Žaliųjų atliekų rūšiavimui – nemokamos kompostinės

Palangos tiltas, 2013-05-06
Peržiūrėta
2328
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pavasarį gėlynams ir daržams žmonės perka trąšas, nors ekologiškų trąšų – komposto – gali pasigaminti nemokamai rūšiuodami žaliąsias atliekas.
Pavasarį gėlynams ir daržams žmonės perka trąšas, nors ekologiškų trąšų – komposto – gali pasigaminti nemokamai rūšiuodami žaliąsias atliekas.

Prasidėjus žaliajam sezonui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ tęsia nemokamų kompostavimo konteinerių dalinimą Palangos savivaldybės gyventojams. Į jas gyventojai kviečiami mesti biologiškai skaidžias atliekas – žolę, lapus, smulkias šakas, vaisių bei daržovių likučius. Daugelyje pasaulio šalių rūšiuodami žaliąsias atliekas gyventojai savo reikmėms pasigamina derlingo juodžemio – komposto bei prisideda prie ekologiško atliekų tvarkymo.

Kompostavimas mažina mokesčius
„Kompostavimas yra viena iš galimybių sumažinti vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą“, – teigia Mindaugas Skritulskas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ stebėtojų tarybos pirmininko pavaduotojas. Pasak jo, Palanga yra žalias miestas. Čia daug medžių, parkų, gėlynų, pievelių, tad natūralu, kad juos prižiūrint susidaro daug žaliųjų atliekų.
„Vieną mūsų mokamos vietinės rinkliavos dalį sudaro vartų mokestis, kuris skaičiuojamas pagal į sąvartyną atvežtas atliekų tonas. Kuo daugiau išrūšiuojame, kompostuojame – tuo mažiau atliekų reikia vežti į regioninį sąvartyną“, – aiškino politikas.
Žinant, kad iš Palangos savivaldybės per metus surenkama apie 18 tūkstančių tonų komunalinių atliekų, o maždaug trečdalį iš jų sudaro žaliosios, akivaizdu, kad taupymas būtų ženklus. „Kompostuodami sutaupytume ne vien išlaidas už vartų mokestį, bet mažėtų ir atliekų surinkimo, transportavimo kaštai“, – įsitikinęs M. Skritulskas.

Bioskaidžių atliekų – daugiausia
Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras praėjusiais metais tyrė į Dumpių sąvartyną atvežamų atliekų sudėtį. Šio monitoringo metu iš kiekvienos savivaldybės atvežtos komunalinės atliekos buvo išrūšiuojamos į 17 grupių ir pasveriamos. Tyrimo rezultatai parodė, kad iš 7 Klaipėdos apskrities savivaldybių daugiausia biologiškai skaidžių atliekų atvežta iš Palangos miesto savivaldybės. Bendrame palangiškių atliekų sraute net 43,1 proc. sudaro atliekos, kurias galima nesunkiai išrūšiuoti bei perdirbti. Tarp jų ir daug kompostavimui tinkamų atliekų.

Kompostinės dalinamos nemokamai
Palangoje 600 litrų talpos kompostinės suteikiamos nemokamai pagal panaudos sutartį. Konteinerius pasiimti galima atvykus į bendrovę „Palangos komunalinis ūkis“, adresu Ganyklų g. 34.
Pasak specialistų, kompostavimo ciklas trunka maždaug kalendorinius metus. Tinkamai kompostuojamos atliekos neskleidžia jokių kvapų.
Kompostui tinka: vaisių ir daržovių gabaliukai, žievės, kiaušinių lukštai, arbatos pakeliai, kavos tirščiai bei jų filtrai, medžio pelenai ir anglys, kartonas ir kiti popieriaus gaminiai, suplėšytas popierius, kiaušinių dėklai, taip pat augalų lapai, nupjauta žolė, smulkios šakos, seni šiaudai ir šienas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip jau įprasta, kovo mėnesį Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pakviečia visus norinčius pasiimti iš žaliųjų atliekų pagamintą kompostą.


Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas.


Gyventojams primename, kad būtina ne tik nuolat rūpintis tvarka savo privačiuose sklypuose, bet ir neteršti viešųjų erdvių, tad atliekas (taip pat – ir žaliąsias) rūšiuoti bei atsikratyti jomis reikia atsakingai, paisant nustatytų Palangos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių.


Primename, kad Palangos miesto gyventojai gali kreiptis į UAB „Palangos komunalinis ūkis“, esantį Ganyklų g. 34, Palanga, tel. 8 460 48009, arba elektroniniu paštu [email protected] dėl naujo ar papildomo (-ų) konteinerio (-ių) pastatymo ar nuėmimo.


Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas praėjusią savaitę pakartotinai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje, prašydami detaliau paaiškinti atlikto preliminaraus vertinimo turinį, kuriuo neįžvelgta, kad UAB „Ecoservis“ ir UAB „Econovus“ bei kitos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės yra galimai...


Nors prieš didžiąsias metų šventes, Kalėdas ir Naujuosius metus, Palanga dėl karantino suvaržymų ištuštėjo, nutilo, tačiau miesto komunalinių paslaugų įmonės, UAB „Palangos komunalinis ūkis“, direktorius Gediminas Valinevičius yra įsitikinęs, kad pasaulis, Lietuva, o ir Palanga, koronoviruso pandemiją įveiks. „Nors ji gerokai pakoregavo kurorto...


Šią vasarąPalangos gyventojai kviečiami dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas 2018“ ir laimėtisavo miesto bendruomenei specialų prizą – riedlenčių rampą.Daugiausiai dalyvių renginio dieną subūrusiai komandaišios idėjos iniciatoriai –amerikiečių kompanija „Amway“– suteiks 5000 JAV dolerių paramą...


Tvarkyti žaliąsias atliekas- trys būdai  1

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 22 | Rubrika: Verslas pinigai

 Žaliosios atliekos bendrame atliekų tonaže šalyje sudaro apie 40-50 procentų, todėl jų rūšiavimas yra itin svarbus, teigia Arūnas Liubinavičius, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) atstovas.


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


Prasidėjus žaliajam sezonui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ tęsia nemokamų kompostavimo konteinerių dalinimą Palangos savivaldybės gyventojams. Į jas gyventojai kviečiami mesti biologiškai skaidžias atliekas – žolę, lapus, smulkias šakas, vaisių bei daržovių likučius. Daugelyje pasaulio šalių rūšiuodami žaliąsias atliekas gyventojai savo reikmėms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius