UAB „Palangos butų ūkis“ specialistai paruošė daugiabučius žiemai

Lukas JURGILAS, 2012-10-22
Peržiūrėta
3172
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Palangos butų ūkis“ specialistai paruošė daugiabučius žiemai

Kol kurorto daugiabučiuose namuose gyvenantys palangiškiai su nerimu laukia šildymo sezono ir vienos už kitą didesnių sąskaitų už šildymą, UAB „Palangos butų ūkio“ darbuotojų komanda – remontininkai, elektrikai, šilumos mazgų prižiūrėtojai – daro viską, kad šilumos sąskaitos Palangos gyventojams būtų nors šiek tiek mažesnės. Juk šilumos kaštai tampa mažesni ir pakeitus laiptinėje senus langus į plastikinius, sureguliavus lauko duris ar tinkamai šildymo sezonui paruošus šiluminius mazgus. Kad įmonė dirba gerai, rodo ir iki šiol nė vienos įmonės neadministruoto daugiabučio Žvejų g. 37 išreikšta valia, jog namo administravimą perimtų būtent UAB „Palangos butų ūkis“.

Tikisi, kad susilauks ir daugiau klientų
Palangoje yra apie 30 daugiabučių, kurių gyventojai patys administruoja juos. Bet praėjusią vasarą Žvejų g. 37 gyventojai išreiškė norą, kad daugiabučio namo administravimo paslaugą teiktų UAB „Palangos butų ūkis“.
„Perėmėme daugiabutį rugsėjį. Mums tai – džiugus faktas. Žmonės pasiklausė, ką apie mūsų paslaugas šneka kiti miesto gyventojai, ir pasirinko mus. Svarbi tokio pasirinkimo priežastis buvo ta, kad patiems gyventojams yra pakankamai sunku surinkti iš visų gyventojų daugiabučio administravimo mokesčius. Dalis gyventojų čia negyvena, atvyksta tik vasarą. O mes turime visą tokių paslaugų sistemą ir kontrolės mechanizmą. Mes – rimta įmonė, dėl to gyventojai mumis ir pasitiki“, – sakė UAB „Palangos butų ūkis“ techninio skyriaus vadovas Irmantas Knieža. Jis pridūrė: „Kol namas yra palyginti naujas, ir nėra gedimų, galbūt administravimo dalykai nėra labai reikšmingi gyventojams. Bet tereikia įvykti gedimui elektros skydinėje, ir visos bėdos prasideda. Kol mes administruosime namą, jų nebus“, – įsitikinęs vienas UAB „Palangos butų ūkis“ įmonės vadovų.
„Tikiu, kad ir kai kurie kiti neadministruojami daugiabučiai namai pasirinks mūsų įmonę artimiausiu metu“, – sakė I. Knieža.

Ėmėsi iniciatyvos
Jonė Tilindė iš Ganyklų g. 41-ojo namo sako, kad po remonto jaučiasi gyvenanti „kaip naujame name“.
Per jos inicijuotą laiptinės remontą buvo pakeistos laiptinės durys, jos buvo apšiltintos, buvo pakeisti laiptinės langai, sudėti plastikiniai, buvo išdažyta laiptinė, sudėti nauji šviestuvai, naujos pašto dėžutės.
„Turiu vokiško kraujo, matyt, dėl to negaliu pakęsti jokios netvarkos. Kad būtų laiptinėje visiems maloniau gyventi, pasikviečiau kelis kaimynus ir paklausiau jų tiesiai šviesiai, ar jie ir toliau nori gyventi tokioje netvarkoje. Visi sutarėme, kad būtina laiptinę remontuoti. Jiems pritarus, aš surašiau, kokius darbus reikia padaryti, ir nuėjau su raštu į UAB „Palangos butų ūkis“, kur mane labai maloniai priėmė direktoriaus pavaduotojas eksploatacijos darbams Irmantas Knieža“, – prisiminė moteris.
„Gavę prašymą su konkrečiai išvardintais darbais, mes padarėme sąmatą, supažindinome su ja gyventojus, išdėstėme, kiek ir kaip ilgai reikės mokėti už darbus. Visi gyventojai pritarė“, – įsiterpė I. Knieža.
„Aš mokėjau maždaug po 130 litų maždaug šešis mėnesius. Džiaugiuosi dabar, kad ėmiausi iniciatyvos. Laiptinė – kaip nauja. Darbai atlikti labai kokybiškai. Name mažai gyventojų, todėl nėra bendrijos. Bet, kaip matote, ir be jos galima sėkmingai padaryti remontą“, – šypsojosi ponia Jonė.

Labai patenkinta darbu
J. Tilindė sakė esanti labai patenkinta Butų ūkio įmonės darbu.
„Nelabai malonu prisiminti, kaip viskas atrodė anksčiau. Juk namui – 43 metai, bet dabar gyvenu kaip naujame name. Visas remontas atliktas nepriekaištingai. Turėjome tik pastabą dėl ne itin kruopščiai putoplastu apkaišytų rūsio durų, bet mus patikino, kad ir tai bus pataisyta“, – sakė namo gyventoja.
Ji džiaugiasi ir kokybiškai įmonės sutvarkytu daugiabučio namo stogu.
„Negalima pradėti laiptinės remonto nesutvarkius stogo“, – pastebi „Palangos tilto“ žurnalistą lydėjęs I. Knieža.
J. Tilindė sakė, kad laiptinės geru pavyzdžiu „užsikrėtė“ ir kitos laiptinės gyventojai, tik jiems, ko gero, bus sunkiau visiems sutarti, nes laiptinėje gyvena ir socialinės rizikos žmonių.
„Man žmonės jau sakė, kad sunkiai sekasi parašus, pritariančius laiptinės remontui, rinkti. Beje, kai suremontavo mūsų laiptinę, dingo ir visi „bomžai“. Jiems dabar pas mus, ko gero, per švaru“, – šyptelėjo namo gyventoja.
Kol buvo nesuremontuota laiptinė, pastebi J. Tilindė, keli namo gyventojai bandė bergždžiai parduoti savo butus.
„Bet galimi pirkėjai atvažiuodavo, pasižiūrėdavo į tokią apleistą laiptinę ir pasibaisėję išvažiuodavo. Po remonto bus lengviau ir butus parduoti, kas to pageidaus“, – įsitikinusi moteris.

Remontas neslėgė šeimos biudžeto
Sodų g. 51 namo laiptinė kvepia dažais, o akis traukia ką tik nudažytos šviesiais dažais laiptinės sienos.
„Mūsų laiptinėje yra dvylika butų. Laiptinė tik kartą buvo kapitaliai tvarkyta, nors namas jau senas. Būklė tikrai buvo apverktina. Laimei, kad laiptinėje gyvena jaunesnio amžiaus iniciatyvių žmonių, kurie ėmėsi iniciatyvos, kad laiptinė būtų suremontuota. Pirmiausia, įvyko laiptinės gyventojų susirinkimas. Gyventojams sutarus dėl darbų, laiptinės atstovas ėjo į „Palangos butų ūkį“, kur jį labai maloniai priėmė. Ir darbų kaina nebuvo labai didelė. Tik viena šeima yra socialiai remtina, todėl jai remontas kainavo mažiau. Jau baigėme ją mokėti ir turime labai gražią laiptinę“, – džiaugėsi namo gyventoja Petrutė Petronienė.
Namo gyventoja sako, kad remonto kaštai labai neslėgė šeimos biudžeto.
„Ir vyras gauna neblogą pensiją, ir aš, tai nelabai ir pajutome, kaip baigėme mokėti už remontą“, – sakė ji.
Palangiškė sakė esanti „labai patenkinta“ bendrovės „Palangos butų ūkis“ darbuotojų darbu.
„Dirbo labai sąžiningai ir kruopščiai. Niekada nemačiau jų tuščiomis rankomis stoviniuojančių. Labai džiaugiamės ne tik išdažyta laiptine, bet ir pakeistais langais. Senieji buvo visiškai išlūžę, o sudėti plastikiniai langai padės taupyti ir šilumą. Girdėjome, kad šilumos sąskaitos sumažėja apie dešimt procentų sudėjus naujus plastikinius langus. Buvo ir durys pakeistos. Stogą bendrovė jau prieš kelis metus sutvarkė. Esame patenkinti. Aš ir kitiems patarčiau rinktis „Palangos butų ūkio“ žmones remonto darbams atlikti“, – kalbėjo P. Petronienė.

Administravimo klausimas – aštrus
Laiptinės remonto iniciatorius Kęstutis Gasparavičius sakė kol kas esąs „labai patenkintas“ remontininkais.
„Dirba tvarkingai, gražiai, gal tik laiptinės dažų spalva yra šiek tiek per ryški ir šviesi“, – pastebėjo vyras.
„Mes laiptinės gyventojams leidome išsirinkti iš keliolikos spalvų, ir daugeliui patiko būtent tokia“, – įsiterpė į pokalbį I. Knieža.
„Gali būti. Neginčiju. Laiptinėje tikrai dabar labai jauku, nėra ką lyginti, kaip buvo anksčiau. Laiptinė nebuvo kapitaliai remontuota daugiau kaip trisdešimt metų, nuo pat namo pastatymo“, – teigė namo gyventojas.
K. Gasparavičius sako, kad visi namo gyventojai „be didesnių“ ginčų pritarė remontui.
Palangiškis sako girdėjęs apie kitos daugiabučius administruojančios įmonės bandymus pervilioti pas save daugiau daugiabučių, bet tikina, kad nė nesvarstąs tokios galimybės.
„O kam? O ką geriau jie padarys? „Palangos butų ūkis“ turi daug patirties ir gerų specialistų. Kai iškyla kokia nors bėda, skambiname įmonės dispečerinei ir visada susilaukiame labai operatyvios pagalbos. Tikrai negalime skųstis įmonės darbu“, – sakė K. Gasparavičius.

Savo algos neuždirba
„Mes paskaičiavome: jeigu gyventojas turi 50 kvadratinių metrų butą, tai administravimo mokestis jam sumažės po du centus už kiekvieną kvadratinį metrą. Vadinasi, litą per mėnesį ir dvylika litų per metus. Tai, švelniai tariant, tėra tų gyventojų akių dūmimas“, – įsitikinęs UAB „Palangos butų ūkis“ atstovas Jevgenij Sakovskij.
Atsiskaityti už savivaldybės įmonės paslaugas galima tik banke, ir tai kainuoja nuo 2,5 iki 3 litų. UAB „Palangos butų ūkis“, priimdamas mokesčius už komunalines paslaugas, neima nei cento. Ir tai sudaro dvigubai ar net trigubai didesnę nuolaidą.
Jį žeidžia ir žodžiai dėl tariamai ne visiškai skaidraus administravimo mokesčio panaudojimo.
„Tokie faktai – ne faktai, o tėra laužta iš piršto. Kiekvienais metais iki balandžio pirmos dienos, Aplinkos ministerijos nurodymu, mūsų įmonė, kaip ir bet kuri daugiabučių administravimo paslaugas teikianti įmonė, teikia gyventojams viešą ataskaitą, kaip, kiek ir kur yra panaudotos surinktos lėšos. Ir mes tai darome sąžiningai ir atvirai. Be to, kiekvienas kurorto daugiabučio gyventojas, atėjęs į mūsų įmonę, gali bet kada sužinoti tuos pačius duomenis. Tokie kaltinimai tėra žaidimas gyventojų emocijomis. Ne itin gražus, tiesa“, – piktinasi J. Sakovskij.

Atliekami elektros profilaktiniai darbai
„Palangos tilto“ žurnalistas pasivažinėjo su UAB „Palangos butų ūkis“ techninio skyriaus vadovu ir pasižvalgė, kur ir kokie darbai yra atliekami.
Sodų gatvės vieno daugiabučio laiptinėje, prie elektros skydinės, aptikome besidarbuojantį UAB „Palangos butų ūkis“ elektriką.
„Atlieku eilinius profilaktinius darbus, kuriuos atliekame kas tris mėnesius. Tikrinu daugiabučių gyventojų elektros skydelius ir skydines. Kol nėra pradėtas sezonas, susilaukiame kur kas daugiau gyventojų iškvietimų dėl įvairių elektros tinklo gedimų. Daugiausiai jie yra susiję su padidėjusiu elektros energijos suvartojimu, kol nėra įjungtas šildymas. Daug gyventojų nėra iki šiol pagal faktinę elektros tinko apkrovą susitvarkę savo elektros instaliacijos, todėl, esant didesniam elektros energijos poreikiui, įjungus šildytuvus, kaista elektros laidai, „išmuša“ automatus skydinės saugiklius, degina sistemos detales. Todėl darbo užtenka“, – sakė elektrikas Vytautas Stanius.
Bendrovė įdarbina du elektrikus prižiūrėti daugiabučių elektros tinklui prižiūrėti.

Laukia šildymo sezono
Kiekvienoms daugiabučio namo metalinėms durims įmonės darbuotojai įrengia taip vadinamą pritraukėją.
Tokius darbus atliekantį UAB „Palangos butų ūkis“ specialistą radome ir prie Sodų g. 31-ojo namo.
„Kaip sako pats pavadinimas, jo funkcija yra pritraukti duris, kad neliktų nė tarpelio šilumai išeiti. Kai yra lauke karšta, drėgmė ir karštis veikia durų suteptas dalis, todėl jos „išsireguliuoja“ ir ima daužytis. Artėjant žiemai, durų dalyse esantys tepalai yra dėl kintančios temperatūros sutirštėję. Dėl to durys nėra sandariai pritraukiamos. Todėl mūsų žmonės dukart metuose visas duris perreguliuoja. Šį sezoną jau esame sureguliavę daugumą durų“, – sakė I. Knieža.
Saulėtekio tako 8 daugiabučio šilumos mazge radome už jo priežiūros darbus atsakingą Audrių Miknevičių.
„Laukdami šildymo sezono pradžios, patikrinome namų manometrus, atlikome pastatų ir šilumos mazgų hidraulinius bandymus“, – „Palangos tiltui“ sakė A. Miknevičius.
Jis sako, kad įmonė „visiškai“ pasiruošė šildymo sezonui.

Ruošiasi renovacijai
UAB „Palangos butų ūkis“ šiuo metu ruošiasi dvejų daugiabučių, esančių Janonio g. 28 ir Žvejų g. 38, renovacijai.
„Šiuo metu atliekami techninio projekto darbai, renovacija prasidės kitais metais. Renovacija – specifinis dalykas. Darbus ir kredito gavimą teko derinti su Būsto agentūra. Konkursą renovacijai skelbė mūsų įmonė, bet Būsto agentūra atlieka kontrolę – net ir konkurso vedimas, laimėtojų atranka turi būti suderinta su šia agentūra. Tai yra saugiklis, ir užtikrina proceso skaidrumą“, – pabrėžė I. Knieža.
Anot jo, Būsto agentūros specialistai lankosi ir renovacijos objektuose, bendrauja su gyventojais, stebi atliekamų darbų kokybę.
Namai bus renovuojami pagal valstybės patvirtintą daugiabučių modernizavimo programą JESSICA. Valstybė apmoka 30 procentų renovacijos sąmatos. Daugiabučių gyventojai, pasiryžę imtis būsto renovacijos, gali gauti lengvatines paskolas.
 

Jūsų komentaras:

lukas 2012-10-22 20:08 (IP: 86.100.75.88)
kaip senais laikais, valdzia nacionalizuos visas privacias imones. bet kas is to?

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Konkurencijos taryba neliko kurčia UAB „Palangos butų ūkio“ skundams dėl prarandamų pozicijų kurorte – reikalauja Palangos savivaldybės paaiškinti, kodėl savivaldybės įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ leista perimti kurorto daugiabučių administravimą ir vykdyti jų renovaciją, taip pat būti renovacijos administratoriumi.


Antradienį Palangos miesto apylinkės teisme teisėja Diana Vercinskė iš esmės išnagrinėjo bylą pagal ieškovo UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį Palangos miesto savivaldybės administracijai dėl įsakymo pripažinimo neteisėtu ir panaikinimo, restitucijos taikymo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo. Byla...


Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos...


Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  


Kol kurorto daugiabučiuose namuose gyvenantys palangiškiai su nerimu laukia šildymo sezono ir vienos už kitą didesnių sąskaitų už šildymą, UAB „Palangos butų ūkio“ darbuotojų komanda – remontininkai, elektrikai, šilumos mazgų prižiūrėtojai – daro viską, kad šilumos sąskaitos Palangos gyventojams būtų nors šiek tiek mažesnės....


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius