Pernai gaisruose kurorte nežuvo nei vienas palangiškis

***, 2020-01-28
Peržiūrėta
170
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybėje 2019 metais kilo 46 gaisrai, 2018 metais – taip pat 46. Palangoje kilo 30 gaisrų (36), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 16 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje 2019 m. gaisruose nežuvo nei vienas žmogus, taip pat nebuvo ir traumuotų (2).

2019 metais gaisrai kilo: 13 gaisrų gyvenamosios paskirties pastatuose, 2 gaisrai transporto priemonėse, 15 gaisrų atviroje teritorijoje (miško paklotė, pieva ir kt.), kituose objektuose kilo 16 gaisrų (šiukšlių konteineriai, šiukšlės ir kt.).

Daugiausia gaisrų kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio – 27, dėl neatsargaus rūkymo – 1, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų – 7. Dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų kilo 1 gaisras. Dėl krosnių, židinių, bei dūmtraukių gedimų 6, dėl savaiminio medžiagų užsidegimo kilo 2 gaisrai. Dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų –2.

Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai atliko 117 gelbėjimo darbų (2018 m. – 103).Daugiausiai teikta techninė pagalba (užgriuvus medžiams ir pan.) – 20, taip pat darbai po transporto avarijos – 20. Durų atidarymas – 11, pagalba GMP – 17, darbai vandenyje – 1, pagalba buityje – 4, demerkurizacija (gyvsidabrio surinkimas) – 3, kiti gelbėjimo darbai – 3, budėjimas sprogmenų nukenksminimo metu – 1, pagalba policijai – 15, naftos produktų surinkimas – 2, gyvūnų gelbėjimas – 2, pagalba įmonėms ir organizacijoms – 15, pagalba aukštyje – 2, darbai ant ledo – 1, gelbėjimas nuo gyvūnų, vabzdžių – 1.

2019 m. Palangos PGT aktyviai dalyvavo įvairiose pratybose, organizavo susitikimus su Palangos miesto bendruomene bei susitikimo metu aptardavo temas susijusias su gaisrine sauga. Vasario mėn. dalyvavo Palangos miesto savivaldybės renginyje „Palangos stinta 2019“ .Renginio metu Palangos gyventojai ir miesto svečiai buvo supažindinami su ugniagesio profesija, taip pat buvo konsultuojami gaisrinės saugos klausimais.

2019 m. buvo organizuotos ir įvykdytos 11 priešgaisrinių - evakavimo pratybų: Palangos senojoje gimnazijoje, „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, lopšeliuose-darželiuose „Ąžuoliukas“, „Pasaka“ „Gintarėlis“, „Žilvinas“, „Nykštukas“, „Sigutė“, Šventosios pagrindinėje mokykloje, Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, Palangos pradinėje mokykloje. Pratybų metu objektų darbuotojai praktiškai apmokyti naudotis pirminėmis gesinimo priemonėmis, aptartos dažniausiai pasitaikančios klaidos evakuojantis ar gesinant gaisrus. Vaikams primintos saugaus elgesio taisyklės. Taip pat dalyvauta orlaivio avarijos likvidavimo pratybose Palangos oro uoste.

Visus metus Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai vykdė akciją „Gyvenkime saugiai“. Akcijos metu pareigūnai lankėsi Palangos miesto ir Šventosios gyventojų daugiabučiuose, gyvenamuosiuose būstuose ir individualiuose gyvenamuosiuose namuose, gyventojams buvo teikiama reikiama informacija, susijusi su priešgaisrine sauga.

Bendradarbiaujant su Palangos miesto savivaldybe nupirkta 20 autonominių detektorių, kuriuos ugniagesiai gelbėtojai kartu su Palangos miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro darbuotojomis įrengė socialinės rizikos šeimų būstuose, taip pat būstuose, kuriuose gyvena senyvo amžiaus arba negalią turintys asmenys ar daugiavaikės šeimos.
2019 m. Palangos PGT inspektoriai patikrino 108 visuomeninės paskirties objektus, taip pat dalyvavo statybų užbaigimo komisijose. Buvo pripažinti 19 tinkamų naudoti statinių.

 

 

Palangos PGT informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Liepos 13-22 dienomis jaunieji atlikėjai, tarp jų ir palangiškis Kristupas Kerulis, vyks į Baltarusiją, kur jų atliekamus kūrinius išgirs 27 šalių žiūrovai, o jų atlikimą vertins muzikos pasaulio profesionalai.


Palangos miesto savivaldybėje 2019 metais kilo 46 gaisrai, 2018 metais – taip pat 46. Palangoje kilo 30 gaisrų (36), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 16 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje 2019 m. gaisruose nežuvo nei vienas žmogus, taip pat nebuvo ir traumuotų (2).


Lietuvoje gyvenamąją vietą yra deklaravę virš 3 mln. žmonių, skelbia Registrų centras. Žmonių pernai daugėjo aštuoniose šalies savivaldybėse, taip pat Palangoje.


Palangos miesto savivaldybėje per 2016 metus kilo 48 gaisrai, 2015 metais – 51. Tai vienas iš mažiausių gaisrų skaičius per paskutinius 10 metų ir mažiausias per paskutinius penkerius metus. Palangoje kilo 38 gaisrai (41), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 10 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje žuvusių žmonių gaisruose išvengėme...


Visi norintys prekiauti ar teikti paslaugas kurorte vasarą savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, miesto savivaldybei turi pateikti reikiamus dokumentus iki balandžio 21 dienos 16 valandos. O jau kitądien, penktadienį, konkursantai dėl pasiūlytų beveik 50 verslo veiklų susirungs atrankoje. Miestas ieško, kas ne tik norėtų prekiauti kava ar arbata, bet ir...


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė šių metų biudžeto projektui. Pirmąkart politikams pateiktame Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės pristatytame projekte, dėl kurio dar galima teikti pastabas ir pasiūlymus, numatoma, jog 2015-aisiais į Palangos biudžeto katilą turėtų įkristi 19 mln. 322 tūkst. Eur pajamų. Tai – net 11 proc....


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Iškritęs pro balkono langą Vilniuje, žuvo palangiškis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 09 11 | Rubrika: Kriminalai

Ketvirtadienio vakarą praėjus kelioms minutėms po krepšinio rungtynių, kuomet Lietuvos rinktinė įveikė Argentinos komandą, policijai buvo pranešta, kad sostinėje iš Vilniaus universiteto bendrabučio Saulėtekio alėjoje iškrito žmogus. Vėliau paaiškėjo, jog tai 20-metis palangiškis, neseniai pradėjęs mokslus Vilniaus universitete.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius