Palangos „Bočiai“ pasitiko Naujuosius metus šokiu ir daina

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-01-12
Peržiūrėta
2150
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kartu su „Atgaiva“ dainavo visi Palangos bočiai.
Kartu su „Atgaiva“ dainavo visi Palangos bočiai.

„Jau seniai beskambėjo mūsų daina, jau seniai besėdėjom per visą naktį, jau seniai betylėjom ir buvo gerai, jau seniai taip reikėjo vėl susieiti“, – ši Virgio Stakėno daina, kurią dainavo ne tik ansamblis „Atgaiva“, bet ir visi šeštadienio popietę į kavinę „Luiza“ susirinkę Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“ nariai, geriausiai iliustravo nuotaiką, su kuria kurorto bočiai palydėjo senuosius metus ir pasitiko jau atėjusius 2015-uosius.
Į „Luizą“ popietės dalyviai pradėjo rinktis dar gerokai prieš pirmą valandą dienos. Šventiškai pasipuošusios ponios, pasitempę ponai labinosi, glėbesčiavosi, sveikino vieni kitus su atėjusiais 2015-aisiais, pasakojo, kaip jie su šeimos nariais palydėję 2014-uosius. Ir gausiomis vaišėmis klojo stalus.
Kol bičiuliai įsikūrinėjo prie staliukų, Palangos pensininkų bendrijos pirmininkė Elena Baliūnienė priminė, jog Palangoje esama apie tris su puse tūkstančio pensininkų. Nemaža jų dalis yra susivienijusi į bendriją „Bočiai“.
„Kaip mes gyvename? Sunkokai, – prisipažino E. Baliūnienė. – Sunku, kai norisi kažkur išvažiuoti, kažką pamatyti, kai esame kviečiami į kitų miestų „Bočių“ susitikimus ir šventes, o pinigėlių neturime. Mūsų juk beveik niekas neremia, o išsilaikyti tik iš nario mokesčio praktiškai neįmanoma“.
Paklausta, kokius renginius organizuoja „Bočiai“, E. Baliūnienė visų pirma paminėjo vakarones: švenčiamos Užgavėnės, Atvelykis, Joninės, rengiama Rudens gėrybių šventė, Naujųjų metų sutiktuvės. Važiuojama į svečius ir kviečiami svečiai: pernai draugauta su vilniečiais – Vilniuje būta net du kartus, – raseiniškiais, telšiškiais, šiauliškiais, jonaviškiais – sunku visus net išvardinti. Minimos Motinos, Tėvo, pagyvenusių žmonių dienos, važiuota į pažintines ekskursijas – būta ant Šatrijos kalno, keliauta K. Donelaičio keliais po Mažąją Lietuvą. Tikslinėms kelionėms „Bočių“ draugijai pernai Savivaldybė skyrė 3 tūkst. Lt, iš bendruomenės projektams skirtų pinigų gauta dar 1 tūkst. Lt.
„Tačiau šios lėšos praktiškai tik kelionių išlaidas padengia. Salės neturime, ir nuomai skirtų pinigų neturėtume – ačiū Irenai Staponienei, kuri veltui mus įsileidžia į „Luizą“. Neturime ir ansamblio, o pašokti ir padainuoti bočiai nori. Šios dienos programą mums dovanojo sponsoriai“, – kalbėjo E. Baliūnienė.
Kol bendravome su pirmininke, prigužėjo beveik pilna „Luizos“ salė, tą popietę labiau priminusi gerą klubą, kur renkasi bendros idėjos, bendrų interesų vienijami žmonės.
Su jau atėjusiais 2015-iaisiais bičiulius pasveikino E. Baliūnienė, palinkėjusi visiems sveikatos, kantrybės, ištvermės. Ir greičiau prisitaikyti prie naujų pinigų. Trumpai peržvelgusi praėjusius metus, E. Baliūnienė pasidžiaugė, kad po poros metų pertraukos į „Bočių“ gretas grįžo ir sutiko tapti pirmininkės pavaduotoju renginių organizavimui miesto visuomenininkas, verslininkas Justinas Masalskas.
Pasveikinta buvo ir padėkų bei ovacijų nusipelnė I. Staponienė, kuriai bočiai dėkojo už galimybę susirinkti, pabūti ir pašokti bei padainuoti. Ir Rimgaudas Juozapavičius bei jo vadovaujamo neįgaliųjų draugijos moterų vokalinio ansamblio „Atgaiva“ narės, ir puikus duetas Augenija Motiejauskienė bei Česlova Petkienė, padovanoję ne vieną skambią dainą, ir visą popietę muzikos kūriniais džiuginęs Alfonsas Juškys.
Ilgai „Luizoje“ skambėjo dainos, bočiai net sušilę šoko ir ėjo ratelius. Ir – kalbėjosi, bendravo, linkėjo vieni kitiems gerų metų bei kuo daugiau tokių pasibuvimų visiems kartu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasidėjus vasarai Palanga tampa tikra pramogų sostine. Čia poilsiautojai ne tik mėgaujasi smėlėtais paplūdimiais ir Baltijos jūros bangomis, bet ir J. Basanavičiaus gatvėje skambančiais karščiausiais muzikos hitais. 


Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) trečiadienį, spalio 4-ąją, paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Mokytis norinčių senjorų kurorte netrūksta, jų kasmet būna apie 500. Tai tik patvirtina, kad tokia veikla yra itin reikalinga ir laukiama. 


Palangos lopšelis darželio „Sigutė“ vaikučiai birželio 1-ąją, „Vaikų gynimo dieną“, pasitiko aktyviai sportuodami lauke.


Į kitus metus Palanga ir Šventoji žengia pagražėjusios

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 24 | Rubrika: Miestas

Palangos miestas naujuosius metus pasitiks atsinaujinęs. Pastaraisiais metais kasmet tvarkomos kurorto gatvės, šaligatviai, gerinama kita miesto infrastruktūra. Sodų, Taikos, Medvalakio, Ganyklų bei Plytų gatvių gyventojai jau vaikšto naujais, visai neseniai baigtais tiesti šaligatviais, taip pat šiemet sutvarkyta ir keletas gatvių, kurios jau buvo prastos būklės.


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


Lopšelis-darželis „Nykštukas“ pasitiko„Nykštuko“ 44-ąjį gimtadienį tradiciškai– su vaikais, jų tėveliais ir pedagogais ruošė dovanas pagal skelbiamą temą.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


„Jau seniai beskambėjo mūsų daina, jau seniai besėdėjom per visą naktį, jau seniai betylėjom ir buvo gerai, jau seniai taip reikėjo vėl susieiti“, – ši Virgio Stakėno daina, kurią dainavo ne tik ansamblis „Atgaiva“, bet ir visi šeštadienio popietę į kavinę „Luiza“ susirinkę Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“...


Muzikuojantis fontanas stebins vandens ir spalvų šokiu

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 06 | Rubrika: Miestas

Gegužės pabaigoje po rekonstrukcijos pėstiesiems atidarytos Jūratės g. aikštėje prie Vytauto g. vėl triūsia darbininkai. Čia įrengiamas palangiškius ir svečius nustebinsiantis ir dar vienu traukos objektu tapsiantis fontanas, kurio srovės, skambant žiūrovų pasirinktoms melodijoms, kurs savąjį šokį, pašokdamos net iki aštuonių metrų aukščio.


„Idant lietuviška daina garsiau skambėtų, idant tautinis šokis kuo smagiau širdį užgautų!“

Janina SERAPINIENĖ Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblio „Bočiai“ vadovė , 2013 06 13 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ dalyvavo XII-ajame respublikiniame tautinių šokių festivalyje „Veliuonos kadrilis“. Šis renginys – tai tarsi mažoji Dainų šventės šokių diena – reikalinga, jaudinanti, lietuviška.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius