turgeliai. Pastarieji Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune itin populiarūs. Kodėl koordinatoriai nesikreipia ir aplenkia Palangą, nežinia.  Mobiliesiems turgeliams mokestis netaikomas.


Mokesčiai didėja

Direktorės nuomone, nustatyti tvirtinti tarifai keitėsi ne itin drastiškai. „Turgui taipogi reikia išsilaikyti, nes komunalinės paslaugos brangsta kasmet. Tiek elektros energija, tiek vanduo, tiek šiukšlių, kurių susikaupia didžiuliai kiekiai, išvežimas kainuoja“, - apie turgavietės problemas kalbėjo S.Vigelienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug – 661 284 eurai, 2019 metais –...


Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui? Rekordiškas! Per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394...


Dėl rinkliavos užpulta Palanga sulaukė Nidos paramos

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 11 05 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Dėl vasarą žadamos įvesti transporto priemonės įvažiavimo rinkliavos iš visų pakampių pradėta puldinėti Palanga netikėtai sulaukė Neringos savivaldybės moralinės pagalbos. Kol kretingiškiai visą Lietuvą bando įtikinti, kad 5 eurai už teisę visą parą į didžiausią šalies kurortą važinėti nuosavu automobiliu yra nežmoniškai brangu, Nidos meras Darius Jasaitis...


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


Vietinės rinkliavos dilema: skoloms augant ją didinti ar užkrauti biudžetui

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 11 03 | Rubrika: Miestas

Prieš beveik du metus Palangoje įvesta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš gyventojų ir kurorto įmonių, lauktų rezultatų nedavė. Rinkliavos mokėtojų skoloms Rinkliavų centrui viršijus pusę milijono litų, centro vadovai puse lūpų užsimena, kad vykdyti rinkliavos planą – surinkti 2,6 milijono litų – „praktiškai neįmanoma“, o...


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Iš piršto šiukšlių rinkliavos tarifus išlaužusiems politikams akys veriasi pamažu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvos Vyriausybės pavyzdžiu Palangos valdžia paknapstomis skuba taisyti savo praėjusių metų pabaigoje pridarytų klaidų. Skirtumas tas, kad šalies valdžia tas klaidas iškepė per kelias naktis, o Palangos savivaldybė iki patvirtinimo atliekų rinkliavos tvarką gromulavo daugiau nei pusmetį.


Penktadienį posėdžiausianti miesto valdžia tvirtins UAB „Palangos klevas“ pateiktus rinkliavos tarifus už prekybą turguje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius