Jaunystėje nagingumu garsėjęs vyras gyvenimą baigė tragiškai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-10-17
Peržiūrėta
710
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunystėje nagingumu garsėjęs vyras gyvenimą baigė tragiškai

Ankstų sekmadienio rytą, kilus gaisrui name Gėlių alėjoje, prie teniso kortų, žuvo 54 metų jo šeimininkas Algis Bartkus. Ugniagesiai atvyko į gaisravietę, kai namo stogas jau buvo apimtas liepsnos. Nors, ugniagesių pastangomis, namas nesupleškėjo – tik sudegė stogas ir apdegė rakandai viduje, namo šeimininko išgelbėti nepavyko – buvo rasti jo palaikai. Įtariama, kad gaisrą galėjo sukelti pats išgerti mėgęs šeimininkas. Name elektros nebuvo.  Kai kuriais šaltiniais, vyras buvo neįgalus. Vakar dujų ūkio specialistai išmontavo dujų įrangą.

 

Velionis jaunystėje turėjo auksines rankas

 

Velionio kaimynystėje gyvenanti ponia Vida Lukaitienė „Palangos tiltui“ sakė, kad sekmadienio rytą apie gaisrą jai pranešė vyras.

„Jis dar naktį, apie antrą valandą, atsikėlęs, pastebėjo, kad iš kaimyno kamino virsta tiršti juodi dūmai. Net nusistebėjęs, kad kaimynas sumanė dar nesant šalčiams kūrenti. Ryte, šiek tiek po septynių, išgirdusi keistą traškesį lauke, vyro klausiu: „Ar girdi, kad kažkas labai traška braška kieme?“ Ji pasižiūrėjo pro langą ir nustėro – ugnies liepsnos buvo apėmusios visą kaimyno namą, net stogą. Puolė skambinti ugniagesiams gelbėtojams, bet jie pranešė, kad apie gaisrą pranešimą jau yra gavę ir išvykę į nelaimės vietą“, - pasakojo palangiškė.

Ji prisiminė, kad prieš gerą dešimtmetį jau pleškėjo A. Bartkaus veranda.

„Algis buvo labai geras vyras jaunystėje. Turėjo auksines rankas – buvo puikus televizorių meistras, niekada nevengdavo kaimynams padėti. Tai nuolat girdėdavau apie jį iš kitų žmonių, persikėlusi pas vyrą gyventi. Dabar mes su juo kaip kaimynai nebendravome. Maža paslaptis, kad jis mėgdavo pakilnoti taurelę su kitais sugėrovais. Mes net prie mūsų sklypų bendros ribos leidome augalams ir medžiams vešėti, kad tik nematytume, kas dedasi pas kaimyną ant kiemo. Gaila žmogaus – turėjo žmoną, išsiskyrė, liko dukra, bet gyvenimo būdas nuginė anksti į kapus“, - sakė ponia Vida.

Ji nėjo pasižiūrėti gaisro, tik grįžęs vyras pasakojo, kad buvę baisu. Vyras net nurodęs ugniagesiams, kur paprastai nakvodavęs stikliuko nevengęs kilnoti kaimynas, bet dirstelėję į nurodytą kambarį, ugniagesiai žmogaus kūno nepastebėję. Suvokęs pavojų savo netoliese esančiam ūkiniam pastatui ir namui, vyras puolė į šulinį mesti vandeniui pumpuoti vandens žarnas, susirūpino dėl prie ūkinio pastato sukrautų malkų.

„Ačiū Dievui, kad nebuvo vėjo. Galėjo ir kaimynai sudegti esant stipriam vėjui“, - sakė A. Lukaitienė.

 

Policijos pareigūnai atlieka tyrimą

 

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės gelbėtojų tarnybos viršininko pavaduotojas Bronius Beniulis nebuvo linkęs išsamiau kalbėti apie gaisrą, nes jo tyrimą iš tarnybos perėmė Palangos miesto policijos pareigūnai.

„Pirmą pranešimą apie gaisrą Gėlių alėjoje gavome 7 val. 13 min. Išsiuntėme du ekipažus, dar susilaukėme pastiprinimo iš Darbėnų ir Kretingos. Kai atvykome, ugnis jau buvo apėmusi namo stogą. Degė ir visas pirmas aukštas, kuriame ir buvo rasti žmogaus palaikai“, - sakė B. Beniulis.

Jis sakė, kad žmogus buvo be gyvybės ženklų.

Nors skelbiama, kad liepsnose žuvo namo šeimininkas A. Bartkus, ugniagesių gelbėtojų viršininko pavaduotojas neskubėjo to žurnalistui patvirtinti.

„Kaip sakiau, tyrimą perėmė Palangos policijos komisariatas. Atliekamas tyrimas, nustatinėjama žuvusiojo asmenybė. Ugniagesiai gaisrą užgesino greitai – savo pareigą atliko nepriekaištingai“, - sakė B. Beniulis.

Klaipėdos apskrities VPK Palangos miesto PK Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė pranešė, kad policija tiria gaisrus, kai įtariamas tyčinis padegimas arba yra aukų (randama lavonų gaisravietėje).

„Kadangi šiuo atveju rastas vyriškio lavonas, tyrimą dėl mirties priežasties nustatymo, atliks policija“, - sakė J. Rinkevičienė.

Ji teigė, kad policijai žinoma vyriškio asmenybė, tačiau iki šiol atliekamos formalios asmenybės nustatymo procedūros.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

VPK Klaipėdos apskrities policija pranešė, kad rugsėjo 23 d. apie 00.30 val. Palangoje, Pirties g., atbuline eiga važiuodamas automobilis „Toyota Yaris“ atsitrenkė į pastato sieną. 1967 m. gimusiam automobilio vairuotojui nustatytas 1,98 prom. girtumas.


Rugpjūčio 12 dieną, apie 04.10 Palangoje, J. Basanavičiaus g., naktiniame klube, apsaugos darbuotojas sulaikė 1987 m. gimusį vyrą, pas kurį buvo rastas folijos lankstinukas su baltos spalvos milteliais, įtariama, narkotine medžiaga.  


Vėlyvą šeštadienio (sausio 4 d.) vakarą po Palangos Meilės alėjos kopas vaikščiojęs vyras buvo apiplėštas.


Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.


Rugsėjo 24 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardoje vyko gaisro gesinimo pratybos. Pasienio pareigūnai mokėsi pagal rinktinės vado patvirtintą darbuotojų veiksmų kilus gaisrui planą. Pagal scenarijų: užkardos pastato II-o aukšto poilsio kambaryje kilo gaisras, buvo stipriai uždūmintos tarnybinės patalpos. Pastate liko 33 darbuotojai...


Praėjusią savaitę ugniagesiams gelbėtojams dėl dujų nuotėkio teko gesinti net tris gaisrus, o šiemet dėl dujų nuotėkio ugniagesiams teko atlikti 24 gelbėjimo darbus (pernai – 9, užpernai – 14).


Dėl pažeisto dujų vamzdžio teko evakuoti gyventojus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 30 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, kiek po vienuoliktos valandos, traktoriumi dirbusiems darbininkams netoli naujai statomos autobusų stoties pažeidus dujų vamzdį, ant kojų buvo sukeltos visos Palangos specialiosios tarnybos. Dėl dujų nuotėkio ir galimo sprogimo pavojaus iš greta stovinčio daugiabučio Kretingos g. 62 buvo evakuoti gyventojai, kelioms valandoms sustabdytas eismas Kretingos gatve. Laimei...


Ankstų sekmadienio rytą, kilus gaisrui name Gėlių alėjoje, prie teniso kortų, žuvo 54 metų jo šeimininkas Algis Bartkus. Ugniagesiai atvyko į gaisravietę, kai namo stogas jau buvo apimtas liepsnos. Nors, ugniagesių pastangomis, namas nesupleškėjo – tik sudegė stogas ir apdegė rakandai viduje, namo šeimininko išgelbėti nepavyko – buvo rasti jo palaikai....


 Ar galima sumaišyti skęstantį žmogų su... plūduru? Vienoje J. Basanavičiaus gatvėje esančioje kavinėje, padavėja dirbanti Karolina T. (redakcijai merginos pavardė žinoma), sunkiai tramdydama jaudulį pasakojo, kaip jos ir kartu buvusios draugės akyse praėjusio pirmadienio vakarą prie gelbėtojų posto, prie tilto jūroje nuskendo maždaug keturiasdešimties metų vyras. Mergina...


„Išmokime bent  vieną tarptautinę ir kaimyninių tautų kalbą!“ Tokia UNESCO paskelbta iniciatyva kiekvienais metais  kviečia visų respublikos miestų bei rajonų  4 – 12 klasių moksleivius dalyvauti vertimų  bei iliustracijų anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis  konkurse „Tavo žvilgsnis“.  Konkursas – labai paprastas: rankose – tušinukas, prieš akis –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius