Palangiškiai vasarą į renginius neskubėjo

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-20
Peržiūrėta
428
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai vasarą į renginius neskubėjo

Visa, kas turi pradžią – turi ir pabaigą. „Palangos tiltas“ šį mėnesį rašė apie verslininkų vasaros sezono ypatumus. Užbaigiant šį rašinių ciklą, pasidomėjome kaip vasarojo miesto kultūros centrai.

 

Renginių gausa

Gegužės – rugpjūčio mėnesiais kultūrinis gyvenimas mieste tiesiog „virė“. Parodos, koncertai, teatrai – tik rask laisvą valandėlę. Tačiau panašu, jog miestiečiai „tos valandėlės“ nerado. Muzikinio klubo „Vandenis“ meno vadovas Romas Kisielius „Palangos tiltui“ sakė, jog miestiečiai nesudaro net 10 procentų visų susirinkusiųjų į renginį: „Vasaros sezonas toks pat kaip ir pernykštis. Svarbiausia, kad nebuvo prasčiau. Žiūrovų susirinkdavo ir į teatro spektaklius, ir į žymių atlikėjų koncertus. Didžiąją dalį auditorijos sudarė poilsiautojai bei svečiai iš užsienio. Palangiškių salėse buvo labai mažai“, - sakė R. Kisielius.

Atspėti žiūrovų norus, nuspėti jų muzikinį skonį, pasirodo, nėra pati lengviausia užduotis. Muzikinio klubo „Vandenis“ meno direktorius R. Kisielius „Palangos tiltui“ sakė, jog žmonės mieliau eina į žymių atlikėjų koncertus. „Ar į sales susirinks žiūrovų priklauso nuo oro, nuo tos dienos nuotaikos. Vieną dieną atlikėjo koncertas būna anšlaginis, o kitą – tenka koncertuoti pustuštėje salėje. Žinoma, pilnesnes sales sutraukia žinomi atlikėjai. Šią vasarą populiarus buvo jaunasis atlikėjas Donatas Montvydas, Kostas Smoriginas“, - pažymėjo R. Kisielius bei pridūrė, jog į koncertus susiruošdavo ir šeimos su vaikais, ir solidaus amžiaus žmonės.

 

Populiarūs spektakliai

Šią vasarą į mietą atvyko daug teatro trupių iš visos Lietuvos. Mieste savo repertuarus atliko Klaipėdos dramos teatras, Šiaulių dramos teatras, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teartas. Gastroliavo „Domino“ teatras iš Vilniaus. Žiūrovai skubėjo į sales, norėdami pamatyti žymius teatro bei kino aktorius. Bene didžiausio žiūrovų susidomėjimo sulaukė „Domino“ teatras, muzikiniame klube „Vandenis“ parodęs režisieriaus Kosto Smorigino komediją „Laukinė moteris“ bei režisieriaus Augustino Griciaus komediją „2 vyrai. 1 tiesa“.

Šią vasarą klube per mėnesį buvo rengiami 25-27 muzikiniai pasirodymai, spektakliai. Rudens bei žiemos metu klubas veikia tik savaitgaliais.

„Per mėnesį surengsime 6-8 pasirodymus“, - sakė R. Kisielius.

Jis užsiminė, jog šį rudenį dar žiūrovai išvys „Domino“ trupės spektaklį „Laukinė moteris“ bei Ramūno Rudoko monospektaklį „Tėtis“.

Miestiečiai „ištirpsta”  minioje

Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys „Palangos tiltui” sakė, jog renginių kultūros centre šią vasarą buvo daugiau. „Šią vasarą dalinai organizavome koncertus, kurie vyko ir vasaros estradoje. Sezonas pavykęs, renginiai sulaukdavo poilsiautojų susidomėjimo. Apmaudu, jog palangiškių renginiuose beveik nesimatydavo. Jie tarsi „ištirpdavo” minioje“, - laikraščiui sakė kultūros centro direktorius Ž. Kažys. „Į renginius susirinkdavo žmonės iš visos Lietuvos bei turistai iš užsienio. Rusų buvo daug – teko ir girdėti, ir kalbėti, ir informacijos suteikti rusų kalba“,  - sakė Ž. Kažys.

Posakis „roges ruošk vasarą“ galioja ir kultūros centro administracijai, kuri jau planuoja renginius ateinančiam vasaros sezonui: „Sieksime populiarinti renginius, kurie vyksta ne sezono metu: rudenį, žiemą bei pavasarį. Tęsime tradicinių renginių ciklą: Kalėdinių eglių alėją, kurią šiais metais pateiksime kiek kitaip. Organizuosime Šv. Velykų šventę“, - kalbėjo Ž. Kažys.

„Taip pat planuojame ateinančią vasarą prie kai kurių renginių prisidėti daugiau, prie kai kurių mažiau. Stengsimės organizuoti daugiau populiarumo sulaukusius renginius“, - sakė Ž. Kažys.

Jis neatskleidė, ar sezonas buvo pelningas jo vadovaujamai biudžetinei įstaigai.

„Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip vasara praėjo klubui „Ramybė“, tačiau atsakymo negavo. „Visa administracija išvykusi atostogauti. Informacijos šiuo metu niekas negali suteikti“, - nuskambėjo administratorės balsas telefono ragelyje.

Palangiškiai vasarą į renginius neskubėjo

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Interviu "Palangos tiltui" prieš pat karantino įvedimą miesto meras Šarūnas Vaitkus kalbėjo apie ankstesnę vasaros sezono pradžią kurorte šiemet, tačiau jis nė juodžiausiame sapne negalėjo sapnuoti, kaip vienas virusas ilgam pakeis pasaulį, Lietuvą ir mūsų Palangą.


Po straipsnio pajūriui skirtame žurnale "Lietuvos pajūris" apie palangiškį Adrijų Beniušį - vaikinui dėl agresyvios vėžio formos buvo amputuota koja - Palangos moterų LIONS klubas vaikinui turi gerą žinią - skirs neatlygintiną piniginę paramą vaikino svajonėms įgyvendinti.


Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.Vaikų saugumu turi rūpintis visa bendruomenė

Rosita SIMONAUSKAITĖ, 2016 06 13 | Rubrika: Miestas

Tėvams vaikų saugumas – didžiausias prioritetas. Tad nenuostabu, kad daug diskusijų sukėlė riedlenčių parke, esančiame Palangos senosios gimnazijos teritorijoje, tėvų įžvelgta grėsmė. Anot jų, kai kurie nepilnamečiai nuolat rūko, vartoja alkoholį, šiukšlina, tuo sukeldami pavojų bei nesaugumo jausmą ten esantiems vaikams.


Šį savaitgalį įvyksianti Stalo šventė į Palangą ir vėl pakvies ne vieną svečią. Prisėdus prie stalų pasidžiaugti tuo, kas nuveikta, pabendrauti, pasigardžiuoti įvairiais patiekalais sugužės ir nemaža dalis palangiškių. Svečių bei kurorto gyventojų akis džiugins ir Palangos menininkų darbai – kurorto kultūros atstovai jau ruošiasi artėjančiam renginiui....


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Palangiškiai vasarą į renginius neskubėjo

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 20 | Rubrika: Miestas

Visa, kas turi pradžią – turi ir pabaigą. „Palangos tiltas“ šį mėnesį rašė apie verslininkų vasaros sezono ypatumus. Užbaigiant šį rašinių ciklą, pasidomėjome kaip vasarojo miesto kultūros centrai.


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius