Prezidentė Palangos merui nedavė recepto dėl „Litesko“ pažabojimo

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-27
Peržiūrėta
340
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prezidentė Palangos merui nedavė recepto dėl „Litesko“ pažabojimo

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį susitikusi Prezidentūroje su šalies merais, pabrėžė, kad savivaldybių valioje yra gyventojams garantuoti mažesnes šilumos kainas. Bet klausiama, kaip mažinti šilumos kainas savivaldybėse, kur šilumos ūkį valdo privatininkai, kaip Palangoje „Litesko“, šalies vadovė tik paskėsčiojo rankomis. „Supratau, kad ji neturi atsakymo į šį klausimą“, - sakė „Palangos tiltui“ iš susitikimo su prezidente sugrįžęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Nors „Litesko“ jau pranešė, kad ketina ateinančiam šildymo sezonui pakelti šilumos kainas, Palangos meras tikisi, kad miestelėnai to nesulauks. „Rasime priemonių paveikti ir „Litesko“. Artimiausiu metu užsakysime, kaip Taryba yra nusprendusi, „Litesko“ veiklos auditą. Kol kas matau vienintelį būdą – nutraukti sutartį su „Litesko““, - sakė miesto vadovas.

 

Prezidentė pažadėjo atvykti į Palangą

Š. Vaitkus šalies vadovei trumpai papasakojo apie miesto skaudulius – kurhauzą ir dideles privataus šilumos tiekėjo šilumos kainas.

„Pakviečiau prezidentę atvykti į Palangą. Ji pažadėjo tai padaryti, kai tik bus atitinkama proga. Manau, ir jai būtų įdomu vietoje pamatyti kurorto problemas“, - sakė Š. Vaitkus.

Ypač didelis dėmesys pokalbio metu buvo skirtas šilumos kainoms.

Prezidentė akcentavo, kad savivaldybių rankose, savivaldos valioje ir galioje yra gyventojams garantuoti mažesnes šilumos kainas. „Ne tik per kainos nustatymą arba tvirtinimą, bet ir per šilumos ūkio valdymą, per katilinių, kuro pasirinkimą. Tai, kas priklauso išimtinai nuo pačios savivaldos“, - sakė Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Su tokia šalies vadovės pozicija nesutiko Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Pasak jo, trūksta įstatymų, kurie suteiktų galimybę savivaldybėms labiau lemti šilumos kainą.

„Pagal galiojančius įstatymus, nepriklausomai nuo to, kokia kaina yra nustatoma savivaldybės tarybose, kainų komisija (VKEKK) arba ją patvirtina, arba nustato savo kainą. Jeigu įrodant dokumentais kainų komisijos manymas skiriasi, tai yra patvirtinama jos kaina. Savivaldybės gali ją arba tvirtinti, arba ne, bet galioja kainų komisijos patvirtinta kaina“, - sakė R. Malinauskas.

 

Laukia mūšis su „Litesko“

Palangos meras klausė prezidentės, kokiais svertais savivaldybės, kuriose šilumą tiekia privačios bendrovės, galėtų paveikti privačius šilumos tiekėjus, bet iš prezidentės neišgirdo aiškaus atsakymo.

„Supratau, kad ji neturi atsakymo į šį klausimą – ji tik palinksėjo galva“, - sakė Šarūnas Vaitkus.

Jo įsitikinimu, prezidentė žino apie tokią problemą. „Jau ir anksčiau prezidentė buvo pasisakiusi prieš šilumininkų monopoliją“, - sakė meras.

Nors „Litesko“ jau pranešė, kad ketina ateinančiam šildymo sezonui pakelti šilumos kainas, Palangos meras tikisi, kad miestelėnai to nesulauks. „Rasime priemonių paveikti ir „Litesko“. Artimiausiu metu užsakysime, kaip Taryba yra nusprendusi, „Litesko“ veiklos auditą. Gaila, kad iki šiol tai, Tarybos sprendimu, nebuvo padaryta. Kol kas matau vienintelį būdą, kaip mažinti šilumos kainas kurorte – nutraukti sutartį su „Litesko““, - sakė miesto vadovas.

Pasak jo, kai bus audito teisinės išvados, bus teisinis pagrindas svarstyti sutarties su „Litesko“ nutraukimą.

Jis neatmetė galimybės, kad tai įvyks iki naujojo šildymo sezono. „Savivaldybė darys viską, kad kainos nedidėtų. Nors, suprantame, kad negalime reguliuoti dujų kainos“, - teigė meras.

Jis sakė, kad kitą savaitę į savivaldybę atvyksta „Litesko“  vadovai, su kuriais bus tariamasi, kad šilumos kainos gyventojams nedidėtų.

Prezidentūroje Š. Vaitkus pasikalbėjo ir su Ukmergės meru. Žinia, praėjusiais metais Ukmergės savivaldybė perėmė šilumos ūkį iš privatininkų į savo rankas.

„Ukmergiškiai džiaugiasi. Šilumos kainos sumažėjo apie 20 procentų“, - sakė Š. Vaitkus.

Anot jo, perėmus šilumos ūkį, būtų galima pretenduoti ir į europines lėšas statant katilinę.

 

Dalia Grybauskaitė už tiesioginius merų rinkimus

„Žmonių pasitikėjimas valdžia ir valstybe prasideda nuo pasitikėjimo meru. Arčiausiai žmonių esanti valdžia turi tapti pirmąja pagalba ir patarėja kiekvienam žmogui ir vietos bendruomenei sprendžiant kasdienes problemas“, – pabrėžė Prezidentė. 

Prezidentės teigimu, patikimiausias meras – tiesiogiai žmonių išrinktas meras. Šalies vadovė ragino visas politines jėgas konsoliduotis įteisinant tiesioginius merų rinkimus, kad patys žmonės, o ne politikai spręstų, kas vadovaus jų rajonui, ir galėtų reikalauti tiesioginės mero atsakomybės už priimamus sprendimus.

Kuriant regiono žmonių gerovę naujus savivaldybių vadovus Prezidentė paragino skaidriai ir efektyviai naudoti biudžeto lėšas ir ypatingą dėmesį skirti viešųjų pirkimų skaidrumui. Prezidentės iniciatyva parengtos Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos numatančios vidaus sandoriais ir neskelbiamų derybų būdu vykdomų pirkimų viešinimą ir kontrolę, tačiau korupcijos suvaldymas, pasak šalies vadovės, turi tapti ir pačių savivaldybių prioritetu.

Ūkiškas požiūris, pasak šalies vadovės, būtinas ir organizuojant atliekų tvarkymą, mažinant sąskaitas už centrinį šildymą, pertvarkant mokyklų bei sveikatos priežiūros įstaigų tinklą. Savivaldybės, demonopolizavusios komunalinių paslaugų rinką, naudojančios alternatyviuosius energijos šaltinius ar kurą, užtikrina žmonėms mažesnes paslaugų kainas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos bazinę kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 5,19 ct/kWh be PVM, t. y. 0,8 proc. didesnę, palyginus su šiuo metu taikoma (5,15 ct/kWh be PVM).


Šildymo sezonas – jau čia pat, todėl su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne kalbėjomės apie jį, o pokalbį pradėjome nuo malonaus „atradimo“: įmonė darboviete, o Palanga naujaisiais namais per metus tapo vilniečiams, telšiškiui ir kauniečiui. „Tampame mažu modeliu didelių tarptautinių įmonių, kuriose...


Šilumos gamintojai stvėrėsi už galvos – absurdišku sprendimu, įpareigojančiu pirkti niekam nereikalingas dujas, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) užsimojo padidinti šilumos kainas kelių Lietuvos miestų gyventojams. VKEKK įpareigojo šilumą tiekiančią bendrovę „Litesko“ iki 2016 metų gruodžio 31 dienos iš...


Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Šildymo sezonas pasibaigė, bet UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau pradeda ruoštis naujam šildymo sezonui. Užpernai įsigaliojus Šilumos įstatymo dėl šilumos tiekėjo ir šilumos punktų priežiūros atskyrimo pasikeitimams, UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau penkis mėnesius, nuo gruodžio 1-osios, rūpinasi kurorto...


Balandžio mėnesį prasidėjo miesto centralizuotos šilumos tiekimo sistemos modernizavimas Sodų g. bei Kretingos g. kvartaluose. „Darbai netrukus pasieks finišo tiesiąją“, - sako UAB „Litesko“ Palangos filialo „Palangos šiluma“ direktorius Romualdas Jablonskis.


Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį susitikusi Prezidentūroje su šalies merais, pabrėžė, kad savivaldybių valioje yra gyventojams garantuoti mažesnes šilumos kainas. Bet klausiama, kaip mažinti šilumos kainas savivaldybėse, kur šilumos ūkį valdo privatininkai, kaip Palangoje „Litesko“, šalies vadovė tik paskėsčiojo rankomis. „Supratau, kad ji neturi atsakymo į šį klausimą“, -...


Palangos šilumos ūkio planas – rėmai vartotojams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 28 | Rubrika: Miestas

Kurorto savivaldybėje pradėtas svarstyti bendrovės „Cowi Baltic“ parengtas specialusis šilumos ūkio planas. Kaip nurodoma aiškinamojoje dalyje, pagrindinis jo tikslas yra tenkinti vartotojų šilumos poreikius mažiausiomis sąnaudomis bei atkreiptas didžiulis dėmesys į poveikį aplinkai.


„Litesko“ investicijos didins šilumos kainas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 28 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį įvykusiame miesto Tarybos posėdyje valdančioji dauguma pritarė UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ pateiktiems investiciniams planams į kurorto šilumos ūkį. Investicijų apimtis – per 8 mln. litų. Dalį minėtų lėšų tikimasi gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius