Dviračius nuomojasi dažniausiai užsieniečiai, ypač rusakalbiai

Augustė BERTAŠIŪTĖ, 2013-07-08
Peržiūrėta
1878
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daugiausia klientų nuomos punktai sulaukia savaitgaliais, švenčių dienomis.
Daugiausia klientų nuomos punktai sulaukia savaitgaliais, švenčių dienomis.

Vasarą rankomis trina ne tik prekybininkai, bet ir dviračių nuomotojai. Anot jų, žmonės itin aktyviai leidžia laisvalaikį, negailėdami pinigų pramogoms bei pasivažinėjimams dviračiu ar velomobiliu. O dviračius dažniausiai nuomojasi užsieniečiai, ypač rusai.

Kainos nesikandžioja

Kiek jums reikia turėti pinigų, jeigu norite išsinuomoti dviratį parai? Nedaug. Dviračių punktuose kainos išlieka tokios pačios, kaip ir praėjusią vasarą. Poilsiautojų patogumui siūloma dviračius išsinuomoti pusvalandžiui, valandai ir parai. Pusvalandžio kaina- 5 litai, valandos 7,o paros 35 litai. Mažiausiai poilsiautojų dėmesio sulaukia nuoma pusvalandžiui, daugiausia kelioms valandoms ir parai. Pakalbintas poilsiautojas Tomas teigė, kad dviratį nuomojasi ne pirmą kartą ir kaina jam priimtina. Jam antrino ir Aistė, atvykusi pailsėti į Palangą iš Panevėžio: „ Noriu aktyviai praleisti laisvą laiką, todėl nuomojuosi dviratį. Problemų nekyla,o dviračio nuomos kaina tikrai nedidelė.“

Ilgapirščiai
atostogauja?

Vytauto gatvėje dviračius nuomojantis Anupras Abaravičius šiame versle ne naujokas. Per visą verslo gyvavimo laikotarpį jam teko nukentėti nuo ilgapirščių. „ Kai pavogia dviratį, kreipiuosi į policiją. Policija surandą tik vagį,o štai dviračio jau nebe. Patirtas nuostolis virš tūkstančio litų, pinigų už pavogtą dviratį aš neatgaunu.Tada susimąstau, ar verta kreiptis į policiją“, - pasakojo verslininkas, tačiau pabrėžė, kad šią vasarą nuo vagių nenukentėjo. Tą patį tvirtino ir kalbintos individualios įmonės „Kurortų pramogos“ darbuotojos. „ Šiais metais su vagystėmis nesusidūriau, tikiuosi ir nesusidursiu“,- teigė darbuotoja Agnė.

Poilsiautojai taisyklių
laikosi

Išnuomotu dviračiu negalima važiuoti per smėlį, vandenį bei važinėtis ant Palangos tilto. ,,Būna, grįžta poilsiautojai, o dviratis visas šlapias. Jeigu nesuspėju pamatyti, tada klientai ir lieka nenubausti . O jei pamatau, tai išrašau penkių litų baudą“,- teigė Vytauto gatvėje įsikūrusio „Kurortų pramogų“ nuomos punkto darbuotoja Vaida. Centre dviračių nuoma užsiimanti Svetlana teigė, kad su nedrausmingais poilsiautojais nesusidūrė, incidentų neįvyko, nes nuomoja tik naujus ir tvarkingus dviračius.
Jeigu poilsiautojas vėluoja grąžinti dviratį dešimt minučių, jis gauna tik įspėjimą. Kiekvienas klientas įspėjamas: jeigu vėluos daugiau nei dešimt minučių, turės sumokėti pusvalandžio nuomos kainą. Jeigu vėluojama daugiau nei keturiasdešimt minučių, tenka susimokėti valandos nuomos kainą. „Klientai skaito nuomos sąlygas ir žiūri, kur deda parašą. Jeigu neskaito, mes perskaitome nuomos sąlygas, kad vėliau nekiltų problemų“,- teigė „Kurortų pramogų“ darbuotoja Agnė.

Klientų gausą lemia vieta
Palangoje itin daug nuomos taškų turi individuali įmonė „Kurortų pramogos“. Šie taškai įsikūrę ten, kur daugiausia būriuojasi žmonės. Verslininkas Anupras Abaravičius dviračių nuomos vieta pasirinko pagrindinę Vytauto gatvę, kad sulauktų daugiau klientų.
Vytauto gatvėje 74 yra įsikūręs vienas iš „Kurortų pramogų“ nuomos taškų. Jo darbuotoja Agnė teigė, kad nuomos punkto populiarumą lemia vieta. „ Dviračių nuoma sekasi gana neblogai. Tačiau mano taške žmonių gana mažai, nes esu apsupta kitų nuomotojų. Geriausiai sekasi mano bendradarbėms, kurios dirba prie viešbučio „Gabija“, Jono Basanavičiaus gatvėje. Ypač gerai sekasi kolegei, kuri dirba prie pat Basanavičiaus gatvės pradžios“ ,- kalbėjo darbuotoja.

Daugiausia nuomojasi užsieniečiai
Verslininkas Anupras Abaravičius teigė, kad šią vasarą dviračius nuomojasi tiek lietuviai, tiek rusai: „Anksčiau daugiau nuomodavosi rusai, dabar mano nuomos punkte rusakalbių sumažėjo“. Dviračių nuoma užsiimanti Svetlana porino prieš tai kalbintam verslininkui, kad negalėtų išskirti, kas daugiau nuomojasi - lietuviai ar užsieniečiai. Tačiau „Kurortų pramogų“ darbuotoja Vaida teigė, kad jos punkte daugiausia dviračius nuomojantys turistai dažniausiai rusakalbiai. Švenčių dienomis daugiau nuomojasi ir lietuviai. Kad sulaukia daugiau užsieniečių klientų dėmesio, darbuotojai Vaidai pritarė ir jos kolegės iš kitų nuomos punktų.

Klientų skaičiumi
nesiskundžia

Daugiausia klientų nuomos punktai sulaukia savaitgaliais, švenčių dienomis. Darbo dienomis žmonės tampa pasyvesni. „ Kai būna apsiniaukę ir šilta, žmonės aktyviau nuomojasi dviračius,o kai karšta, saulė kaitina, visi traukia į pliažą degintis“ ,- teigė verslininkas Anupras Abaravičius.
Labiausiai populiarūs yra moteriški dviračiai, nes jie yra patogiausi. Vyriški dviračiai mažiau komfortiški, bet populiarumu nenusileidžia moteriškiems. „ Vyrai nuomojasi tik vyriškus, su moterišku nevažinėja. Nesvarbu, kad jie yra mažiau patogūs“,-šypsojosi darbuotoja Vaida. Dviračius dažniausiai nuomojasi jauni žmonės, kiek rečiau -  šeimos su mažais vaikais. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rusijos piliečiai, kad ir ne itin gausiai, bet noriai įsigyja nekilnojamojo turto (NT) Lietuvoje, ypač viename ypatingame gamtos kampelyje, kur kainos – bene didžiausios Lietuvoje, o pasirinkimas išties nedidelis, ir toli gražu ne kiekvienam įmanomas.


Pastaruoju metu Klaipėdos mieste ir Palangoje buvo gauta pranešimų, apie asmenį, kuris išsinuomodavo įvairius daiktus – elektrinius paspirtukus, dviračius, žaidimų konsoles ir sutartu laiku minėtų daiktų savininkams negrąžindavo.


Jei paklaustume, kas labiau mėgsta apsipirkti, moterys ar vyrai, tai, atsakymo tikrai nereikėtų ilgai ieškoti – daugelis sakytų kad ši veikla labiau patinka moterims ir taip atsakiusieji neabejotinai būtų teisūs. Dar daugiau, kai kalbame apie apsipirkimą internetu, čia taip pat lyderiauja dailiosios lyties atstovės. Taigi, belieka tik sužinoti, kokius pirkinius jos įsigyja...


Prezervatyvai – neabejotinai viena pačių populiariausių apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo ir LPL priemonė. Tačiau kad ir kaip dažnai jie naudojami, vis pasitaiko klaidų. Neretai viskas prasideda dar tik perkant šią apsaugos priemonę. Prezervatyvai internetu – tobulas pasirinkimas taupantiems laiką ir norintiems konfidencialumo. Visgi net ir čia nederamai paskubama....


Netiesa, kad jūsų dviratį Palangoje taisysiantis meistras bus tepaluotas nuo kulkšnių iki ausų galiukų! Ganyklų gatvėje kartu su savo tėčiu besidarbuojantis 24-metų Stasys Šerys yra visai kitoks: aukštas kaip krepšininkas, simpatiškas, tvarkingas ir palieka Vilniaus universiteto filosofijos studento įspūdį. Jo vienas mėgstamiausių laisvalaikio praleidimo būdų...


Palangoje švenčių ūžesys yra dvigubai intensyvesnis nei kituose šalies miestuose, kadangi nemaža dalis šalies gyventojų važiuoja iki pajūrio kurorto miestelių pasitikti švenčių, ypač – Naujųjų metų. Įdomu, kaip švenčių laukia vietiniai ir ar jiems trukdo aktyviai gatvėmis vaikščiojantys ir parduotuvėse eiles ilginantys turistai?


Kurorto sezono atidarymas – jau šį šeštadienį, gegužės 20 dieną, tad atsakingesni ir planuojantys šį savaitgalį svečiai jau iš anksto rezervavo vietas, kur apsistos. Tačiau anot viešbutininkų, didžioji dalis viešbučių kambarių antplūdį turėtų pajusti gegužės 17-18 dienomis, kuomet „paskutinės minutės“ klientai puls prie...


Atšilus orams gatvėse padaugėja dviratininkų. Palangoje važinėjimas dviračiu – itin populiarus aktyvaus poilsio būdas. Tačiau statistika rodo, kad vasaromis padidėja ir dviračių vagysčių skaičius. Todėl Palangos policija ragina pasiruošti artėjančiai vasarai ir įregistruoti savo dviratę transporto priemonę policijoje. Daikto žymėjimas – tai viena iš prevencinių...


Vasarą rankomis trina ne tik prekybininkai, bet ir dviračių nuomotojai. Anot jų, žmonės itin aktyviai leidžia laisvalaikį, negailėdami pinigų pramogoms bei pasivažinėjimams dviračiu ar velomobiliu. O dviračius dažniausiai nuomojasi užsieniečiai, ypač rusai.


Atšilus orams gatvėse padaugėja dviratininkų. Palangoje važinėjimas dviračiu itin populiarus aktyvaus poilsio būdas. Tačiau statistika rodo, kad vasaromis padidėja ir dviračių vagysčių skaičius. Todėl Palangos policija ragina pasiruošti artėjančiai vasarai ir įregistruoti savo dviratę transporto priemonę policijoje. Daikto žymėjimas – tai viena iš prevencinių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius