Vasario 16-osios paminėjimas Laukžemėje

Irena NENIŠKYTĖ, 2014-02-20
Peržiūrėta
1005
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasario 16-osios paminėjimas Laukžemėje

Drauge  paminėti Vasario16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Laukžemės (Kretingos raj.) klebonas Vidmantas Gricius pakvietė palangiškius – kultūros centro „Bočių“ kolektyvą ir už juos kiek jaunesnius „Banguolių“ tautinių šokių kolektyvo šokėjus (vadovė Janina Serapinienė). Su šventine programa kartu vyko ir vokalinė-instrumentinė grupė (vadovas Rimantas Tranauskas).
Vasario 16-osos rytą į šventę susirinko ne tik šio kaimo bendruomenė (apie 70 gyventojų), bet ir aplinkinių 14 kaimų gyventojai. Gausiai susirinkusiems į šv. Andriejaus, net 1642 metais Andriejaus Radziminskio statytą, o vėliau ne kartą perstatytą bažnyčią, Šv. Mišias aukojo ir pamokslą sakė kanauninkas A. Sabaliauskas, ragindamas parapijiečius turėti daugiau pakantumo, kantrybės, pagarbos vienas kitam  ir siekti kitų kilnių jausmų, citavo Popiežiaus Pranciškaus žodžius: „Gyvenimas drauge yra menas, yra ištverminga kelionė – graži ir žavi... joje svarbūs trys žodžiai – prašau, ačiū, atsiprašau!
Po Šv. Mišių žmonės užpildė visas erdvios parapijos žiūrovų salės kėdes. Šventės „vadžias“ perėmė Laukžemės bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė. Tad toliau viskas vyko pagal iš anksto numatytą scenarijų. Visų pirma susirinkusiųjų lūpomis nuskambėjo Nepriklausomos Lietuvos himnas, po to sekė kanauninko A. Sabaliausko sveikinimo kalba. Šventinį koncertą populiariomis dainomis pradėjo Laukžemės bendruomenės vokalinis  ansamblis „Žiburys“ (vadovas Alvydas Višinskis). O tautiniais šokiais, dainomis ir linksma muzika šventę užbaigė  Palangos „Bočiai“ ir „Banguoliai“. Bendruomenės pirmininkė A. Mikutienė nuoširdžią padėką  dalyviams išreiškė, įteikdama ansamblių vadovams po atminimo dovanėlę. Smagi šventė ir mielas pabendravimas prie kavos puodelio tarsi užtvirtino popiežiaus Pranciškaus žodžius: „Gyvenimas drauge yra menas“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiais metais tradicinis Šventosios pagrindinėje mokykloje vykdomas projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios" įprasmintas daugybe renginių ir gražių akcijų. Vienybės, patriotiškumo ir laisvės vertės suvokimas kaip niekada suvienijo visą mokyklos bendruomenę.  


Antradienį, vasario 1 dieną, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas šventė 47-ąją gimtadienį. Ta proga Palangos meras ir M. Skritulsko bičiulis Šarūnas Vaitkus paliko žaismingą įrašą-gimtadienio sveikinimą savo Facebook.


Antradienį, lapkričio 23 d., Palangoje paminėtos lietuvių tautos patriarcho, vieno iš iškiliausių lietuvių visuomenės veikėjo, Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataro, pirmojo laikraščio „Aušra“ redaktoriaus, mokslininko bei gydytojo Jono Basanavičiaus 170-osios gimimo metinės. Ta proga miesto meras Šarūnas Vaitkus ir mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas visų palangiškių...


Pirmąjį rugsėjo šeštadienį minima Baltijos jūros diena. Rugsėjo 3 dienos rytmetį Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai taip pat  paminėjo Baltijos jūros dieną. Grupėse buvo diskutuojama apie  Baltijos jūrą, jos taršos problemas ir pavojus  žmogui, gyvūnijai bei augmenijai. 


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad sąskaitos už gautas paslaugas vasario mėnesį vėluos dėl AB „Lietuvos paštas“ vykdomų darbų diegiant automatizuotą siuntų skirstymą.


Birštonas ir Druskininkai aplenks Palangą atnaujindami apgyvendinimo paslaugų teikimą.


Savo širdimi iškentėtų – Lietuvai išverktų Vilties eilėraščių knygoje „Pasaulis po langu“ (2002 m., išleido leidykla „Libra Memelensis“) prakilni, sąžininga, jautri Palangos moteris, žinoma pajūrio krašto Sibiro „Akademijos auklėtinė“, tremties poetė Stefa Večerskytė-Daukšienė rašė:


Vasario 16-osios paminėjimas Laukžemėje

Irena NENIŠKYTĖ, 2014 02 20 | Rubrika: Miestas

Drauge  paminėti Vasario16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Laukžemės (Kretingos raj.) klebonas Vidmantas Gricius pakvietė palangiškius – kultūros centro „Bočių“ kolektyvą ir už juos kiek jaunesnius „Banguolių“ tautinių šokių kolektyvo šokėjus (vadovė Janina Serapinienė). Su šventine programa kartu vyko ir...


Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą.   Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius