Kodėl vaikams naudingos sūpynės ir žaidimų aikštelės?

Palangos tiltas, 2022-03-28
Peržiūrėta
1849
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kodėl vaikams naudingos sūpynės ir žaidimų aikštelės?

Vaikystė asocijuojasi su brangiausiais, smagiausiais ir širdžiai pačiais jaukiausiais momentais, mūsų gyvenime. Nesibaigiančios šėlionės su draugais, žaidimai lauke ir daug tikro ir nuoširdaus juoko susipinančio su smalsumu ir noru pažinti supantį pasaulį. Ir iš tiesų, vaikai lauke praleidžia labai daug laiko, kuris jiems yra ne tik smagus ir įsimintinas, bet ir labai naudingas. Vaikui nėra nieko smagiau ir šauniau, už tą jausmą, kurį pavyksta patirti skrodžiant orą, supantis sūpynėse. Sūpynės ir žaidimų aikštelės suteikia galimybę ne tik susirasti naujų draugų, bet ir padeda ugdyti bei lavinti labai daug skirtingų, įvairių įgūdžių. Tad, jei turite vaikų ir mąstote apie sūpynių arba žaidimų aikštelės vaikams įsigijimą, turėtumėte nedvejoti, nes jos - be galo naudingos. Šiame straipsnyje rasite informacijos apie sūpynių ir žaidimų aikštelių vaikams naudą. 

Sūpynės lavina motorikos įgūdžius ir koordinaciją 

Juk tai tik sūpynės! Turbūt daugelis laikosi tokios nuomonės, kai kalba pasisuka apie sūpynių, įvairių žaidimų aikštelių naudą vaikams. Tačiau, pravartu žinoti, kad sūpynės ir supimasis yra tikrai naudingas ir padeda vaikams lavinti koordinaciją. Taip yra dėl to, kad supantis vaikas privalo valdyti ir į darbą pajungti net kelias, skirtingas raumenų grupes, vienu metu. Na, o kadangi, supdamiesi jie į darbą pasitelkia raumenis, gerėja ne tik koordinacija, bet ir stiprėja raumenys, yra lavinami motorikos įgūdžiai. Tad, galima teigti, kad supamasis yra ne tik pramoga, bet ir puiki mankšta. Stipresni ir tvirtesni raumenys paskatins vaiką užsiimti ir kitomis fizinėmis veiklomis. Na, o sportas ir fizinis aktyvumas naudingas kiekvienam, tiek vaikui, tiek suaugusiam žmogui. 

Skatina daugiau laiko praleisti lauke 

Dažniausiai, sūpynės ir žaidimų aikštelės vaikams yra randamos lauke. Na, o buvimo lauke nauda - didelė ir plačiai žinoma. Vaikai, kurie daug laiko praleidžia lauke, gryname ore ne tik palaiko tinkamą fizinį aktyvumą, bet ir gauna daugiau vitamino D, kuris stiprina imunitetą, kaulus, apsaugo nuo ligų. Taip pat, žaisdami lauke, supdamiesi vaikai geriau susipažįsta su juos supančiu pasauliu, gamta. Buvimas lauke skatina jų žingeidumą ir smalsumą bei norą tyrinėti aplinką. 

Supimasis mažina stresą 

Nors dauguma vaikų tikrai nesusiduria su stresu, tačiau, yra tokių, kuriems labai svarbu su tuo kovoti. Specialistai teigia, kad supimasis gali padėti hiperaktyviems ir su nerimu susiduriantiems vaikams nusiraminti. Lygiai taip pat, kaip pusvalandukas hamake suaugusiam žmogui padeda nurimti ir susirinkti mintis, supimasis pirmyn ir atgal vaikui padės nurimti po sunkios dienos mokykloje. 

Lavina socialinius įgūdžius 

Leisdami laiką besisupdami, žaisdami lauko žaidimų aikštelėse vaikai mokosi dalintis, pasiskirstyti eilėmis ir vaidmenimis, bendrauti su kitais. Tokiu būdu, jie užmezga naujas pažintis, draugystes ir mokosi bendrauti su savo bendraamžiais. Būdami tokioje aplinkoje ir leisdami laiką tokiu būdu, jie platina savo žodyną, mokosi išreikšti savo mintis ir nuomonę, o žaisdami, taip pat, lavina ir kūrybiškumą. 

Skatinamas pasaulio ir aplinkos pažinimas

Būdami lauke, besisupdami ir žaisdami žaidimų aikštelėse, vaikai lavina visus savo jutiklius. Tačiau, negana to, tokia veikla skatina juos ir labiau pažinti ir tyrinėti juos supančią aplinką. Būdami lauke jie liečia žolę, lapus ir susipažįsta su gyvūnais, vabzdžiais. Išėję į lauką, kiemą pasisupti ar žaisti, jie taip pat jaus ir norą tyrinėti visą aplinką esančią šalia sūpynių. Tokiu būdu, bus skatinamas vaiko žingeidumas, smalsumas, kuris yra neatsiejama sveiko, greitai augančio ir besikeičiančio vaiko dalis. 

Padeda sukoncentruoti dėmesį 

Supimasis - puikus būdas padėti vaikui sukoncentruoti savo dėmesį. Tiesa, tai viena iš rekomenduojamų ir labai naudingų veiklų vaikams, kurie turi ADHD sutrikimą. Taip yra todėl, kad supimasis padeda vaikui sukoncentruoti smegenų veiklą į vieną procesą, neleidžia blaškytis. Todėl, visai nenuostabu, kodėl darželių ir mokyklų kiemuose galima rasti sūpynes ir įvairias žaidimų aikšteles. Specialistai, taip pat, teigia, kad vaikai daug laiko praleidžiantys lauke yra smalsesni, ilgiau išlaiko savo dėmesį, puikiai moka žaisti savarankiškai. Na, o suteikdami vaikui galimybę suptis ir daug laiko praleisti lauke, padėsite jam lavinti įgūdžius, kurie jam pravers mokykloje. Negana, to, pastebėsite ir tai, kad vaikas bus kur kas linksmesnis, geresnės nuotaikos ir laimingesnis. Na, o ir miego kokybė tikrai pagerės, kadangi smegenys gaus daug deguonies, o vaikas visą energiją išnaudos supimuisi ir žaidimams.

Apsilankykite varle.lt svetainėje: https://www.varle.lt/lauko-sodo-supynes/, kur rasite ne tik platų vaikiškų, bet ir sodo sūpynių pasirinkimą, už draugišką kainą!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Daugelis savo kasdienybės nebeįsivaizduoja be kompiuterio, o ypač juos vertina žaidimų entuziastai. 


Vaikystė asocijuojasi su brangiausiais, smagiausiais ir širdžiai pačiais jaukiausiais momentais, mūsų gyvenime. Nesibaigiančios šėlionės su draugais, žaidimai lauke ir daug tikro ir nuoširdaus juoko susipinančio su smalsumu ir noru pažinti supantį pasaulį. Ir iš tiesų, vaikai lauke praleidžia labai daug laiko, kuris jiems yra ne tik smagus ir įsimintinas, bet ir labai naudingas. Vaikui nėra...


Norite pasinerti į nuostabų žaidimą ir pilnai mėgautis jo suteikiamu pojūčiu? Tam, kad valdymas būtų dar patogesnis ir sklandesnis, bus reikalingas kokybiškas žaidimų pultelis ir kita įranga, kuri užtikrina gerą vaizdą, garsą ir bendrą žaidimo kontrolę. Toliau skaitydami sužinosite būtent apie kompiuterinių žaidimų pultelių pasirinkimus ir galėsite atrasti sau tinkamą gera kaina.


Rugpjūčio 15 d. (sekmadienį) Žolinės proga Palangos poilsiautojus nustebins įspūdingo aukščio sūpynės ant jūros kranto.


Šeimoms draugiškoje Palangoje, gerinant miesto infrastruktūrą, kasmet atsižvelgiama ne tik į suaugusių miestiečių bei svečių, bet ir į vaikų poreikius. Vienas įgyvendinamų mažiesiems skirtų projektų – modernių žaidimų aikštelių įrengimas daugiabučių namų kiemuose.


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Mažieji palangiškiai ir kurorto svečiai džiūgauja – kurortas praturtėjo naujomis, moderniomis žaidimų aikštelėmis daugiabučių namų kiemuose. Nauji ryškiaspalviai žaidimų įrenginiai įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o netrukus naujais atrakcionais praturtės ir populiarumo nestokojantis Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros.


Kurorte remontuojamos vaikų žaidimų aikštelės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose įrengtos vaikų žaidimų aikštelėse šią savaitę triūsia kurorto komunalininkai. Per keletą dienų planuojama suremontuoti susidėvėjusias medines įrenginių dalis, kad mažieji palangiškiai jiems skirtose vietose dūkti galėtų saugiai. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, vaikams skirtos žaidimų...


Atšilus orams visi su malonumu traukia į gamtą. Mažiesiems, gyvenantiems miesto teritorijoje, didžiausia pramoga – žaidimų aikštelės. Tačiau ne visuomet jos „pasiruošusios priimti“ mažuosius – dažnai yra tapusios šunų vedžiotojų ir stikliuko kilnotojų susibūrimo vietomis. Metams bėgant šių aikštelių niekas netvarkė. Ką jau kalbėti apie visišką atnaujinimą. Natūralu, kad jos nusidėvėjo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius