Dėmesio neregėjusios vaikų žaidimo aikštelės jo pagaliau susilauks

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-04-26
Peržiūrėta
1829
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėmesio neregėjusios vaikų žaidimo aikštelės jo pagaliau susilauks

Atšilus orams visi su malonumu traukia į gamtą. Mažiesiems, gyvenantiems miesto teritorijoje, didžiausia pramoga – žaidimų aikštelės. Tačiau ne visuomet jos „pasiruošusios priimti“ mažuosius – dažnai yra tapusios šunų vedžiotojų ir stikliuko kilnotojų susibūrimo vietomis. Metams bėgant šių aikštelių niekas netvarkė. Ką jau kalbėti apie visišką atnaujinimą. Natūralu, kad jos nusidėvėjo, neteko ne tik savo patrauklios išvaizdos, bet ir saugumo.

 

Būklė – prasta

Vis yrant aikštelėms, iš jų dingstant svarbiausiai atributikai žmonėms natūraliai iškyla klausimas, kas atsakingas už jų priežiūrą. Tėveliai, žiūrėdami į kai kurias ne itin saugias žaidimų zonas, baiminasi, jog gali kilti grėsmė jų atžaloms. Pastebėta, jog kai kurias sūpuokles jau nebelabai tokiomis ir pavadinsi, trūksta grandinių, nėra kur atsisėsti. Kokios tuomet čia pramogos, kuomet įrenginiai nekelia jokių abejonių, jog jomis naudotis vaikams netinka?

Daugelis mažųjų taip pat svajoja apie smėlio dėžes. Ne vienas tėvelis nepasitiki šiomis „gėrybėmis“, mat nežinia, ką besikapstydami mažieji ten gali surasti, o juk ir nepildomas smėlis senka. Sakoma, jog smėlio dėžė – labai naudingas dalykas, vaikus ji vilioja galimybėmis kepti įvairiausių formų smėlio pyragus, statyti pilis ar užsiimti kitokia jiems priimtina veikla, sąlyginai saugioje aplinkoje, o tėvams suteikia progą pailsėti. Vadinasi, ji reikalinga kiekviename kieme prižiūrėta ir svarbiausia, saugi, kad tėveliams nereiktų jaudintis dėl žaidžiančių vaikų.

 

Pažadėjo sutvarkyti

Atrodo, jog vaikų žaidimų aikštelės šiemet nebus paliktos „likimo valioje“ kaip iki šiol. Kaip patikino Palangos meras Šarūnas Vaitkus, miesto komunalininkai yra įpareigoti iki sezono atidarymo sutvarkyti aikšteles, jog miesto vaikai turėtų kur saugiai žaisti. „Pastaruoju metu komunalininkai tvarkė miestą sodindami gėles, lopydami gatves, jog kurortas pasitiktų netrukus pradėsiančius lankytis svečius kuo gražesnis, po to jie yra įpareigoti sutvarkyti ir vaikų aikšteles“, - pažadėjo miesto meras. Pasak jo, vaikų žaidimų aikštelės ateityje bus visiškai atnaujintos. „Svarstoma dėl vaikų aikštelių finansavimo skyrimo“, - pabrėžė meras Š.Vaitkus. UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus patikino, jog toks atsinaujinimas būtų vykdomas pirmą kartą, jiems buvo pavesta iki gegužės 15 dienos sutvarkyti aikšteles, paremontuoti sugedusius įrenginius. Gal ateityje išties vaikus džiugins naujesnės aikštelės, kurios bus didžiulė palaima ir tėvams, galėsiantiems atsikvėpti. Juk laimingi vaikai skatina ir aplinkinių džiaugsmą.

 

Esama gerų pavyzdžių

Žinoma, bėdų galima rasti įvairių, tačiau ir gerų pavyzdžių esama. Tikrai ne visos vaikų žaidimų aikštelės atrodo „liūdnai“. Prie neseniai „išdygusių“ namų įkurtos ir modernios vaikų žaidimų aikštelės, kuriose smagu dūkti tiek visai mažiems, tiek jau ir vyresniems vaikams. Ant suoliukų sutūpę tėvai gali pasišnekučiuoti tarpusavyje „nesukdami sau galvos“ dėl savo atžalų, smagiai leidžiančių laiką. Būtent tokie pavyzdžiai ir skatina „pasitempti“.

Tikriausiai, nepaisant to, jog aikštelės – Savivaldybės atsakomybėje, daug įtakos turi ir pačių gyventojų požiūris. Juk tai šalia jų esanti teritorija, kurios padėtis labiausiai nuo jų ir priklauso. Patys privalo aikšteles puoselėti, nedraskyti, tam, jog ateinančioms kartoms taip pat būtų kur žaisti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Palangos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad š. m. birželio 1 d. buvo atlikti Palangos miesto vaikų žaidimų aikštelių smėlio parazitologiniai tyrimai, kurių metu parazitologinės taršos neaptikta.


Vaikystė asocijuojasi su brangiausiais, smagiausiais ir širdžiai pačiais jaukiausiais momentais, mūsų gyvenime. Nesibaigiančios šėlionės su draugais, žaidimai lauke ir daug tikro ir nuoširdaus juoko susipinančio su smalsumu ir noru pažinti supantį pasaulį. Ir iš tiesų, vaikai lauke praleidžia labai daug laiko, kuris jiems yra ne tik smagus ir įsimintinas, bet ir labai naudingas. Vaikui nėra...


Ryškėja būsimosios šunų vedžiojimo aikštelės netoli parduotuvės LIDL kontūrai: įranga jau važiuoja, tvora ir apšvietimas jau montuojami. Aikštelės atidarymas įvyks rugpjūčio viduryje.


Šeimoms draugiškoje Palangoje, gerinant miesto infrastruktūrą, kasmet atsižvelgiama ne tik į suaugusių miestiečių bei svečių, bet ir į vaikų poreikius. Vienas įgyvendinamų mažiesiems skirtų projektų – modernių žaidimų aikštelių įrengimas daugiabučių namų kiemuose.


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Mažieji palangiškiai ir kurorto svečiai džiūgauja – kurortas praturtėjo naujomis, moderniomis žaidimų aikštelėmis daugiabučių namų kiemuose. Nauji ryškiaspalviai žaidimų įrenginiai įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o netrukus naujais atrakcionais praturtės ir populiarumo nestokojantis Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros.


Daugiabučių kiemuose – modernios vaikų žaidimo aikštelės  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose intensyviai triūsia kurorto komunalininkai – rengiami pagrindai naujoms, modernioms vaikų žaidimo aikštelėms.


Kurorte remontuojamos vaikų žaidimų aikštelės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose įrengtos vaikų žaidimų aikštelėse šią savaitę triūsia kurorto komunalininkai. Per keletą dienų planuojama suremontuoti susidėvėjusias medines įrenginių dalis, kad mažieji palangiškiai jiems skirtose vietose dūkti galėtų saugiai. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, vaikams skirtos žaidimų...


Atšilus orams visi su malonumu traukia į gamtą. Mažiesiems, gyvenantiems miesto teritorijoje, didžiausia pramoga – žaidimų aikštelės. Tačiau ne visuomet jos „pasiruošusios priimti“ mažuosius – dažnai yra tapusios šunų vedžiotojų ir stikliuko kilnotojų susibūrimo vietomis. Metams bėgant šių aikštelių niekas netvarkė. Ką jau kalbėti apie visišką atnaujinimą. Natūralu, kad jos nusidėvėjo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius