Palangai perduotas milijoninės vertės turtas – sporto bazė su teniso kortais

"Palangos tilto" informacija, 2019-04-05
Peržiūrėta
2210
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teniso kortai, esantys Gėlių aikštėje, trečiadienį, balandžio 3 d., Vyriausybės nutarimu perduoti Palangos miesto savivaldybei. Kurorto mero Šarūno Vaitkaus teigimu, ateityje čia numatoma sukurti patrauklią ir modernią sportininkams bei moksleiviams ir jaunimui skirtą teniso bazę.
Palangos miesto savivaldybei perduota sporto bazė su inventoriumi, taip pat – dvi buitinės patalpos su 100 vietų tribūnomis, 5 teniso kortai bei kiemo aikštelė, inžineriniai statiniai.
Prieš keletą metų Vyriausybė ėmė svarstyti galimybę šį objektą perduoti Turto bankui su tikslu jį privatizuoti, tačiau tuomet Palangos miesto meras kreipėsi į Vyriausybę su prašymu ne privatizuoti sporto bazę, o perduoti ją Palangai. Taip siekta išsaugoti pagrindinę šio objekto funkciją bei užsitikrinti galimybę šioje bazėje ir toliau plėtoti kūno kultūrą ir sportą bei ugdymą.
2017 m. gegužę vyko išvykstamasis Vyriausybės pasitarimas, ir protokoliniu nutarimu nutarta šią bazę perduoti Palangai, sporto reikmėms. Teisinės procedūros užtruko dvejus metus.
Pasak Š. Vaitkaus, sprendimas perimti bei sportininkų reikmėms išsaugoti teniso kortus miestui yra labai svarbus. Meras atkreipė dėmesį, kad Palangos miesto savivaldybės strateginiame plėtros plane iki 2020 metų kaip vienas iš prioritetų yra įrašytas gyvenimo kokybės ir socialinio saugumo gerinimas, išplėtojant kultūros, sporto ir laisvalaikio paslaugų sistemą bei sudarant palankias sąlygas kūno kultūros ir sporto plėtrai. „Džiaugiuosi, kad Vyriausybė ir Premjeras Saulius Skvernelis atsižvelgė į mūsų išsakytus argumentus bei prašymus neperduoti šio objekto Turto bankui. Šiandien galime džiaugtis, kad po beveik dvejus metus trukusių teisinių procedūrų Palangai perduotas milijoninis turtas – teniso bazė. Palangai sugrąžintas objektas, kuris bus išnaudojamas sporto reikmėms ir, neabejoju, tarnaus ateinančioms kartoms. Privatizavus šį objektą, šioje vietoje, netoli jūros, galimai būtų atsiradę kotedžai“, – kalbėjo Š. Vaitkus.
Sporto bazė su teniso kortais – ne vienintelis palangiškiams svarbus objektas, per pastaruosius keletą metų Vyriausybės perduotas Palangos miesto savivaldybei. Vien praėjusiais metais Vyriausybės sprendimu vasarą Palangai buvo perduota palei jūrą nusidriekusi jūros vandens trasa, rudenį – Valstybinė jūrų uosto direkcija perdavė Šventosios uostą, o metų pabaigoje ¬ Vyriausybės sprendimu Palangai perduotas Savivaldybės kieme esantis pastatas, kuris bus pritaikytas neįgaliesiems, ir čia įsikurs Socialinių paslaugų centras. „Esu dėkingas Vyriausybei, Vyriausybės kancleriui Algirdui Stončaičiui bei Premjerui Sauliui Skverneliui, kad, sprendžiant turto perdavimo klausimus, atsižvelgiama į Palangos miesto savivaldybės argumentus bei vietos gyventojų poreikius“, – sakė Š. Vaitkus.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

KLP 2019-04-09 11:33 (IP: 195.182.92.36)
Tai pavyzdys kaip gali sugyventi ir kartu dirbti valstiečiai su konservatoriais

Taip pat skaitykite

Liepos viduryje Palanga buvo tapusi Lietuvos teniso mėgėjų sostine. Didžiausia šios sporto šakos entuziastus jungianti interneto platforma ir turnyrų organizatorius „Teniso namai“ čia surengė turnyrą „Profitus“ taurei laimėti, į kurį sugužėjo net 164 dalyviai.


Liepos 6–7 dienomis Palangoje praūžė jau tradiciniu tapęs kviestinis teniso turnyras „Nordstreet Tennis Cup“. 


Vidaus reikalų ministerija (VRM) paskelbė trečiadienį, gruodžio 1 d., kad Palangos reabilitacijos centras „Pušynas“, kaip ir kai kurios kitos VRM valdomos įstaigos, bus likviduotos, o jo turtas perduotas Turto bankui. „Ministerijos rūpestis ir atsakomybė yra pareigūnų sveikata, o ne poilsio namų administravimas,“– teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.


Teniso kortai, esantys Gėlių aikštėje, trečiadienį, balandžio 3 d., Vyriausybės nutarimu perduoti Palangos miesto savivaldybei. Kurorto mero Šarūno Vaitkaus teigimu, ateityje čia numatoma sukurti patrauklią ir modernią sportininkams bei moksleiviams ir jaunimui skirtą teniso bazę. Palangos miesto savivaldybei perduota sporto bazė su inventoriumi, taip pat – dvi buitinės...Tenisas gali tapti dar viena sporto šaka, kurią propaguos Palanga. Didžiausio šalies kurorto savivaldybė siekia perimti Gėlių alėjoje esantį nebenaudojamą teniso aikštyną ir jo pastatus. Tam pritarė Palangos taryba. Dabar bus laukiama atitinkamo Vyriausybės nutarimo, kuris atrištų rankas plėtoti kurorte naują sporto veiklą. „Ta bazė didelė, ji buvo perduota...


Palangos teniso klubo valdybos narys, teniso entuziastas Rimantas Budginas su tenisu susidraugavo išbandęs keletą kitų sporto šakų. Nors ir kitur sekėsi neblogai, palangiškis tikino nesigailintis galiausiai pasirinkęs būtent tenisą. „Jau dvidešimt metų kiekvieną savaitę su teniso rakete draugauju 3-4 kartus po dvi valandas per dieną. Šis sportas mane...


Šį savaitgalį prasideda tradicinis ITF Palanga OPEN teniso turnyras. Džiugu, kad jau 51 kartą į Palangą susirinks ne tik stipriausi Lietuvos teniso žaidėjai, bet ir stiprūs žaidėjai iš užsienio.


Milijoninis turtas – tarp dangaus ir žemės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 11 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba patikrino, kaip Palangos sporto centras naudoja gautas biudžeto lėšas bei valdo jam patikėtą turtą. Konstatuota, kad įstaigai nėra perduoti valdyti patikėjimo teise per 2 mln. litų vertės savivaldybei nuosavybės teise priklausantys statiniai bei įrenginiai. Be to, stadionas iki šiol neįregistruotas viešajame registre.


Milijoninės vertės turtas nyksta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 05 | Rubrika: Miestas

Palangiškė, užsukusi į redakciją, pranešė, kad ją suneramino vykstantys intensyvūs buvusių purvo gydyklų griovimo darbai. Anot miestelėnės, daužomi langai ir išimami aliuminio rėmai. Vaizdas baisus ir jai kyla pagrįstas klausimas: negi kurorto valdžiai nerūpi atvirai grobiamas miesto turtas?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius