Per ekskursiją Palangoje dingęs berniukas iki šiol dar nerastas

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-19
Peržiūrėta
1014
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rugpjūčio 18-ąją Palangoje buvo surengta ekskursija vaikams iš vaikų socializacijos centro „Širvėna“, įsikūrusio Biržų rajone Papilio seniūnijoje, Kučgalio kaime. Tą dieną ekskursijos metu Palangos miesto paplūdimyje, ties J. Basanavičiaus gatve, netoli jūros tilto, savavališkai nuo grupės auklėtojo pasišalino vaikų socializacijos centro „Širvėna“ šešiolikmetis mokinys E.M. (redakcijai berniuko pavardė žinoma –aut.) Nors paauglio buvo iškart pasigesta, centro administracija susizgribo suraityti pareiškimą apie prapuolusį paauglį Palangos miesto policijos komisariatui tik po dviejų mėnesių – spalio 15-ąją. Centro darbuotojai priekaištauja Palangos policijai, kad šie, gavę žodinį pranešimą apie dingusį berniuką, nesiėmė jokių veiksmų.

 

Pabėgo trečią kartą

 „Per šiuos metus iš centro jis buvo pabėgęs jau du kartus, tačiau po antrojo pabėgimo jis labai pagerėjo, tapo ramesnis, todėl nusprendėme juo pasitikėti ir vežtis į ekskursiją, nesinorėjo vaiko vieno palikti karštą vasaros dieną, kai kiti tuo metu svečiavosi Palangoje. Tačiau mes apsirikome, vaikas pabėgo trečią kartą ir šįsyk iki šiol jis dar nerastas“,- pasakojo vaikų socializacijos centro „Širvėna“ direktorė Laima Vaičienė.

Nors vaikas dingo rugpjūčio 18 dieną, vaikas pradėtas ieškoti tik nuo spalio penkioliktos dienos.

„Iškart po pabėgimo socializacijos centro auklėtoja pranešė Palangos policijai apie vaiko dingimą, tačiau nesuvokiama, kodėl jie tuomet nepradėjo ikiteisminio tyrimo“,- svarstė L. Vaičienė.

 

Buvo gautas tik žodinis pranešimas

Palangos policijos komisariato kriminalinės policijos viršininkė Diana Paliūnaitė sakė: „Kai buvo gautas žodinis pranešimas, mes jį užfiksavome, tačiau vaikas prieš tai buvo pabėgęs du kartus, todėl manėme, kad vaiką jie suras patys, kadangi nesikreipė dar kartą raštu“.

„Mes nežinojome, kad nėra vykdoma vaiko paieška jau du mėnesius. Tai nesuvokiama, nes mes pranešėme policijai apie vaiko dingimą, pasakėme visus vaiko duomenis. Kuomet vaikas anksčiau  dingo Biržuose, viską pasakėme Biržų policijai, ir jie ėmė iškart vykdyti paiešką. Gyveni ir mokaisi. Jei taip nutiktų dar kartą, nedelsiant  kreiptumėmės raštu, nes kreiptis žodžiu, įsitikinome, nėra rimta. Pranešę mes laukėme paieškos rezultatų. Kai jų nebesulaukėme, pradėjome skambinti vėl į visus policijos komisariatus ir aiškintis..Pasirodo, kad vaikas net nebuvo ieškomas“,- nustebusi kalbėjo L. Vaičienė.

Berniukas kartą buvo pabėgęs iš Biržų ir be pinigų atsidūrė Šilutėje, kur gyvena jo mama. „Vaikas sakė, kad jis iš Biržų į Šilutę keliavo stabdydamas automobilius. Neatmetama galimybė, kad ir iš Palangos vaikas keliavo tokiu būdu, tačiau vis dar neaišku, kur jis slapstosi ir kodėl slapstosi“,- svarstė L. Vaičienė.

 

Berniuko motinai –apribotos motinystės teisės

Berniukas yra kilęs iš Šilutės, tačiau motinai yra pribojamos teisės jį globoti dėl socializacijos įgūdžių stokos, todėl E. M. gyvena vaikų socializacijos centre.

„Berniuko mama turi intelekto sutrikimo problemų ir ji nesugeba tinkamai rūpintis vaiku. Iškart po pabėgimo kreipėmės į pabėgusio vaiko mamą, prašėme , jog praneštų, jei vaikas atvyktų pas ją, tačiau nesulaukėme jokių žinių, nors praėjusius du kartus buvo kalbų, kad vaikas slapstėsi pas ją. Tačiau ir su pačia mama yra sunku susisiekti, ne ji dažnai neatsiliepia“,- pasakojo L. Vaičienė.

Pabėgęs vaikas yra apie 160 centimetrų ūgio, smulkaus kūno sudėjimo, juodų trumpai kirptų plaukų, tamsaus gymio. Jo apranga pabėgus Palangoje buvo baltos spalvos sportiniai marškinėliai, balti šortai. Tačiau dabar apranga, savaime suprantama kodėl, bus visai kita.

 

Paauglį matė Mažeikiuose

„Paskutiniai pranešimai buvo, jog vaikas buvo matytas Mažeikiuose, tačiau neaišku, ar tokia informacija buvo tikra ar melaginga, nes Šilutės policija tiesiog neturėjo teisių jo sulaikyti, nes dar nebuvo pradėtas ikiteisminis tyrimas“,- kalbėjo L. Vaičienė.

„Dabar Palangos policija imasi visų paieškos priemonių, kad tik greičiau būtų rastas pabėgęs vaikas. Į paieškas yra įsijungusi ir Šilutės policija. Kol kas jokių pranešimų apie vaiko buvimo vietą neturime“- kalbėjo D. Paliūnaitė.

„Kai vaikas pateko į vaikų socializacijos centrą jis buvo labai atsiskyręs nuo visų kitų, mažai bendraudavo, buvo uždaras, tačiau po antrojo pabėgimo, kuomet jis buvo rastas, vaikas pasikeitė: tapo ramus, santūrus, šiltas, tikrai nemanėme, kad jis taip pasielgs trečią kartą. Labai rūpinamės dėl jo ir tikimės, kad jam viskas gerai“,- kalbėjo vaikų socializacijos centro “Širvėna” direktorė L. Vaičienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos Sporto centro trenerių vienybė bliūkšta – iš Sporto centro trenerių laiško dėl miesto Tarybos narės Svetlanos Grigorian opuso šalies žiniasklaidoje dėl galimo mobingo Sporto centre savo parašą atšaukė vienas treneris. „Man Macius (Arūnas Macius – laikinasis Palangos Sporto centro direktorius – aut.)  atnešė lapus pasirašyti, tipo kažkokia boba (Svetlana Grigorian – PT) pavarė...


Pradedamas įgyvendinti Dviračių saugyklų/stoginių įrengimo prie Palangos miesto viešųjų įstaigų projektas – sutartis su rangovais jau pasirašyta, darbai prasidės artimiausiu metu.


Šventojoje įsikūrusiame Socialinių paslaugų centro filiale jau teikiamos ir dienos socialinės paslaugos. Norintieji jas gauti kviečiami kreiptis į Socialinių paslaugų centro padalinį Šventojoje (Žuvėdrų g. 4-2) ar paskambinti centro socialinei darbuotojai Ritai Žukauskaitei tel. 8 612 46733.


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas rugsėjo 2 d. pranešė apie vagystę vieno iš Palangos prekybos centro automobilių stovėjimo aikšelėje.


Ant žinomo Palangos miesto vaikų futbolo trenerio Marselio Balasanovo dantį griežia kiti apskrities futbolo mokyklų ir klubų treneriai ir – ne tik. Maža paslaptis, kad jis nelabai patinka savo tiesioginiam viršininkui, laikinai Palangos sporto centro direktoriaus pareigas einančiam Arūnui Maciui, kuris treneriui priekaištauja, kad šis Sporto centro vaikus agituoja...


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Trečiadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje diskutuota neįgaliesiems aktualiais klausimais – Dienos centrą lankančio jaunimo iniciatyva surengtas susitikimas su Palangos miesto vadovais, organizacijomis bei gyventojais. Šiame susitikime dalyvavo tiek iniciatyvus Dienos centro jaunimas bei jų tėvai, tiek ir neįgaliuosius vienijančių organizacijų nariai.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą jau yra įvykdytas ES projektas „Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastatų energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“, kurio tikslas - didinti Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ energijos vartojimo efektyvumą, gerinti personalo darbo ir klientų poilsio sąlygas.


Rugpjūčio 18-ąją Palangoje buvo surengta ekskursija vaikams iš vaikų socializacijos centro „Širvėna“, įsikūrusio Biržų rajone Papilio seniūnijoje, Kučgalio kaime. Tą dieną ekskursijos metu Palangos miesto paplūdimyje, ties J. Basanavičiaus gatve, netoli jūros tilto, savavališkai nuo grupės auklėtojo pasišalino vaikų socializacijos centro „Širvėna“ šešiolikmetis mokinys E.M. (redakcijai...


LATGA-A areštavo Kultūros centro turtą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 16 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Lietuvos Autorių Teisių Gynimo Asociacijos Agentūros (LATGA-A) prašymą pritaikyti Kultūros centro turtui laikinąsias apsaugos priemones, nusprendė prašymą tenkinti. Teismo nutartimi, užtikrinant skolos išieškojimą, areštuotas Kultūros centro turtas už 74 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius