Kaip išsirinkti geriausią gartraukį?

Palangos tiltas, 2020-09-21
Peržiūrėta
2843
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip išsirinkti geriausią gartraukį?

Virtuvės tvarkymas kartais tampa tikru iššūkiu: ne visada yra paprasta nuvalyti į baldus ir į virtuvės plyteles įsigėrusius riebalus. Nors įvairių veiksmingų priemonių pasirinkimas šiandien yra ganėtinai platus, tačiau naudinga žinoti, kad pasirinkus tinkamą gartraukį riebalų valymas gali tapti ne toks ilgas ir varginantis. Šiandien prekyboje yra siūlomi labai įvairūs gartraukiai, tad nieko nuostabaus, jog gana dažnai yra keliamas klausimas, kokį jų vertėtų įsigyti. Jei atsižvelgsite į keletą svarbių kriterijų, atrasti palankiausius pasirinkimus tikrai nebus labai sudėtinga, taigi, ką naudinga įvertinti?

Įvertinkite, ar gartraukis pakankamai našus
Pirmas dalykas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį, neabejotinai yra gartraukio darbo našumas. Šis rodiklis leidžia numatyti, kiek kubinių metrų oro yra sutraukiama vienos valandos laikotarpiu. Prekyboje daugiausia rasime tokių gartraukių, kurių darbo našumas svyruoja nuo 200 iki 1000 kubinių metrų per valandą, tad pasvarstykite, kuris galimų pasirinkimų jums gali būti tinkamiausias. Vertėtų atsižvelgti į tai, koks yra virtuvės dydis ir lubų aukštis: kuo šie rodikliai yra didesni, tuo didesnis turėtų būti ir gartraukio darbo našumas.

Variklių skaičius
Nors didžioji dalis namų virtuvėje naudojamų gartraukių įprastai turi vieną arba du variklius, tačiau galime rasti ir tokių, kurie turi jų turi gerokai daugiau. Būtent nuo variklių skaičiaus priklausys, kiek elektros energijos bus sunaudojama, be to, tai turės įtakos ir veikimo garsui (gartraukiai su didesniu variklių skaičiumi veikia ne taip tyliai).

Koks yra keliamo triukšmo lygis?
Namuose norisi mėgautis tyla ir ramybe, tad nieko keisto, kad gartraukio triukšmo lygis yra vienas svarbiausių kriterijų. Jei norite, kad šis įrenginys veiktų kiek įmanoma tyliau, vertėtų pasidairyti tokių gartraukių, kurio keliamas triukšmas prilygsta maždaug 50-60 decibelų.

Gartraukio gamintojos
Visada tikimasi, kad įsigytas įrenginys tarnaus kiek įmanoma ilgesnį laiką, tad rekomenduojama netingėti pasidomėti vartotojų atsiliepimais. Kartais yra nusprendžiama paprasčiausiai pasirinkti tokį gartraukį, kurio gamintojas yra puikiai pažįstamas, tačiau tuomet, jei siūlomų gartraukių prekiniai ženklai jums nieko nesako, naudinga pasidomėti, kuriuos jų gali rekomenduoti interneto vartotojai.

Koks yra numatytas biudžetas?
Gartraukių, kaip ir kitų buitinių prietaisų, kaina gali labai varijuoti, tad išsirinkti tinkamą gartraukį galėsite gerokai paprasčiau, jei nuspręsite, kiek pinigų jam paskirsite. Jei šį įrenginį rinksitės internetu, galėsite nustatyti tam tikrą kainų intervalą, ir tai jums tikrai padės atrasti palankiausius pasirinkimus.

Gartraukio matmenys
Taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamų matmenų gartraukį. Gali būti pasirenkami siauresnio skersmens (60 cm) gartraukiai, arba įrenginiai su didesniu diametru: prekyboje taip pat galėsite rasti ir tokių gartraukių, kurių skersmuo yra 90 ar 120 cm.

Filtrų skaičius
Pravartu rinktis tokį garų rinktuvą, kuris turi ganėtinai daug filtrų. Filtrai gali būti pagaminti iš plieno, akrilo ar aliuminio, tačiau tarp jų nėra didelio skirtumo. Kur kas svarbiau yra tai, ar garų rinktuvas sugeria riebalus ir nemalonius kapus. Nemalonius kvapus puikiai sugeria įrenginiai su anglies filtru – juos keisti tenka net 10 kartų rečiau nei riebalus sugeriančius filtrus (pastaruosius tektų keisti kas kelis mėnesius). 

Į baldus integruojami gartraukiai
Jei bus keičiamas ne tik gartraukis, bet taip pat ir virtuvės baldai, galite pagalvoti apie galimybę rinktis į baldus integruojamą gartraukį, kuris atrodys kur kas estetiškiau, ir interjerui suteiks vientisumo įspūdį. Galimybių turime iš tiesų nemažai, taigi, kiekvienu atveju tikrai atrasite jums labiausiai tinkantį įrenginį.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tam tikra sportine veikla tikrai užsiiminėja bene visi, savo sveikata ir fizine gerove besirūpinantys vyrai. Dalis vyrų pirmenybę teikia sporto klubams bei kitiems sportiniams užsiėmimams, kurie vyksta vidaus patalpose. 


Savo namuose norite daugiau saugumo ir privatumo? Tuomet tokiu atveju jums gali praversti automatiniai vartai, kurie yra ne tik funkcionalūs, bet ir suteikia išskirtinio žavesio kiekvienuose namuose. 


Tinkamai parinktas kilimas, tai sprendimas, galintis labai nulemti jūsų gyvenamųjų patalpų komfortą ir pagražinti interjerą.


Jei sakoma, kad virtuvė yra namų širdis, tai tuomet valgomojo baldai yra viena jos pusių. Mes tiek daug laiko praleidžiame namuose, todėl natūralu, kad prie valgomojo stalo galima ne tik susiburti su šeima ar ramiai išgerti rytinę kavą, bet ir priimti svarbius sprendimus, o dabar – net ir dirbti. Todėl valgomojo stalas ir valgomojo kėdės turi būti patvarūs, tikti prie namų interjero ir ilgai...


Kavinėje gaminama kava žavi ne tik savo skoniu, bet ir aplinkui supančia atmosfera. Sodrus kavos kvapas, supanti šiluma, negarsiai sklindanti muzika – aplinka, kurioje mėgavimasis karštu kavos puodeliu tampa atpalaiduojančia patirtimi. Dabar visus šiuos pojūčius galite lengvai perkelti ir į savo namus. Reikia tik įsigyti funkcionalų kavos aparatą, susikurti jaukią aplinką virtuvėje ir pridėti...


Kokybiškas  plaukų aliejus yra išties svarbi šios kūno vietos priežiūros dalis. Tinkamai parinkta priemonė pamaitins plaukus, paskatins jų augimą bei suteiks papildomo žvilgesio. 


Jei tenka daug dirbti prie kompiuterio, tiesiog būtina pasirūpinti, kad kompiuterio stalas būtų pakankamai patogus. Pasirinkimo galimybių šiandien turime iš tiesų nemažai, tad ieškant tinkamiausio pasirinkimo būtina atsižvelgti į keletą svarbiausių kriterijų, kurie padės paprasčiau priimti tam tikrus sprendimus. Jei svarstote kompiuterio stalą pirkti internetu, galite tiesiog  spausti...


Virtuvės tvarkymas kartais tampa tikru iššūkiu: ne visada yra paprasta nuvalyti į baldus ir į virtuvės plyteles įsigėrusius riebalus. Nors įvairių veiksmingų priemonių pasirinkimas šiandien yra ganėtinai platus, tačiau naudinga žinoti, kad pasirinkus tinkamą gartraukį riebalų valymas gali tapti ne toks ilgas ir varginantis. Šiandien prekyboje yra siūlomi labai...


Šį VIKINGLOTTO-Nacionalinės krepšinio lygos sezoną geriausiai yra lankomos „Palangos Kuršių“ rungtynes. Į pajūrio komandos mačus vidutiniškai susirenka po 583 sirgalius.


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius