Meras inauguracijoje žadėjo siekti, kad Palanga patektų tarp geriausių Europos kurortų

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-02
Peržiūrėta
2141
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras inauguracijoje žadėjo siekti, kad Palanga patektų tarp geriausių Europos kurortų

Praėjusį šeštadienį valstybinės įmonės poilsio namų „Baltija“ viešbutyje „Žilvinas“ įvyko Palangos miesto mero inauguracija. Puošnių balinių suknelių, smokingų, ne vieną šimtą litų kainuojančių šukuosenų ir pompastikos, kurios lauktume tokiame renginyje, nebuvo. Mero inauguracija buvo kukli (meras Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“, kad ji miestui kainavo 1200 litų), tarsi galvojant apie laukiančius darbus miestui.

 

Šventiniame inauguracijos renginyje dalyvavo apie šešias dešimtis žmonių – Tarybos nariai (nedalyvavo buvęs meras Vytautas Stalmokas, socialdemokratas Danas Paluckas, „tvarkietis“  Aleksandras Jokūbauskas), dvasininkijos atstovai (kunigas Marius Venskus, buvęs Palangos klebonas Algis Genutis), visuomenės atstovai (Vitalius Litvaitis, Rūta Ruzgutė ir Albina Rakauskienė bei kiti), Mokesčių inspekcijos Palangos skyriaus viršininkė Aldona Kaminskienė, Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas, Klaipėdos Tarybos narys Naglis Puteikis su žmona, Klaipėdos Universiteto rektorius Vladas Žulkus su žmona, Seimo narys Pranas Žeimys, mero Šarūno Vaitkaus artimieji, giminaičiai, savivaldybės administracijos vadovai, kai kurie savivaldybės skyrių vedėjai, kiti visuomenės atstovai.

Regis, rimtiems darbams nusiteikęs Š. Vaitkus, prieš inauguraciją šiek tiek jaudinosi. Prieš iškilmingą posėdį jį apkabinęs administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus tarstelėjo: „Nesijaudink. Viskas bus gerai“.

Pirmoje eilėje įsitaisė meras su žavia šeima – juoda, gilia iškirpte suknele vilkėjusi žmona Vilma, 6 metukų dukra Gabija bei trijų metukų sūnelis Domantas.

Meras sakė, kad gerai „suprantąs dienos svarbą ir įsipareigojimus Palangai bei jos gyventojams“. „Laukia labai sunkus kelias, bet aš pasižadu dirbti Palangos žmonių labui, ieškoti bendrų sprendimų su visais Tarybos nariais, kurti palankias sąlygas verslui Palangoje – rūpintis, kad visiems kurorte būtų gerai gyventi. Savo darbe vadovausiuosi šalies Konstitucija, įstatymais, savivaldybės Tarybos reglamentu ir Dekalogu“, - sakė meras Š. Vaitkus. Jis prisipažino, kad vienas žmogus gali daug, bet ne viską. „Buvusių merų ir mano, kaip dabartinio mero, bendrystė bus sėkmės ženklas“, - meras įvertino buvusių miesto merų svarbą dalinantis patyrimu valdant miestą. „Sieksiu, kad Palanga patektų tarp geriausių Europos kurortų“,  - teigė Š. Vaitkus.

Buvęs kurorto meras, dabar Seimo narys Pranas Žeimys prisipažino, kad yra „ smagu įpareigoti merą dirbti miesto labui tokią dieną“. Parlamentaras linkėjo naujajam merui rasti bendrą kalbą su Taryba, įsiklausyti į įvairias nuomones. Jis sakė, kad Š. Vaitkus išaugo jo akyse kaip politikas, galintis imtis miestui svarbiausių sprendimų įgyvendinimo. „Prisimenu, kai buvau meras, Š. Vaitkus dar buvo labai jaunas, nepatyręs, o kartais gal išsigandęs žmogus. Šiandien kažin ar jis norėtų grįžti į verslą, iš kurio jis atėjo į politiką. Stebėdamas Š. Vaitkų pastaraisiais metais, galiu pasakyti, kad jis išaugo ir net peraugo mane – tapo stiprus ir padorus politikas, tikras lyderis“, - nestokojo Š. Vaitkui gerų žodžių buvęs Palangos meras.

Inauguracijoje sveikinimo žodį tarė ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolij Karkov. „Širdingai jus sveikinu su šiomis atsakingomis pareigomis. Linkiu ir toliau vystyti mūsų šalių ir regionų bendradarbiavimą. Tarp konsulato ir Palangos savivaldybės susiklostė labai draugiški santykiai. Norėčiau, kad jie ir toliau būtų vystomi“, - sakė generalinis konsulas.

Š. Vaitkų sveikino ir Švedijos garbės konsulas Lietuvoje Joakimas Bernhardsonas, buvusi kurorto savivaldybės Kontrolės ir audito skyriaus vedėja Elena Kuznecova.

Į iškilmingą ceremoniją Palangos vėliavą įnešė garbės kuopa – Lietuvos Jūreivystės instituto kursantai.

Mero regaliją merui Š. Vaitkui ant krūtinės užkabino vyriausias Tarybos narys Albinas Stankus.

Po inauguracijos iškilmių dalyviai vaišinosi prie kuklaus vaišių stalo.

Jūsų komentaras:

Konservams NE 2013-05-10 09:47 (IP: 194.176.60.225)
Pirma tegul Palanga tampa geriausiu kurortu Lietuvoje, o tik tada svaikčiokime apie geriausią poziciją tarp EUROPOS kurotrtų...

Taip pat skaitykite

15min.lt paskelbus Palangos mero interviu „Palangos meras: apie iščiustytą kurortą, konservatorių perspektyvas ir Ingridos Šimonytės „vidinį pasaulį“, meras Šarūnas Vaitkus pakvietė visus jį perskaityti ir nepagailėjo pagyrų jį parengusiai žurnalistei. „Konkretūs labai konkrečios žurnalistės klausimai – apie Palangą, regioną, Vyriausybę ir... platesnius vandenis," – sako jis savo įraše Facebook.


Šeštadienis – pagrindinė festivalio „Myliu Palangą 770“ – diena prasidėjo itin iškilmingai – vidurdienį aukotos šv. Mišios už Palangą, o joms pasibaigus Kurhauze įvyko iškilminga mero inauguracija.


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Pirmadienį, balandžio 19 dieną, Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad prieš šešerius metus įvesti tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai, todėl negali vykti. „Konstitucinio teismo sprendimą reikia vykdyti, o ne komentuoti ,“ – šyptelėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus, pirmadienio popietę sulaukęs...


Balandžio 14 dieną sukako lygiai dešimt metų, kai Palangos miestui vadovauja meras Šarūnas Vaitkus. Trečią kadenciją miesto vairą savo rankose tvirtai laikančio kurorto vadovo pasiteiravome, koks, jo nuomone, šis dešimtmetis buvo miestui, bei kokią Palangą Š. Vaitkus nori matyti ateityje.


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų. Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims...


Praėjusį šeštadienį valstybinės įmonės poilsio namų „Baltija“ viešbutyje „Žilvinas“ įvyko Palangos miesto mero inauguracija. Puošnių balinių suknelių, smokingų, ne vieną šimtą litų kainuojančių šukuosenų ir pompastikos, kurios lauktume tokiame renginyje, nebuvo. Mero inauguracija buvo kukli (meras Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“, kad ji miestui kainavo 1200 litų), tarsi galvojant...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius