Maži stebuklai Advento metu

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-12-20
Peržiūrėta
1470
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Darželyje-lopšelyje „Žilvinas“ visą gruodžio mėnesį vyrauja adventinės nuotaikos, stengiantis vaikams įteigti šio laikotarpio svarbą. Skambiu pavadinimu „Gruodis – stebuklų mėnuo“ vykdomas projektas sulaukė atgarsio ne tik mažose vaikų širdelėse, bet ir jų užsiėmusių tėvelių dienotvarkėse. Visi mielai atsigręžė į savąsias „šaknis“, trokšdami puoselėti savo tautiškumą, tiesia pagalbos ranką nuskriaustiesiems ir mini Advento vakarus.

 

Sklindantis gėris

Advento laikotarpiu itin rodomas gražus dėmesys, stengiamasi suteikti kuo daugiau gėrio, todėl neveltui pati gražiausia labdaringa veikla ima skleistis būtent šiuo metu. Lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė Regina Lelienė patvirtino, kad kiekvienais metais adventiniu laikotarpiu vyksta patys įvairiausi ir gražiausi stebuklai, prie kurių labiausiai prisideda nuoširdumu paremti vaikų norai ir geri darbai, bei šalia jų esantys ir nuolat pagalbos ranką tiesiantys suaugusieji.

 

Įkvepianti labdara

Gruodžio 6 diena – Šv.Mikalojaus diena, ypatingai svarbi pradėjus laukti Šv.Kalėdų ir atkeliaujančio Kalėdų senelio, kitose šalyse įvardijamo kaip Šventasis Nikolajus. Šia proga darželius-lopšelius „Ąžuoliukas“ ir „Žilvinas“ aplankė iš Vokietijos miesto Bopfingen atvykęs Liūtų klubo prezidentas Ulrich Haag kartu su geru palangiškių draugu Helmutu Valiauga. Šie parėmė darželius-lopšelius atveždami gausios labdaros ir suteikdami mažiesiems daug džiaugsmo. Vos pradėjus minėti Advento laikotarpį jie tapo įkvėpimo šaltiniu tolimesniems geriems darbams, kuriuos jau demonstravo patys vaikai.


Pagalba neįgaliesiems

Prie Lietuvos vaikų jaunimo centro kartu su labdaros organizacija „Maisto bankas“ organizuotos akcijos, pavadinimu „Visuotinė švietimo savaitė: Virė virė košę...“, prisidėjo ir lopšelio-darželio „Žilvinas“ mažieji auklėtiniai su savo tėveliais. Šie entuziastingai kaupė maisto atsargas, suteikdami džiaugsmo Palangos Sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos pirmininkės Anės Petrikienės globotiniams. Šiems itin sunkiai besiverčiantiems žmonėms pagalba praverčia, tačiau labiausiai jiems trūksta nuoširdaus dėmesio, kaip ir Globos namų gyventojams, kurie nuolat laukia apsilankančių vaikų ir jų nesuvaidinto geraširdiškumo.

Nuolat komunikuodami su jau nuo seno lopšelį-darželį „Žilvinas“ lankančiais neįgaliais vaikais, mažieji darželinukai neišsigando ir suaugusiųjų, kurie džiaugsmo pilnomis akimis ir širdimis žvelgė į mažuosius gėrio nešėjus, įžvelgdami pačius didžiausius gyvenimo stebuklus. Pasak direktorės R.Lelienės, visame pasaulyje gyvena apie 10 procentų neįgaliųjų, kurių skaičių nuolat stabiliai „palaiko“ Dievas ir gamta, todėl ypatingai svarbu padėti jiems tapti pilnateisiais visuomenės nariais, jų neignoruojant ir neatstumiant. Itin svarbu šį jausmą pradėti diegti jau nuo mažens, kad išnyktų toji riba skirianti neįgaliuosius nuo sveikųjų.

 

Švenčių belaukiant

Šventinę nuotaiką skleisdami ir labai laukdami švenčių, mažieji geradariai uoliai joms ruošiasi. Apie tai byloja lopšelio-darželio kieme spindinti eglutė. „Ji labai paprasta, žaisliukai pagaminti pačių vaikučių rankomis, tačiau ypatinga, mat tik ji viena tokia šviečianti šioje gatvėje“, - mažais džiaugsmais dalinosi direktorė. Kalėdinį jausmą dar labiau išbudino pasirodęs sniegas, kuris vaikams – didžiausias džiaugsmas. Ragindami puoselėti savas puošybos tradicijas, rengti adventines vakarones su visomis jos svarbą atspindinčiomis detalėmis, pedagogai idealistiškai nusiteikę joms ir rengiasi. Akcentuodami gerą pavyzdį jie regi visus jo dėka atsiradusius vaikų elgesio pokyčius, skatinančius gerbti ir tausoti savo tautos tradicijas ir papročius, o svarbiausia – atverti širdį visam aplink jaučiamam gėriui ir prisidėti prie jo sklaidos. Augdami mažieji dažnai pamiršta jiems įdiegtas vertybes, tad verta jas nuolat priminti ir skatinti jų laikytis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadieni gegužės 11 d. Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka“ startavo eTwinning projektas „Kultūra mus vienija“ (CULTURE BRINGS TOGETHER). Šį projektą įgyvendina „Rudnosiukų“  grupės vaikai. 


Šį mėnesį besibaigiant dviem projektams – „Interaktyvus gintaro miškas“ bei „Įžūlus gintaras: šiuolaikinė juvelyrika tarp dizaino ir instaliacijos“ – jų pabaigą vainikuojantys renginiai gruodžio 7 ir 8 dienomis lankytojams bus pristatyti nemokamai.Tokio bendruomenės susitelkimo ir noro padėti tiems, kuriems dabar labai to reikia, jau seniai nebuvau matęs. Nuoširdus ačiū visiems palangiškiams kurorto svečiams, įmonėms bei organizacijoms, labai aktyviai atsiliepusiems į Palangos miesto savivaldybės kvietimą padėti karo nusiaubtam miestui-partneriui Ukrainoje – Bučai. 


Kiekvieną advento sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčios gale Caritas savanoriai lauks jūsų su akcijos "Gerumas mus vienija" žvakutėmis, kurių galėsite įsigyti už auką. Susitinkame sekmadienį prieš ir po 8val, 10 val. , 12 val. ir 18 val. Šv. Mišias.


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Vaikučiai birželio pabaigoje šventė įsimintinas Jonines darželio pievoje. O liepos 12 d. rytą,visi visi, maži ir dideli, sugužėjo į kiemą kartu su auklėtojomis dalyvauti spektaklyje-pramogoje „Katės Murkės pasaka“.


Advento laikotarpiu skaičiuojame laiką iki didžiųjų metų švenčių – Kalėdų. Tačiau retas kuris beatsimena tikrąsias šio laukimo tradicijas ir daugiau suka galvas, kaip išmoningiau pasiruošti šventėms ar kokiomis dovanomis apipilti artimuosius. Domėjomės, kokias advento tradicijas dar žino Palangos gyventojai ir ar bent dalies jų dar laikosi.


Kalėdinės idėjos: gaminame advento kalendorius

Pagal WWW.ZOOMBOOK.LT, 2013 11 28 | Rubrika: Miestas

Laukti Kalėdų visuomet smagiau, jei kasdien save pradžiuginate maža staigmena, kuri slepiasi už advento kalendoriaus durelių. Tačiau ar pagalvojote, jog originalų advento kalendorių galite pasigaminti ir patys? ZOOMBOOK komanda jau pasirūpino keliais paprastais, tačiau širdžiai mielais rankdarbiais – pamėginkite ir jūs.


Maži stebuklai Advento metu

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 20 | Rubrika: Kultūra

Darželyje-lopšelyje „Žilvinas“ visą gruodžio mėnesį vyrauja adventinės nuotaikos, stengiantis vaikams įteigti šio laikotarpio svarbą. Skambiu pavadinimu „Gruodis – stebuklų mėnuo“ vykdomas projektas sulaukė atgarsio ne tik mažose vaikų širdelėse, bet ir jų užsiėmusių tėvelių dienotvarkėse. Visi mielai atsigręžė į savąsias „šaknis“, trokšdami puoselėti savo tautiškumą, tiesia pagalbos ranką...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius