Ukrainiečiai Palangoje puoselėja darbą ir viltis čia atsivežti šeimas

"Palangos tilto" informacija, 2019-08-30
Peržiūrėta
2027
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvaičiai vis dar kelia sparnus, laimės ieškodami svečiose šalyse, o kai kam – mūsų šalyje upės pienu teka. Palangoje dirba apie dvi dešimtis ukrainiečių, daugiausiai miesto transporto įmonėje „Vlasava“, statybų ir paslaugų sektoriuose.


Ukrainiečiai – ypatingai motyvuoti darbuotojai

Palangos UAB „Vlasava” direktoriaus pavaduotojas Modestas Čeponkus „Palangos tiltui“ sakė, kad Lietuvoje trūkstant vairuotojų, tenka juos vilioti iš kitų šalių. Taigi, ir iš Ukrainos. „Vlasava” šiuo metu turi 71 darbuotoją, šeši jų – Ukrainos piliečiai. Pirmąjį ukrainietį įmonė įdarbino pernai gruodį. Čia ukrainiečiai uždirba tris kartus daugiau nei savo šalyje, tai yra, vidutiniškai – apie 722 eur į rankas arba priskaičiuojamus 927 eur. Konkretus atlygis priklauso ir nuo išdirbto valandų skaičiaus.
„Ukrainiečių ieškojome specialiai naujam maršrutui Klaipėda-Herson, atsidariusiam prieš daugiau nei pusantrų metų, - pasakoja M. Čeponkus. – Pirmasis mūsų maršruto partneris vyko iš Ukrainos, o su įvairių įmonių ir šalių vairuotojais bendraujame nuolatos. Patys ukrainiečiai, sužinoję apie naują maršrutą, mūsų pasiteiravo, ar mums nereikės naujų vairuotojų”.
Tiesa, prieš įdarbinant kitos šalies piliečius, įmonei teko pasivaikščioti biurokratijos takais, pirmiausia – kreiptis į Užtimumo tarnybą. „Jei per dvi savaites neatsiranda mūsų šalies piliečių, norinčių įsidarbinti į siūlomą darbo vietą, tada jau galime kreiptis į užsieniečius. Ir tik tada Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) išduoda leidimą įdarbinti kitos šalies piliečius, – apie svečios šalies piliečių įdarbinimo tvarką pasakojo M. Čeponkus. – Iš lietuvaičių iš tiesų sulaukėme tik kelių skambučių, bet išgirdę, jog teks važinėti į Ukrainą, nebeperskambino”.

Kokie darbuotojai yra ukrainiečiai?

„Iš tikrųjų galėčiau juos pagirti, – sakė M. Čeponkus. – Darbštūs, imlūs, nes jie yra jauni vyrai, 34-erių–35-erių metų, nori išlaikyti savo šeimas. Fiziškai stiprūs, labai motyvuoti, savo uždirbtus pinigus siunčia šeimoms į Ukrainą. Visi mūsų darbuotojai ukrainiečiai yra vedę, neturime vienišų. Ir jie labai vertina mūsų įmonę, kurioje dirba, saugo ir brangina savo darbo vietą, džiaugiasi turėdami darbą”.
„Palangos tilto“ pašnekinti ukrainiečiai „Vlasava“ vairuotojai džiaugėsi galintys dirbti Lietuvoje.
„Daug gerų žodžių apie lietuvius buvome girdėję iš savo tėvynainių prieš atvykdami čia. Man čia viskas labai patinka: darbo santykiai gerai, mus supranta rusiškai, žmonės – geri, geranoriški. Žinoma, čia ir mūsų algos gerokai didesnės. Anksčiau dirbau Chersone vairuotoju – važinėjau į Maskvą, Varšuvą,“ – sakė Nikolaij Ivasikov.
„Man viskas patinka Palangoje – ir jūra šalia, ir pažvejoti galima, dabar belieka tik šeimas atsivežti į Lietuvą, bet pradžiai reikia užsidirbti pinigų. Visi „Vlasavoje“ dirbantys ukrainiečiai vairuotojai yra labai patenkinti,“ – sakė Konstantin Ivasikov.
„Palangos tilto“ žiniomis, daugiau ukrainiečių galima sutikti kurorto statybose, taip pat aptarnavimo sektoriuje.

Pajūryje dirba beveik tūkstantis ukrainiečių

Kasmet į Lietuvą dirbti atvyksta vis daugiau ukrainiečių. Pernai mūsų pajūrio krašte įsidarbino 827 Ukrainos piliečiai: 743 – Klaipėdoje, 53 – Palangoje ir 31 – Kretingoje. 2017 metais čia dirbo 595 ukrainiečiai: 563 – uostamiestyje, 25 – Palangoje ir 7 – Kretingoje. Minėtuose miestuose Ukrainos piliečiai su leidimais dirbti daugiausiai įsidarbina pastolių statytojais, pastatų apšiltintojais, laivų korpusų dažytojais, elektrotechnikais, staliais, plataus profilio statybininkais, virėjais, plytų mūrininkais, vamzdynų montuotojais.

Kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, darbdavys, norintis įdarbinti užsienietį, turi kreiptis į Užimtumo tarnybos Klientų aptarnavimo departamentą, kurio veiklos teritorijoje registruota laisva darbo vieta ir pateikti prašymą dėl užsieniečio įdarbinimo kartu su visais reikalingais dokumentais. Leidimas dirbti užsieniečiui išduodamas iki atvykimo į Lietuvą per 7 darbo dienas nuo dokumentų pateikimo dienos. Gavęs leidimą dirbti, užsienietis turi kreiptis dėl vizos gavimo. Toks kelias laukia įmonių, norinčių įdarbinti užsieniečius, kuriems taikomas darbo rinkos testas, o tai sudaro tik maždaug apie 30 procentų visų į Lietuvą atvykstančiųjų dirbti užsieniečių.

Bevizis režimas Ukrainos piliečiams taikomas nuo 2017 metų birželio. Buvimo Lietuvoje laikotarpis gali trukti iki devyniasdešimt dienų per šimto aštuoniasdešimties dienų laikotarpį. Nuo 2017 m. sausio 1 dienos liberalizavus užsieniečių įsidarbinimo tvarką, nebereikia gauti leidimų dirbti užsieniečiams, kurie patenka į trūkstamų profesijų sąrašą.
Užimtumo tarnyba, spręsdama kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo problemą, 2018 metais išdavė leidimus dirbti Lietuvoje ir priėmė sprendimus dėl atitikties darbo rinkos poreikiams – 5237 užsieniečiams (trečiųjų šalių piliečiams).

Kiekvienais metais daugiausiai užsieniečių atvyksta iš kaimyninių šalių. Per praėjusius metus dirbti Lietuvoje atvyko piliečiai iš 54 šalių. Didžioji leidimų dirbti dalis buvo išduota Ukrainos piliečiams, kurie sudaro 70 proc. atvykstančiųjų dirbti į mūsų šalį.

Užimtumo tarnybos duomenimis, pajūrio įmonėse dirba apie 15 procentų visų į Lietuvą dirbti atvykstančių Ukrainos piliečių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 17 d., ketvirtadienį 15 val. šeimas su vaikais kviečia į perkusijos edukaciją.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus šeštadienį, balandžio 8 d., paskelbė savo Facebook paskyroje: „Džiaugiuosi, kad Palanga puoselėja savo gražiąsias tradicijas ir gražiausią pavasario šventę vėl pasitinkame pasipuošę tradicine Velykų margučių alėja J.Basanavičiaus gatvėje."


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Pamatyti Seimo narių darbą iš arti šią savaitę susiruošė Palangos socialdemokratai. Seimo narių, opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko bei LSDP frakcijos pavaduotojo Algirdo Syso kvietimu, palangiškiai turėjo neeilinę progą gyvai stebėti Tautos atstovų darbą bei ministrų atsakymus į Seimo narių klausimus, keliamus per Vyriausybės valandą.


Lietuvaičiai vis dar kelia sparnus, laimės ieškodami svečiose šalyse, o kai kam – mūsų šalyje upės pienu teka. Palangoje dirba apie dvi dešimtis ukrainiečių, daugiausiai miesto transporto įmonėje „Vlasava“, statybų ir paslaugų sektoriuose. Palangos UAB „Vlasava” direktoriaus pavaduotojas Modestas Čeponkus „Palangos tiltui“...


Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės merą Šarūną Vaitkų aplankė Ukrainos Zaporožės miesto šiuolaikinės choreografijos teatro „Feniks“ vadovė Snežana Lobodiuk ir VšĮ „Žalioji akademija“ direktorius Gintautas Mieleika, kurie padėkojo miesto vadovui, kad šis tapo Palangoje kovo 26-27 dieną vykusio projekto „Vienu ritmu....


Lietuvos gimtadienis – Vasario 16-oji – gražiausia ir svarbiausia mūsų valstybės šventė. Palangos lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ bendruomenė kiekvienais metais randa naujų idėjų, sudomindama vaikus krašto ir miesto istorija. Tęsdami projektą ,,Darželio ir šeimos bendradarbiavimo sėkmė“, skatinome visus – ir tėvelius –...


Laikrodžio rodyklėms slenkant prie 2011-ųjų pabaigos, prisiminkime svarbiausius bei ryškiausius į istoriją nueinančių metų įvykius, kurie buvo svarbūs kurorto ir mūsų visų, palangiškiai, gyvenimui. Net didžiausi niurzgliai turėtų sutikti, kad Palanga 2011 – keitėsi: gražėjo, tapo mielesnė ir, svarbiausia, klojo pamatus dar didesniems kurorto projektams, kurie mūsų miesto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius