„Jeigu teismo galutinis sprendimas bus nepalankus, gali būti, kad atsistatydinsiu“

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-04-16
Peržiūrėta
1314
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Jeigu teismo galutinis sprendimas bus nepalankus, gali būti, kad atsistatydinsiu“

Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus nurijo karčią piliulę – Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė B. Martinkaus prašymą panaikinti jam nepalankų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą.

 

Konkursą laimėjo bendrapartietis

Vyriausioji  tarnybinės etikos komisija nustatė, kad B. Martinkus buvo nešališkas bei supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Kaip nurodė VTEK, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas B. Martinkus, eidamas Viešųjų pirkimų ir Vietinės rinkliavos dydžio nustatymo komisijų pirmininko pareigas, vertino VŠĮ Palangos miesto vandens motociklų klubo pasiūlymus. Viešųjų pirkimų konkursų, kuriems vadovavo B. Martinkus, suma siekė 2 milijonus litų.

Jis vadovavo ir konkursui pirkti žmonių gelbėjimo vandenyje paslaugą. Jį laimėjo vandens motociklų klubas, kuriam vadovavo liberalsąjūdiečių Palangos skyriaus pirmininkas Tomas Julius Žulkus.

Priminsime, kad VTEK 2011 metų lapkričio 8 dienos sprendimu nustatė, kad B. Martinkus yra Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas ir jo veikla, kaip ir politinės karjeros galimybės, šioje partijoje yra priklausoma nuo skyriaus pirmininko.

T. J. Žulkaus įstaiga buvo pripažinta ir viena tarp nugalėtojų siūlant rinkliavų dydžius už leidimą prekiauti ir teikti paslaugas viešosiose vietose.

VTEK pažymėjo, kad B.Martinkų ir VŠĮ Palangos miesto vandens motociklų klubo vadovą T.Žulkų sieja pavaldumo santykiai.

 

Buvo asmeniškai suinteresuotas

Komisijos vertinimu, B.Martinkus buvo asmeniškai suinteresuotas savo partijos skyriaus vadovui palankiais sprendimais. Todėl valstybės tarnautojas, priimdamas sprendimus, atitinkančius šios viešosios įstaigos verslo interesus, buvo neabejotinai veikiamas viešųjų ir privačių interesų konflikto ir pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimą vengti interesų konflikto bei prievolę nusišalinti, interesų konfliktui esant.

B.Martinkus „Palangos tiltui“ praėjusiais metais sakė, kad būtinai skųs VTEK sprendimą ir išreiškė įsitikinimą, kad teismui pavyks įrodyti, kad jis įstatymo nuostatų nepažeidė.

Bet Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad įstatymas buvo pažeistas.

„Tiesą pasakius, man tai buvo netikėtas sprendimas, nors jo dar nemačiau. Be jokios abejonės, skųsiu jį aukštesnei teisminei instancijai“, – sakė B. Martinkus.

Jis teigė teismo sprendimą aptaręs su meru Š. Vaitkumi ir šis pataręs jam skųsti  nepalankų teismo sprendimą.

„Su partijos skyriaus pirmininku dar neturėjau progos aptarti sprendimo. Bet jeigu teismo galutinis žodis bus, kad įstatymą pažeidžiau, gali būti, kad pats pateiksiu atsistatydinimo iš administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų pareiškimą“, – teigė B. Martinkus.

 

Atsistatydinimas – vienas iš variantų

Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas Arvydas Dočkus sakė žinąs apie teismo sprendimą dėl B. Martinkaus „tik iš interneto.“

„Kol kas su B. Martinkumi dėl tokio sprendimo nešnekėjau. Bet kuriuo atveju, teiksiu partijos skyriaus Tarybai svarstyti, kaip reaguoti į tokį teismo sprendimą. Reikėtų dar truputį palaukti – ko gero, B. Martinkus jam nepalankų sprendimą skųs aukštesnei teisminei instancijai. Jeigu galutinis teismo sprendimas būtų direktoriaus pavaduotojui nepalankus, teiksime klausimą svarstyti partijos skyriaus Tarybai, taip pat lauktume Vilniaus sprendimo. B. Martinkaus pasitraukimas iš administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų būtų vienas iš variantų“, – „Palangos tiltui“ sakė A. Dočkus.

Jūsų komentaras:

hi hi hi... 2012-04-18 15:35 (IP: 86.100.60.112)
Tai ir eik į prokuratūra...ypač į Palangos....

I prokuratra 2012-04-18 14:42 (IP: 78.61.163.233)
Tie, kurie čia rašote, kad žinote apie Martinkaus juodus darbelius, tai eikit tiesiai i prokuratura, o ne bobuciu turgu darykite... Papliurpt visi mes mokame...

Merui 2012-04-18 12:04 (IP: 194.176.47.106)
Dauguma Panangiškiu žino Martinkaus tamsius darbus ir jo kuruojamų konkursų "naudą" Palangai. Šarūnai gal laikas susijimti ir atleisti nesažiningus valdininkus, ar jums ir kliūna į kišenę ?

palangiškiai 2012-04-18 08:36 ([email protected] / IP: 86.100.60.112)
Nuo tokių "Bronių" - kaukti norisi, ...tai suktybė...seniai apsišššššš, lauk jį !O kas renka tokius- ogi tokie pat...

UZ Broniu! 2012-04-16 21:04 (IP: 78.61.163.233)
Palaikau tave, Broniau! Ir daug kas tave palaiko. Stiprybes tau! Nekreipk demesio i tuos zmones, kurie nusistate pries tave!

Molis 2012-04-16 18:22 (IP: 78.61.251.251)
O man gerai, ponas Bronius dirba labai gerai, tikrai negaliu skustis.

Saulius 2012-04-16 17:50 ([email protected] takas.lt / IP: 78.61.175.229)
Nenusimink, Broniau. Kol teismas išnagrinės dar kartą bylą, o partiečiai nerįžtingai vis lauks nežinia ko, baigsis ir ši kadencija.

Taip pat skaitykite

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto Svajūno Bradūno apeliacinį skundą ir paliko galioti šių metų sausio 13 d. Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendį. Juo buvęs Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas pripažintas kaltu ir padaręs nusikaltimą, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 225 straipsniu...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Prokuratūros prašymą dėl „Elijos“ teismas atmetė

"Palangos tilto" informacija, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

„Pasiekta pirma, tegul ir nedidelė, pergalė tiek metų besitęsiančioje istorijoje“, - šitaip verslininkas Vaidas Šimaitis trumpai pakomentavo gruodžio 21-ąją Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegijos priimtą nutartį.


Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus nurijo karčią piliulę – Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė B. Martinkaus prašymą panaikinti jam nepalankų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą.


Šią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) paskelbė, kad Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, liberalsąjūdietis Bronius Martinkus pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Jo bendražygiai partijoje B. Martinkaus likimą nusprendė jau rugsėjo mėnesio pabaigoje, VTEK dar nepaskelbus sprendimo...


Vilniečių bendrovė „Pinus Proprius“ užsitęsusią bylą dėl detaliojo plano S.Neries g. 44 galiojimo teisėtumo pagaliau laimėjo. Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjo - Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro - prašymą atmesti kaip nepagrįstą. „Esame patenkinti sprendimu, dabar lauksime, ar teismo sprendimas bus apskųstas. Jei ne – tuomet pagaliau prasidės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius