Valdžios taiklūs metimai lemia Palangos sėkmę

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013-09-12
Peržiūrėta
558
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas
Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Po vasarą tvyrojusios politinės tylos rugsėjis driokstelėjo miesto taryboje valdančiąją koaliciją sudarančių partijų renginiais.
Partijų skyrių pirmininkus rinko abi liberalų partijos, o Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos skyriaus jubiliejaus šventė, kurioje ant pjedestalo buvo užkeltas miesto meras Šarūnas Vaitkus, prilygsta ataskaitiniam rinkiminiam susirinkimui.
Tačiau po šių partinių sambūrių miesto politinėje padangėje – faktiškai jokių pokyčių.
Liberalcentristų vedliu išliko jokios konkurencijos nepatyręs vicemeras Saulius Simė, o susiskaldžiusiame Liberalų sąjūdžio skyriuje valdžią paėmė ir iki tol jam dirigavęs Eimutis Židanavičius.
Nauja tai, kad abiejų liberalų partijų skyrių vadovai jau prakalbo apie būsimus savivaldos rinkimus, iki kurių neliko nė pusantrų metų.
Po Seimo rinkimų nupešioti liberalcentristai taryboje tikisi gauti tas pačias keturias vietas, kaip ir praėjusiuose rinkimuose, į kuriuos ėjo dar būdami realioje valdžioje ir savivaldybėje, ir Seime. Dabar startinės šios partijos pozicijos yra gerokai prastesnės.
E. Židanavičius kliedi net apie 6 mandatus – dukart daugiau nei ši partija turi dabar.
Tokios visiškai nepamatuotos šių politinių partijų prognozės įrodo, kad apsvaiginti dabartinės koalicijos sėkmės jų lyderiai visiškai nebesuvokia realybės.
Dešimt vietų taryboje abi liberalų partijos nėra turėjusios net po 2007 metų rinkimų, kai po tuomečių konservatorių valdymo kracho liberalai nušlavė visus konkurentus. Šiandien situacija visiškai kitokia. Nors ir būdami valdančiosios koalicijos sudėtyje Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga, kalbant krepšinio terminais, žaidžia be kamuolio. O neturint kamuolio, kaip žinia, į krepšį įmesti neįmanoma.
Kamuolį turi ir žaidimo eigą diktuoja konservatoriai su Š. Vaitkumi priešakyje. Kažkokias iliuzijas būsimuose rinkimuose liberalai galėtų kurti, jei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai šioje kadencijoje mėtytų pro šalį. Tačiau jau trečius metus konservatoriai šaudo tritaškius. Iš po krepšio gal ir ne visuomet jiems pavyksta įmesti, tačiau, palyginti su ankstesniu laikotarpiu, Palanga akivaizdžiai laimi.
Atstatytas dešimtmetį miesto gėda buvęs Kurhauzas, baigiama įrengti sporto arena, kitą vasarą poilsiautojus priims modernus kempingas, visiškai pasikeitę laidojimo namai, baigiamos atnaujinti kelios miesto gatvės, išplėstos automobilių stovėjimo vietos Rytų gyvenamojo kvartalo gatvėse, pradedama Vasaros koncertų salės rekonstrukcija – tai tie konservatorių tritaškiai, kurie būsimuose rinkimuose šią partiją daro neabejotinu favoritu. Tiek vienu metu atsirandančių naujų objektų Palangoje dar nėra buvę per visą Nepriklausomybės atgavimo laikmetį.
Nors koalicijos partneriai vis pasikelia sau uodegą tvirtindami, kad šie rezultatai pasiekti taryboje bendrai balsuojant visai valdančiajai daugumai, rinkėjams yra aišku, kas Palangai pelno taškus, o kas šiame žaidime tėra statistai.
Esama situacija tenkina ir skyriaus pirmininku S. Simę perrinkusius liberalcentristus, kurie, regis, galutinai palaidojo valdžios revanšo ambicijas ir susitaikė su konservatorių ginklanešių vaidmeniu.  Tačiau užtat tai jiems kitoje kadencijoje garantuoja vietą valdančiojoje koalicijoje ir, galbūt, vicemero postą.
Apie 6 vietas taryboje svajojantis Liberalų sąjūdis nėra padaręs nieko reikšmingesnio, kas leistų tikėtis tokio rezultato. Populistiniai, dažniausiai su įstatymais prasilenkiantys, ir dėl to neįgyvendinami E. Židanavičiaus pasiūlymai bei sutvarkytos Palangos ir Šventosios turgavietės dar nėra tie svertai, kurie paveiktų tokį pat gausų būrį rinkėjų, kurie praėjusiuose rinkimuose 6 mandatus atidavė konservatoriams.
Viena iš dviejų didžiausių kurorto politinių partijų užsimojęs tapti Liberalų sąjūdis po pusantrų metų apskritai turėtų likti už valdžios borto.
Po savivaldos rinkimų mandatų skaičių taryboje neabejotinai pasididinę ir miesto valdžios sudėtį formuosiantys konservatoriai liberalsąjūdiečių greičiausiai nepasiges. Visų pirma, dėl to, kad visada oponuoti pasiruošęs politinis partneris valdžioje niekam nėra reikalingas. Formaliai net ir būdamas valdančiojoje koalicijoje E. Židanavičius jau dabar kartu su opozicija dažnokai atsiduria anapus daugumos.
Jei liberalsąjūdiečiams rinkimuose ir pavyktų gauti reikšmingesnį mandatų skaičių, jų ir konservatorių politinė sąjunga nebūtų naudinga ir Palangai, nes ambicijų vadovauti miestui neslepiantis E. Židanavičius taptų trukdžiu darniam valdžios darbui. Du lyderiai po viena saule niekada dar neišsiteko.
Užtat vadovo charizmos neturintis ir iš esmės vykdytojo funkcijas atliekantis S. Simė konservatoriams puikiausiai tinka. Kita vertus, be politinės sąjungos taryba neapsieis ir būsimoje kadencijoje. Kad ir į kokias populiarumo aukštumas pakilusi Š.Vaitkaus komanda absoliučios daugumos taryboje veikiausiai negaus. Sparnus nuleidę liberalcentristai bei, sėkmingų rinkimų atveju, Centro partija ir turėtų tapti būsimos miesto valdžios sėkmės garantu.
Kol kamuolį turi tie, kurie žino, ką su juo daryti ir kol į krepšį krenta taiklūs metimai, Palangą sėkmė dar lydės. 

Jūsų komentaras:

hmmm 2013-11-06 13:45 (IP: 78.61.104.50)
kur cia savaites komentaras ???? Cia jau MEEEEEENESIO komentaras !!! Ale ima blooooga pavyzdi is kaimyninio laikrascio, kur straipsniai- beveik metu senumo....

to mano nuomone 2013-09-28 22:27 (IP: 78.61.104.50)
ir palaikau tamstos nuomone. ir pritariu , ir DAR GALVOJU PEREITI I ZIDANAVICIAUS PARTIJA . IR VISADA UZ JI BALSUOSIU...

Marija 2013-09-20 11:35 (IP: 78.61.56.200)
Na ir "paškudni" lietuvaičiai esame, todėl tiek DAUG mūsų giminaičių ir tarnavi KGB.Jei tik žmogus dirba, būtinai jį ap..ši...,bet labai dailiai,'tarp eilučių'.Šio "apžvalgininko "rašliavos niekada neskaitau,nes ir be skaitymų aišku.TAIGI ,nebegadinsiu akių...

mano nuomonė 2013-09-20 11:28 (IP: 78.61.56.200)
Visada balsuodavau už konservatorius Seimo rinkimuose,tačiau iš jų partijos Palangoje? Ne,nes kol kas nėr už ką...Niekada nebalsavau už Liberalų sąjūdį į Seimo rinkimus, bet Palangoje...balsavau ir balsuosiu už Liberal sąjūdiečius, nes tuos žmones pažįstu,jie stengiasi dėl Palangos ir daug padarė,ypač E.Židanavičius.Aš galvoju,kad mes turime balsuoti už ŽMONES,sąžiningus,energingus ,o ne klastūnus įvairiausiose partijose ,kurie dėl valdžios rezga įvairiausius 'tnklus".Šiuo metu mano pasitikėjimą Palangos partijose kelia tik LIBERALŲ SĄJŪDIS.

Analitikui Eugenijui 2013-09-18 21:00 (IP: 78.61.51.119)
Tai kas čia blogo, kad komentuoja tie patys. Gerai, kad komentuoja, jie domisi kas vyksta, yra aktyvūs......Keistas tamstos pastebėjimas.

Eugenijus 2013-09-18 12:21 (IP: 195.182.88.82)
Tie patys komentatoriai Paluckas ir Židanavicius. IP adresai kartojasi:) O Ziabkus i 10 pataike, kad nervojasi komentuodami:) Kita kedencija miestui dirbs konservatoriai ir centristai Čia yra faktas ir aikvaizdus.

tooooo 2013-09-17 13:41 (IP: 78.61.104.50)
tikrai apgailetina

To to to to 2013-09-17 02:32 (Fmkk / IP: 68.14.145.128)
Ar tai visas tamstos intelektualinis potencialas? Apgailetina.

senbuve 2013-09-16 15:54 (c / IP: 212.122.93.162)
a, VAITKUS krepsininkas???

vietinė 2013-09-16 08:26 (avietinė / IP: 88.119.253.63)
Gal muiliuko ???????????Perskaičius straipsnį susidariau nuomonę, kad autorius jau be muilo kai kur lenda valdžios atstovams.

To to Ziabkau 2013-09-16 01:53 (Hjhjn / IP: 68.14.145.128)
Ponuli ar ponule, jei jus kabinejates, kaip pats sakote, prie tokiu "smulkmenų", kaip antai, kito komentatoriaus lytis, tai galit manimi ir netikėti.. :):):) Geriau tikekite Palangos karaliukais arba kokiais ginekologais ar urologais.. O as mieliau bendrausiu ir kalbėsiu tiesiog su zmonemis, kurie yra protingi, kritiski ir laisvi ( ypac nuo provincialumo ir siauro atstovavimo savoms partijoms)..

Algis 2013-09-15 20:40 (IP: 78.61.51.119)
Ziabkus taiko tiksliai į dešimtuką

to ziabkau 2013-09-14 12:27 (IP: 78.61.104.50)
...PATI pakritikuodavau...esu TIKRAS...Tai kurios lyties komentatorius ?!!!? Kaip tiketi jo nuosirdumu, jei ir tokioje smulkmenoje painiojasi...

Ziabkui 2013-09-14 04:36 (IP: 68.14.145.128)
Ponas Ziabkau, pasakysiu, dažnai pati kritikuoodavau dėl klaidingu minciu, dėl nepakankamo izvalgumo, dėl tam tikro padlaiziavimo konservatoriams, taciau ši karta turėčiau pritarti. Pati mintis teisinga: ši kadencija pajudino kai kuriuos projektus iš mirties taško, taciau visgi liko daug pliurpalu, daug neismanymo bei nepamatuoto biurokratizmo, pasiputimo. Dirbantys žmones žino ką aš turiu omeny. Kita vertus, Ziabkus teisus- liberalų partijos- absoliučios statistes. O tai kas toms partijoms vadovauja, tai daugiau nei apgailėtina.. Sakau, ne norėdamas įžeisti jų kaip žmonių, kalbu apie jų, kaip politiku, sugebėjimus, apie jų daugialypuma, intelekto infantiluma ir siaurą ( provincialu mąstymą).. Ir tai yra politine realija, kuri galetu duoti palangai esminį postūmį???????? Esu tikras, kad ne. Palangai iš esmės reikia nauju veidu, naujo, verzlaus

cha 2013-09-13 21:39 (IP: 78.61.104.50)
nors ir is kitos partijos, bet tikrai balsuosiu uz E.Zidanaviciu !!! SEKMES !!! Jau vien tai, kad ji persekioja daug kenkeju, parodo, kad jis dirba gerai !!!

2013-09-13 15:34 (IP: 82.135.209.244)
Esi skolingas Vaitkui tai dabar atidirbinėji ir aukštini kaip dievą,nors suktas kaip velnias kas to nežino

pz 2013-09-13 13:40 ([email protected] / IP: 84.46.250.242)
ne bet Ziabkau tu paistalas vistiek ka nori ta sakyk :D

Taip pat skaitykite

Politiškai stabilioje, vienų konservatorių valdomoje Palangoje įvykiai pas kaimynus, Kretingoje, kur iširo Kretingos rajono Tarybos valdančioji koalicija ir, konservatorių iniciatyva, buvo suformuota naujoji valdančioji koalicija, atrodo įdomūs ar net netikėti. „Palangos tiltas“ domėjosi, kas vyksta pas kaimynus,


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Palangos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų baigiamasis renginys šiemet driokstelėjo neeiliniu įvykiu – pajūrio zonos TAU konferencija „Kuo mums reikšmingas TAU: realijos ir perspektyvos“.


Lietuvos valstybės atkūrimo proga Palangos sporto arenoje vyko Palangos politinių partijų turnyras, kurį organizavo krepšinio klubas „Palanga“ ir Palangos sporto centras.


Šventoji pareikalavo miesto valdžios dėmesio

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2014 02 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Daugiau nei metus trukusioje Palangos mero Šarūno Vaitkaus ir šventojiškių priešpriešoje – pralaužti ledai.


Valdžios taiklūs metimai lemia Palangos sėkmę  17

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 09 12 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Po vasarą tvyrojusios politinės tylos rugsėjis driokstelėjo miesto taryboje valdančiąją koaliciją sudarančių partijų renginiais.


Kas lemia Palangą užgriuvusią sėkmę?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 07 15 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šalies vyriausybei atsimerkė akys – regis, tik dabar ji suvokė, kad Lietuva turi kurortus, kurie reprezentuoja mūsų kraštą.


Vis aktyvesnės politikų, siekiančių patekti į Tarybą, agitacijos praėjusį antradienį persikėlė ir į Senąją gimnaziją, kur susirinkusių partijų atstovų nekantriai laukė būrys vyriausiųjų gimnazistų, troškusių gauti atsakymus į jų pateiktus klausimus. Nedrąsiai prasidėjęs pokalbis netruko peraugti į karštą diskusiją.


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius