Stipriausia Maskvos berniukų komanda iš Palangos išvyko it musę kandusi

Palangos tiltas, 2017-03-16
Peržiūrėta
1871
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Stipriausia Maskvos berniukų komanda iš Palangos išvyko it musę kandusi

Savaitgalį jau tradiciniu tampančiame tarptautiniame berniukų (gim. 2005 m.) krepšinio turnyre „Palangos dienos 2017“ susigrūmė 10 komandų. Palangiškių krepšininkų treneris Regimantas Juška pasidžiaugė, jog visiems atvykusiems treneriams ir žaidėjams turnyras paliko gerą įspūdį, komandos turėjo galimybę pasivaržyti su lygiaverčiais varžovais, o ir užsimezgė, tikėtina, gerų rezultatų duosiantis bendradarbiavimas.

Tampa prestižiniu
Į Palangą atvyko komandos iš Maskvos („Trinta“), Sankt Peterburgo („Admiralteiskaja“), taip pat Lietuvos miestų – Vilniaus (Sostinės KM), Kauno (Sabonio KC, KM „Perkūnas“), Plungės (Plungės SRC), Panevėžio (Panevėžio KKSC), Klaipėdos (V. Knašiaus KM), taip pat dalyvavo jungtinė komanda „Žemaitija“ ir, žinoma, vietiniai – turnyro šeimininkai palangiškiai.
„Turnyro pavadinimas atsirado natūraliai, kadangi artėja „Palangos dienų“ renginiai, tad ir mes atkreipėme dėmesį į tai – pirmieji pradėjome renginių maratoną. Pernai jau organizavome tokį patį turnyrą, tačiau tuomet jis buvo mažesnis, šiemet pasisekė pasikviesti ypač stiprias komandas, su kuriomis buvo įdomu ir vertinga pakovoti kiekvienam jaunajam krepšininkui. Ne tik sulaukėme daugiau komandų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, bet ir komandos susirinko kur kas stipresnės. Šio amžiaus vaikų turnyras tampa prestižiniu“, – kalbėjo R. Juška.

Lygiavertės kovos
Kaip pripažino treneris, Palangos universalioje sporto salėje itin patogu organizuoti varžybas, vienu metu gali vykti net du komandų susitikimai. „Tuo labai džiaugėsi ir treneriai. Turnyras nebuvo toks varginantis. Visiems buvo džiugu, jog susirinko panašaus lygio komandos, vadinasi, buvo galimybė susikauti su lygiaverčiais varžovais, tai skatina jaunuosius žaidėjus pasitempti“, – sakė jaunųjų krepšininkų treneris.
O kovojant dėl aukštesnės vietos teko išlieti ne vieną prakaito lašą, nes atvykusi komanda iš Maskvos, pavadinimu „Trinta“, yra stipriausia Maskvos komanda, antra pagal pajėgumą buvo Sankt Peterburgo komanda „Admiralteiskaja“. Stengėmės pakviesti ir visas stipriausias Lietuvos komandas. Manau, kad mums pasisekė. Turnyro lygį nusako tai, jog iš 27 rungtynių 18 rungtynių baigėsi mažesniu nei 10 taškų skirtumu“, – pasisekusiu turnyru pasidžiaugė treneris.
Pašnekovas prisiminė, jog pernai sumanius organizuoti turnyrą, buvo sunku prisikviesti dalyvauti stiprias komandas, nes treneriai nežinojo, su kokiomis komandomis teks susitikti jų auklėtiniams. Treneriai siekia, jog komandos turėtų galimybę pasivaržyti su panašaus lygio žaidėjais. „Išvyko patenkinti, nesitikėjo, jog jų lauks tokios stiprios komandos. Maskvos „Trinta“ liko devintoje, priešpaskutinėje, vietoje. Mums irgi buvo labai į naudą susitikti su stipriais žaidėjais. Palangiškiai liko dešimti, bet užtat gavo daug vertingų pamokų. Beje, palangiškiai buvo jauniausi turnyro dalyviai“, – šyptelėjo turnyro organizatorius.

Tikisi bendradarbiauti ir ateityje
Pirmąją vietą užėmė „Žemaitijos“ komanda, antrąją – Sabonio KC, trečioji vieta atiteko KM „Perkūnas“, ketvirtoji – Panevėžio KKSC, penktoji – Plungės SRC, šeštoji – svečiams iš Sankt Peterburgo – komandai „Admiralteiskaja“, septintoje vietoje liko V. Knašiaus KM, aštuntoje – Sostinės KM, devintoje, kaip minėta, – „Trinta“, dešimtoje – palangiškiai – Palangos SC komanda.
Turnyro dalyviai buvo apdovanoti Palangos sporto centro įsteigtais prizais. Turnyro geriausiu žaidėju pripažintas Plungės SRC krepšininkas Nojus Radžius, kuris per rungtynes pelnydavo vidutiniškai po 32 taškus. Palangos komandoje naudingiausiu buvo pripažintas Titas Vainoras. „Žemaitijos“ komandoje, kuri laimėjo turnyrą, žaidžia ir du palangiškiai – Gustas Petrošius ir Antanas Levickas, kurie svariai prisidėjo prie komandos pergalės.
Džiugu buvo matyti daug žiūrovų, kurie atvyko ir iš Rusijos, gausiai saviškius palaikė vilniečiai. Į turnyrą buvo atvykęs ir Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Aleksandras Gračiovas su gausiu konsulato darbuotojų būriu.
R. Juška atskleidė, jog su Rusijos komandų treneriais užsimezgė puikūs santykiai, tikimasi bendradarbiauti ir ateityje. Jie išreiškė norą vasarą pastovyklauti Palangoje. O palangiškiai gegužės mėnesį yra kviečiami atvykti į Sankt Peterburgą, rugsėjį planuoja vykti į turnyrą Maskvoje.
„Pagautas entuziazmo gegužės mėnesį planuoju organizuoti dar du turnyrus 9-mečiams ir 15-mečiams“, – planais pasidalijo treneris.
Su treneriu pasvarstėme, jog krepšinis nuo seno Lietuvoje yra labai populiarus ir daug vaikų būtent šią sporto šaką pasirenka. Bet pastaruoju metu Palangoje atsirado daug kitų sporto šakų būrelių, kurie ir pavilioja savęs dar ieškančius paauglius. „Pastebiu, jog auga keletas krepšinio „perliukų“, tačiau dar neaišku, ar užaugs stiprūs krepšininkai, nepames sporto“, – paminėjo treneris R. Juška.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sekmadienį Raseiniuose vyko antrasis  U-12 berniukų Lietuvos tinklinio čempionato turas.


Kovo 4-5 d. Klaipėdoje startavo pirmasis U-12 berniukų Lietuvos tinklinio čempionato turas.


Vasario10 d. Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos berniukų kvadrato komanda kovėsi Lietuvos mokyklų žaidynių finale, kuris vyko Vilniuje, sporto mokyklos „Sostinės tauras“ salėje. 


Savaitgalį jau tradiciniu tampančiame tarptautiniame berniukų (gim. 2005 m.) krepšinio turnyre „Palangos dienos 2017“ susigrūmė 10 komandų. Palangiškių krepšininkų treneris Regimantas Juška pasidžiaugė, jog visiems atvykusiems treneriams ir žaidėjams turnyras paliko gerą įspūdį, komandos turėjo galimybę pasivaržyti su lygiaverčiais varžovais, o ir...


Praėjusį savaitgalį Kėdainių arenoje vyko Lietuvos moksleivių karate kyokušin finalinės taurės varžybos. Šios varžybos yra vienos iš svarbiausių sezone, kadangi išaiškina ne tik stipriausius kovotojus, bet ir stipriausias šalies karate kyokušin mokyklas. Šiemet Lietuvos moksleivių kyokušin karatė taurės varžybų finale dėl...


Praėjusį savaitgalį Vilniuje, „Siemens“ arenoje, vyko Lietuvos moksleivių karate kyokušin varžybų finalas „Siemens“ arenos taurei laimėti.


Kaip musę iš barščių...

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 05 09 | Rubrika: Nuomonės

Iš plačiosios tėvynės į Palangą atvykę poilsiautojai atvirai reiškė nusistebėjimą ir pasipiktinimą dėl pernelyg, jų manymu, prabangių individualių namų. Ypač šia tema atviri buvo karo veteranai.


Praėjusį savaitgalį Jurbarke vykęs Lietuvos karate kiokušin vaikų gimusių 2000m.-2002m. čempionatas išaiškino geriausius kovotojus bei stipriausias Lietuvos karate kiokušin mokyklas. Karate kiokušin mokyklai "Shodan" šiose varžybose atstovavo 47  dalyviai. Pasiekti puikūs rezultatai - iš vienų svarbiausių sezono varžybų buvo...


Savaitgalį Palangos sporto centro salėje vyko Kalėdinis tarptautinis vaikų futbolo (5x5) turnyras Lietuvos vidaus reikalų ministro taurėms laimėti. Varžybose dalyvavo aštuonios berniukų, gimusių 2002 metais, komandos iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. A grupėje žaidusi Palangos sporto centro komanda liko ketvirtoje vietoje.


Suolų tuštėjimo metas – svetur išvyko 97 mokiniai

Dalia JURGAITYTĖ, Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 02 | Rubrika: Miestas

Pasak Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Dianos Miltenienės, per 2009-2010 mokslo metus į kitas šalies savivaldybes mokytis išvyko 70, tuo tarpu  į kurorto ugdymo įstaigas atvyko mokytis žymiai mažesnis skaičius – 12 mokinių. Į užsienį emigravo 27 mokiniai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius