Palangoje NT kainų skirtumai – neįtikėtini: būstą gali įsigyti ir eiliniai, ir itin prabangių apartamentų ieškantys pirkėjai

"Delfi", 2021-02-16
Peržiūrėta
1831
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje NT kainų skirtumai – neįtikėtini: būstą gali įsigyti ir eiliniai, ir itin prabangių apartamentų ieškantys pirkėjai

Koronaviruso pandemija ir judėjimo tarp valstybių galimybių sumažėjimas pernai buvo ypač naudingi kurį laiką užmarštyje buvusiems Lietuvos pajūrio kurortams. NT Palangoje sumušė visų laikų rekordus, vystytojai ėmė statyti kotedžus ar mažaaukščius daugiabučius Kunigiškėse, Karklėje. Nepamiršta liko ir Šventoji: butų kainos čia prilygsta prabangaus turto segmento vertei, bet yra NT, kurį galėtų įpirkti visi. Tiesa, šiuo kurortu vis dar daugiau domisi pirkėjai nei vystytojai. Kodėl? 

NT Palangoje buvo tiesiog graibstomas ir neadekvačiai aukštomis kainomis. Prasidėjo intensyvesnė plėtra ilgą laiką pamirštuose miesteliuose, pavyzdžiui, Kunigiškėse, Karklėje. Suklestėjus pajūrio NT rinkai, į šį traukinį šoka ir Šventoji. Ji išsiskiria tuo, kad butų kainos čia svyruoja nuo 1000 Eur/kv.m iki 3500 kv.m. Kodėl? Nedaugelis žino, kad Šventoji gali būti skirstoma į dvi dalis: prabangiąją ir kuklesnę.

NT bendrovės „011“ atstovas Palangoje, NT brokeris Romas Perminas pasakoja, kad brangesne Šventosios vieta galima laikyti NT projekto „Elija“ apylinkes. Čia, pasak jo, turtas yra brangesnis.

„NT čia brangesnis, yra platesnis jo pasirinkimas. Kitas projektas, kurio vystytojas daugiau orientuojasi į didesnes pajamas gaunantį pirkėją, yra Šventosios uoste. Kitoje dalyje, sakykime, ties Mokyklos gatve, toliau nuo jūros, jau yra žymiai pigesnių objektų, visas turtas pigesnis ir įsigijimui, ir nuomai. Yra atskirų objektų ne tokių brangių pačioje centrinėje dalyje, Kopų gatvėje. Kainos yra žemesnės. Tai tikrai Šventojoje yra kainų skirtumų pagal vietas ir žmonės tai mėgsta, nes ten, kur brangiau, tyliau, ramiau, arčiau jūra, daugiau gamtos“, – vardija pašnekovas. 

Turtas prabangesnėje Šventosios dalyje gali kainuoti 2500-3500 Eur/kv.m Likusioje Šventosios dalyje NT galima rasti ir po 1000 Eur/kv.m. NT brokeris ragina nepamiršta ir šiuo metu vystomo Šventosios priemiesčio – Monciškių, kur NT galima įsigyti 1500 Eur/kv.m (naujos statybos NT). „Vidutiniškai Šventojoje būstas gali kainuoti 1500-2000 Eur/kv.m naujos statybos“, – apibendrina pašnekovas.

Anot R. Permino, šiandien NT Šventojoje perkamas daugiausiai investicijai, pavyzdžiui, nuomai vasaromis arba pirkėjai nori investuoti santaupas ir tam renkasi NT pajūryje. „Šiandien daugiausiai perkama investicijai, kad kažkur pinigus investuotų, dažnai žmogus negalvoja net, ką jis veiks paskui su tuo būstu. Kai kas planuoja nuomoti, patys pagyventi ir labai dažnai vėliau prioritetai keičiasi jau paturėjus turtą. Kita dalis pirkėjų perka tik nuomai, investicijai“, – aiškina NT brokeris. 

Karantinas ir koronavirusas – tikras šansas Šventajai. Pasak R. Permino, visais laikais ji buvusi tarsi Palangos podrukra, praėjusiais metais nustebino visus rinkos dalyvius: pirkėjai ėmė intensyviau domėtis NT turtu šiame miestelyje. Šventoji ypač domina tuos, kurie neįperka būsto vasarai ar investicijai Palangoje. Tiesa, paklausa dar nereiškia sėkmės: Šventojoje trūksta pasiūlos.

„Internetiniuose skelbimuose, atrodo, kad butų tikrai yra, bet kokybiško, geroje vietoje ir už patrauklią kainą NT Šventojoje šiuo metu trūksta. Projektų yra numatyta, tik jie galbūt nėra šiaidien labai dideli. Yra atskirų projektų, kurie papildys rinką, bet nematau labai didelio statybų bumo“, – pabrėžia pašnekovas.

Kodėl vystytojai nesidomi galimybe investuoti Šventojoje? Pasak Lietuvos nekilnojamojo turto asociacijos prezidento Mindaugo Statulevičiaus, vystytojai žvalgosi sklypų šiame miestelyje, tačiau kol kas čia investuoti neskuba.

„Yra projektai pavieniai ir keli didesni, tai „Realco“ ir „Elija“ projektas, kuris buvo ilgai vystomas. Dar yra keli individualūs namai. Tai Šventoji yra daugiau Palangos priemiestis, ir kol intensyvi plėtra vyksta Kunigiškėse, kol yra ką ten pirkti, kainos yra adekvačios, tol Šventosios laikas neateis“, – sako M. Statulevičius.

www.delfi.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

NT brokeris Paulius Viluckis padės ne tik įsigyti svajonių būstą pajūry, bet ir jį tinkamai įvertinti. Tel. 8 625 93257


Seimo nariai socialdemokratai Gintautas Paluckas ir Linas Jonauskas ketvirtadienį ketina pateikti Seimui įstatymo pataisas, siūlančias leisti visoje Lietuvoje jaunoms šeimoms įsigyti pirmąjį būstą su valstybės parama.


Praėję metai net tik Vilniaus, bet ir Palangos, Šventosios NT rinkoms nebuvo patys geriausi ir svajojantys apie būstą pajūryje jau trina rankomis – šie metai gali būti lemtingi.


Siūloma sudaryti sąlygas jaunoms šeimoms su valstybės parama įsigyti būstą visoje Lietuvoje, o ne tik regionuose, kaip yra dabar.


Palangoje, Vanagupės gatvėje, praeiviai jau gali pamatyti naujai iškilusį keturių aukštų pastatą. Apartamentų projekte „Santjago“ pasiektas beveik 60 proc. statybų baigtumas.


Koronaviruso pandemija ir judėjimo tarp valstybių galimybių sumažėjimas pernai buvo ypač naudingi kurį laiką užmarštyje buvusiems Lietuvos pajūrio kurortams. NT Palangoje sumušė visų laikų rekordus, vystytojai ėmė statyti kotedžus ar mažaaukščius daugiabučius Kunigiškėse, Karklėje. Nepamiršta liko ir Šventoji: butų kainos čia prilygsta prabangaus turto...


Nuo birželio pabaigos jaunos šeimos paskatą pirmam būstui gali gauti įsigydamos jį daugiau Lietuvos teritorijų. Norintys gauti paskatą nuo šiol būstą gali planuoti ir Gargžduose, Tauragėje, dalyje Palangos ir Utenos. Taip pat į regiono sąvoką patenka daugiau vietovių Vilniaus rajono savivaldybėje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šventosios gyventojus į neviltį varo prabangių apartamentų statytojų elgesys. Įmonės "Šventosios vartai" užsakymu 16 viešbučių paskirties pastatus statanti bendrovė "Realco statyba" statybinėmis atliekomis užteršė ne tik uosto pakrantes, bet ir "Natura 2000" pripažintą saugomą teritoriją. Taip įtaria žvejai ir aplinkosaugininkai.Visa...


Anekdotiškai sakoma, kad rojus žemėje – tai rusė žmona, amerikietiškas atlyginimas, kinų virtuvė ir... senas angliškas namas. Tačiau juokas juokais, bet veikiausiai pamatinis visų visuomenių laimės indekso garantas jų piliečiams – galimybė įsigyti nuosavą būstą. Kuomet Lietuvoje visais ruporais barbenama apie iš šalies nutekančius protus ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius