Savaitgalio susitikimai su operos legenda Irena Milkevičiūte: biografinės knygos pristatymas ir muzikiniai sveikinimai R. Juozapavičiaus kūrybinės veiklos 40-mečio proga

Palangos tiltas, 2022-02-23
Peržiūrėta
1985
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalio susitikimai su operos legenda Irena Milkevičiūte: biografinės knygos pristatymas ir muzikiniai sveikinimai R. Juozapavičiaus kūrybinės veiklos 40-mečio proga

Savaitgalį palangiškių bei miesto svečių laukia du išskirtiniai renginiai. Vasario 25 d., penktadienį, 17 val. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje bus pristatyta Aurelijos Arlauskienės knyga „Operos legenda Irena Milkevičiūtė“.  O šeštadienį, vasario 26 d., 14 val., kurhauzo koncertų salėje, visus kviečiame į Palangos kultūros ir jaunimo centro (toliau PKJC) meno kolektyvų „Guboja“ ir Jūros šaulių vyrų choro vadovo Rimgaudo Juozapavičiaus kūrybinės veiklos 40-mečiui skirtą  koncertą. 

Operos solistei Irenai Milkevičiūtei klausytojai plojo didžiausiose pasaulio koncertų ir teatrų salėse, o jos atlikti vaidmenys tapo ištisos operos epochos Lietuvoje simboliu. Ji iki šiol garsėja gebėjimu virtuoziškai valdyti balsą. Kai kas mėgina atspėti, kokia šio kerinčio talento paslaptis. Pati solistė sako, kad viskas paprasta, – ji tiesiog girdinti keturis taktus į priekį, esanti nenumaldomai godi žinioms, be galo kantri, valinga, mokanti įsikūnyti į muziką ir personažą. 

Susitikimo metu Irena Milkevičiūtė dainuos, dalinsis prisiminimais ir svarbiausiais gyvenimo įvykiais, lėmusiais jos įspūdingos karjeros pasiekimus. Muzikinėje renginio dalyje pasirodys  ir mecosopranas Fausta Savickaitė, dramatinis tenoras Antanas Tveraga, pianistas Aleksandras Vizbaras, PKJC moterų vokalinis ansamblis „Guboja“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius), koncertmeisteris Saulius Šiaučiulis, renginio vedėja Valdonė Juozapavičienė. 

Šeštadienį, vasario 26 d., kurhauzo koncertų salėje Rimgaudo Juozapavičiaus kūrybinės veiklos 40-mečio koncerte, meno kolektyvų vadovą muzikiniais pasirodymais sveikins ne tik muzikuojantys broliai, sesuo, Palangos meno kolektyvai, bet ir svečiai iš Vilniaus. Šilta palangiškių ir operos solistų iš Vilniaus draugystė prasidėjo prieš penkerius metus, kai operos solistas ir poetas, R. Juozapavičiaus geras studijų bičiulis Antanas Tveraga pasikvietė palangiškę Valdonę Juozapavičienę, kad pravestų jo knygos pristatymą. Ištraukomis iš garsių operų renginį paįvairino poeto kolegė, ne vienoje operoje kartu su A. Tveraga dainavusi Irena Milkevičiūtė. Tokia buvo muzikinio bendradarbiavimo pradžia, išaugusi į penkiametę draugystę. Per tuos metus panašaus pobūdžio kultūriniai renginiai vyko Kaune, Kaišiadoryse, Palangoje ir kituose Lietuvos miestuose. R. Juozapavičius džiaugiasi šia šilta draugyste ir galimybe į Palangą pakviesti tokio aukšto meninio lygio artistus.  

Maloniai kviečiame paskutinį vasario savaitgalį praleisti su muzika, šiltais ir jautriais susitikimais, palinkėjimais jubiliatui ir ypatingais palangiškių draugais, muzikais iš Vilniaus. 

Renginiai nemokami. 

Daugiau informacijos apie renginius www.pkjc.lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 13 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas renginys – latviškos knygos „Rucavos moterų pasakojimai“ pristatymas.


Gruodžio 11 d. 16.30 val. Palanghos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks Vaivos Milončiūtės poezijos knygos “Vasaros namai” pristatymas. 


Lapkričio 17 d. 16 val. Šventosios bibliotekoje vyksVaivos Milončiūtės poezijos knygos “Vasaros namai” pristatymas. Dalyvauja Palangos kultūros ir jaunimo centro vokalinis ansamblis „Eldija” .


Liepos 14 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks naujausios Gedimino Bytauto poezijos knygos-albumo pristatymas.


Gegužės 26 d. 17 val.  kviečiame į ciklo „Antika ir krikščionybė“ susitikimą Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje,  kur vyks profesoriaus, habilituoto mokslų daktaro, religijotyrininko Romualdo Dulskio knygos „Konfucijus ir Kristus“ pristatymas.


Kovo 24 d. (penktadieniį) 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – naujos I. Gudauskienės knygos „Biblijos vyrai ir moterys kryžkelėse“ pristatymas. 


Savaitgalį palangiškių bei miesto svečių laukia du išskirtiniai renginiai. Vasario 25 d., penktadienį, 17 val. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje bus pristatyta Aurelijos Arlauskienės knyga „Operos legenda Irena Milkevičiūtė“.  O šeštadienį, vasario 26 d., 14 val., kurhauzo koncertų salėje, visus kviečiame į Palangos kultūros ir jaunimo centro (toliau PKJC) meno kolektyvų „Guboja“ ir...


Vasario 26 d. 14 val. kurhauzo koncertų salėje vyks PKJC moterų vokalinio ansamblio „Guboja" ir Jūros šaulių vyrų choro meno vadovo Rimgaudo Juozapavičiaus kūrybinės veiklos 40-mečio koncertas.


Antradienį, birželio 16 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos operos ir baleto teatro operos solistas Vytautas Kurnickas bei dainininkė Gražina Skinderytė-Kurnickienė.


Lino Kojalos knygos pristatymas


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius