Žuvies produktams populiarinti – svari parama

Palangos tiltas, 2018-07-26
Peržiūrėta
1906
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žuvies produktams populiarinti – svari parama

Stiprina imuninę sistemą, saugo širdį, B grupės ir A, B, C bei E vitaminų šaltinis – visa tai apie žuvį, kurios vartojimas Lietuvoje vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos šalių lygio. Siekiant, kad žuvis vis dažniau garuotų ant lietuvių stalo, bus finansuojamos veiklos, kuriomis vykdoma nacionalinė komunikacijos ir reklaminė kampanija, skirta visuomenės informuotumui apie tausius žvejybos ir akvakultūros produktus didinti.

PRIVALOMI PARTNERIAI
Šių metų birželį patvirtintos taisyklės dėl Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos penktojo Sąjungos prioriteto „Prekybos ir perdirbimo skatinimas“ priemonės „Rinkodaros priemonės“ veiklos srities „Respublikinė žuvininkystės produktų vartojimo skatinimo kampanija“ įgyvendinimo. Pagal jas galima paramos vienam projektui suma siekia net iki 400 000 Eur.
Pasak Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės skyriaus patarėjos Jurgitos Pupiuvienės, paramos paraiškas gali teikti Lietuvos mokslo ir studijų institucija arba juridinis asmuo, kuriam įstatymu yra pavestos funkcijos užsiimti žuvininkystės srities šviečiamųjų programų kūrimu ir jų įgyvendinimo koordinavimu. Pareiškėjas turi atitikti Įgyvendinimo taisyklėse nustatytus tinkamumo bei specialiuosius reikalavimus.
Atkreiptinas dėmesys, kad paraiška privalomai teikiama su partneriais – žuvininkystės sektoriaus asociacijomis ir (arba) gamintojų organizacijomis. Žuvininkystės sektoriaus subjektų įtraukimo į projektą mastas yra labai svarbus aspektas vertinant paraišką. Minimaliai reikalaujama bent trijų partnerių, kurie atstovautų skirtingiems žuvininkystės sektoriams: žvejybai, akvakultūrai ir perdirbimui. Kuo daugiau pareiškėjas turi partnerių, tuo didesnius pirmumo atrankos balus jis gauna. Taip pat projekte (paramos paraiškoje) turi būti numatyta, kad projektu siekiama Lietuvos vartotojų mitybos įpročių formavimo ir (arba) keitimo šviečiant visuomenę apie žuvies naudą sveikatai ir skatinant vartoti daugiau žvejybos ir akvakultūros produktų.

KVIETIMAS NUMATYTAS RUDENĮ
Ši priemonė yra naujovė, tad pirmasis paraiškų priėmimas pagal ją numatomas tik šių metų rudenį, spalio 8 – gruodžio 7 d. „Tikimės, kad žuvininkystės sektorius bus vieningas ir bendradarbiaus su tinkamu pareiškėju, kuris rudenį pateiks paraišką pagal šią priemonę. Lietuvai ir jos žmonėms šis projektas turėtų skelbti žinią apie žuvies naudą sveikatai ir skatinti vartoti daugiau žvejybos ir akvakultūros produktų, kurie yra itin naudingi sveikatai“, – akcentavo ŽŪM Žuvininkystės skyriaus patarėja J. Pupiuvienė.
Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos pirmininkas Alfonsas Bargaila sakė, jog jo vadovaujama asociacija planuoja dalyvauti žuvininkystės produktų vartojimo skatinimo kampanijoje, jie būtų kaip partneriai, o visą projektą turi administruoti, kaip minėta, Lietuvos mokslo ir studijų institucija arba atitinkamas juridinis asmuo.
„Žinoma, žuvies vartojimą skatinti yra sudėtinga, nes šiuo periodu tiek priekrantėse, tiek Baltijos jūroje yra mažai žuvies“, – užsiminė A. Bargaila. Dėl to neatsitiktinai nuolat kalbama ne tik apie žuvies vartojimo svarbą, bet ir apie tausią žvejybą, kuri yra pagrindinė sąlyga, jog ateities kartos taip pat būtų aprūpintos jūros gėrybėmis.

SITUACIJĄ PRIVALU KEISTI
VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra galėtų būti potencialus paraiškos teikėjas. Agentūros generalinio direktoriaus pavaduotojas Artūras Bagotyrius teigė, jog ši galimybė yra svarstoma. Kadangi teikiant paraišką būtina turėti partnerių, bus bendraujama turbūt su žuvų produktų gamintojų, perdirbėjų asociacijomis ir tada apsispręsta. „Mažiausiai reikia turėti 3 partnerius, tad bandysime atitikti šią sąlygą“, – sakė A. Bagotyrius.
Anot jo, bet kuri iniciatyva, kuri skatina žuvies vartojimą yra sveikintina, nes iki šiol Lietuvoje žuvies prekystaliai yra apytuščiai. „Vis dėlto juk esame jūrinė valstybė, tad privalu situaciją keisti. Labai gerai, kad bus vykdoma nacionalinė komunikacijos ir reklaminė kampanija“, – įsitikinęs agentūros generalinio direktoriaus pavaduotojas.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventų Kalėdų stebuklas aplanko visus! Palangos miesto savivaldybėje gruodžio 19-20 dienomis surengta gerumo akcija – Viešosios tvarkos skyriaus sanitarijos inspektorės Vaivos Tekoriutės iniciatyva rinkta parama gyvūnų globos namams.


Tinkamos gaminių pakuotės pasirinkimas yra labai svarbus sprendimas, galintis labai paveikti jūsų prekės ženklo sėkmę.


Birželio 11 d. penktadienį 15-18 val. Europos socialinio fondo agentūros projekto „Parama maisto produktais ir higienos priemonėmis“ Nr. EPSF-2020-V-07-03 lėšomis Palangoje bus dalinama nemokama parama maisto produktais ir higienos priemonėmis. Papildoma informacija teikiama telefonu: 8 (46) 34 13 38 (nuo 10 iki 13 val.)


Rugpjūčio mėnesį baigėsi paraiškų priėmimas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Liepos 20–rugpjūčio 21 d. vykusiam paraiškų teikimo etapui buvo skirta 14 705 213 Eur paramos...


Rugpjūčio mėnesį baigėsi paraiškų priėmimas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Pagal ją pareiškėjams, kurie yra pripažinti žemės ūkio kooperatyvai, buvo skiriama 10 atrankos balų.


Stiprina imuninę sistemą, saugo širdį, B grupės ir A, B, C bei E vitaminų šaltinis – visa tai apie žuvį, kurios vartojimas Lietuvoje vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos šalių lygio. Siekiant, kad žuvis vis dažniau garuotų ant lietuvių stalo, bus finansuojamos veiklos, kuriomis vykdoma nacionalinė komunikacijos ir reklaminė kampanija, skirta visuomenės informuotumui...


Savaitgalį viešbutyje „Palangos Juzė“ Klaipėdos apskrities nevyriausybinių organizacijų atstovai rinkosi į seminarą, kuriame kalbėta apie organizacijų bendradarbiavimą bei savanoriškos veiklos populiarinimą. Į seminarą atstovus iš Klaipėdos miesto bei rajono, Skuodo, Šilutės ir Kretingos rajonų ir Palangos sukvietė Kretingos moterų informacijos ir...


 Penkių bendraminčių suburta nauja muzikinė grupė, kviečia klasikinės muzikos mylėtojus rugsėjo 17 dieną, 17 valandą į Palangos Gintaro muziejuje vyksiantį koncertą. Naujai susikūrusi grupė pavadinimo kol kas neturi.


Palanga, kaip ir visa Lietuva, sunkiai įsivaizduoja ūkio, kultūros, informacinių technologijų plėtrą, socialinių ir ekonominių problemų sprendimą be Europos Sąjungos paramos. Kad jos parama Lietuvai yra itin svarbi, byloja ir faktas, kad šių metų beveik 30% biudžeto lėšų yra ES parama. Klaipėdos apskrityje, taip pat Palangoje, vykdoma daugybė projektų, kuriuos dalinai finansuoja Europos...


Palangos siekis – populiarinti turizmą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 22 | Rubrika: Miestas

Siekiant maksimaliai patenkinti į kurortą atvykusių turistų poreikius, suteikiant juos dominančią informaciją bei skatinant atvykstamąjį ir vietos turizmą, miesto valdžios sprendimu patvirtinta kitų metų programa. Pastarajai įgyvendinti lėšos bus skiriamos iš miesto savivaldybės biudžeto. Preliminarus lėšų poreikis kitiems metams – 263 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius