Milijoninės vertės turtas nyksta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-02-05
Peržiūrėta
1469
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškė, užsukusi į redakciją, pranešė, kad ją suneramino vykstantys intensyvūs buvusių purvo gydyklų griovimo darbai. Anot miestelėnės, daužomi langai ir išimami aliuminio rėmai. Vaizdas baisus ir jai kyla pagrįstas klausimas: negi kurorto valdžiai nerūpi atvirai grobiamas miesto turtas?

 

Išdraskytas pastatas

Nuvykus į vietą įsitikinta, kad pastatas „švarinamas“ iš peties, ir iš buvusių gydyklų didybės liko tik plikos mūro sienos. Ne tik nebėra langų, bet ir  nei vieno radiatoriaus bei viso buvusio inventoriaus. Aplinkui pastatą besisukiojantis garbaus amžiaus palangiškis sakė, kad kas netingi, tas ir tempia turto likučius. Tad ir jis tikisi kokį naudingą daiktą rasti. Pastato viduje besidarbuojantys vyrukai aiškino, kad juos esą pastatui išardyti atsiuntusi Darbo birža. Vienas iš darbininkų sakė skaitęs spaudoje, jog esą čia bus geoterminių vandenų gydyklos. „Juokauja. Nieko čia nebus, gal tik didžiulis griausmas. Šioje vietoje rūpi tik žemės sklypas, o pastatas nereikalingas“, - sakė griaunantieji statinį.

 

Reikalingas tik žemės sklypas

Tačiau šalia buvusių gydyklų gyvenantys palangiškiai teigė priešingai. „Meluoja, kad siuntė Darbo birža. Dirbama jau antrą dieną ir juos tikriausiai pasamdė pati miesto Savivaldybė. Valdžia, dėjusi tiek pastangų dėl šių gydyklų perėmimo, galimai turi planą atsikratyti statiniu, paliekant tik sklypą“, - savo nuomonę dėl valdžios užmačių išsakė aplinkinių namų gyventojai. Beje, Darbo birža patvirtino, kad ji nieko nesiuntė.

Palangos policijos paklausus, ar nebuvo gautas pranešimas dėl gydyklų niokojimo, budintis teigė, kad tokio pranešimo neužregistruota.

  

Su meru nesaugos

Palangos miesto savivaldybės Administracijos direktorių Valerijų Kuznecovą informavus apie akyse nykstantį miesto turtą, valdininkas suskato aiškinti, esą, jei vieną kitą rėmą kas ir išveš, nieko neatsitiks. „Norime užkalti langus ir įvesti signalizaciją“, - sakė direktorius, pridūręs, kad negi jis su meru turi stovėti ir saugoti pastatą.

 

Palangiškiai nebetiki

Skaitytojams priminsime, jog miesto valdžia pernai lapkritį iš Sveikatos apsaugos ministerijos perėmė valstybės turtą, t.y. buvusias purvo gydyklas. Minėto turto likutinė vertė – 4,2 mln. litų. Valdančiųjų kalbomis, esą atsiras investuotojai, kurie atgaivins gydyklas, kurios būsiančios svarbiausia turistų ir poilsiautojų traukos vieta, jau nebetiki nei vienas palangiškis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vidaus reikalų ministerija (VRM) paskelbė trečiadienį, gruodžio 1 d., kad Palangos reabilitacijos centras „Pušynas“, kaip ir kai kurios kitos VRM valdomos įstaigos, bus likviduotos, o jo turtas perduotas Turto bankui. „Ministerijos rūpestis ir atsakomybė yra pareigūnų sveikata, o ne poilsio namų administravimas,“– teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.


„Lietuvos paštas“ šiomis dienomis pranešė apie, anot įmonės, sėkmingą sandorį: už kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų  viešojo aukciono būdu atseit sėkmingai pardavė buvusias pašto patalpas Palangoje, Vytauto g. 53. Tokia žinia neliko nepastebėta kurorto mero Šarūno Vaitaus. Jo nuomone, visuomenės interesas šiuo atveju turėjo būti keliamas į pirmąją vietą. Deja, taip neatsitiko.


Rudenį Palanga sužimba visai kitomis spalvomis – mieste vyksta intensyvūs gatvių, aplinkos tvarkymo darbai: šiuo metu tvarkomas Tylos takas, S. Daukanto gatvės šaligatvis, naujomis trinkelėmis bus išgrįsta Gėlių aikštė, Ramybės gatvė. Vyksta ir daugiau miesto gatvių ir šaligatvių tvarkymo darbų.


Teniso kortai, esantys Gėlių aikštėje, trečiadienį, balandžio 3 d., Vyriausybės nutarimu perduoti Palangos miesto savivaldybei. Kurorto mero Šarūno Vaitkaus teigimu, ateityje čia numatoma sukurti patrauklią ir modernią sportininkams bei moksleiviams ir jaunimui skirtą teniso bazę. Palangos miesto savivaldybei perduota sporto bazė su inventoriumi, taip pat – dvi buitinės...


Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose.


Vienoje iš populiariausių kurorto gatvių – Jūratės g. – užvirė rekonstrukcijos darbai. Iki vasaros planuojama iš pagrindų sutvarkyti atkarpas nuo Sinagogos g. iki Vytauto g. bei nuo Smilčių g. iki dviračių tako, dar šiais metais bus rekonstruota ir aikštė.


Milijoninis turtas – tarp dangaus ir žemės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 11 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba patikrino, kaip Palangos sporto centras naudoja gautas biudžeto lėšas bei valdo jam patikėtą turtą. Konstatuota, kad įstaigai nėra perduoti valdyti patikėjimo teise per 2 mln. litų vertės savivaldybei nuosavybės teise priklausantys statiniai bei įrenginiai. Be to, stadionas iki šiol neįregistruotas viešajame registre.


Milijoninės vertės turtas nyksta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 05 | Rubrika: Miestas

Palangiškė, užsukusi į redakciją, pranešė, kad ją suneramino vykstantys intensyvūs buvusių purvo gydyklų griovimo darbai. Anot miestelėnės, daužomi langai ir išimami aliuminio rėmai. Vaizdas baisus ir jai kyla pagrįstas klausimas: negi kurorto valdžiai nerūpi atvirai grobiamas miesto turtas?


Buvusios purvo gydyklos – miestui

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 20 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį miesto vadovas Vytautas Stalmokas ir Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas lankėsi Vilniuje, Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur pasirašytas valstybės turto, buvusių purvo gydyklų, perdavimo kurortui aktas.


Sostinės valdžiai Palanga nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 08 08 | Rubrika: Miestas

Patvirtintose Palangos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse sakoma, kad asmenys, kurie naudoja, nuomoja ar valdo nuosavybės teise priklausančias bei priskirtas teritorijas, privalo nuolat jas prižiūrėti: rinkti šiukšles, valyti sąnašas, šienauti žaliąsias vejas, tvarkyti želdinius. Be abejo, svarbiausias darbas, kurį privalu atlikti vasaros sezono metu, tai pjauti žolę, kuri neturi būti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius