„Ramybėje“ – dviejų moterų istorijos Birutės Mar spektakliuose

Rengėjai, 2014-07-03
Peržiūrėta
518
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybėje“ – dviejų moterų istorijos Birutės Mar spektakliuose

Liepos 7 d., 20 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35) vyks spektaklis „Meilužis“, pastatytas pagal šiuolaikinės prancūzų rašytojos Marguerite Duras (1914–1996) autobiografinį romaną.

Tai pasakojimas apie penkiolikmetės prancūzės ir kinų milijonieriaus meilę XX a. ketvirtajame dešimtmetyje Indokinijoje. Be galo atvira, aistringa, šokiruojanti moters išpažintis tapo aktorės ir režisierės Birutės Mar monospektaklio „Meilužis“ pagrindu. Menininkė bando atskleisti poetišką kūrinio prisiminimų audinį, pasitelkusi teatro priemones – šviesą, muziką, šokį, ir per dešimtmetį sulaukė ne tik didelio Lietuvos žiūrovų dėmesio, bet ir tarptautinio pripažinimo Europoje bei JAV. Taip pat Kijevo Tarptautiniame monospektaklių festivalyje laimėjo Didįjį prizą, Sankt Peterburge, tarptautiniame festivalyje „Monoklis“ buvo įvertintas 1-ąja vieta, pelnė „Tespis“ (Kylis, Vokietija) teatro festivalio Didįjį prizą bei dalyvavo daugelyje kitų tarptautinių teatro festivalių: „Transit“ (Holstebro, Danija), „Magdalena Pacifica“ (Cali-Bogota, Kolumbijoje), „I FEST“ (Best of European Solo, Čikaga, JAV).

Liepos 14 d., 20 val. „Ramybės“ kultūros centre vyks teatralizuotas vakaras „Unė“, skirtas Unei Babickaitei (Uršulė Babickaitė-Graičiūnienė, arba Unė Baye, 1897–1961) – tai viena spalvingiausių praėjusio šimtmečio lietuvių teatro asmenybių, aktorė ir režisierė, vaidinusi Holivudo filmuose, Niujorko, Vašingtono ir Paryžiaus scenose. 1930–1932 metais Paryžiuje Unės rašytas dienoraštis, žaižaruojantis subtilia ironija, režisierę Birutę Mar paskatino sukurti vienaveiksmę pjesę „Unė“ apie juokingą, negailestingą ir magišką teatro pasaulį ir patyrinėti aktorystės prigimtį – žmogaus ir kaukės paradoksą: kaukė, kuri reikalinga visuomenėje, kad išsaugotum individualumą, ir – kaukė scenoje, leidžianti atsiverti, tapti savimi.

Birutė Marcinkevičiūtė-Mar aktorinio meistriškumo studijas baigė Sankt-Peterburgo Teatro, muzikos ir kino institute. Metus laiko japonų Noh teatro ir šokio mokėsi Tokijo Noh Kita mokykloje, stažavosi Londone, Graikijoje, Kipre. Dirba Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Su monospektakliais apkeliavo daugybę festivalių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šių metų balandžio 30 dieną vyko 30-oji Lietuvos mokinių istorijos olimpiada, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, VU Istorijos fakultetas ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Joje dalyvavo 105 moksleiviai, įveikę atrankas mokyklose ir savivaldybėse. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos...


Penktadienį, kovo 12 d., į Amžinybę išėjo viena elegantiškiausių Palangos moterų– Agelė Martinkėnienė. Vien tas faktas, kad čia gyveno, dirbo ir buvo laiminga Ji, Palangai neleido vadintis provincija…Ji buvo viena iš profesionaliausių Palangos ekskursijų vadovų, puikiai mokėjusi kelias užsienio kalbas ir iki mažiausių smulkmenų išmaniusi visus savo...


Gerumo niekada nebūna daug, o ypač šiuo slogiu karantino metu. Tačiau būrys Palangos veiklių ir energingų geradarių moterų, susivienijusių į Palangos LIONS moterų klubą, skuba daryti stebuklus – didesnius ir mažesnius. Tiems, kuriems jų labiausiai reikia. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos LIONS prezidente Raimonda Mitkuviene.


13-metė Justė Jocytė sulaukė dar vieno įvertinimo – kvietimo į Lietuvos moterų krepšinio rinktinę.   


Lietuvos Respublikos Seime vykusiame nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ finale V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinė Mūza Svetickaitė laimėjo I vietą, aplenkusi beveik šimtą geriausių moksleivių iš visos Lietuvos. Aktyvistė Mūza nebijo iššūkių ir ne kartą tai įrodė. Šis įveiktas iššūkis buvo tarsi dovana visai...


Nusikalsti linkę asmenys sugalvoja vis naujų legendų pinigams išvilioti. Per 2016 m. gruodį Palangos gyventojai pranešė apie 5 telefoninius sukčius. Galima numanyti, kad tokių skambučių sulaukė ir daugiau miesto gyventojų. Dviem atvejais sukčiai džiaugėsi grobiu.


Idealiausiai karštą, gyviausiai kurortinę 2002 metų liepos dieną, tikrai džiaugsmingai dirbant gelbėtoju Vanagupės poste, nuo tol man tapusiame dvasinio Prisikėlimo šventa likimine vieta, irkluojant mėlyną valtelę pro šalį karališkai oriai praplaukė dviejų muzikalių jaunų, gal ir susiporavusių žmonių katamaranas (tamilų kalboje „kattumaran“ –...


Liepos 7 d., 20 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35) vyks  spektaklis „Meilužis“, pastatytas pagal  šiuolaikinės prancūzų rašytojos Marguerite Duras  (1914–1996)  autobiografinį romaną.


Žemaitijos sūnau, ilsėkis ramybėje aukštaičių žemėje...

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

2012 m. spalio 2 d. „Palangos tilte“ buvo paskelbta publikacija „Jonas Piktuižis pasiaukojęs Tėvynės laisvei“. Straipsnyje aprašytas kario savanorio gyvenimas, jo karinė karjera bei žūties aplinkybės. Primenu, kad jaunesnysis puskarininkis J. Piktuižis žuvo kovoje už Lietuvos nepriklausomybę su maištininko Liuciano Želigovskio kariauna, būdamas dar...


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius