Kitiems jau atsivėrus po COVID-19 slogučio, Palangos miesto Taryba iš stiklinių vaizdo kamerų akių išlįs paskutinė

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-05-04
Peržiūrėta
1668
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės naujoji Taryba po rinkimų 2019 metais
Palangos miesto savivaldybės naujoji Taryba po rinkimų 2019 metais

Pasaulis ir Lietuva po koronoviruso pandemijos jau senokai atsivėrė – slogučio tarsi nebūta. Tačiau Palangos miesto savivaldybės Taryba ir toliau posėdžiauja nuotoliniu būdu – toliau nuo visų akių ir gyvo diskusijų šurmulio. Pačioje balandžio pabaigoje įvykęs Tarybos posėdis – ne išimtis: vyko nuotoliniu būdu.

„Matyt, kai kam – turiu omeny, politinę daugumą – patogiau, kad posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu. Mažiau gauna klausimų, mažiau kyla problemų, galima viską patogiau padaryti. Gaila, kad mes, opozicija, mažai galime tuo klausimu įtakoti Tarybos pirmininko, tai yra mero (Šarūno Vaitkaus) sprendimą dėl to. Ypač tokie nuotoliniai Tarybos posėdžiai keistai atrodo turint omeny, kad kai kurie komitetai jau senokai posėdžiauja kaip iki pandemijos – salėje“ – sakė Eugenijus Simutis, visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“ pirmininkas.

Anot jo, vykdant Tarybos posėdžius nuotoliniu būdu, kenčia ne tik demokratija, bet ir sprendimų projektų išdiskutavimo kokybė.

„Man ne kartą yra išjungę mikrofoną – pakanka pirmininkui mygtuką pas save paspausti. Kenčia ir darbo kokybė – niekas neatstos gyvo bendravimo,“ – sakė E. Simutis.

Jis prisipažino matęs visus kolegas vienoje vietoje „labai seniai.“

Elena Kuznecova, miesto Tarybos narė, kuri neseniai tapo Sauliaus Skvernelio Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Palangos skyriaus pirmininke, sakė „Palangos tiltui“, kad „viliasi“, kad Tarybos posėdžiai netrukus vyks kaip iki pandemijos.

„Kalbos tokios jau buvo. O komitetai jau dirba salėse. Ir mūsų komitetas (Ekonomikos ir Finansų komitetas – aut.) jau susitinka akis į akį. Aš nemanau, kad projektų sprendimų kokybė nukenčia vien dėl to, kad Tarybos posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu. Bet žinoma, niekas nepakeis gyvo bendravimo ir diskusijų,“ – sakė politikė.

„Kai posėdžiai vyksta internete, matome visokių netikėtumų: kas nors rūko posėdžio metu, kas nors gulinėja,“ – sakė E. Kuznecova.

Paskutinį kartą visus Tarybos narius ji regėjo prieš Kalėdas: „Po posėdžio buvome susitikę arbatai.“

TS-LKD frakcijos narys Dainius Želvys Taryboje sakė, kad jau „senai laikas“ miesto Tarybai atsiverti.

„Net ir pandemijos metu, kai skaičiai buvo nedideli, gal buvo galima svarstyti, kad posėdžiai galėjo vykti saugiai įprastu būdu visiems susirenkant. Per įvairias  Tarybos kadencijas jie vykdavo visur – ir Kurhauzo salėje, ir kitur,“ – sakė jis.

Paklaustas, ar nuotolinis posėdžių vykdymo būdas kenkia darbo kokybei, miesto Tarybos veteranas buvo atviras: „Aš tuo nė kiek neabejoju.“

„Pats esu to pavyzdys. Vienaip ruošiesi posėdžiams internetu, kitaip – tradicinėje posėdžių salėje,“ – prisipažino D. Želvys. „Tačiau su savo Statybų komiteto nariais posėdžiaujame gyvai jau bene nuo kovo pradžios.“

Kurorto socialdemokratų lyderė, miesto Tarybos narė Svetlana Grigorian  „Palangos tiltui“ priminė, kad Tarybos posėdžių organizavimo formą nustato Tarybos pirmininkas, meras Šarūnas Vaitkus.

„Darbo turinys ir kokybė labai dėl to, kad posėdžiai vyksta internetu, nenukenčia. Kai posėdžiai vyksta nuotoliniu, kiti net labiau linki pastebėti detales video kameros aplinkoje,“ – sakė S. Grigorian.

Dėl to, kad ji gyvena Vilniuje, jos posėdžių lankomumas nė kiek nekentėjo, kai jie iki pandemijos vyko Palangos Tarybos salėje.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“, kad balandžio 28 d., vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis buvo paskutinis, rengiamas nuotoliniu būdu. 

„Nuo gegužės visi miesto Tarybos posėdžiai vyks gyvai, posėdžiaujama bus Gintaro g. 33 posėdžių salėje,“ – sakė meras.

Anot jo, galimybės naudotis šiuolaikinėmis komunikacijos priemonėmis ir rengti posėdžius nuotoliu ar dalyvauti juose – didelis privalumas operatyviai sprendžiant klausimus, laiką skiriant darbui, o ne, pavyzdžiui, kelionei. 

„Štai, tarkime, vien tam, kad sudalyvaučiau vienos valandos trukmės pasitarime vienoje ar kitoje ministerijoje, anksčiau tekdavo įveikti 350 km nuotolį iki Vilniaus, vėliau tiek pat kilometrų grįžti atgal į Palangą ir kelyje praleisti praktiškai visą darbo dieną. Labai racionalu, kad ir ateityje panašūs pasitarimai su valstybės institucijomis vyks nuotoliu,“ – sakė Š. Vaitkus.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga jau žino, kiek apytiksliai atvyksta žmonių, – nuo kovo vidurio į miestą įvažiuojančias ir išvažiuojančias transporto priemones skaičiuoja vaizdo kameros.


Būtent taip pavadino pirmadienį, gruodžio 5 d., Palangos savivaldybės administracijoje įvykusią spaudos konferenciją Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Pasaulis ir Lietuva po koronoviruso pandemijos jau senokai atsivėrė – slogučio tarsi nebūta. Tačiau Palangos miesto savivaldybės Taryba ir toliau posėdžiauja nuotoliniu būdu – toliau nuo visų akių ir gyvo diskusijų šurmulio. Balandžio pabaigoje įvykęs Tarybos posėdis – ne išimtis: vyko nuotoliniu būdu.


Per tris šių metų vasaros mėnesius Lietuvoje gyventojai į taros surinkimo vietas grąžino per 217 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių. Tai – 17,6 mln. (beveik 9 proc.) daugiau lyginant su 2020 metų vasara. Užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių surinkimo rodikliai ypač pastebimai augo pajūrio kurortų Palangos ir Neringos savivaldybėse. 


Kiekviena moteris nori būti graži ir išskirtinė, dėl to moterys naudoja kosmetiką. Didžiausias skirtumas yra naudojant akių šešėlius, nes jų pagalba galima sukurti daugybę naujų įvaizdžių. Kiekvieną kartą šešėlių pagalba sukuriamas vis naujas įvaizdis, kuris padeda išsiskirti iš kitų.


Palangos „Palanga“ - paskutinė

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Sportas

Lietuvos futbolo A lygoje atnaujintos kovos: 18-ojo turo rungtynėse rugpjūčio 3 d. Vilniaus „Riterių“ komanda namuose 1:0 (10) įveikė „Palangos“ futbolininkus. Pergalingą įvartį 42-ąją min. įmušė Lajo Traore. 34 taškus turintys „Riteriai“ turnyro lentelėje užima trečiąją vietą, o „Palanga“ su 10 taškų yra paskutinė...


Šią vasarą Palangos oro uosto prieigose įrengiama vaizdo stebėjimo sistema pradės fiksuoti automobilių eismą. Tikimasi, kad nauja priemonė padės spręsti įsisenėjusią problemą, kai vairuotojai automobilius stato draudžiamoje vietoje, ant Liepojos plento, taip rizikuodami savo ir kitų keliautojų saugumu.


Miesto poliklinikos, esančios Vytauto g. 92, kolektyvą papildė patyrusi akių gydytoja. Oftalmologė Snaigūnė Jasinskienė, perėjusi į polikliniką (oficialiai, VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras) iš Sondros Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centro, jau kviečia palangiškius, ir ne tik juos, registruotis vizitui telefonu 8 460 315 05. Juos akių...


Nesuklysime sakydami, kad apie sausų akių ligą teko girdėti kiekvienam. Taip pat daugelis žino, kad ligai įveikti rekomenduojami specialūs akių lašai. Tačiau ar visi akių lašai vienodi? Kaip kito sausų akių ligai gydyti skirtų lašų sudėtis? Ką šiandien mūsų akims siūlo pažangiosios technologijos?


Jau kuris laikas palangiškiai galėjo matyti bendrovės „Lintel“ darbininkus, triūsiančius įvairiose kurorto vietose bei montuojančius didelės raiškos vaizdo stebėjimo kameras. Nuo lapkričio pradžios, pagal Savivaldybės su bendrove TEO pasirašytą sutartį, bus įdiegta nauja vaizdo stebėjimo sistema.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius