Dovanų meistarnė pradeda skleisti Kalėdų šilumą – kursime staigmenas šeimos nariams bei bičiuliams

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-22
Peržiūrėta
646
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje jau sklinda ir pamažu visus užburia kalėdinė nuotaika – kurortas puošiamas artėjančioms vienoms iš didžiausių metų šventėms – Kalėdoms. O tinkamai pasirengti joms jau rytoj, šeštadienį, tradiciškai kviečia ir Dovanų meistarnė – mobili amatų mokyklėlė, kurioje kiekvienas norintis savo rankomis gali pagaminti kalėdinę dovaną sau bei brangiems žmonėms.
Pirmasis renginys – jau rytoj (lapkričio  23 d.)
„Į pirmąjį Dovanų meistarnės renginį – šiaudinukų lankstymą kalėdinei eglutei – pakviesime jau šio šeštadienio rytmetį. Jis vyks Kurhauze. Beje, šiais metais dauguma Dovanų meistarnės renginių vyks būtent jame – tai didžiausia naujovė“, – sakė užsiėmimų organizatorė, etnologė bei Palangos kultūros centro folkloro kolektyvo „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė.
Kaip ir kiekvienais metais, Dovanų meistarnės lankytojai mokysis gaminti kalėdines puošmenas iš įvairių medžiagų, prisimins senolių amatus – aus, siuvinės, megs, keps. Taip pat kurs Advento vainikus bei kitas kalėdines grožybes, lies žvakes, gamins netradicines žiemos švenčių dekoracijas. „Pavyzdžiui, burtų lėlyčių, skiautelių dovanėlės – šių metų meistarnės programos naujovės. Tikiuosi, kad jos ras savo lankytoją“, – vylėsi Z. Baniulaitytė.
Grupėse – ribotas dalyvių skaičius
Anot pašnekovės, kiekvienais metais Dovanų meistarnė privilioja būrius ne tik smalsių palangiškių, bet ir miesto svečių. „Negalime priimti didelės grupės žmonių, todėl labai raginame palangiškius ir miesto svečius registruotis pasirinktai veiklai. Mūsų meistrai – nagingi, labai atsakingi ir geranoriški – siekia prie kiekvieno mokinuko prieiti, duoti patarimų ir parodyti, kaip viską atlikti taisyklingai“, – pasakojo Z. Baniulaitytė.
Grupėse darbuojasi 15-16 dalyvių. „Pirmajam užsiėmimui – šiaudinukų lankstymo – jau turime pilną grupę. Pilnėja ir kitos, tad visus, norinčius tapti meistarnės dalyviais, raginčiau nedelsti ir užsiregistruoti“, – pabrėžė žinoma kurorto etnologė.
Ypatingo pasirengimo nereikia
Pasak Z. Baniulaitytės, šiemet Dovanų meistarnei parinkta ypač įvairi programa, tačiau užsiėmimams ypatingo pasirengimo nereikia, kadangi dirbiniai, kuriuos siūloma kurti, nėra labai sudėtingi. „Siekiame, kad į Dovanų meistarnės veiklą įsijungti galėtų ne tik vyresni palangiškiai, bet ir mažieji. Labai laukiame šeimų, nes šie užsiėmimai suteikia galimybę ne tik turiningai praleisti laiką, savo rankomis sukurti kalėdines dovanas artimiesiems, bet ir užsiimti bendra veikla, pabendrauti tėvams su vaikais, – kalbėjo Z. Baniulaitytė. – Meistrai jiems yra suplanavę specialius individualizuotus užsiėmimus su daug pramogų elementų“.
Reikia registruotis
Į užsiėmimus būtina iš anksto užsiregistruoti telefonu 8 688 83 160 arba el. paštu [email protected] Registracijos metu būsimieji užsiėmimų dalyviai bus informuoti, kokių priemonių reikėtų atsinešti.
Pasak užsiėmimų organizatorės, Dovanų meistarnės užsiėmimai – puiki proga pasirengti artėjančioms šventės – pasigaminti dirbinių Kalėdoms ar net dovanų artimiesiems. „Juk nėra brangesnės dovanos už sukurtos rankomis“, – įsitikinusi Z. Baniulaitytė.
O norintieji pasirengti šventėms bei sukurti originalias dovanas, neturėtų baimintis dėl įgūdžių stokos. „Nereikia būti meistru – juk būtent meistrai visiems norintiems rodys, kaip reikia pasidaryti nesudėtingus, paprastus bet mielus dirbinius“, – sakė pašnekovė.
Dovanų meistarnės nemokami užsiėmimai:
Lapkričio 23 d. 10 val. – šiaudinukai eglutei, lapkričio 27 d. 18 val. – kalėdinės puošmenos, lapkričio 30 d. 10 val. – skiautelių dovanėlės, lapkričio 30 d. 14 val. – molio dovanėlės, lapkričio 30 d. 14 val. – audimo paslaptys (Vasario 16-osios g. 6, II a.), gruodžio 4d. 18 val. – kalėdinės puošmenos, gruodžio 7 d. 10 val. – skiautinių siuvimas (Vasario 16-osios g. 6, II a.), gruodžio 7 d. 10 val. – molio dovanėlės, gruodžio 7 d. 14 val. – burtų lėlytės, gruodžio 7 d. 14 val. – audimo paslaptys (Vasario 16-osios g. 6, II a.), gruodžio 11 d. 18 val. – odinės dovanėlės, gruodžio 14 d. 10 val. – meduolių dekoravimas, gruodžio 14 d. 14 val. – audimo paslaptys (Vasario 16-osios g. 6, II a.), gruodžio 14 d. 10 val. – skiautinių siuvimas (Vasario 16-osios g. 6, II a.), gruodžio 14 d. 14 val. – odinės dovanėlės, gruodžio 21 d. 10 val. – skiautelių dovanėlės, gruodžio 21 d. 14 val. – meduolių dekoravimas.
Kiti kultūriniai renginiai
Artėjant žiemos šventėms, šeimų Kurhauze lauks ne tik edukacinės Dovanų meistarnės programos. „Parengėme įspūdingą 25 renginių programą, kuri neabejotinai patiks visai šeimai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.
Neabejotinai daug palangiškių ir kurorto svečių dėmesio sulauks gruodžio 6 d. Palangoje, o gruodžio 7 d. – Šventojoje vyksianti Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Geros muzikos gerbėjus iki metų pabaigos džiugins net septyni Kurhauze vyksiantys koncertai, du visai šeimai skirti projektai su Lietuvos nacionaline filharmonija. Be kitų renginių, lapkričio 28 d. Kurhauze laukia koncertas visai šeimai „Menų pakylėti“, kuriame pasirodys Valstybinis Vilniaus kvartetas ir M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globojami jaunieji talentai. O gruodžio 13 d. čia vyks „Muzikos vakarai kurhauze“, tarptautinis projektas AT TIMES IT IS su Vincenzo Cipriani (Vincenzo Cipriani – fortepijonas, Piero Massa – altas, Frank La Capra – bosinė gitara, Francesco Rondinone – mušamieji, Badria Razem – vokalas). Gruodžio 20 d. Kurhauze vyks teatralizuotas koncertas visai šeimai „Parodos paveikslėliai“. Programoje - Modesto Musorgskio siuita „Parodos paveikslėliai“.
Gruodžio 31 d. į naujametį koncertą „Metų laikai“ Palangos kurhauzo koncertų salėje kvies CAMERATA ARS LITUANICA – Čiurlionio ir „Archi“ kvartetų narių jungtinis ansamblis, meno vadovas Gleb Pyšniak, solistė Dalia Dėdinskaitė (smuikas).
„Skonių kalendorius“
Koncertai, edukaciniai užsiėmimai, paskaitos, parodos, labdaros vakarai bei kiti smagūs šventiniai renginiai palangiškių bei kurorto svečių lauks ir kitose miesto kultūrinėse erdvėse. O gero maisto mėgėjai nuo spalio 11 dienos kviečiami išbandyti projekto „Skonių kalendorius“, kuriame jau dalyvauja 19 Palangos kavinių ir restoranų, pasiūlymus. Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Ingridos Valaitienės, kiekvieną mėnesį projekte dalyvaujantys restoranai ir kavinės turi temą, pagal ją ruošiami pasiūlymai šefui – firminis patiekalas. Beje, projektą vainikuos loterija – kiekvienas svečias, paskanavęs kavinėje ar restorane firminio patiekalo ir loterijos kortelėje surinkęs 10 apsilankymų, turės galimybę laimėti prizą – vakarienę dviem viename iš projekte dalyvaujančių restoranų. Užsisakius restorane ar kavinėje patiekalą iš „Skonių kalendoriaus“, restorano padavėja ar barmenas išduos loterijos kortelę, kurioje pažymės jūsų apsilankymą“.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasarą pradedame geromis naujienomis. „Tele2“ paruošė daugybę patrauklių pasiūlymų pokalbių planams, nuolaidų telefonams ir išmaniesiems laikrodžiams su eSIM technologija bei ypatingų dovanų. Akcijomis jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus fiziniuose salonuose arba internetinėje parduotuvėje  www.tele2.lt . 


Į „Palangos tilą“ paskambinusi senjorė palangiškė pasiskundė, kad Sondros Kulikauskienės šeimos centre už pažymos iš e-sveikatos atspausdinimą imami du eurai. „Kažkokia nesąmonė,“ – piktinosi palangiškė. S. Kulikauskienė sakė „Palangos tiltui“, kad iš privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų yra apmokamos paslaugos, kurios yra įrašytos į šeimos gydytojo medicinos normą.


COVID-19 pandemija nesutrukdė Palangos LIONS moterų klubui išpildyti kalėdinių svajonių ir Palangos Miesto Socialinių Paslaugų Centras gavo dovanų interaktyvią lentą.    


Palangoje jau sklinda ir pamažu visus užburia kalėdinė nuotaika – kurortas puošiamas artėjančioms vienoms iš didžiausių metų šventėms – Kalėdoms. O tinkamai pasirengti joms jau rytoj, šeštadienį, tradiciškai kviečia ir Dovanų meistarnė – mobili amatų mokyklėlė, kurioje kiekvienas norintis savo rankomis gali pagaminti kalėdinę dovaną...Palangoje jau netrukus pasklis kalėdinė nuotaika – kurortas puošiamas artėjančioms žiemos šventėms, o kitą savaitę, antradienį, pasirengti šv. Kalėdoms pakvies ir Dovanų meistarnė, kur kiekvienas norintis savo rankomis gali pagaminti kalėdinę dovaną sau brangiems žmonėms. Dovanų meistarnė – įžanga į jau netrukus prasidėsiantį aktyvųjį Kalėdų laukimo...


Liberalcentristai pradeda ir pralaimi?

Alvydas Ziabkus, "LIetuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 02 21 | Rubrika: Miestas

Prieš savivaldybių rinkimus miesto valdžioje esančius politikus galima palyginti su šachmatininku, kuris pradeda žaisti baltomis figūromis ir padaro pirmą ėjimą. Jis pradeda žaidimą, jis atakuoja, varžovą priverčia gintis ir turi iniciatyvą.


Artėjant didžiosioms šventėms, žmonės „pasineria“ į dovanų paieškas po parduotuves, o parduotuvės stengiasi privilioti klientus nuolaidomis, originaliais puošybos elementais ir įvairiu prekių asortimentu. Ar palangiškiai jau pradėjo rūpintis artimųjų dovanomis, pabandėme sužinoti apsilankę įvairiose Palangos miesto parduotuvėse.


Niekada nepailstantis ir nuolat kūrybinių minčių kupinas dramos sambūris „M – 3-ioji karta“ nesiilsi net vasarą. Jo vadovė Alma Pronckūnienė įkvepia vaikus įvairiausiems vaidmenims ir pažadina viduje glūdinčius aktorius. Vasarą jie sukūrė du filmukus, kurie mažiesiems aktoriams paliko gilius įspūdžius, o šis jų sunkus triūsas pastebėtas ne tik Lietuvoje. Praėjusią vasarą jų sukurtas...


Šv. Valetino proga „Vivita“ dalija staigmenas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Nedidelė maisto prekių parduotuvė „Vivita market“, įsikūrusi Vytauto gatvėje, nepaliauja stebinti ne tik savo nuolatinius pirkėjus, bet ir joje užsukančius į kurortą atkeliavusius svečius. Šv.Valentino –įsimylėjėlių dienos proga organizavo akciją, kurios metu perkantysis daugiau nei už 20 litų, turėjo galimybė žaisti loterijoje. Prizas – išties verta dovana įsimylėjėliams. Savaitgalis dviems...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius