Palangos centre riogsojusį sovietinį sandėlį prikėlė naujam gyvenimui: kaimynų pretenzijų sulaukė dėl tvarkomos aplinkos

Palangos tiltas, 2023-06-29
Peržiūrėta
939
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pajūrio loftai. FOTO: ĮMONĖS NUOTR.
Pajūrio loftai. FOTO: ĮMONĖS NUOTR.

Sovietinį statinį gyvenamaisiais būstais Palangoje pavertusi bendrovė stebisi kai kurių kaimynų požiūriu – asfaltas jiems mieliau už žalią veją ir medžius, rašoma atsiųstame pranešime spaudai.

„Mums svarbu ne tik pastatas, bet ir jį supanti aplinka. Norime, kad naujakuriai negyventų apsupti betono ir asfalto, todėl stengiamės padaryti taip, kad būtų kuo daugiau žalumos. Visgi taip darydami ne visada sulaukiame kaimynų pritarimo. Per keliasdešimt metų su esama aplinka „susigyvenusiems“ žmonės kiekvienas pokytis kelia įtarimų, tačiau viską galima išspręsti. Reikia tik abipusio geranoriškumo“, – sako daugiafunkcinės paskirties projektą „Pajūrio loftai“ Palangoje įgyvendinusios nekilnojamo turto vystymo bendrovė LINI direktorius Rolandas Vasiliauskas. 

Miesto centre riogsojusį sovietinį sandėlį dailiu pastatu pavertusi ir naujam gyvenimui prikėlusi bendrovė kaimynų pretenzijų sulaukė ėmusi tvarkyti pastato aplinką, tačiau visi iššūkiai išsprendžiami.

„Pajūrio loftų“ statyba truko pusantrų metų, o pats projektas – net penkerius metus, nes daug laiko teko derinti projektą, kiek užtruko ir leidimų gavimas. 

Pačiame miesto centre stovintį, palangiškių „rampa“ vadintą pastatą, kuriame buvo sandėliuojamos įvairios prekės, bendrovė LINI nusprendė įsigyti planuodama jį paversti gyvenamuoju būstu.

Idėją, kad šis statinys gali virsti Lietuvoje vis populiarėjančiais loftais, padiktavo pati jo konstrukcija. Šešių metrų aukščio lubos suteikė galimybę įrengti antresoles, kuriose atsirastų atskira gyvenamoji erdvė. Silikatinių plytų sovietinio pastato išorė buvo pakeista panaudojus klinkerio plyteles ir dailylentes bei įstačius didelius 4,8 metro aukščio ir 4 metrų pločio langus su reflektoriais, kad patalpų per daug neprišildytų saulė. 

„Suskirsčius pastatą dalimis jame įsiteko 11 loftų, 8 apartamentai ir dar liko vietos keturioms komercinės paskirties patalpoms. Vienoje iš jų turėtų atsirasti jauki kavinė, kitoje – nedidelė parduotuvėlė“, – sakė įmonės vadovas.

Gyvenamuoju būstu verčiamame pastate būtų įsitekę ir daugiau loftų bei apartamentų, tačiau projekto vystytojai nusprendė dalį pastato nugriauti ir toje vietoje suformuoti vidinį kiemelį. Jaukumo suteikė ir apačioje įrengtos terasos, bei terasa paverstas pastato stogas. 

Projekto plėtotojai tikisi, kad idėjų nestokos ir savaip loftus įsirenginėsiantys naujakuriai. Šešių metrų aukščio, šešių metrų pločio ir šešių metrų ilgio loftas, kuriame trijų metrų aukštyje yra įrengta pusę patalpos ploto užimanti antresolė, yra erdvus ir turi atskiras zonas. Norintieji turėti dar daugiau atskirų zonų jas lengvai gali susikurti įsirengę pertvaras.

Projekte yra ne tik gyvenimui skirti loftai, bet ir apartamentai. Pastoviai gyventi norintys naujakuriai apartamentuose galės registruotis, o tie, kurie čia planuoja ilsėtis tik tam tikrą laiką, kitu laiku savo būstą galės nuomoti per šią įmonę. 

Tokie nekilnojamo turto rinkoje esantys apartamentų nuomos projektai yra labai populiarūs Ispanijoje bei Italijoje. Tai suteikia galimybę būsto savininkui jam tinkamu laiku mėgautis visais būsto privalumas ir kartu gauti papildomų pajamų, kai jis savo būste negyvena.

Pranešimas spaudai

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sovietinį statinį gyvenamaisiais būstais Palangoje pavertusi bendrovė stebisi kai kurių kaimynų požiūriu – asfaltas jiems mieliau už žalią veją ir medžius, rašoma atsiųstame pranešime spaudai.


Velykų varpai virš pavasario klonių Prikėlė gyvybę naujam atgimimui.


Velykos yra džiaugsmo ir vilties šventė – džiaugsmo dėl tiesos pergalės, dėl Kristaus įkūnyto žmonijos prisikėlimo naujam, šviesesniam ir laimingesniam gyvenimui, ir vilties, kad tamsiosios  jėgos bus nugalėtos.


Buvusi Kunigiškių vaikų poilsio stovykla pradėjo kilti naujam gyvenimui – rekonstruojamas Švietimo ir mokslo ministerijai priklausantis ir pagal panaudos sutartį nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos valdomas turtas. Tad netrukus šiame poilsio pastatų komplekse, skirtame edukacijai, ir vėl bus priimami vaikai.


Praėjusių metų rugpjūtį istorinei Palangos „Anapilio“ vilai buvo skirtas beveik 700 tūkstančių eurų (2,415 mln. litų) finansavimas. Ilgus metus nerenovuotas šimtametis kurorto pastatas pamažu bunda naujam gyvenimui. Jau kitą vasarą „Anapilis“ turėtų atgimti kaip Palangos muziejus. Vila pastatyta pastatyta XIX amžiaus pabaigoje, apie 1898 metus, ir laikoma viena...


Palangos simboliu tapusi legendomis apipinta medinė vila „Anapilis“ netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – penktadienį pasirašyta rangos darbų sutartis dėl šios vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbų.


Vieną iš gražiausių Palangos medinių vilų – grafų Tiškevičių laikus menantį „Anapilį“ – netrukus planuojama pradėti kelti naujam gyvenimui. Pernai parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, metų pabaigoje gautas statybos leidimas. O praėjusią savaitę paaiškėjo, jog restauravimo darbams bus skirta beveik...


Palangos Kurhauzas prikeltas naujam gyvenimui  3

"Palangos tilto" informacija, 2013 12 15 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį įvykusį Palangos Kurhauzo atidarymą galima laikyti reikšmingiausiu šio šimtmečio Palangos įvykiu- po pusantrų metų trukusios restauracijos Palangos savivaldybei priklausanti mūrinė istorinio pastato dalis atvėrė duris visuomenei, o į pastatą sugužėjo apie 200 garbingų svečių.  Iškilmingame vakare dalyvavo buvusios ir dabartinės...


„Anksčiau Šventosios turgus smirdėjo ir buvo atgrasu net koją į jį įkelti. Dabar tikrai matome šiuolaikišką ir jaukią turgavietę. Tikrai dabar dažniau į ją užsuksime“, – dalinosi pastebėjimais į Šventosios renovuotos turgavietės atidarymą atėję šventojiškiai ir miestelio svečiai. Nenutuokdami, kam išties reikėtų padėkoti...


Palangoje J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje įsikūrė naujas restoranas „Jūros akis“. „Jis ypatingas tuo, jog yra  išsaugotas viso pastato autentiškumas. Jis atrodo lygiai taip pat kaip ir senovėje, kuomet priklausė grafui Tiškevičiui - pastatas tik atgaivintas naujam gyvenimui“,- pasakojo restorano savininkė Lilija Serapinienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius