Palangos įvaizdis: mugė prie jūros siūlo vis daugiau malonių paslaugų?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-08-22
Peržiūrėta
2067
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Koks yra Palangos miestas? Vasarą šurmuliuojanti Jono Basanavičiaus gatvė, žinoma kaip „madų podiumas“? Palangos tiltas ir pakelės močiutės, pasitinkančios atvykstančius su užrašais „kambarių nuoma“. Palangos įvaizdis keitėsi metai iš metų, tačiau ar pasikeitė ir keičiasi svečių supratimas apie Palangą? Trumpai kalbant, apie Palangos, kaip kurorto, įvaizdį. O gal kurorto įvaizdis – kaip prieš...23 metus, nes interneto vandenyne, „Google“, įrašius žodį „Palanga“ ir paspaudus „vaizdai“, interneto naršytojai „Youtube“ gali pasižiūrėti filmuką ir „Palanga - 1987 metai“.

 

Palangos įvaizdis - kaip mugės?

Tiesa, be senų laikų filmuko, gausu ir kitos informacijos - siūloma kambarių, butų, namelių, pirčių, viešbučių nuoma. Pasirinkimas – didelis: nuo kelių dešimčių litų iki kelių šimtų ar net tūkstančių už parą. Žinoma, internete nepamirštama Jono Basanavičiaus gatvė, kuri, regis, įsivaizduojama kaip viena didelė mugė. Galbūt ir Palangos įvaizdis – kaip vienos didelės mugės?

Juk promenadoje visuomet pamatysi gintaro, suvenyrų prekeivius. Kiekvienais metais Palangos verslininkai stengiasi kaip įmanydami nustebinti poilsiautojus - ne tik naujoviškomis prekėmis, bet ir naujomis atrakcijomis. Gaila, kad internete nelabai rasi žinių apie mažus kultūros perliukus kurorte. Pavyzdžiui, apie kasmet toje pačioje vietoje portretus arba šaržus piešiantį dailininką, gatvės muzikantus...Ar gali kita gatvė kol kas prilygti J. Basanavičiaus gatvei? Kažin, ar tokią rastume, nes jos nėra.

 

Suremontuotas dviračių takas keičia ir įvaizdį

Bet, daugelis pašnekovų teigė, kad Palangos įvaizdis keičiasi. Ir – sutikite - ne į blogąją pusę. Praėjusiais metais už Europos Sąjungos lėšas suremontavus dviračių taką Palanga – Šventoji, daugeliui dviračių mylėtojų Palanga tapo dviračių Meka. Ką jau ir bekalbėti – tokiems dviratininkams J. Basanavičiaus gatvė galbūt ir visai nereikalinga.

 „Atvykusių turistų, o ypač vokiečių, pirmasis klausimas dažnai būna toks: „Kur rasti dviračių taką?“. Džiaugiamės galėdami jiems parodyti naujai suremontuotą dviračių taką. Šiais metais jis susilaukė itin gausių dviračių turistų“, - sakė Palangos turizmo informacijos centro direktorė Ala Valužienė.

Dviračių nuomų punktai, anot dirbančiųjų juose, šią vasarą susilaukia itin daug klientų. Kalbant apie kurorto įvaizdį, galima svariai spėti, kad Palanga ir ateityje bus dviračių mėgėjų traukos vieta. Rekonstravus Meilės alėją, bus sutvarkytas ir dviračių takas, taip pat pastatyti nauji suoliukai, šiukšlinės, dviračių stovai, pakeistos komunikacijos. Žodžiu, bus pagerintos pėsčiųjų ir dviračių turizmo sąlygos, pagerės estetinis vietovės vaizdas. Palangos miesto savivaldybė bando atgaivinti ir kitas miesto gatves, kurios taptu kurorto įvaizdžio detale.

 

Kraštovaizdžio bičiuliai pažėrė pasiūlymų

Neseniai Kraštovaizdžio bičiulių klubo pirmininkas, tarybos narys Danius Puodžius raštu pateikė merui pasiūlymus kaip pagerinti kurorto įvaizdį.

„Mes norime pasiekti, kad Palangoje būtų daugiau želdinių, pavyzdžiui, parkų, kuriuose žmonės galėtų ateiti pailsėti. Norėtume, kad Palangos įvaizdis būtų ne tik J. Basanavičiaus gatvė, bet ir gražiai bei naujoviškai įrengti parkai žmonėms pailsėti, pasivaikštinėti“, – svarstė D. Puodžius. Klubo pirmininkas tikisi, kad kitų metų biudžete bus skirta lėšų želdynų inventorizavimui ir naujų parkų link Nemirsetos, tarp Vanagupės ir Kontininkų bei Šventojoje įkūrimui.

„Tikimės, kad į juos bus atsižvelgta“, – kalbėjo D. Puodžius.

Kraštovaizdžio bičiulių klubas taip pat prašo savivaldybės numatyti lėšų pagrindinio įvažiavimo (Kretingos g.) rekonstrukcijos projektavimui ir miesto rytinio apvažiavimo įrengimui. Klubas siekia, kad būtų sukurtas projektas paminklui Birutei ir Kęstučiui statyboms. Paminklas jau pagal planus turėjo būti pastatytas Lietuvos tūkstantmečio proga - buvo paskelbtas konkursas ir atrinktas projektas, tačiau taip ir liko nepradėtas įgyvendinti.

Pasak Palangos mero Vytauto Stalmoko, kraštovaizdžio bičiulių klubas pateikė įdomių idėjų, į kurias bus atsižvelgta.

 

Įvaizdis prasideda nuo tualeto autobusų stotyje

Palangos įvaizdį galėtų pagerinti ne tik daugiau ir gražesnių želdinių ir paminklas Birutei ir Kęstučiui. Palangos turizmo informacijos centras, galvodamas apie kurorto įvaizdį, Palangos merui dar nepateikė siūlymų, tačiau, A. Valužienė tvirtino, kad jų tikrai bus.

„Užsienio turistai kurorte labai pasigenda savitarnos skalbyklos ir valyklos. Žmonės yra įpratę prie tokių paslaugų svetur, o mes jų suteikti negalime. Svečiai turi vykti į Klaipėdą – tai nėra patogu.

Net tualetai Palangos kurortui yra svarbi detalė. Į Palangos autobusų stotį atvykę kurorto svečiai nesupranta, kodėl tualetas yra mokamas. Ir dar toks brangus – 2 litai! Autobusų stotyje užsieniečiai pasigenda valiutos keityklos, kuri būtų, įsitikinusi, labai paklausi. Galbūt tai kam nors pasirodys smulkmenos, bet tai yra įvaizdžio dalis, apie kurią neretai pamirštama“, - sakė direktorė.

 

Pasiūlymai ir jų likimas paaiškės metų gale

Direktorė sakė, kad šiais metais Palanga susilaukė gerokai daugiau turistų nei praėjusiais metais. Ypač daug buvo Rusijos piliečių iš Maskvos. Anot jos, šiemet buvo išpirkti visi žemėlapiai su pažymėtais lankomais objektais Palangoje bei brošiūros „Gintarinė Palanga“, kuri yra leidžiama dešimčia užsienio kalbų.

 „Turistai labai džiaugiasi gaudami knygeles apie Palangą savo kalba. Taip parodoma didesnė pagarba atvykusiems ir Palanga minima geru žodžiu“- kalbėjo A. Valužienė.

„Kasdien bendraudami su turistais, susilaukiame daug pasiūlymų, kuriuos metų gale pateikiame ir merui. Tikėsimės, kad į juos bus atsižvelgta, nes užsienio turistai Palangoje palieka labai daug pinigų, todėl visi turime siekti, kad Palangos įvaizdis tik gerėtų“, - sakė A. Valužienė

Palangos miesto meras V. Stalmokas teigė, kad visi prašymai bus svarstomi šių metų gale, kuomet bus svarstomas kitų metų biudžetas.

„Tuomet bus aišku, kam galėsime skirti daugiau, o kam mažiau lėšų“, - sakė meras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Bėgant laikui mados nuolat keičiasi ir šiomis dienomis tai vyksta ypatingai greitai. Kiekvieną sezoną pristatomos naujos kolekcijos, nevengiama eksperimentuoti ir atrasti kažką nauja. Taip pat didelę įtaką daro ir kiekvienos kartos pomėgiai bei požiūris, prie kurio turi prisitaikyt ir madų kūrėjai. Tuo labiau, kad dažnai tai yra visiškai natūralus vyksmas. Tačiau džinsai jau kurį laiką yra...


Praėję metai net tik Vilniaus, bet ir Palangos, Šventosios NT rinkoms nebuvo patys geriausi ir svajojantys apie būstą pajūryje jau trina rankomis – šie metai gali būti lemtingi.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atliko apžvalgą, kaip keitėsi kandidatų skaičius visuotiniuose savivaldybių tarybų rinkimuose. 


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Šią savaitę Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus gali pelnytai švęsti – sukanka 10 metų, kai jis stovi prie Palangos, didžiausio šalies kurorto, vairo. Galima Š. Vaitkumi žavėtis ar nemėgti, tačiau sunku paneigti tai, ką mato dauguma kurorto gyventojų bei miesto svečių: 10 paskutinių Palangos metų primena svaiginantį skrydį –...


Buvęs Krikščionių sąjungos (KS) kandidatas į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje, Vaidievutis Ipolitas Geralavičius, sakė „Palangos tiltui“, kad jo atstovaujamos politinės jėgos rezultatas Seimo rinkimuose jį „aiškiai“ nuvylė. „Maniau, kad nors pusantro procento gausime visoje šalyje, o dabar – vos 0.75 procento nuo visų balsų. Palyginus su...


Palangos kurorto muziejuje penktadienį atidaryta neeilinė paroda „Paplūdimio mada. 150 metų. Iš AlexandreVassiliev kolekcijos“. Kokias sukneles vasaros metu dėvėdavo moterys, o vyrai kostiumus, dar 1850 metais, kaip keitėsi vasaros mados laikui bėgant, kokius aksesuarus mėgdavo, o kokie būdavo maudymosi kostiumėliai, – visa tai pamatyti galima naujoje parodoje, kuri...


Šiomis dienomis socialiniai tinklai užima didelę dalį mūsų gyvenimo, tarp jaunimo – neretai netgi pagrindinę. „Facebook“, „Twiter“, „Instagram“ – tai populiariausi socialiniai tinklai, kuriuose žmonės ne tik bendrauja. Šiose platformose svarbūs ir garsūs žmonės užsiima savo viešaisiais ryšiais, įmonės reklamuoja savo...


Kurorto sezono atidarymas – jau šį šeštadienį, gegužės 20 dieną, tad atsakingesni ir planuojantys šį savaitgalį svečiai jau iš anksto rezervavo vietas, kur apsistos. Tačiau anot viešbutininkų, didžioji dalis viešbučių kambarių antplūdį turėtų pajusti gegužės 17-18 dienomis, kuomet „paskutinės minutės“ klientai puls prie...


Koks yra Palangos miestas? Vasarą šurmuliuojanti Jono Basanavičiaus gatvė, žinoma kaip „madų podiumas“? Palangos tiltas ir pakelės močiutės, pasitinkančios atvykstančius su užrašais „kambarių nuoma“. Palangos įvaizdis keitėsi metai iš metų, tačiau ar pasikeitė ir keičiasi svečių supratimas apie Palangą? Trumpai kalbant, apie Palangos, kaip kurorto, įvaizdį. O gal kurorto įvaizdis – kaip...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius