Mados gūsis Palangoje – rankų darbo kalėdinės dovanos

Palangos tiltas, 2014-11-20
Peržiūrėta
547
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mados gūsis Palangoje – rankų darbo kalėdinės dovanos

Palangiškiai jau antrą savaitę gyvena Kalėdų laukimo nuotaikomis – kasdien, išskyrus penktadienius ir sekmadienius, iki pat švenčių kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami į Dovanų meistarnę, kur kiekvienas norintis savo rankomis gali pagaminti kalėdinę dovaną sau brangiems žmonėms.
Visą mėnesį palangiškiai megs riešines, kurs šiaudinius dirbinius, mokysis skiautinių gamybos subtilybių, karpybos meno, vels žaisliukus iš vilnos. Moksleivių klube vykstantiems nemokamiems užsiėmimams ypatingo pasirengimo nereikia – pakanka atsinešti darbo įrankius – žirkles, adatą, siūlų, taip pat – nepamiršti iš anksto užsiregistruoti telefonu, kad, kaip juokauja Dovanų meistarnės organizatoriai, būtų aišku, kiek kavos svečiams reikia išvirti.
Pasak užsiėmimų organizatorės, etnologės bei Palangos kultūros centro folkloro kolektyvo „Mėguva“ vadovės Zitos Baniulaitytės, Dovanų meistarnės užsiėmimai – puiki proga pasirengti artėjančioms šventės – pasigaminti dirbinių Kalėdoms ar net dovanų artimiesiems. „Juk nėra brangesnės dovanos už sukurtos rankomis“, – sakė Z. Baniulaitytė.
Užsiėmimų organizatorė pabrėžė, jog Dovanų meistarnėje rankdarbių subtilybių mokys ne ji viena, bet kartu su bendramintėmis, mėgstančiomis rankdarbius. O norintieji pasirengti šventėms bei sukurti originalias dovanas, neturėtų baimintis dėl įgūdžių stokos. „Nereikia būti meistru – juk būtent meistrai visiems norintiems rodys, kaip reikia pasidaryti nesudėtingus, paprastus, bet mielus dirbinius“, – sakė Z. Baniulaitytė.
Dovanų meistarnė – įžanga į jau netrukus prasidėsiantį aktyvųjį Kalėdų laukimo laikotarpį, kuomet kone kiekvienas skuba ieškoti tinkamų originalių dovanų savo artimiesiems.
Šventinėmis spalvomis Palanga sužibės lapkričio 29 d. – tądien miesto centrinėje aikštėje bus įžiebta itin originali, šalyje dar nematyta Kalėdų eglė. Sulig Kalėdų eglės įžiebimo švente – lapkričio 30 d. – kurorte duris atvers ir Kalėdų senio namukas, tradiciškai įsikursiantis prie centrinio įėjimo į Birutės parką, Sodininko namelyje. Visi mažieji palangiškiai ir kurorto svečiai, tikintys Kalėdų stebuklu, čia galės apsilankyti kiekvieną gruodžio šeštadienį ir sekmadienį iki pat švenčių.
Šeimoms draugiška Palanga tris pirmuosius gruodžio penktadienius visus norinčius pakvies ir į Kalėdų senio namelyje vyksiančius edukacinius užsiėmimus, kurių metu jaukioje aplinkoje maži ir dideli turės galimybę savo dirbiniais bei išmone nustebinti ir patį Kalėdų senį.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės pabaigoje Palangos senojoje gimnazijoje įvyko didžiulis, kas antrus metus vykstantis alternatyvios mados renginys ,,Devintoji Banga“. Tik šiemet jis buvo kitoks – dėl karantino teko viską vykdyti nuotoliniu būdu, dėl to buvo sukurtas mados kolekcijų filmukas.  


Šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją dieną Palangą užburs mada ir grožis. Palangos sporto arenoje vyks viena didžiausių, nemokama mados ir grožio mugė „Design for life“. „Design for life“ renginiai Palangą aplanko jau ne pirmą kartą, šią vasarą čia susitiko jau daugiau kaip keli šimtai mados ir grožio industrijos kūrėjų bei tūkstančiai lankytojų, tad...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Susiruošėte liepos 6-ąją praleisti pajūryje? Tuomet Jus tikrai suvilios Palangos Sporto arenoje, Sporto g. 3, vyksiantis išskirtinis renginys – mados ir grožio mugė ,,Design for life’’. Liepos 6 dieną, nuo 12 iki 20 val., geidžiamiausioje vasaros sostinėje, Palangoje, vyksianti mugė po vienu stogu suburs virš 100 prekės ženklų iš visos Lietuvos ir...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Palangiškiai jau antrą savaitę gyvena Kalėdų laukimo nuotaikomis – kasdien, išskyrus penktadienius ir sekmadienius, iki pat švenčių kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami į Dovanų meistarnę, kur kiekvienas norintis savo rankomis gali pagaminti kalėdinę dovaną sau brangiems žmonėms.


Šeštadienio vakarą kultūrinėje erdvėje „Kablys: Jūra. Kultūra“, įsikūrusioje Vasaros parodų paviljone, netilo jaunimo klegesys, o susirinkusiųjų akis traukė įspūdingi rūbai bei spalvos: čia vyko pirmasis jaunimo alternatyvios mados festivalis „KILiMAS“, sukvietęs jaunuosius mados kūrėjus iš visos Lietuvos.


Kvies mados stovykla po atviru dangumi

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 18 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį, Palangos skulptūrų parko (Vytauto g.) pievoje pirmą kartą iškils didžiulė palapinė, kurioje įsikurs mados mylėtojų stovykla „Fashion Camp“. Jaukiame kurorto kampelyje laukiami visi, kurie neabejingi lietuviškai madai – čia dvi dienas šurmuliuos Lietuvos ir už jos ribų žinomų prekių ženklų kūrėjai bei populiarūs butikai.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius