Valdžios galvaskausmis dėl šiukšlių

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-01
Peržiūrėta
1306
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį penktadienį miesto valdžia su kurorto bendruomene aptarė šiukšlių mokesčio problemas. Susitikime dalyvavo meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas bei vienintelis iš politikų Eugenijus Simutis, dirbantis Rinkliavų centre direktoriaus pavaduotoju. Palangos miesto rinkliavų centrui bus pavesta administruoti mokestį už šiukšles. Daugiau nei vieno  miesto savivaldybės Tarybos nario neteko regėti susitikime su miestelėnais.

 

Teisinga kaina

Pasak mero V.Stalmoko, Taryboje jau buvo svarstytas sprendimo projektas dėl mokesčio už šiukšles, tačiau po ilgų ginčų nepriimtas joks. Kurorto vadovo teigimu, Klaipėdoje ir Nidoje mokestis skaičiuojamas pagal būsto kvadratinius metrus, Gargžduose ir Šiauliuose – pagal gyventojų skaičių.

Meras V.Stalmokas akcentavo, jog yra įvairių pasiūlymų, ir norint priimti teisingą sprendimą, būtinos diskusijos. Pasak jo, jei visi, kas šiukšlina, mokėtų, teisingai paskaičiavus kaina neturėtų didėti.

 

Pasiūlymai ir pageidavimai

Meras supažindino su gautais raštu bendruomenės „Palangos rytai“ ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos pasiūlymais. Pavyzdžiui, kavinės, restoranai, viešbučiai pageidautų mokėti už faktinį išvežamų šiukšlių kiekį, o visiems, turintiems registruotą kurorte turtą, taikyti abonentinį mokestį. Taip pat pagarsinta nuomonė, jog įmonės ir asmenys, nuomojantys butus, mokėtų pagal turimą kvadratūrą, o nenuomojantys patalpų individualių namų ir daugiabučių butų savininkai turėtų pranešti, kad neteikia patalpų nuomos paslaugų.


Mokestis diferencijuotas

Susistikime dalyvavusių miestelėnų siūlymu, vienas iš priimtiniausių variantų būtų vasaros sezono metu mokėti už turimą būsto plotą, o tarpsezoniu – pagal žmonių skaičių. Tiems, kurie negyvena Palangoje, o nuomoja patalpas, nustatyti metinį abonentinį mokestį. Palangiškiai argumentavo, kad esti tokių verslininkų, kurie, nors ir yra sudarę sutartis, tačiau per metus išveža vos keletą konteinerių. „Ne paslaptis, kad šiukšlės atsiduria konteineriuose prie kapinių arba paliekamos miškeliuose, pakelėse, o dažniausiai patyliukais švystelėjamos į daugiabučių namų konteinerius“, - piktinosi miestelėnai. Taip pat išsakyta nuomone ir dėl garažų, sodų bendrijų rinkliavos mokesčio nustatymo už šiukšles, siūlyta privačių valdų savininkams nustatyti šiukšlių normą, kiek per metus jie turėtų išvežti konteinerių. Atkreiptas dėmesys, kad ir prekiaujantys gatvėse turėtų mokėti atitinkamą šiukšlių mokestį. Nemažai bendruomenės narių išsakė mintį, kad teisingiausias mokestis būtų nustatytas už faktinį šiukšlių kiekį, tačiau jie, būdami miesto patriotais, sutiktų vasaros sezono metu mokėti pagal kvadratūrą, o likusius devynis mėnesius pagal žmonių skaičių.

 

Šiukšlių kaina

Susitikime dalyvavęs bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus susirinkusiems sakė, kad per metus įmonė išveža 17 tūkst. tonų šiukšlių. Per sezoną net 9 tūkst. tonų. Tai daugiau nei pusė nei per devynis likusius mėnesius. Iš jų 3 tūkst. tonų taip įvardijami niekieno šiukšlių maišeliai, kuriuos komunalininkai sezono metu surenka kasdien. Iš viso miestui šiukšlių išvežimas kainuoja 740 tūkst. litų.

 

Nesudaro sutarčių

Pasak K.Skieraus, sprendimas už vieną konteinerį privačių valdų savininkams mokėti 7 litus priimtinas ir šio nustatyto mokesčio užtektų. Tačiau, anot įmonės vadovo, problema ta, kad nemažai namų, kotedžų savininkų nesudaro sutarčių. Anot jo, norint, kad kaina už šiukšles nedidėtų, būtina apmokestinti visus.

Bendrovės direktorius informavo apie ketinimus pastatyti konteinerius ir žolės kompostui bei pagarsino, kad už išvežtas rūšiuotas atliekas gauta 31 tūkst. litų.


Aktyviausi palangiškiai susirinkime pateikė savo siūlymus.


Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Informuojame, kad paskelbtas konkursas Palangos miesto rinkliavų centro direktoriaus pareigoms užimti


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Rinkliavų centro rinkliavų kibiras – kiauras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 25 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės Taryba numačiusi šiais metais surinkti 350 tūkstančių litų vietinių rinkliavų vien tik iš automobilių stovėjimo tam savivaldybės nustatytose vietose. Bet kaip įsitikino savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, praėjusį trečiadienį patikrinusi, kaip renkama rinkliava vienoje iš daugelio automobilių mokamo statymo vietose – aikštelėje prie sanatorijos „Pušynas“ – tiek...


Mokestis už šiukšles smogs nuo Naujųjų metų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 13 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos mokesčių tarifus už šiukšlių išvežimą. Taip pat patvirtinta nustatyto mokesčio surinkimo tvarka bei biudžetinei įstaigai Palangos miesto rinkliavų centrui pavesta administruoti šį mokestį.


Valdžios galvaskausmis dėl šiukšlių

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį miesto valdžia su kurorto bendruomene aptarė šiukšlių mokesčio problemas. Susitikime dalyvavo meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas bei vienintelis iš politikų Eugenijus Simutis, dirbantis Rinkliavų centre direktoriaus pavaduotoju. Palangos miesto rinkliavų centrui bus pavesta administruoti mokestį už šiukšles. Daugiau nei...


Valdžia su gyventojais tarėsi dėl šiukšlių mokesčio

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 28 | Rubrika: Miestas

Penktadienį S.Vainiūno muzikos mokyklos salėje miesto meras Vytautas Stalmokas bei darbo grupės nariai, kuriems pavesta parengti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą  nuostatus bei apskaičiuoti rinkliavos dydį, išklausė miesto bendruomenės narių pasiūlymus bei pastabas dėl šiukšlių surinkimo ir apmokestinimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius