Apklausa žlugo - kita rugsėjį?

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2010-07-20
Peržiūrėta
1698
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškių apklausa  dėl kurorto šilumos ūkio nuomos „Litesko“ neįvyko.  Kaip ir buvo galima tikėtis po viešo dalies apklausos komisijos narių pareiškimo boikotuoti apklausą, į ją atvyko mažiau nei trys penktadaliai komisijos narių, todėl atėjusieji turėjo skėsčioti rankomis – pagal Tarybos patvirtintą apklausų vykdymo tvarką apklausa negalėjo būti pradėta vykdyti. Komisijos nariams ir jos pirmininkui Arvydui Martinkėnui teko atsiprašinėti į ją atėjusių palangiškių ir pulti ant durų klijuoti iš anksto tam tikslui paruoštą skelbimą.

 

Siūlymai ir keisti komisiją

Dar prieš aštuonias į sporto salės patalpas ,kur turėjo įvykti apklausa, atėjo šie komisijos nariai: V.Pivrikas, L.Ežerinskienė, S.Kulikauskienė, D.Puodžius, E.Simutis, N.Petkutė, S.Simė, R.Bendikaitė ir pirmininkas A.Martinkėnas. Praėjus kelioms minutėms po aštuntos valandos, apklausos pirmininkas A.Martinkėnas pareiškė: „Konstatuoju, kad apklausa vykti negali, kadangi pagal tarybos sprendimą į apklausą nesusirinko  trys penktadaliai komisijos narių.“ Po šio pareiškimo apie susidariusią padėtį buvo pranešta savivaldybės  administracijos direktoriui V.Kuznecovui ir merui V.Stalmokui. 

 A.Martinkėnas, kalbėdamas su „Palangos tiltu“, išreiškė įsitikinimą, kad apklausa galėjo įvykti:  „Pagal Civilinės metrikacijos biuro duomenis,  apie 1050 žmonių išsiėmė gyvenamosios vietos pažymas. Šeimoje yra vidutiniškai trys žmonės. Taigi, jau turime apie  3120 galimų balsų. Tie, kas vykdo įvairius finansinius sandorius Palangoje, taip pat yra išsiėmę tokias deklaracijas. Tad, manau, į apklausą galėjo ateiti pakankamai daug žmonių, kad apklausa būtų laikoma įvykusia (tam reikėjo, kad į ją iš 15 tūkstančių Palangoje gyvenančių rinkėjų būtų dalyvavęs vienas ketvirtadalis rinkėjų – tai yra ne mažiau kaip 3, 8 tūkstančiai žmonių – aut.) Vis tik informacijos kai kuriems gyventojams apie apklausos vykdymą buvo suteikta mažokai. Ne visi turi internetą, skaito laikraščius“, - sakė A.Martinkėnas.

Jis neslėpė apmaudo, kad dėl dalies komisijos narių boikoto apklausa neįvyko: „Ko gero, reikės keisti komisijos sudėtį ir reikalavimus apklausų komisijoms, nes  dabar joje numatytas reikalavimas, kad į apklausą turi ateiti  trys penktadaliai vykdytojų, pasirodo, yra sunkiai įvykdomas“,- teigė A.Martinkėnas. Jis ragino visus – apklausos šalininkus ir priešininkus – pagalvoti apie tai, kiek savivaldybei gali kainuoti sutarties nutraukimas:

 „Litesko“ grasina prisiteisti iki 19 milijonų litų netesybų. Ar tai nebus dar labiau nuostolinga Palangai? Juk  sutarties nesilaikymas ir netesybų mokėjimas palangiškiams gali tik dar labiau pabranginti šilumą. Nesinori net galvoti, kad tokia suma pakibtų ant palangiškių kaklo.“

 

Komisijos nariai smerkia kolegas

Jo teigimu, informaciją apie į apklausą neatvykusius komisijos narius derėtų paviešinti:

„Tegul patys žmonės sprendžia, kaip vertinti tokį Tarybos narių poelgį. Aš asmeniškai manau, kad toks jų, kaip komisijos narių, poelgis yra Tarybos nario pareigų nevykdymas“, - kalbėjo pirmininkas. Anot jo, buvo ir tokių narių, kurie tikrai atsiprašė negalį atvykti dėl asmeninių priežasčių.

 Mero pavaduotojos Marytės Vačerskienės nuomone, į apklausą neatėję Tarybos nariai pasielgė negarbingai:

„Negalėdami paveikti  Tarybos daugumos sprendimo kitaip, ėmėsi boikoto. Jie parodė savo etiką ir kultūrą. Tokių žmonių politikoje neturėtų būti“, – sakė M.Vačerskienė.

 

Daugiau apklausoje nedalyvaus

Dar prieš 8 valandą ryto, prie durų jau būriavosi žmonės,  daugiausiai senyvo amžiaus palangiškiai, norintys išreikšti savo nuomonę. Jie piktinosi, kad to padaryti  negali:

„Tiek daug šnekėta apie apklausą, tiek svarstyta.  Ir še tau...Kiek valdžia gali juoktis ir tyčiotis? Už tokį merą ir savivaldybės deputatus tikrai nebebalsuosiu. Abejoju, ar ateisiu į apklausą, jeigu ji bus organizuojama rugsėjo 19–ąją. Nusibodo viskas“, - neslėpė kartėlio palangiškė Domicelė Paulauskienė.

V. Jokubauskas irgi svaidėsi žaibais į valdžios pusę:

„Visi politikai tik mausto žmones. Reikėtų ne tik dėl „Litesko“ pasisakyti visiems, bet ir dėl Tarybos narių“, - sakė septyniasdešimtmetis.

 

Įregistruotas naujas siūlymas

A. Martinkėnas vakar „Palangos tilto“ žurnalistą tikino, kad jis kitame Tarybos posėdyje merui pateiksiąs pareiškimą apie savo atsistatydinimą iš komisijos pirmininko pareigų:

„Nepavykus apklausai, kaip komandos kapitonas, atsakomybę prisiimu ir aš – nesugebėjau visų įtikinti, kad reikia dirbti, o ne boikotuoti. Galbūt išsakysiu ir savo nuomonę, kad reikia suformuoti mažesnę komisiją“, - teigė politikas. Jis tvirtino, kad nei naujos iniciatyvinės grupės apklausai rengti, nei naujų gyventojų parašų rinkti nereikės.

Vienas iš apklausos Rugsėjo mėnesį šalininkų, Šarūnas Vaitkus, šią savaitę įregistravo Tarybos sprendimą „Dėl gyventojų apklausos“, kuriuo siūloma Tarybai apklausą surengti, kaip ir buvo siekiama anksčiau, Rugsėjo 19-ąją.

Sprendimas taip numato naujas apklausos vykdymo vietas – ne tik sporto salėje, esančioje Ganyklų g. 18, bet ir Civilinės metrikacijos skyriaus salėje, taip pat „Baltijos“ pagrindinės mokyklos salėje. Tokį Tarybos sprendimą pasirašė 8 Tarybos nariai: Šarūnas Vaitkus, Marija Ulbienė, Salomėja Slaboševičienė, Mindaugas Skritulskas, Dainius Želvys, Edmundas Krasauskas, Giedrius Šatkauskas ir Vaidas Šimaitis.

Vakar miesto meras Vytautas Stalmokas „Palangos tiltui“ sakė, kad dėl naujo apklausos laiko ir komisijos sudėties negalįs nieko pasakyti:

„Klausimą spręsime šią savaitę. Dabar man ne jis galvoje – esu pakeliui pas ūkio ministrą Dainių Kreivį. Savo asmeninę nuomonę išsakysiu per svarstymus.“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Elektros tiekėjams jau ne pirmą mėnesį mažinant siūlomas kainas, galimybe sudaryti naują tiekimo sutartį susidomėjo 42 proc. Lietuvos gyventojų, atskleidė reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nesiėmė svarstyti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pareiškimo dėl Palangos miesto Tarybos nario ir Tarybos Etikos komisijos pirmininko Dariaus Kubiliaus spjaudimosi purvu viešoje erdvėje. ivaldybių Tarybų Etikos komisijos. VTEK paaiškino, kad tokio politikų elgesio netiria – tai daro savivaldybių Tarybų Etikos...


Lapkričio 18–21 d. Seime vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai, kuriems pirmininkavo parlamentaras Antanas Vinkus, kuris yra komisijos pirmininkas Seime.


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Kovo 21 dieną į Palangą atvyko gausi kultūros bei istorinio paveldo specialistų ir Seimo narių komanda. Tai buvo planinė Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvyka, siekusi susipažinti su kurorto paveldo objektų šiandienine būkle, numatyti priemones jų apsaugai nuo galimų negatyvių objektų savininkų veiksmų, taip pat ir savivaldybės ar jai pavaldžių įstaigų bei įmonių...


  Palangos miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, vos prieš nepilną mėnesį darbo metu savo darbovietėje, savivaldybėje, STT pareigūnų pastebėtas neblaivus ( į alkotesterį įpūtė 2,07 promilės), o po to puolęs žaisti slėpynes su „Palangos tilto“ ir šalies žiniasklaidos žurnalistais, iš purvo išbrido švarus ir su naujomis pareigomis. Prasikaltusio...


Ketvirtadienį  į Vilnių Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) vykusi visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje namo grįžo niūrūs – 5 iš 7 komisijos nariai buvo nubausti baudomis po 800 litų.


Apklausa žlugo - kita rugsėjį?

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2010 07 20 | Rubrika: Miestas

Palangiškių apklausa  dėl kurorto šilumos ūkio nuomos „Litesko“ neįvyko.  Kaip ir buvo galima tikėtis po viešo dalies apklausos komisijos narių pareiškimo boikotuoti apklausą, į ją atvyko mažiau nei trys penktadaliai komisijos narių, todėl atėjusieji turėjo skėsčioti rankomis – pagal Tarybos patvirtintą apklausų vykdymo tvarką apklausa negalėjo būti pradėta vykdyti. Komisijos...


Komisijos narių boikotas žlugdo apklausą

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 18 | Rubrika: Miestas

Rytoj į apklausą dėl savivaldybės sutarties su „Litesko“ nutraukimo atėję Palangos gyventojai galbūt ras užrakintas sporto salės duris – ketvirtadienio pavakarę savivaldybės Tarybos posėdžių salėje susirinkę 10 apklausos komisijos narių paskelbė pareiškimą, kad boikotuoja organizuojamą apklausą – neatvyks į komisijos posėdį sekmadienio rytą. Jie reikalauja apklausą surengti rugsėjo...


Prasideda gyventojų apklausa

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas savo kabinete iniciatyvinei grupei, organizuojančiai gyventojų apklausą dėl sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo, įteikė antspauduotus ir pasirašytus apklausos lapus. Kad gauta 150 apklausos lapų, pasirašė iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius