Vasara. Darbas. Vaikai. Kaip viską suderinti ir neišprotėti? Rūta iš Palangos ir jos „Žinius“ žino kaip

"Palangos tilto" informacija, 2022-09-03
Peržiūrėta
1584
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasara. Darbas. Vaikai. Kaip viską suderinti ir neišprotėti? Rūta iš Palangos ir jos „Žinius“ žino kaip

Vasara dirbančioms mamoms dažnai reiškia ne tik progą pagaliau pasiekti jūrą, vykti į suplanuotą kelionę – atostogas, bet ir galvos skausmą, kaip ir kur prižiūrėti vaikus, prasidėjus darželinukų ir mokyklinukų atostogoms. 

Vis daugiau darbdavių stengiasi suteikti savo darbuotojams galimybes suderinti darbuotojų ir tėvų pareigas: siūlo lanksčius darbo grafikus, leidžia pasirinkti mažesnį darbo krūvį, nuotolinį darbą ir kt. 

Apskaitos paslaugas teikianti įmonė UAB „Žinius“ dirbančias mamas skatina dirbti laisvai pasirenkamu darbo grafiku ir sumažintu darbo krūviu bei sudaro galimybę darbuotojų vaikams reikalui esant „padirbėti“ įmonės biure Klaipėdoje. Tam biure įrengtas vaikų žaidimų kampelis, kuriame gausu žaidimų, piešimo priemonių, knygelių. 

Pasak „Žiniaus“ direktorės, palangiškės Rūtos Ūsaitės-Duonielienės, nuo pat įmonės veiklos pradžios „Žinius“ orientuojasi į grįžtančias į darbo rinką mamas, kurios siekia sėkmingai derinti profesinę karjerą ir motinystę. Dauguma įmonės darbuotojų augina vaikus iki 12 metų.

„Esame maža įmonė ir kol kas dar negalime sau leisti pasamdyti animatorės ar auklės, kuri nuolat dirbtų ir užimtų mūsų vaikus, kaip tai daryti pradeda didieji darbdaviai. Tačiau didžiuojamės tuo, kad buvome vieni pirmųjų Klaipėdoje, dar gerokai prieš Covid pandemiją, 2017 metais, pradėję dirbti nuotoliu ir sudarę sąlygas mamoms dirbti su mažamečiais vaikais“, – sakė Rūta.

Pasak jau penktus metus „Žiniuje“ dirbančios darbuotojos Janos Kubilienės, vaikams smagu pamatyti, kur dirba jų mama, jie pasijunta svarbūs, įtraukti į procesą, jiems patinka, kad jie tiesiog gali ateiti, nereikia kažkokių ypatingų leidimų ar progų. 

„Bet tai negali užtrukti ilgai: iki 2-4 val., nes mažieji neturi kantrybės išbūti vienoje vietoje ilgai ir tada prasideda blaškymasis tarp kompiuterio ir vaiko“, – šypsosi Rūta.

Darbuotoja Monika Butkienė pasakoja, kad kai pirmą kartą atsivedė savo vaiką į darbą „Žiniuje“, jam ten taip patiko, ypač vaikų kampelis ir visa kita.

„Kai kitą kartą vėl ėjome kartu į darbą, aš jam sakiau, kad čia reikia būti tyliai, nes tetos dirba ir t.t. ir, kad tai ne žaidimų kambarys, o mamytės darbo vieta. O jis nustebęs man sako: „O tai čia ne žaidimų kambarys?“ – juokėsi prisiminusi Monika.

Kasmetinės „Žiniaus“ darbuotojų apklausos patvirtina, kad sudaromos galimybės vaikams būti su savo dirbančiomis mamomis yra vienos iš labiausiai motyvuojančių darbuotojų lojalumą. 

„Darbuotojai jaučia, kad jų ir darbdavio bendražmogiškosios vertybės, orientuotos į šeimą, sutampa, todėl nekyla įtampa, kai rytais tenka vežti vaikus į ugdymo įstaigas, kai tenka dienos metu išlėkti pas gydytoją, į būrelius ar netikėtai susirgus – dirbti iš namų. „Žiniuje“ viskas suderinama!“ – sako Rūta Ūsaitė-Duonielienė.

PT info

LT - FOTO

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasara dirbančioms mamoms dažnai reiškia ne tik progą pagaliau pasiekti jūrą, vykti į suplanuotą kelionę – atostogas, bet ir galvos skausmą, kaip ir kur prižiūrėti vaikus, prasidėjus darželinukų ir mokyklinukų atostogoms. 


Jau trečius metus iš eilės Palangos kultūros ir jaunimo centras inicijuoja projektą „Tarptautinių filmų vasara Šventojoje“.


Iš Ukrainos atvykę vaikai/paaugliai išgyvena skaudžius įvykius, todėl net ir apsistoję saugioje aplinkoje gali jaustis bei elgtis labai įvairiai: būti jautrūs, dirglūs, liūdni, nerimauti ir būti labai nerimastingi, atsiriboję, bijoti arba stipriai pykti, taip pat gali atrodyti viskam abejingi arba būti linksmi ir užsiimti jų amžiui įprastomis veiklomis, turėti stiprius besikeičiančių emocijų...


Palyginti su pernykšte vasara, šįmet 160 tūkst. eurų daugiau uždirbusi bendrovė „Palangos vandenys“ jau traukia iš stalčių anksčiau atidėtus investicinius projektus, rašo lrytas.lt žurnalistas Alvydas Ziabkus.


Šią savaitę savo darbo dešimtmetį Palangos mero poste minintis Šarūnas Vaitkus jau sulaukė daugybės sveikinimų. „Palangos tiltui“ savo nuomonę apie didžiausio šalies kurorto, Palangos, merą išdėstė ir Algirdas Butkevičius, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys.


21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Lietuvos Vyskupų sprendimas pačiame koronaviruso pandemijos įkarštyje, nepasaint karantino suvaržymų, atnaujinti mišių laikymą nuo sausio 11 dienos ne juokais papiktino daugelį – kaip gi šitaip? Laimei, kilus visuomenės pasipiktinimui, Vyskupai atsitraukė: mišios nebus kol kas laikomos. Paprašytas pakomentuoti Vyskupų sprendimą atnaujinti mišias...


Jau netrukus sunkiasvorių mašinų kaušai įsmigs į žemę – kurorte jau artimiausiu laiku prasidės šilumos trasų modernizacija, kurią vykdys rangovas iš Plungės – UAB „Plungės lagūna“. Jam pristatyti miesto šilumos įmonė „Palangos šilumos tinklai“, modernizacijos užsakovė, kovo 15 d. pakvietė ne tik žurnalistus...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


„Tėvai nežinojo, pas ką mane nuvežti, tai aš pati jiems pasakiau“, - atkartojo savo mažosios pacientės žodžius vaikų gydytojas Alfredas Kerulis. Pelnyti vaikų meilę šiam gydytojui ne itin sudėtinga. Pasak jo, svarbu užmegzti ryšį, o jį užmezgus vaikai gydytoju ima pasitikėti ir nejaučia nei menkiausios baimės. Ypatingai tuo atveju, jei atliekama procedūra nekelia skausmo. Pastaruoju metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius